Файл: замерзімдіжоспардытарауы Мектеп 14 Алыбай батыр жалпы орта мектеп.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.04.2024
Просмотров: 28
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| Алдыменмұғалімніңкөмегімен,соданкейін өз бетіншеорындайды. | 2-тапсырманы мұғалімніңнұсқауыменөзбетіншеорындайды. 1,2-практикалықтапсырмалардың программа кодын талдаңдар (1, 3-суреттер). Екі программадағы еlseблогының қызметіне түсініктемеберіңдер. Дескриптор - Else операторының қызметінанықтайды. | | |
Сабақтың соңыОй толғанысЖаңа білімдібекіту/5мин Керібайланыс /2мин | «Венндиаграммасы» «БББкестесі»әдісі. | Оқушылар топтық жұмыс жасайдыВreakсontinue,еlseциклнұсқаулықтарының негізгі ұқсастықпен айырмашылықтарын салыстыраотырып, бағала. Бұлнұсқаулықтардың программақұрудағымаңызықандай? Программа құруды қаншалықтыжеңілдетеді?Ойыңдыортағасал. Оқушыларсабақтуралыбұрыннанне білетінін, сабақта не білгенін жәненебілгісікелетінін кестегежазады. | Бірін-бірібағалау. | А4 парағы |
Саралау. Сіз қандай тәсілменкөбірек қолдау көрсетпексіз? Сізбасқаларға қарағанда қабілеттірекоқушыларға қандай тапсырмаларбересіз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлапотырсыз? | Денсаулық жәнеқауіпсіздіктехникасын сақтау | ||
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс,жұптықжұмысарқылысабақтымеңгерту.«Мағандосымның ...ұнайды» әдісін қолдану арқылысыныптакөңілді ахуалорнату, «Аспан денелері» арқылы топқабіріктіру. «Миға шабуыл» әдісіарқылыөткенсабақпен жаңасабақты ұштастыру, Мағынаны танубөлімінде оқып жатқан тақырыптыңқажетін түсінуге топтық жұмыс пендеңгейлік тапсырмалар беру, ойтолғаныс бөлімінде «Венндиаграммасы», шағын тест, керібайланысжасату:«БББ кестесі». | Смайликтерарқылы, ауызша, жазбаша түрдеқалыптастырушыбағалаудыіскеасыру. | Компьютер-менжұмыскезіндегіқауіпсіздікережелері н ескетүсіру. | ||
Жалпыбағалау Сабақтаең жақсыөткен екінәрсеқайсы?(оқытумен оқуғақатысты) 1: 2: Сабақтыңбұдан дажақсыөтуіненеоңықпалетереді?(оқытумен оқуғақатысты) |
7-сабақ.
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Мектеп: Pythonтіліндеалгоритмдердіпрограммалау Күні: Мұғалімніңаты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтыңтақырыбы | 4.7Алгоритмніңтрассировкасы |
Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары | 8.3.2.1алгоритмніңтрассировкасынжүзегеасыру; |
Сабақтыңмақсаты | Барлық оқушы: трассировкалау ұғымы мен қызметін анықтау;Оқушылардың көбі: программадағы қателерді түзетудің орындалуынталдау,қолдану; Кейбіроқушылар:программадатрассировканықолданудыңмаңыздылығынтұжырымдау. |
Ойлаудағдылары | Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бағалау. |
Бағалаукритерийі |
|
Тілдікмақсаттар | Пәндік лексика және терминология:Түзету-отладка-debuggingТрассировка-трассировка-tracingҚадам-шаг-step Компиляция-компиляция-compilationҚате-неправильно-error Тестілеу-тестирование-testing |
Диалог/жазбашажұмысқақажеттіфразалартоптамасы ...кездесетін қатеменжұмысжүргізуретін білдіреді. ...–программаныңжұмысқабілетінтексеругеарналғанарнайыдайындалғандеректердікомпьютергеенгізу болыпсаналады. | |
Құндылықтарғабаулу |
|
Пәнаралықбайланыс | Программакодыағылшынтіліндежазылады,математикалықамалдар қолданылады. | ||||
Алдыңғыбілім | Elseциклін басқару. | ||||
Сабақтыңбарысы | |||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері/ уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушыныңіс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
СабақтыңбасыҰйымдастыру кезеңі Топқабіріктіру: Қызығушылығын ояту Миғашабуыл | Сәлемдесу,түгендеу. Сыныпта көңілдіахуалорнату:«Сәлемсөздің патшасы». «Бағдаршам» әдісіарқылы топқабіріктіру. «Зерттеушілікконференция»әдісінқолдануарқылыжобажұмыстарынқорғауғаықпалету. Миға шабуылстратегиясыарқылыжаңа тақырып пенөткен сабақтыұштастыру. | Оқушылармұғалімменсәлемдеседі. Оқушыларүлестірмеқағаздаралады.Қағаздажазылғанәрелдіңсәлемдесусөзімен сыныптасымен сәлемдеседі.Қазақтілінде–сәлеметсізбе! Орыс тілінде – здравствуйте!Ағылшын тілінде –hello! (хеллоу)Француз тілінде – bonjour! (бонжуу)Хинди тілінде – namastee! (намасти)Жапон тілінде – konnichiwa!(конничава) Қытай тілінде – nihoo! (нихао)Испан тілінде – Hola! (оль-ла)Түріктілінде–merhaba!(мерхаба) Мақсаты:Оқушыларбір-біріменжақсықарым-қатынасорнатады,сондай-ақбарлықоқушынықатыстыру арқылы сыныптың жалпысабаққабелсенділігі артады. Оқушыларбағдаршам түстеріарқылытоптарғабірігеді. Оқушылар ұсынылған тақырыпбойынша өз жобаларыментаныстырады. Жоба бойыншасыныптастарының пікірінанықтайды. Жинақталғандеректердің құнды болуынанықтайды.Жобанықорғайды. Оқушыларберілгентапсырманыорындайды. | | Үлестірмеқағаздар ОқытудыңбелсендіәдістеріNIS. Астана, 2013 Интерактив -тітақта | |
|
| | Дәптерге қоңыз қозғалысыныңтраекториясын салыңдар. Нұсқағышбірқадаммен жылжиды.
| | |
Сабақтыңортасы МағынанытануОқулықпенжұмыс | Оқулықтағыақпараттыоқушылармен біргеталдайды. Мұғалім слайдматериалы арқылыдемонстрациялайды. | Оқушылар оқулықтағы ақпаратпентанысады.Визуалдыақпараталады.Мұғаліммен біргеталдайды. Мақсаты: аудиал және визуалоқушылардыңбілімалуынажағдайжасау. | | |
Саралаутәсілдері Топтықжұмыс | 1-тапсырма жалпытапсырма. Мұғалімкөмектеседі. «Ойлан, бірік, бөліс»әдісі: | 1-тапсырманы мұғаліммен біргеорындайды. Алдыңғы программа құрутәжірибелеріңе сүйеніп, өздеріңпрограмма құрастырып, орындағандажібергенқателердітоптаңдар.Оны 1-кестедегіқателеркестесіменсалыстыра отырып, талдаңдар.Мысалдаркелтіріңдер. Дескриптор:
| 2балл | Информа-тика 8-сыныпоқулығы |
Жекежұмыс | 2-тапсырма көлеміүлкен. Алдыменмұғалімнің көмегімен,соданкейінөзбетіншеорындайды. | 1-тапсырманы мұғалімніңнұсқауымен өз бетінше орындайды.1) k мен p сандарыныңаралығындағысандардың цифрларыныңқосындысын табатын программақұрастыр. Тапсырманы орындаубарысындақандай қатежібердің? Назараудар. Циклденесінде | 4балл | Компьютер ,оқулық |
| | орналасқаноператорларжұмысынтрассировкалау арқылы тексер.s=int(input()) k=p=0 foriinrange(k,p+1):s=s+i print(s) Дескрипторлар:
2) Төменде берілген программакодтарында кеткен қателердіанықтаңдар. Дескрипторлар:
3) N(100≤N≤999) санына дейінгіүштаңбалы сандар арасында барлықцифрлары әртүрлі сандарды экранғашығар. Ескерту:үштаңбалысандар100-денбасталады. Программакоды: Дескриптор:
| | |
| | -программадажіберілгенқателердіанықтайды. | | | ||
Сабақтыңсоңы Ой толғанысЖаңа білімдібекіту | «Бір айналымсұхбат»әдісі.Алғанбілімін қолдануғаықпалжасау. | Оқушылар сыныпта айналыпжүріп төмендегі сұрақтарға бір-бірлерінен жауап алады.
. Оқушыларсабақтаналғанәсерлерінсмайликтерді көрсету арқылыбілдіреді. | Ауызшамадақтау | А4парағы | ||
Керібайланыс | «Смайликтер»әдісі. | | Смайликтер | |||
Саралау- Сіз қандайтәсілмен көбірекқолдаукөрсетпексіз? Сіз басқаларғақарағанда қабілеттіоқушыларға қандайтапсырмаларбересіз? | Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игерудеңгейінқалайтекерудіжоспарлапотырсыз? | Денсаулық жәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау | ||||
Бірлескен жұмыс, жекежұмыс , жұптық жұмысарқылы білім алуынақолдау көрсету..«Сәлемсөздің патшасы» арқылысыныпта көңілді ахуалорнату, «Зерттеушілікконференциясы» әдісібойынша өткентақырыптыпысықтау, «Ойлан, бірік, бөліс»әдісі, практикалықтапсырмалар, «Бірайналымсұхбат»әдісі,керібайланысжасату: «Смайликтер». | Смайликтерарқылы, ауызша, жазбаша түрдеқалыптастырушы бағалауды іске асыру,тапсырмаларға балл қою арқылы бағалау, жалпы 10балл. | Компьютер-мен жұмыскезіндегі қауіпсіздікережелерінескетүсіру. | ||||
Жалпыбағалау | ||||||
Сабақтаең жақсыөткенекінәрсе(оқытуменоқуғақатысты)? | ||||||
1: | ||||||
2: | ||||||
Сабақтыңбұдан дажақсыөтуіненеоң ықпалетереді(оқытумен оқуғақатысты)? | ||||||
1: | ||||||
2: |
8-сабақ.
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Мектеп: Pythonтіліндеалгоритмдердіпрограммалау Күні: Мұғалімніңаты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтыңтақырыбы | 4.8.Программалаудыүйренейік.Практикалықтапсырмалар. |
Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары |
|
Сабақтыңмақсаты |
|
Ойлаудағдылары | Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бағалау. |
Бағалаукритерийі |
|
Тілдікмақсаттар | Пәндік лексика және терминология:Тіктөртбұрыш-прямоугольник-rectangleКесте-таблица-table Полиндром-полиндром-polyndrome Үштаңбалысан-трехзначныйчисло-three-digitnumber |
Диалог/жазбашажұмысқақажеттіпайдалыфразалартоптамасы
| |
Құндылықтарғабаулу |
|
Пәнаралықбайланыс | Программакодыағылшынтіліндежазылады,математикалықамалдар қолданылады. |
Алдыңғыбілім | Алгоритмтрассировкасы |