Файл: з денсаулыымызды сатаймыз.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.04.2024

Просмотров: 12

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Тексерді ___________

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары






Бөлім:

Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптары: "Менің мектебім", "Менің туған жерім")




Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)







Күні:







Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Пернетақта симуляторы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.1 пернетақта симуляторында мәтін теру;




Сабақтың мақсаты


Пернетақта симуляторында мәтіндерді тере алады.




ЕБҚ оқушы





Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

ЕБҚ әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі
Оқушы назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын сұрау.

Қайталау сұрақтары

амандасады


сұрақтарға жауап береді





мадақтау әдісі




Сабақтың ортасы


Жаңа сабаққа кіріспе

Слайд бойынша түсіндіру

«Стикер түсі» бойынша 2 топқа біріктіру

1 тапсырма «Ойлан, жұптас» әдісі /жұптық жұмыс

Пернелер қызметін анықта

shift




capslock




num lock




enter




delete




backspace




дескриптор

-пернелер қызметін жазады

2 тапсырма Кім жылдам? әдісі/ жеке жұмыс

Анықта

Пернетақта симуляторы қандай қызмет атқарады?

дескриптор

-пернетақта симуляторы қызметін атайды.

3 тапсырма Практикалық жұмыс

4 тапсырма «Ойлан, топтас, бірік» әдісі

топтық жұмыс





дәптерге жазып алады

тапсырманы орындайды

тапсырманы орындайды

компьютерде тапсырманы орындайды

топтық жұмыс орындайды






жұлдызша

ауызша мадақтау

жұлдызша


фишка

слайд

стикер

тапсырма

сурет

үлестірме

Сабақтың соңы

Оқушыларды бағалау

Кері байланыс:

«Смайлик» әдісі

Үйге тапсырма: 53 бет 3 тапсырма

кері байланыс жазады







Смайлик




Тексерді ___________________

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары






Бөлім:

Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптары: "Менің мектебім", "Менің туған жерім")




Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)







Күні:







Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Пернетақтамен танысу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.2 пернетақтадан спрайтты басқаруды ұйымдастыру




Сабақтың мақсаты


Пернетақтадан спрайтты басқаруды ұйымдастыра алады.


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


І Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын сұрау

«Миға шабуыл» әдісі


  1. Спрайт деген не?

  2. Костюм қалай таңдалады?

  3. Алгоритм деген не?

  4. Тармақталу алгоритмі қалай орындалады?

  5. Скрипті қалай таңдаймыз?




сұрақтарға жауап береді

ауызша мадақтау

оқулық

Сабақтың ортасы


Жаңа сабаққа кіріспе

Слайд көрсету.

Оқушыларды топтастыру

1 тапсырма «Ой қозғау» әдісі



2 тапсырма/ жеке жұмыс/ практикалық жұмыс



3 тапсырма «Ойлан, жұптас» әдісі

жұптық жұмыс

Пернетақта топтары қызметінің атауын жаз



дескриптор

  • Пернетақта топтарының қызметін жазады.

  • Бос орынды толтырады.

4 тапсырма / жеке жұмыс/

Жұмыс дəптері «Перненің атауын қызметімен сəйкестендір» тапсырмасын орында.


қажетті сөзді жазып алады

ребусты шешеді

практикалық жұмысты орындайды

тапсырманы орындайды

фишка әдісі

жұлдызша

фишка

ауызша мадақтау

д/к
тапсырма

компьютер

тапсырма


Сабақтың соңы

Сабақты қорыту

Бақылау сұрақтары

Кері байланыс

«Смайлик әдісі»

Үйге тапсырма беру: 45-48 бет оқу


кері байланыс жазады





смайлик




Тексерді _____________

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары






Бөлім:

Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптары: "Менің мектебім", "Менің туған жерім")




Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)







Күні:







Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Мәтінмен жұмыс істеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мәтіндік диалог ұйымдастыру;




Сабақтың мақсаты


Scratch-те кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыруды үйренеді


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал қалыптастыру

І. Қызығушылықты ояту. «Арқаға сурет салу» ойыны
Оқушыларды топтастыру
Зейінін шоғырландыруға

арналған жаттығу.

Жаңа тақырыпты ашу, мақсатын тұжырымдау

Сыныптық жұмыс /2мин/ Жетелеу сұрақтар арқылы оқушылар осы суретке қатысты ортақ түйінді сөзді айтады. Табылған түйінді сөз арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды.




амандасады

2 топқа бірігеді


сұрақтарға жауап береді


ауызша мадақтау

сурет

Сабақтың ортасы


Жаңа сабаққа кіріспе

Слайд көрсету

1 тапсырма/ топтық жұмыс/



2 тапсырма/ жұптық жұмыс/



дескриптор

- Туған жер туралы диалог құрады

- Программада орындайды

3 тапсырма / жеке жұмыс/


қажетті сөзді жазып алады

тапсырманы орындайды

практикалық жұмыс орындайды

светофор әдісі
ауызша мадақтау

фишка әдісі


слайд


оқулық

үлестірме

компьютер



Сабақтың соңы

ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия. «Еркін микрофон» əдісі бойынша бүгінгі сабақтан алған əсерін, нені оқып зерделегенін, нені үйренгенін айтады

Үй тапсырма: 57 бет Зертте тапсырмасы


кері байланыс жазады





оқулық




Тексерді _____________


Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары






Бөлім:

Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптары: "Менің мектебім", "Менің туған жерім")




Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)







Күні:







Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Мәтінмен жұмыс істеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мәтіндік диалог ұйымдастыру;




Сабақтың мақсаты


Scratch-те кейіпкерлер арасында мәтіндік диалог құруда «Əке мен бала» жобасын жасайды.


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі
Оқушы білімін сабаққа аудару
Өткен сабықты пысықтау

«Сенен сұрақ, менен жауап» әдісі

амандасады

сұрақтарға жауап береді




смайлик әдісі

ауызша мадақтау




Сабақтың

ортасы


Сабақтың мақсат, міндетімен таныстыру

  1. тапсырма/жеке жұмыс/

3 жəне 4- суреттегі жоба скриптілерін талда. Келбет (Внешность) блогына жататын командалардың тізімін жаса. Бұл командалардың жобадағы қызметін ата

Дескриптор

–Суреттерде берілген жоба скриптісін талдайды.

–Келбет (Внешность) командасының тізімін жасайды. Команданың атқаратын қызметін атайды.

  1. 2-тапсырма/ жұптық жұмыс/

Əке мен баланың диалогіне тағы бір-бірден сөйлем қосу үшін жоба скриптісіне өзгеріс енгізіңдер.

дескриптор

  • Дайын скриптерге өзгеріс енгізеді

3 тапсырма/жұптық жұмыс/

«Əке мен бала» жобасын «d» мен «f» пернелері арқылы басқару үшін скриптілерге жасалатын өзгеріс алгоритмін ұсыныңдар.

Дескриптор

•Жұптасып тапсырманы талқылайды. •Жобаға жасалатын өзгеріс алгоритмін ұсынады

4 тапсырма/ Компьютерде практикалық жұмыс/






сабақ мақсатымен танысады

тапсырманы орындайды

жұптық жұмыс орындайды

тапсырманы орындайды


фигуралар әдісі

ауызша мадақтау

смайлик әдісі


тапсырма

оқулық

үлестірме



Сабақтың соңы

Кері байланыс

«Бес саусақ» əдісі

Басбармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме?

Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды?

Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма?

Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?

Үйге тапсырма: Бөлімді оқу.


Кері байланыс жазады