Файл: Жоспарды таратуга жане сатуга тыйым салынады!!!! Саба жоспары Бекітемін.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.03.2024

Просмотров: 40

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Сабақ жоспары

Бекітемін:

Мұғалімнің аты-жөні:




Пән/Сынып:

5 сынып

Күні:




Тарау немесе бөлім атауы:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар

Оқу мақсаты:

5.1.2.21

жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау;

Бағалау критериі:

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді.

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды.

- Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;

Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;

Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2 минут


Ұйымдастыру

Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар тақырыбын қарастырамыз

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін білу

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындау
Сұрақты қағып ал» әдісі

1) Аралас сан дегеніміз не?

2) Бөлімдері бірдей аралас сандар қалай қосылады?

3) Бөлімдері бірдей аралас сандар қалай азайтылады?

4) Бөлімдері әр түрлі аралас сандар қалай қосылады?

5) Бөлімдері әр түрлі аралас сандар қалай азайтылады?



Сабақ мақсатымен танысады.

Сұрақтарға жауап береді




8 мин

Жаңа сабақ

Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін, олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.



Мысал: ;

Бөлшекті натурал санға көбейту үшін, бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп, нәтижесін алым етіп, бөлімінің өзін қалдыру керек.

, n- мұндағы натурал сан.

Аралас сандарды көбейту үшін:

1) оларды бұрыс бөлшек түрінде жазу керек;

2) бөлшектерді көбейту ережесін қолдану керек.



Мысалдар келтіреді.


Ереже айтады.







Слайд


Интернет ресурс тары

17 мин

Тапсырмалар.

Тапсырма . №1. Есептерді шешіңдер:

; (Б) 4) = ; (Й)

(А) 5) (А)





17















ҚБ: «Бағдаршам»
Есептерді шешіңдер:


ҚБ «Мадақтау»

3.



№4. Егер тік төртбұрыштың ені см, ал ұзындығы енінен см үлкен болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз.


3 тапсырма

Машина 8км / сағ жылдамдықпен сағ және 12 км/ сағ жылдамдықпен сағ жол жүрді. Машина қандай қашықтықты жүріп өтті.

Оқулықпен жұмыс. №575 /1,3,5/

576 /2,4,6/


Оқушылар есептердің шешуін кестедегі мәндерге сәйкес әріптерді сәйкестендіреді

Жай бөлшектерді натурал санға, жай бөлшектерді жай бөлшекке көбейту ережесін қолданып есептейді.

Ж: см2

Ж:10 км.

Оқулықтан берілген есептерді шығарады.



Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді.

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды.


  1. .


Дескриптор:

-Тақырыпқа қатысты мәтін есептерді шығарады

Дескриптор: -Жай бөлшектерді көбейтеді

-Есептер шартына сәйкес санды өрнектер құрастырады;

-Әр есептің жауабын табады



Презента ция

Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов

Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл
Интернет ресурс тары



10 мин

Жеке жұмыс

Қосымша тапсырма орындау

Тапсырманы орындайды

Мониторинг




3 минут






Қорытынды. Рефлексия.

Білемін

Білгім келеді

Білдім











Бүгінгі сабақта:

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі.

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды.

Үйге тапсырма. №575 /2,4,6/, №576 /1,3,5/



Тақырыпты меңгергенін анықтау



Кері байланыс






Презента ция



Сабақ жоспары

Бекітемін:

Мұғалімнің аты-жөні:




Пән/Сынып:

5 сынып

Күні:




Тарау немесе бөлім атауы:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар

Оқу мақсаты:

5.1.2.21

жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау;

Бағалау критериі:

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді.

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды.

- Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;

Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;

Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2 минут


Ұйымдастыру

Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар тақырыбын қарастырамыз

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін білу

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындау
Сұрақ-жауап. 1. Жай бөлшекті қалай көбейтеміз ? 2. Жай бөлшекті натурал санға қалай көбейтеміз? 3. Аралас сандарды қалай көбейтеміз? 4. жай бөлшегіндегі 11 санын қалай атайды ? 5. жай бөлшегіндегі 12 санын қалай атайды? 6. Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады? 7. Қандай бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады? 8. Қандай санды аралас сан дейді? 9. Бөлшекті қалай қысқартуға болады?



Сабақ мақсатымен танысады.

Сұрақтарға жауап береді





8 мин

Жаңа сабақ

Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін, олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.



Мысал: ;

Бөлшекті натурал санға көбейту үшін, бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп, нәтижесін алым етіп, бөлімінің өзін қалдыру керек.

, n- мұндағы натурал сан.

Аралас сандарды көбейту үшін:

1) оларды бұрыс бөлшек түрінде жазу керек;

2) бөлшектерді көбейту ережесін қолдану керек.



Мысалдар келтіреді.


Ереже айтады.






Слайд


Интернет ресурс тары

17 мин

Тапсырмалар.

Саралау тәсілі. Тапсырма

А деңгейі

Жердің жасанды серігі 7 км /c жылдамдықпен ұшырылды . Ол 8 секундта қанша қашықтыққа барады? Ж: 63 км.

ҚБ «Басбармақ»

В деңгейі

Үйдегі немесе пәтердегі бір бөлменің ұзындығын, енін өлшеп, метр есебімен жазыңдар.

  • Бөлменің ауданын квадрат метр есебімен табыңдар.

  • Егер 1 м2 еден ауданын сырлауға кг сыр жұмсалса, осы бөлменің еденін сырлауға неше килограмм сыр қажет?

ҚБ «Шапалақ »

С деңгейі

Вокзалдан саяжайға Әлібек 30минутта, Бауыржан 45 минутта барады. Егер Әлібек вокзалдан шығып, Бауыржан саяжайдан шығып, олар бір-біріне қарсы жүрсе, сағатта кездесе ме?

Ж: олар кездеседі. ҚБ «Мадақтау»

Саралау тәсілі: «Қарқын»

(Қосымша есеп)

Велосипед доңғалағы сыртқы шеңберінің ұзындығы 1 м. Велосипед доңғалаңы 1 секундта 1 айналым жасайды. Велосипед 5 минутта неше метр қашықтыққа барады? Ж: 900 м.


Жай бөлшектерді натурал санға, жай бөлшектерді жай бөлшекке көбейту ережесін қолданып есептейді.




Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді.

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды.


  1. .


Дескриптор:

-Тақырыпқа қатысты мәтін есептерді шығарады




Презента ция

Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов

Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл
Интернет ресурс тары



10 мин

Жеке жұмыс

Оқулықпен жұмыс. №577

579


Тапсырманы орындайды







3 минут






Қорытынды. Рефлексия.



Бүгінгі сабақта:

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі.

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды.

Үйге тапсырма. №578, №580.



Тақырыпты меңгергенін анықтау



Кері байланыс






Презента ция




Сабақ жоспары

Бекітемін:

Мұғалімнің аты-жөні:
Пән/Сынып:

5 сынып

Күні:
Тарау немесе бөлім атауы:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар

Оқу мақсаты:

5.1.2.21

жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау;

Бағалау критериі:

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді.

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды.

- Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;

Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;

Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2 минут
Ұйымдастыру

Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар тақырыбын қарастырамыз

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін білу

- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындау

Сабақ мақсатымен танысады.


8 мин

Жаңа сабақты бекіту

Сөзжұмбақ шешу:














Т













б

Е













е

ң







Қ

о

с

ы

н

д

ы
















ө

е
















е

л

у






Көлденеңінен: 1.қосудың нәтижесі

2.екі таңбалы сан

Тігінен: 1.бір таңбалы сан

2.81-81

3.белгісіз сан әріппен белгіленген теңдік

Сұрақ-жауап. 1. Жай бөлшекті қалай көбейтеміз ? 2. Жай бөлшекті натурал санға қалай көбейтеміз? 3. Аралас сандарды қалай көбейтеміз?


Сөзжұмбақ шешеді.
Сұрақтарға жауап береді


Ереже айтады.




Слайд


Интернет ресурс тары

17 мин

Тапсырмалар.

1нұсқа

2 нұсқа






1. Теңдік тура болатындай жұлдызшаның орнына тиісті санды қойыңдар:

А)

1. Теңдік тура болатындай жұлдызшаның орнына тиісті санды қойыңдар:

ә)


2. Есептеңдер :

А)


2. Есептеңдер:

ә)


3.Есептеңдер :
А)


3.Есептеңдер:
ә)

4

4.Есептеңдер :

А)


4.Есептеңдер:

ә)

5.Тіктөртбұрыштың ұзындығы см, ал ені 2 см , ауданын тап.

5. Тіктөртбұрыштың ұзындығы см , ал ені 4 см , ауданын тап.