Файл: 1 блім. Экономикалы былыс ретіндегі ксіпкерлік.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.03.2024

Просмотров: 53

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


IV бөлім. Ойлау дизайны.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10.

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сторителлинг

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.7.1 Жасалынған жұмыс процесін сипаттау үшін сторителлинг қағидаларын түсінеді;

10.4.7.2 Ойлау дизайнымен жұмыс жасау кезінде алынған барлық білімдерді талдау, тұжырымдар жасау және болашақта берілген қағидаларды қолдана алтындығын дәлелдеу.

Сабақтың мақсаты

Қолайлы жағдай туғызу. Оқушылардың өздігінен:

-Жасалынған жұмыс процесін сипаттау үшін сторителлинг қағидаларын түсінуіне;

- Ойлау дизайнымен жұмыс жасау кезінде алынған барлық білімдерді талдау, тұжырымдар жасау және болашақта берілген қағидаларды қолдана алтындығын дәлелдеуіне.

Бағалау критерийі (Күтілетін деңгейлік нәтижелер)

1-меңгеру деңгейі.Барлық оқушы жасалынған жұмыс процесін сипаттау үшін сторителлинг қағидаларын түсінеді(өнімсіз деңгей);

2-меңгеру деңгейі. Олардың ішінен көбісі алған білімдерін тереңдетеді, жүйелейді (конструктивті деңгей);

3-меңгеру деңгейі.Олардың ішінен кейбірі Ойлау дизайнымен жұмыс жасау кезінде алынған барлық білімдерді талдау, тұжырымдар жасау және болашақта берілген қағидаларды қолдана алтындығын дәлелдейді (өнімді деңгей). Тақырыпты толық меңгерген оқушы шығармашылық тапсырманы орындайды.

Тілдік мақсаттар

Лексика және терминология: сторителлинг- сторителлинг-storytelling;

контент-контент-content;ақпарат-информация-information.

Құндылықтарға баулу

Жауапкершілікке,елжандылық,отансүйгіштік қасиетке,сын тұрғысынан ойлауға, шы-ғармашылыққ баулу(тапсырмаларды орындау барысында),өз пікірін ашық айтуға дағдыланады.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Ыстық алақан»,Жұптас-бөліс», Джигсо»,«Тез жауап»,«Балапанды құтқар»,«Шеңбер бойымен сұрақ қою»,«Блоб ағашы».

Қолданылатын ресурстар

Оқулық, оқушының жеке дәптері, мұғалім кітабы, электронды қосымша, интерактивті тақта, компьютер, слайдтар, маркерлер, «Блоб ағашының» суреті салынған флипчарт, смайликтің суреті салынған стикерлер

Алдыңғы білім

Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп, осы тақырыппен логикалық көпір құрау, мысалы: «Есіңе түсір!» рубрикасындағы сұрақ бойынша:

1.Тестілеудің маңызы қандай? 2.Кері байланыстың маңызы неде?

Сабақтың басы

10 минут

1.Оқушылармен амандасу. Мұғалім сыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Ыстық алақан» тренингін ұйымдастырады.(оқушылар өздерінің алақандарын бір-біріне жақын ұстап,мейірімді сөздер айтады,мысалы:«сен әдімсің,ақылдысың»және т.б.)

2.Сыныпты топқа бөлу. Сынып үш топқа бөлінеді. Әр топ өздерінің басшысын және топтың атауын таңдайды.

3.Тақырыпқа деген қызығушылықты ояту, проблемалық ситуация тудыру.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару үшін «Жұптас-бөліс»әдісін қолданылады: 1.Тестілеудің маңызы қандай? 2.Кері байланыстың маңызы неде?

Оқушылармен әңгімелесу барысында мұғалім сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушылар оның мақсаты мен міндеттерін болжайды.

Сабақтың ортасы-тақырыпты өз бетімен меңгеру

10 минут

1.«Сұрақтарға жауап берейік» дағдысы.Топтық жұмыс ұйымдастырыңыздар. Берілген сұрақтарды талқылаңыздар.

1.Сторителлинг дегеніміз не?

2. Сторителлингтің маңызы не?

3. Сторителлинг кімдер,қайда қолданады?

2. «Ойланайық,талқылайық» дағдысы.

1.Сторителлинг процесі не себепті маңызды рөл атқарады?

2.Сторителлингті жасау үшін қандай жайтқа көңіл бөлу керек?

3.Сторителлингтің мазмұны неден құралады?

3.«Талдап,салыстырайық» дағдысы.Интернеттен әртүрлі сторителлингті тауып, оларды талдап,салыстырып,кестеге толтырыңыздар.


Сторителлинг принциптері

Артықшылықтары

Кемшіліктері













Сергіту сәті


«Жеті шырық» жаттығуы

4.«Дәптерге орындайық» дағдысы.Тақырып мазмұны бойынша тірек-сызба құрастырыңыздар.

5.«Қолданып көрейік»дағдысы.Топтық жұмыс. Сторителлинг әдісін пайдаланып өз брендіңіз туралы ақпаратты тұтынушыларға жеткізіңіздер.

6.«Ой бөлісейік»дағдысы. «Миға шабуыл»әдісі қолданылады. Сторителлинг арқылы қандай мақсатарға қол жеткізуге болады?

Сабақтың соңы.


Кері байланыс. «Жетістік баспалдағы»


Рефлекция

1.Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?

2.Бүгін оқушылар не білді?

3.Сыныптағы ахуал қандай болды?

4.Мен берілген уақыт ішінде үлгердімбе?

5.Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

6.Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?



Қорытынды бағалау

1.Қандай екі нәрсе табысты болды (Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды ( Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

3.Сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз