ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 19.03.2024
Просмотров: 54
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақмерзімді жоспар бөлімі : Визуалды өнер | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Класс: 6 | Сабаққа қатысқандар саны | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы : | Көркем идеяларды жүзеге асыру. Дыбыстау | |||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқыту мақсаттары (оқужоспарына сілтеме) | 6.2.1.1 - Өздерінің идеялары мен сезімдерін жеткізу үшін қоршаған әлемнің көрнекі элементтерін және көркем өнер құралдарын анықтау, таңдау және пайдалану. жұмысты бейімдеу және жетілдіру 6.3.4.1 - Сындарлы пікірлерді қабылдап, бейімделу, өзінің және өзге оқушылардың жетілдіру жөнінде ақпараттандырылған ұсыныстар жасау. | |||||||
Сабақ мақсаты | *Театрдағы дыбыстау өнерімен таныстырды.
ЕБҚ: Дизайнды жетілдіруге түсініктеме береді. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақ кезеңі | Педагог іс-әректі | Оқушы әрекеті | Бағалау | Сілтемелер | ||||
Ұйым-дасты-ру | СәлемдесуТүгендеу. Т5 ережесін саұтау. Жағымды ахуал орнату. Сабақтың тақырыптары мен міндеттеріне шолу. | Сұрақ-жауап кезеңі | Өзін-өзі бағалау | оқулық | ||||
Жаңа білім | Театрландырылған көрсетілімнің фрагментін көрсету. Кейіпкері мен дауысының сипатына назар аударыңыз. Көрермендер жақсы кейіпкерлерді жаманкейіпкерлерден қалай ажыратады? Әңгімелеуші дауыс интонациясын қалай өзгертеді? -Жарықтандырушы сюжеттің көрнекті етіп қалай көрсетеді? Шығармашылық жұмысты жоспарлаудың кезеңдерін анықта.
Сценарий құрастыр. Скетчбукке жаз. Ол әдеби шығарманың желісі бойынша құрастырылуы мүмкін. Ойдан шығарылған оқиға болуы мүмкін. Ертегі бойынша құрастырылуы мүмкін. Бір – бірлеріңнің ойларыңды толықтырыңдар. Оқиғаның идеясы. Оқиғаның мазмұны түсінікті ме? Не қосар едің? Уақытылы көмек алу үшін кері байланыс алу. | Дизайнды жетілдіруге түсініктеме беріңіз.. Сіздің жұмысыңызда қандай тұстары маңызды болды? Сіз қандай жағдайларда осы тақырыпқа байланысты білімді қолданасыз? Сіздің жұмысыңызда және сыныптастарыңыздың жұмысында қандай мықты тұстары бар? Сіздің жұмысыңыздың әлсіз тұстары қандай? Сіздің жоспарыңызды толығымен ашуға бола ма? Сіздің өз жұмысыңызда және сыныптастарыңыз жұмысында не өзгертер едің,? | «Сюжет» Берілген критерийлер бойынша оқушылар театрландырылған көріністі таныстырады. *Нақты эскиздерге сәйкес кейіпкерлердің ұқсастығын көрсетеді. *Декорацияда қызықты дизайн шешімін көрсетеді *қуыршақтарды мұқияторындау *сюжеттің мағынасын көрсетеді мұғалімнің басшылығымен тәжірибе жүргізу | http://rusbatya.ru/domashnee-volshebstvo-tenevoy-teatr-svoimi-rukami/ | ||||
қорытынды | - Мен не білдім ,нені үйрендім - Не түсініксіз қалды. - Не нәрсені жақсарту қажет. | Өз ой пікірлер | Өзара бағалау | стикер |
Көркем еңбек | Мектеп: | |||||
Күні: . | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: 6 сабақ | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||
Бөлім: | Сәндік-қолданбалы өнер | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Жұмыстардың көрмесі | |||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары | 6.3.1.1. Мектеп аудиториясы алдында өзінің дайын жұмыстарын таныстыру 6.3.4.1. Өзінің және өзгелердің жұмыстарын жетілдіру және адаптациялау бойынша сындарлы пікір мен негізделген ұсыныстарды қабылдау | |||||
Сабақтың мақсаты: |
Көрме ұйымдастырады | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушылардың әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру | Амандасу, Түгендеу.Жағымды ахуал орнату. Оқушыларды жаңа тақырып пен оқу мақсаттарымен таныстыру. Бүгінгі сабақтағы іс-әрекеттерін атап шығу. Мұғалім оқушыларға шығармашылық көрменің ұйымдастыру кезеңдері мен мақсатын таныстырады. Сонымен қатар, көрме оқушылардың өз шығармашылығында идеяларының берілу жолдарын көрсетеді. | Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді | Өзін-өзі бағалау. | Оқулық, құрал-жабдықтар | ||
Жаңа білім | Шығармашылық жұмысты таныстырылымға дайындау. *не атқарылды? *шығармашылық жұмысты орындау барысында сәтті шыққан не? *қандай қиындықтар туындады? *рефлексивті күнделік жүргізудің тиімділігі болды ма? * идеяны іске асыра алдыңыз ба? Сыныптастарыңа жұмысыңды таныстыр
Көрме ұйымдастыр
| Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. | Дискриптор Шығармашы-лық жұмыстарды рәсімдей алады; Өз жұмыстарына аннотация жаза алады; Көрме ұйымдастыра алады. | http://www.kakprosto.ru/kak-49296-kak-oformit-detskuyu-vystavku#ixzz44GFZf9er - Балалар көрмесін қалай ұйымдастырады? Презентация «Көрме» Альбом, түрлі түсті қарындаштар, қаламсап, тоқыма жіптері, шалма біз және т.б. | ||
Бекіту | Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі | Көрме шолу; - орындалған жұмыстарды бағалау; - оқушылардың жұмыстарына талдау жасау. Жұмыс орнын тазалау. | Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. | | ||
|
2 Бөлім: Сәндік-қолданбалы өнер Пәні: Көркем еңбек | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Тоқу өнері. Ілмек бізбен тоқу. Тоқу тәсілдері мен техникалары | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. | ||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақ кезеңдері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | бағалау | ресурстар | |||
Ұйымдастыру | Сәлемдесу.түгендеу. Жағымды ахуал орнату. Сұрақтарға жауап бер:
«Қазақ ұлттық өнерінде тоқыма өнерінің алатын орыны» «Киімдердегі тоқыма өнерінің көрініс табуы» «Инерьердегі тоқыма өнерінің көрініс табуы» | Оқушылар танысқан материалдарымен өзге де сыныптастарын таныстыруы керек. Осылайша оқушылар арасында білім алмасу жүреді «Тоқыма өнері» деп аталатын қалыптастырушы тапсырма беріледі.Оқушылар зерттеу жұмысының нәтижесі ретінде постер дайындайды. | Өзін бағалау Бағалау жұмысы: Сағат тілімен жүреді. Топтар бір-бірін бағалайды. | Оқулық | |||
Жаңа білім | тапсырма: Тоқыма техникасында (ілмек және шалма біз) орындалған бұйымдарының түрлерімен танысады. 1.Тоқыма түрлерін зерттейді; 2.Өз ойынан оқыған мәліметке таныстырылым жасайды; . Тоқу өнерінің түрлерін ата? Тоқу өнері әртүрлі елдерде қалай көрініс тапқан? Қазақ халқының қолөнерінде ілмекпен тоқу әдісі туралы не білесің? | Сұрақтарға жауап береді. | *Тоқу өнерінің түрлерін біледі. *Қазақ және әлем мәдениетіндегі ілмекпен тоқу өнерінің ерекшеліктерін қарастырды. | | |||
Бекіту | Кері байланыс «Сабақтағы менің орыным» өздерінің орындарын белгілеп, қысқаша мәлімет береді. | Өз ойларын айтады. | | стикер |
Бөлімі Сәндік-қолданбалы өнер Пәні Көркем еңбек | Мектеп | ||||||
Күні: | Педагогтің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 6 сабақ № | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Бұйымның нобайын дайындау. Материалдар мен құрал-жабдықтарды таңдау | ||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары | 6.1.5.2-Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін нобайлар, техникалық суреттер мен сызбалар орындау 6.1.4.2-Материалдық шығынды анықтау (сандық көрсеткіштер) | ||||||
Сабақтың мақсаты: |
| ||||||
Сабақтың барысы | |||||||
Сабақтың кезеңі /уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушылардың әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Ұйымдастыру | Оқушылармен сәлемдесу. Құндылықтарды еске түсіру. Оқушыларды жаңа тақырып пен оқу мақсаттарымен таныстыру. Бүгінгі сабақтағы іс-әрекеттерін атап шығу. Назарын аудару үшін оқушыларға түрлі техникада орындалған суреттер тарату. Осы арқылы оқушыларды топтарға бөлінеді. Топқа бөлінген оқушылар түрлі техникада өрілген суреттерді байқайды. Осы арқылы сабақтың тақырыбын ашады. | Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді | Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. | Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер | |||
Жаңа білім | «Миға шабуыл» әдісі., Тоқыма түрлері туралы. Қауіпсіздік ережелері айтылады:
Жеке жұмыс: Ары қарай шығармашылық жұмыс жасау үшін, оқушылар нобай салады. Ол үшін төмендегі бағалау критерийлері беріледі. 1.Өз қиялынан бір бұйымның нобайын жасайды; 2.Нобайды салуда симметрия заңдылығын ұстанады; 3.Бұйым нобайы форматта дұрыс орналастырады;(А4 ) 4.Бұйымды жасауда қандай материалдар қолданатынын біледі, көрсетеді; 5.Қауіпсіздік ережесін ұстанады; Төмендегі суреттерге мән беру. Оқушылар күрделілігі әртүрлі тапсырмалар орындағандықтан, талантты және дарынды балдармен де жұмыс көрініс табады. Жасалынып болған шығармашылық жұмысты оқушылар жұпта бағалайды. баумен кестелеу және т.б. қолөнер шеберлік сағаттары бойынша видео сабақтары. http://www.trozo.ru/archives/22708 – кестелеу, сәндік және еркін тігістер түрлері. http://vishivashka.ru/vyshivka_nitkami/vidy_vyshivki.php Кесте түрлері мен олардың орындалу техникасы. http://atlanticrus.ru/content/osnovy-dekorativnoi-kompozitsii?page=show – Ою-өрнектің құрлымы мен түрлері, композицияның құру үлгілері http://www.tvorchistvo.ru/vidy-dekorativnyh-kompozitsiy/ - СҚӨ әлемі http://www.livemaster.ru/topic/274295-vse-vidy-rukodeliya-vyshivka | Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. | Дискриптор 1.Өз қиялынан бір бұйымның нобайын жасайды; 2.Нобайды салуда симметрия заңдылығын ұстанады; 3.Бұйым нобайын форматта дұрыс орналастырады;(А4 ) 4.Салынған бұйымда қандай материалдар қажет екендігін біледі; 5.Тоқыма өнерін кезеңдермен орындауды біледі; 6.Қауіпсіздік ережесін ұстанады; | Иллюстрациялық материалдары: көркем https://youtu.be/4MawBxU9OiU Кесте өнері https://youtu.be/QFb8NqjAOgQ Қазақ сәндік-қолданбалы өнер – Кесте және ою-өрнек (RU) http://www.trozo.ru/cat/video-uroki/vyshivanie-lentami – | |||
Бекіту | Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? | Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады | Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. | стикер |