Файл: 4 сынып Математика Саба Малім Сабаты таырыбы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.03.2024

Просмотров: 88

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Үй тапсырмасын тексеру:

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

Жаңа сабақ.

Сабақ мақсатымен таныстыру.
Оқулықпен жұмыс.
6. Суреттегі қандай фигура?

Оны неше кесінді құрайды?

Белгіленуі бойынша оқы.Кесінділерді салыстыр. Не байқадың?

Сынық сызықтың ұзындығын қалай табады?

В Д



А С Е
7. Тұйықталған сынық сызық - АВСДА

В С




А Д
8. Тұйықталған сынық сызық – ЕМКЕ М

Кесінділері:

ЕМК үшбұрышының периметрін білдіретін

қосындыны жаз.

ЕМК үшбұрышының қабырғаларын өлше.

ЕМК үшбұрышының периметрін тап

Е К

9. Тұйықталған сынық сызық – РТКОР

Кесінділері: Р Т

РТКО шаршысының периметрін білдіретін

қосындыны жаз.

РТКО шаршысының қабырғаларын өлше.

РТКО шаршысының периметрін тап

О К


Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

Үйге тапсырма: 10-тапсырма

4 сынып

Математика Сабақ №

Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Геометриялық фигуралар және олардың қасиеттері.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Оқушылармен геометриялық фигуралар және олардың қасиеттерін пысықтау.

Дамытушылық: Ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа

тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік: Тақырыпқа байланысты карталар.

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру

ІІІ. Өтілген сабақты пысықтау.

ІҮ. Қорытындылау, бағалау.

Ү. Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасын тексеру:

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.


Жаңа сабақ.

Сабақ мақсатымен таныстыру.
Оқулықпен жұмыс.

11. Суреттегі фигуралардан белгіленуі бойынша бір жолға сәулелерді, екінші жолға кесінділерді, үшінші жолға түзулерді теріп жаз.

В



Д . К

Е . .

О Р М

А . С

12. Сурет бойынша дөңгелекке тиісті нүктелерді бірінші жолға, ал оған тиісті емес нүктелерді екінші жолға теріп жаз.
. М



. О

Е
. В

Д К

А . . С
13. Сурет бойынша шеңберге тиісті нүктелерді бірінші жолға, ал оған тиісті емес нүктелерді екінші жолға теріп жаз.

. Е
О


Р . .

Д . . С



В . . К

. А


15. Суреттегі бұрыштарды белгіленуі бойынша бір жолға тік бұрыштарды, екінші жолға сүйір бұрыштарды, үшінші жолға доғал бұрыштарды теріп жаз.
А Е К М Т Е А К





А С Д О А Д С


О К С



Е





Д Е М А Д В


Бұрыштарды транспортирмен өлшейді.

Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

Үйге тапсырма: 14-тапсырма

4 сынып

Математика Сабақ №

Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Геометриялық фигуралар және олардың қасиеттері.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Оқушылармен геометриялық фигуралар және олардың қасиеттерін пысықтау.

Дамытушылық: Ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа

тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік: Тақырыпқа байланысты карталар.

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру

ІІІ. Өтілген сабақты пысықтау.

ІҮ. Қорытындылау, бағалау.

Ү. Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасын тексеру:

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

Бұрыштарды транспортирмен өлшейді.


Транспортир жарты дөңгелек тәріздес. Оның 0-ден 180-ге дейін бөліктері бар. Әр бөліік 10 бұрышты көрсетеді.

Жаңа сабақ.

Сабақ мақсатымен таныстыру.

Оқулықпен жұмыс.






17. Транспортирдің көмегімен мынадай бұрыштарды салып көрсет:

< АВС = 600 < ДЕК = 900 < МОР = 1200 < ДАО =180
0
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

Үйге тапсырма: 18-тапсырма

4 сынып

Математика Сабақ №

Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Балалардың игерген білім деңгейін анықтау, оқу материалын қалай меңгергендігін бақылау.

Дамытушылық: Өзара кері есептер тобын шығару дағдыларын және ауызша, жазбаша есептеу дағдыларын дамту. Екі таңбалы сандарды оқу, жазу, салыстыру жайлы білімдерін бекіте түсу. Өзіндік жұмыс дағдысын дамыту.

Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа

тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Игерген білімді бақылау сабағы.

Әдіс-тәсілдері: Өзіндік жұмыс

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Сабақ мақсатымен таныстыру.
Бақылау жұмысы



І нұсқа


ІІ нұсқа

1. Есепті шығар.

Еділдің 34 теңгесі бар еді. Оған апасы тағы 6 теңге берді. Ол соның бәріне бағалары бірдей дәптерлер сатып алды. Егер бір дәптер 4 теңге тұрса, Еділ неше дәптер сатып алды?


1. Есепті шығар.

Балабақша асханасына әрқайсысы 6 литрден 5 қорап айран және 19 литр қаймақ әкелінді. Асханаға неше сүт тағамдары әкелінді?


2. Сызғыштың алтыдан бір бөлігінің ұзындығы 5 см. Сызғыштың ұзындығын тап. Сызғыштың алтыдан үш бөлігі неше сантиметр болады?

2. Бөлменің төрттен бір бөлігінің ұзындығы 3 м. Бөлменің ұзындығын тап.

Бөлменің төрттен үш бөлігінің ұзындығы неше метр?

3. Амалдарды орында.
986554+(458972-564×32)=

66509+41200 : (39839 – 39736) – 65548=

(416-349) × (90:18) -318=

800: (17+3) ×9-4 × (135-86)=

3. Амалдарды орында.
(14084:28-27) × 37-12060=

(22466+138×4) – (1223×97)=

804-( 267+438) + (525-56)=

749:749+0:319-219×0=


4. Теңдеуді шеш.
389+(х-47)=819

В×6=54828:3


4. Теңдеуді шеш

.

(х+631) -567=666

19950:х=210:3

5. Ауданы 36 см2 шаршының периметрін тап.

5. . Ауданы 81 см2 шаршының периметрін тап.



Сабақты қорыту: Талқылау.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау

4 сынып

Математика Сабақ №

Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Есептер және оларды шығару әсілдері.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Оқушылармен есептер және оларды шығару әсілдерін пысықтау.

Дамытушылық: Ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа

тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік: Тақырыпқа байланысты карталар.

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру

ІІІ. Өтілген сабақты пысықтау.

ІҮ. Қорытындылау, бағалау.

Ү. Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасын тексеру:

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

Жаңа сабақ.

Сабақ мақсатымен таныстыру.

Оқулықпен жұмыс.
1. Есептерді шығару.

- Есептің шартын, сұрағын, шешуін салыстыр.

Физика саласы – 126 ғалым

Химия саласы – 103 ғалым

Барлығы -? ғалым

126+103=229 (ғ.) – барлығы

Ж:
Барлығы – 8311 м.

Қазақ мектебі – 3081 м.

Аралас мектептер - ? м, қалғаны

8311-3081=5230 (м.) – аралас мектептер

Ж:
Пәкістан – 804000 км2

Түркия - ? , одан 23000 км2 кем

804000-23000=781000 (км2) – Түркия жері

Ж:
Қарындаш – 35 тг

Қаламсап – 48 тг ? тг артық төледі

48-35=13

Ж:


Алма ағашы - ? түп

148 түп

Өрік ағашы – 48 түп

148-48=100 (түп) – алма ағашы

Ж:

4,5 тапсырмаларды орындау.

Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

Үйге тапсырма: 6,7-тапсырма

4 сынып

Математика Сабақ №