Файл: 9кн 3тапсырма. Дниетану пні бойынша баылау, эксперимент, сауал жргізуді ескеріп саба жоспарын зірлеу (сынып, блім з тадауыызда). Орта білім беру йымдарыны педагогіне арналан саба жоспары немесе ыса мерзімді жоспар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.04.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

9-күн

3-тапсырма. Дүниетану пәні бойынша бақылау, эксперимент, сауал жүргізуді ескеріп сабақ жоспарын әзірлеу (сынып, бөлім өз таңдауыңызда).

Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар

Дұрыс тамақтана біл

      ___________________________________________

      (сабақтың тақырыбы)

Бөлім:

Дені саудың жаны сау

Педагогтің аты-жөні

Омиртаева С Б



Күні:


12 тамыз

Сынып:

Қатысушылар саны: 24

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы


Дұрыс тамақтана біл

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.4.1 түрлі дереккөздер негізінде пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды анықтау



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:. Түрлі дереккөздер негізінде пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды анықтайды.

Көптеген оқушылар: Түрлі дереккөздер негізінде пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарын ажыратады.

Кейбір оқушылар: Түрлі дереккөздер негізінде пайдалы және зиянды тағамдардың айырмашылығына қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре отырып талқылайды.


Бағалау критерийлері


Түрлі дереккөздер негізінде пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды анықтайды.

      Сабақтың барысы






Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған іс -әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин


1.Психологиялық ахуал

Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі

Нұсқау: Әр топқа сурет беріледі, оқушылар мозайка құрастыру арқылы топтарға бөлінеді

1-топ: «жемістер»

2-топ: «көкөністер»

3-топ: «тағамдар»

4-топ «шырындар»
ҰЖ «Сурет көрмесі» әдісі (Өткен сабақты қайталау)

Тақтаға суреттер ілініп қойылады,суреттен өздеріңе таныс тағамдарды таңдайды.

-Тағам адам үшін қаншалықты қажет деп ойлайсыңдар? деген ортақ сұрақ қойылады.

Сабақ мақсатын хабарлау .

Бүгін біздер пайдалы және пайдасыз тағамдарды

ажырата білуді үйренеміз.

ҰЖ. «Көзбен көру айғағы» тәсілі (жаңа тұжырым қалыптастыру, сыни ойлау дағдысын қалыптастыру, топта жұмыс жасауда ынтымақтастықта болу)

Бақылау:

(Оқушылар суреттерге қарап, талқылайды)

Зерттеуді жоспарлау:

1.Пайдалы және зиянды тағамдардың айырмашылығы қандай?

2.Біз қандай тағамдарды ішуіміз керек?

Дереккөз жинау: Оқушылар дереккөздерден керекті мәліметтерді жинақтайды.

Нәтиже: Оқушылар пайдалы және зиянды тағамдардың айырмашылығын түсінеді, мысал келтіреді.

ҚБ: Пайдалы және зиянды тағамдарды жақсы ажыратып тұрсың.


/төрт топқа суреттер таратып топтастыру жұмысын жүргізу/

1-тапсырма

1-топ Адам денсаулығына пайдалы тағамдар

Дескриптор

-Тағамдарды тауып жапсыра алады

- аттарын атайды

-неден жасалғандығына сипаттама бере алады

2-топ

Адам денсаулығына зиянды тағамдар

Дескриптор

-Тағамдарды тауып жапсыра алады

- аттарын атайды

- сипаттама бере алады

3-топ

Тағам түрлерінің пирамидасын жаса


/ыстық тамақ,сұйық тамақ, сусындар, жеміс-жидектер ,көкеністер, сүт тағамдары,ет тағамдары/

Дескриптор

-тағам түрлерін тауып ,жапсыра алады

- аталған тағам түрлеріне нелер жататынын айта алады

- сипаттама бере алады

4-топ

Ас мәзірін жасау

Таңғы, түскі, кешкі ас

Дескриптор

-Таңғы ас мәзірін құрай алады.

-Түскі ас мәзірін құрай алады.

-Кешкі ас мәзірін құрай алады.

-Ас мәзірін құрай алады.

ҚБ: Ауызша кері байланыс



Жеміс-жидек суреттері



суреттер

Оқулық,дәптер, ватмандар,түрлі-түсті маркерлер


Аяқталуы

Сабақты бекіту

10 минут

" Дұрыс Бұрыс" тапсырмасы



"Дұрыс бұрыс" әдісі

Бағалау
5 минут


Кері байланыс

3 минут




«Рефлексия пирамидасы»

Үйге тапсырма: түсініп оқу
















Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс




Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.