Файл: з денсаулыымызды сатаймыз.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.04.2024

Просмотров: 10

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Бөлім:

I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы»)

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)




Күні:




Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өз денсаулығымызды сақтаймыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.3.1 цифрлық құрылғылармен интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелеріне сүйену;



Сабақтың мақсаты


Цифрлық құрылғылармен, интернет желілерімен жұмыс істеу кезіндегі негізгі қауіпсіздік ережелерін біледі.

Бағалау критерийлері:

Цифрлық құрылғылармен, интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелерін сипаттайды.


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру.

Топтастыру.

Оқушылар сурет таңдау арқылы 3 топқа бірктіру. Топтың суреттері: ноутбук, планшет, ұялы телефон.

«Жедел сұрақтар жаңбыры» әдісі

  1. Отбасыңды суретке түсіру үшін қандай құрылғы пайдаланасы?

  2. Компьютерге ұқсайтын қандай құрылғыларды білесің?

  3. Құрылғыларды дұрыс пайдаланбаудан қандай қауіп қатер бар?

Сәлемдеседі
Топқа бірігеді





ҚБ мадақтау әдісі

жарайсың!

өте жақсы!

талпын!

суреттер,

үлестірмелер, ДК


Сабақтың ортасы


ІI. Жаңа сабаққа кіріспе.

«Бір ғана секунд» əдісі.

Ноутбук, планшет,ұялы телефонның суреттері көрсетіледі. Мұғалім оқулықтан «Жаңа білім» бөліміндегі мəтіннің əр жерінен оқиды, ал оқушылар мəтінге мұқият зер салып, шапшаңдықпен жалғастырады. Осылай жаңа сабақтың ақпаратымен танысады.

1 тапсырма:

Топтық жұмыс

1-топ Цифрлық құрылғыларды сипаттап беріңдер.

2-топ. Интернет желісімен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік ережелерін ата.

Дескриптор:

  • Цифрлық құрылғыларды сипаттайды

  • Желімен жұмыс жасау кезіндегі қауіпсіздік ережелерді атайды.



2 тапсырма:

Жұптық жұмыс:

Цифрлық құрылғыларды пайдаланудың ортақ ережесін құрастырыңдар. Олардың пайдасы мен зияны жайлы əңгімелеңдер.

Дескриптор

  • Цифрлық құрылғыларды пайдаланудың ортақ ережесін құрастырады.

  • Олардың пайдасы мен зиянын анықтайды.

3 тапсырма

Жеке жұмыс

  • 4-суреттегі

балалардың іс- əрекетін талқылаңдар.




Сұрақтарға жауап береді

Қажетті сөздерді түртіп алады

Топтық жұмыс орындайды

Тапсырманы орындайды

Сурет бойынша өз ойларын айтады




суреттер,

слайд


оқулық

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия. (Ж) «Еркін

микрофон» əдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған əсерін, нені оқып зерделегенін, нені үйренгенін айтады.


  • Бүгінгі тақырып не туралы болды?

  • Бүгінгі тақырыпта не ұнамады?

  • Бүгінгі тақырып несімен ұнады?

  • Мені қызықтырғаны

...





Үлестірме қағаз




Тексерді ____________

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Бөлім:

I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім

туралы»)

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)




Күні:




Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Енгізу, шығару, құрылғары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.1.1 енгізу-шығару құрылғыларын ажырата білу;

Сабақтың мақсаты


Енгізу-шығару құрылғыларын ажырата алады.

Бағалау критерийлері:


Енгізу-шығару құрылғыларын біледі


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру.

Топтастыру.

Ой қозғау. «Миға шабуыл» əдісі.

  • Компьютерді отбасы мүшелері қалай пайдаланады?

  • Компьютермен бірге қандай жаңа мамандықтар пайда болды? (1-сурет) Компьютердің негізгі құрылғылары қалай

аталады? (2-сурет) Қызметін ата.

Зейінін шоғырландыруға арналған жаттығу.

Жаңа тақырыпты ашу, мақсатын тұжырымдау

С ыныптық жұмыс /2мин/ Жетелеу сұрақтар арқылы оқушылар осы суретке қатысты ортақ түйінді сөзді айтады. Табылған түйінді сөз арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. /3мин/


Сәлемдеседі
Топқа бірігеді

Сурет бойынша сабақтың тақырыбын анықтайды

ҚБ мадақтау әдісі

жарайсың!

өте жақсы!

талпын!

суреттер,

үлестірмелер, ДК


Сабақтың ортасы


Жаңа сабаққа кіріспе: Слайд бойынша шағын дәріс.

1 тапсырма. Топтық жұмыс. (Ойлан, жұптас, бөліс) әдісі

Енгізу, шығару құрылғыларын жіктеп сызбаны толықтыр.

1-топ: Енгізу құрылғылары

2 -топ Шығару құрылғылары

Дескриптор:

-Енгізу, шығару құрылғыларын анықтайды.

Практикалық жұмыс:

Оқулықтағы 4,5 тапсырманы орында.


Қажетті сөздерді түртіп алады

2топқа бірдей сызба беріледі. Тапсырманы жазбаша орындайды.

Практикалық жұмыс орындайды.

ҚБ


топтық бағалау

2топ бір-бірін бағалайды.

слайд
Сызба
оқулық

Сабақтың соңы

Сабақты қорыту.

Бекіту сұрақтары

Оқушыларды бағалау.

Рефлексия.

ББҮ әдісі бойынша кері байланыс алы.

Білдім

Білгім келеді

Үйрендім

Үйге тапсырма беру: Бақылау сұрақтарына жауап беру.


Кері байланыс жазады.




Үлестірме қағаз




Тексерді ___________

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Бөлім:

I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы»)

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)




Күні:




Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Файлдар мен бумалар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

        1. файл мен бума туралы түсінік беру;

        2. файлдар мен бумаларды жасау, көшіру, жылжыту жəне жою;

өз жұмысындағы контекстік мəзірді пайдалану;

Сабақтың мақсаты


Барлықоқушыүшін:

Файл мен бума туралы түсінеді.

Оқушылардыңкөбіүшін:

Файлдар мен бумаларды жасау, көшіру, жылжыту жəне жоюды біледі.

Кейбіроқушыларүшін:

Контекстік мəзірді пайдаланады.

Бағалау критерийлері:


Файлдар мен бумаларды жасау, көшіру, жылжыту жəне жоюды біледі.



Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру.

Оқушыларды 2 топқа біріктіру. (Файл, бума)

Ой қозғау. «Миға шабуыл» əдісі.

  • Файл жəне бума туралы не білесің?

  • 1, 2- суреттерді салыстырып не айтуға болады?

Үйдегі компьютеріңде тек

өзіңе қатысты жеке файл, бумаларың бар ма?

Жаңа сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру.


Сәлемдеседі
Топқа бірігеді



ҚБ мадақтау әдісі

жарайсың!

өте жақсы!

талпын!

суреттер,

үлестірмелер, ДК


Сабақтың ортасы


Жаңа сабаққа кіріспе: Слайд бойынша шағын дәріс.

1 тапсырма. «Көршіңмен бөліс» әдісі(Жұптық жұмыс)

Файлдар мен бумаларды ажыратып жазыңдар.

2) Қате бума мен файл атауларын анықтаңдар.

Дескриптор

  • Файлдар мен бумаларды ажыратады.

  • Қате буманың атауын анықтайды.

Қате файлдың атауын анықтайды.

2 тапсырма. Ойлан жұптас бөліс. Топтық жұмыс

1-топ Файл мен бума ны жікте.

2-топ Жарлықтарды жікте.

Дескриптор

  • Файлдарды жіктейді.

  • Бумаларды жіктейді.

- Жарлықтарды жіктейді.

Практикалық жұмыс.

Компьютерде практикалық жұмысты орында.

1,2 тапсырма.


Қажетті сөздерді түртіп алады

Тапсырманы жазбаша орындайды

Тапсырманы орындайды.


Практикалық жұмыс орындайды.

ҚБ Фишка әдісі

слайд
Үлестірме

Сабақтың соңы

Сабақты қорыту.

Бекіту сұрақтары

Оқушыларды бағалау.

Рефлексия.

Алма ағашы.

Үйге тапсырма беру: Бақылау сұрақтарына жауап беру.


Кері байланыс жазады.




Стикер




Тексерді ___________

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары






Бөлім:

I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім

туралы»)




Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)







Күні:







Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Зерттеу және шығармашылық тапсырмалар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.1.1 енгізу шығару құрылғыларын ажырата білу;

2.1.2.2 файлдар мен бумаларды жасау, көшіру, жылжыту және жою;




Сабақтың мақсаты


- Енгізу шығару құрылғыларын ажырата біледі.

- Файлдар мен бумаларды жасайды, көшіреді, жылжытады, жояды.




Бағалау критерийлері:


  • Енгізу шығару құрылғыларын ажыратады.

  • Файлдар мен бумаларды пайдалана алады.



Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру.

«Кім жылдам» әдісі

Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап беру.

1-тапсырма Өзіңді тексер (жеке жұмыс)

Енгізу құрылғылары




Шығару құрылғылары




Дескриптор

-Енгізу құрылғыларын жазады.

-Шығару құрылғыларын жазады.

1,2 санау бойынша топқа біріктіру.

Сәлемдеседі

Сұрақтарға жауап береді.



ҚБ мадақтау әдісі

жарайсың!

өте жақсы!

талпын!

суреттер,

үлестірмелер, ДК


Сабақтың ортасы


2 тапсырма. Топтық жұмыс. (Ойлан, жұптас, бөліс) әдісі

1-топ Файлдар мен бумаларды көшіру, жылжыту жолдарын ата.

2-топ Файлдар мен бумаларды жою жолдарын ата.

Дескриптор:

- Файлдар мен бумаларды көшіру, жылжыту жолдарын атайды.

- Файлдар мен бумаларды жою жолдарын жазады.

Практикалық жұмыс: Жеке тапсырма

Файлдарды көшіру, жылжыту, жою әдістерін пайдаланып оқулықтағы 3 тапсырманы орында.


Практикалық жұмыс орындайды.

ҚБ


топтық бағалау

2топ бір-бірін бағалайды.

слайд
оқулық

Сабақтың соңы

Сабақты қорыту.

Бекіту сұрақтары

Оқушыларды бағалау.

Рефлексия.

Смайлик әдісі бойынша.

Үйге тапсырма беру: Бақылау сұрақтарына жауап беру.

Кері байланыс жазады.




Үлестірме қағаз



Тексерді ___________

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары






Бөлім:

2-бөлім - Шығармашылық және компьютер (ортақ тақырыбы: "Менің отбасым және достарым"




Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)







Күні:







Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Тармақталу алгоритмі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.1.1 тармақталған алгоритмді жүзеге асыру;




Сабақтың мақсаты


Тармақталу алгоритмнің жүзеге асу әдістерін біледі




ЕБҚ оқушы