Файл: Саба 1 Сынып 3 атысандар саны атыспаандар саны.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.04.2024

Просмотров: 41

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушы назарын аудару


15 минут


Бой сергіту жаттығулары.

Біреуден сапқа тұру.

Сапта әдеттегі адыммен, оң және сол бүйірмен қосымша адыммен жүру.

Орташа қарқынмен жүгіру, тізелерді жоғары көтеріп жүгіру.

Жүгіруден кейін тынысты қалыпқа келтіру.

Қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде санамақ айтуды ұсынады.

Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар.


Сабақтың ортасы


20 минут


(И, Д, Г, Ф) «Ақсақ тырна». Екі топ бір бріне қарама қарсы сызықта тұрады. Бір аяқта бір біріне қарай секіріп жылжып бірін бірі қолымен түртеді. Қай топтын ойыншысы екінші аяғын жерге тигізсе ойыннан шығады. Қай топтың оқушылары бір аяқта көп болса сол топ жеңіске жетеді.

СЕРГІТУ СӘТІ.

Зал ортасына арқан тастау арқылы залды екіге бөледі. Командалардың арқайсысы өз алаңына орналасады. «Жүгір!» деген білгі бойынша балалар өз алаңымен тым-тырақай жүгіре жөнеледі. «Ауысыңдар!» деген белгі бойынша командалар орын алмасады. Қарсы жаққа толық құрамда бірінші жүгіріп өткен команда жеңімпаз болады «Аңшылар» ойыны.

Ойынға қатынасушылар араларынан біреуін ойын жүргізуші етіп сайлап алады да, кең жазық алаңға жиналады.

Жүргізуші күні бұрын белгіленіп сызылған шеңбердің (радиусы 5—10 м) бойына, қолына доп беріп, үш жерге үш ойыншыны тұрғызады,— бұлар «аңшылар». Қалған ойыншылар «үйрек» болып, ойын жүргізушінің берген белгісі бойынша шеңбердің ішіне жамырай жүгіріседі де, «Тоқта!» деген кезде бәрі орындарында қозғалмай тұра қалады. Осы кезде «аңшылар» қолдарындағы доптарымен «үйректерді» атқылай бастайды. «Аңшылар» атқылаған кезде «үйректерге» доптан бұлтаруға болады, бірақ тұрған орнынан жүріп кетуге болмайды. «Өлген үйректер» аңшыны алмастырады, ал «үйректерге» тигізе алмаған «аңшылар» доптарын алып қайтадан атқылайды. Осылайша үш «аңшы» орындарын ауыстырғаннан кейін ойын қайта жалғасады.


Әр қызмет түріне арналған үлкен бос кеңістік. Мұғалімге ысқырық жалаушалар бор секундомер

Бор

Арқан

Ысқырық

Доп



Сабақтың соңы

5 минут

1. Сапқатұру. Ықшамдалған ереже бойынша демалту ойыны: Қолды жоғары көтеріп төмен түсіру. Секіру жаттығулары
2. Демалыс жаттығулары.
3. Үйге тапсырма.


Бағалау. Бағалаудың жұлдызша,

смайликтер,шапалак аркылы,

балдык жуйе әдісімен бағаладық

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу































Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп:№174
Күні: 22.12.2017 Мұғалімнің аты-жөні:Рахманбердиев Қ.

Сабақ №46

Сынып: 3 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ынтымақтастық және әділ ойын

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.6. Әр түрлі жағдайлард ағы шығармаш ылық қабілеттер


Сабақ мақсаттары

3.2.6.1 - әр түрлі жағдайлардағы өзінің шығармашылық қабілеттерін көрсету .

Бағалау критерийлері

Оқушылардың бойында өзіне, құрбысына деген құрмет, жауапкершіліктің қалыптасуына ықпал ету

Тілдік мақсаттар

Қазақтың ұлттық ойындары білімдерін талқылап көрсету

Құндылықтарды дарыту

Өз құрбыларымен, өзінен кіші және үлкендермен қарым-қатынас орнатуда

Пәнаралық байланыстар

Ана тілі, математика

АКТ қолдану дағдылары

Ноутбук, проектор


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушы назарын аудару


15 минут


Бой сергіту жаттығулары.

Біреуден сапқа тұру.

Сапта әдеттегі адыммен, оң және сол бүйірмен қосымша адыммен жүру.

Орташа қарқынмен жүгіру, тізелерді жоғары көтеріп жүгіру.

Жүгіруден кейін тынысты қалыпқа келтіру.

Қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде санамақ айтуды ұсынады.

Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар.


Сабақтың ортасы


20 минут


(Ж, Т, Д, Ф) оқушылар топта «Ақсақ тырна» ойынына ұқсас ойын ойлап оны ойнайды.

(Ж, Т, Д) «Ақ сүйек» Ойынға қатынасушылар екі топқа бөлінеді. Әр топ өзіне топ басшысын сайлап алады. Ойынды кім бірінші болып бастайтыны екі топ басшыларының жеребесі арқылы шешіледі. Әр топ өз көмбесін белгілейді. Екі топтың ойыншылары алаңға арқаларын беріп, сапқа тұрады. Бірінші болып ойын бастауға мүмкіншілік алған топтың басшысы сүйекті алыстата лақтырады. Екі топтың ойыншылары сүйекті іздеуге кетеді. Сүйекті кім бұрын тауып алса, сол көмбеге қарай жүгіреді. Қалғандары оны қуады. Қарсы жақтың ойыншысы жетіп сүйекті алатын болса, бар күшін салып, оны өз көмбесіне жеткізуге тырысады. Топтың басқа ойыншылары да көмекке келеді. Ойын жалғасып қайталанып ойналады.

«Аңшылар» ойыны.

Ойынға қатынасушылар араларынан біреуін ойын жүргізуші етіп сайлап алады да, кең жазық алаңға жиналады.

Жүргізуші күні бұрын белгіленіп сызылған шеңбердің (радиусы 5—10 м) бойына, қолына доп беріп, үш жерге үш ойыншыны тұрғызады,— бұлар «аңшылар». Қалған ойыншылар «үйрек» болып, ойын жүргізушінің берген белгісі бойынша шеңбердің ішіне жамырай жүгіріседі де, «Тоқта!» деген кезде бәрі орындарында қозғалмай тұра қалады. Осы кезде «аңшылар» қолдарындағы доптарымен «үйректерді» атқылай бастайды. «Аңшылар» атқылаған кезде «үйректерге» доптан бұлтаруға болады, бірақ тұрған орнынан жүріп кетуге болмайды. «Өлген үйректер» аңшыны алмастырады, ал «үйректерге» тигізе алмаған «аңшылар» доптарын алып қайтадан атқылайды. Осылайша үш «аңшы» орындарын ауыстырғаннан кейін ойын қайта жалғасады.


Әр қызмет түріне арналған үлкен бос кеңістік. Мұғалімге ысқырық
Бор

Арқан

Ысқырық

Доп



Сабақтың соңы

5 минут

1. Сапқатұру. Ықшамдалған ереже бойынша демалту ойыны: Қолды жоғары көтеріп төмен түсіру. Секіру жаттығулары
2. Демалыс жаттығулары.
3. Үйге тапсырма.


Бағалау. Бағалаудың жұлдызша,

смайликтер,шапалак аркылы,

балдык жуйе әдісімен бағаладық

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу































Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп:№174
Күні: 26.12.2017 Мұғалімнің аты-жөні:Рахманбердиев Қ.

Сабақ №47

Сынып: 3 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ынтымақтастық және әділ ойын

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.6. Әр түрлі жағдайлард ағы шығармаш ылық қабілеттер


Сабақ мақсаттары

3.2.6.1 - әр түрлі жағдайлардағы өзінің шығармашылық қабілеттерін көрсету .

Бағалау критерийлері

Оқушылардың бойында өзіне, құрбысына деген құрмет, жауапкершіліктің қалыптасуына ықпал ету

Тілдік мақсаттар

Қазақтың ұлттық ойындары білімдерін талқылап көрсету

Құндылықтарды дарыту

Өз құрбыларымен, өзінен кіші және үлкендермен қарым-қатынас орнатуда

Пәнаралық байланыстар

Ана тілі, математика

АКТ қолдану дағдылары

Ноутбук, проектор


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушы назарын аудару


15 минут


Бой сергіту жаттығулары.

Біреуден сапқа тұру.

Сапта әдеттегі адыммен, оң және сол бүйірмен қосымша адыммен жүру.

Орташа қарқынмен жүгіру, тізелерді жоғары көтеріп жүгіру.

Жүгіруден кейін тынысты қалыпқа келтіру.

Қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде санамақ айтуды ұсынады.

Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар.


Сабақтың ортасы


20 минут


(Ж, Т, Д, Ф) оқушылар топта «Ақсақ тырна» ойынына ұқсас ойын ойлап оны ойнайды.

(Ж, Т, Д) «Ақ сүйек» Ойынға қатынасушылар екі топқа бөлінеді. Әр топ өзіне топ басшысын сайлап алады. Ойынды кім бірінші болып бастайтыны екі топ басшыларының жеребесі арқылы шешіледі. Әр топ өз көмбесін белгілейді. Екі топтың ойыншылары алаңға арқаларын беріп, сапқа тұрады. Бірінші болып ойын бастауға мүмкіншілік алған топтың басшысы сүйекті алыстата лақтырады. Екі топтың ойыншылары сүйекті іздеуге кетеді. Сүйекті кім бұрын тауып алса, сол көмбеге қарай жүгіреді. Қалғандары оны қуады. Қарсы жақтың ойыншысы жетіп сүйекті алатын болса, бар күшін салып, оны өз көмбесіне жеткізуге тырысады. Топтың басқа ойыншылары да көмекке келеді. Ойын жалғасып қайталанып ойналады.

«Аңшылар» ойыны.

Ойынға қатынасушылар араларынан біреуін ойын жүргізуші етіп сайлап алады да, кең жазық алаңға жиналады.

Жүргізуші күні бұрын белгіленіп сызылған шеңбердің (радиусы 5—10 м) бойына, қолына доп беріп, үш жерге үш ойыншыны тұрғызады,— бұлар «аңшылар». Қалған ойыншылар «үйрек» болып, ойын жүргізушінің берген белгісі бойынша шеңбердің ішіне жамырай жүгіріседі де, «Тоқта!» деген кезде бәрі орындарында қозғалмай тұра қалады. Осы кезде «аңшылар» қолдарындағы доптарымен «үйректерді» атқылай бастайды. «Аңшылар» атқылаған кезде «үйректерге» доптан бұлтаруға болады, бірақ тұрған орнынан жүріп кетуге болмайды. «Өлген үйректер» аңшыны алмастырады, ал «үйректерге» тигізе алмаған «аңшылар» доптарын алып қайтадан атқылайды. Осылайша үш «аңшы» орындарын ауыстырғаннан кейін ойын қайта жалғасады.


Әр қызмет түріне арналған үлкен бос кеңістік. Мұғалімге ысқырық
Бор

Арқан

Ысқырық

Доп



Сабақтың соңы

5 минут

1. Сапқатұру. Ықшамдалған ереже бойынша демалту ойыны: Қолды жоғары көтеріп төмен түсіру. Секіру жаттығулары
2. Демалыс жаттығулары.
3. Үйге тапсырма.


Бағалау. Бағалаудың жұлдызша,

смайликтер,шапалак аркылы,

балдык жуйе әдісімен бағаладық

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу





























сссссссссссссссссссссссссссссссссссс

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп:№174
Күні: 28.12.2017 Мұғалімнің аты-жөні:Рахманбердиев Қ.

Сабақ №48

Сынып: 3 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ынтымақтастық және әділ ойын

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.6. Әр түрлі жағдайлард ағы шығармаш ылық қабілеттер


Сабақ мақсаттары

3.2.6.1 - әр түрлі жағдайлардағы өзінің шығармашылық қабілеттерін көрсету .

Бағалау критерийлері

Оқушылардың бойында өзіне, құрбысына деген құрмет, жауапкершіліктің қалыптасуына ықпал ету

Тілдік мақсаттар

Қазақтың ұлттық ойындары білімдерін талқылап көрсету

Құндылықтарды дарыту

Өз құрбыларымен, өзінен кіші және үлкендермен қарым-қатынас орнатуда

Пәнаралық байланыстар

Ана тілі, математика

АКТ қолдану дағдылары

Ноутбук, проектор


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушы назарын аудару


15 минут


Бой сергіту жаттығулары.

Біреуден сапқа тұру.

Сапта әдеттегі адыммен, оң және сол бүйірмен қосымша адыммен жүру.

Орташа қарқынмен жүгіру, тізелерді жоғары көтеріп жүгіру.

Жүгіруден кейін тынысты қалыпқа келтіру.

Қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде санамақ айтуды ұсынады.

Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар.


Сабақтың ортасы


20 минут


(Ж, Т, Д, Ф) оқушылар топта «Ақсақ тырна» ойынына ұқсас ойын ойлап оны ойнайды.

(Ж, Т, Д) «Ақ сүйек» Ойынға қатынасушылар екі топқа бөлінеді. Әр топ өзіне топ басшысын сайлап алады. Ойынды кім бірінші болып бастайтыны екі топ басшыларының жеребесі арқылы шешіледі. Әр топ өз көмбесін белгілейді. Екі топтың ойыншылары алаңға арқаларын беріп, сапқа тұрады. Бірінші болып ойын бастауға мүмкіншілік алған топтың басшысы сүйекті алыстата лақтырады. Екі топтың ойыншылары сүйекті іздеуге кетеді. Сүйекті кім бұрын тауып алса, сол көмбеге қарай жүгіреді. Қалғандары оны қуады. Қарсы жақтың ойыншысы жетіп сүйекті алатын болса, бар күшін салып, оны өз көмбесіне жеткізуге тырысады. Топтың басқа ойыншылары да көмекке келеді. Ойын жалғасып қайталанып ойналады.

«Аңшылар» ойыны.

Ойынға қатынасушылар араларынан біреуін ойын жүргізуші етіп сайлап алады да, кең жазық алаңға жиналады.

Жүргізуші күні бұрын белгіленіп сызылған шеңбердің (радиусы 5—10 м) бойына, қолына доп беріп, үш жерге үш ойыншыны тұрғызады,— бұлар «аңшылар». Қалған ойыншылар «үйрек» болып, ойын жүргізушінің берген белгісі бойынша шеңбердің ішіне жамырай жүгіріседі де, «Тоқта!» деген кезде бәрі орындарында қозғалмай тұра қалады. Осы кезде «аңшылар» қолдарындағы доптарымен «үйректерді» атқылай бастайды. «Аңшылар» атқылаған кезде «үйректерге» доптан бұлтаруға болады, бірақ тұрған орнынан жүріп кетуге болмайды. «Өлген үйректер» аңшыны алмастырады, ал «үйректерге» тигізе алмаған «аңшылар» доптарын алып қайтадан атқылайды. Осылайша үш «аңшы» орындарын ауыстырғаннан кейін ойын қайта жалғасады.


Әр қызмет түріне арналған үлкен бос кеңістік. Мұғалімге ысқырық
Бор

Арқан

Ысқырық

Доп



Сабақтың соңы

5 минут

1. Сапқатұру. Ықшамдалған ереже бойынша демалту ойыны: Қолды жоғары көтеріп төмен түсіру. Секіру жаттығулары
2. Демалыс жаттығулары.
3. Үйге тапсырма.


Бағалау. Бағалаудың жұлдызша,

смайликтер,шапалак аркылы,

балдык жуйе әдісімен бағаладық

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу





























3ток

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Пәні:Дене шыныктру.
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:Орынбеков.Е

Сынып: 3 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қауіпсіздік ережесі. Физикалық жүктеме кезіндегі ағзадағы өзгерістер.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары


3.4 Денсаулықты нығайтудағы қиындықта р мен тәуекелдер

Сабақ мақсаттары

3.3.4.1 Денсаулықты нығайтудағы қиындықтар мен тәуекелдерді ажырату

Бағалау критерийлері

Оқушылардың бойында өзіне, құрбысына деген құрмет, жауапкершіліктің қалыптасуына ықпал ету

Тілдік мақсаттар

Жалпы физикалық жүктеме және қозғалмалы ойындары мен дене қыздырумен байланысқан салауатты өмір салты тұжырымдамасын көрсету және талқылау

Құндылықтарды дарыту

Қауіпсіз және салауатты өмір салтының құндылықтарын қалыптастыру

Пәнаралық байланыстар

Ана тілі, математика

АКТ қолдану дағдылары





Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушы назарын аудару


15 минут


1. Сапқа тұрғызу
Амандасу
Мәлімет қабылдау
Сабақтың тақырыбын түсіндіру
2. Саптық жаттығулар:
Оңға, солға, кері бұрылыстар
3. Жүру.
- аяқтың ұшымен, қол жоғарыда
- қол желкеде, өкшемен жүру
- отырып жүру
4. Жүгіру.
- баяу жүгіріс
- сол жақ иықтан секіре жүгіру
- оң жақ иықтан секіре жүгіру
- қиылысты жүгіріс, жылан жүгіріс
5. Жалпы дамыту жаттығулары.
Б. қ. қол белде, аяқ иық көлемінде, басты 1 – 2 алға артқа, 3 – 4 оңға солға бұру
Б. қ. негізгі тұрыс, қолды алға созып айқастыру, 1 – 2 оңға, 3 – 4 солға
Б. қ. жұдырық түйюлі қолды 1 – 2 жоғары, 3 – 4 төмен




Сабақтың ортасы


20 минут


(Б, Т, К, Ф) Сынып «жугіріс» топтарына бөлінеді. Стартта - 8 қатысушы. 30-40 м қашықтықтар кезеңдерге бөлінеді. Әр кезеңде жалаушалар орнатылады. Бірінші кезеңде жалаушалардың саны қатысушылардың санымен теңеседі, әрбір келесі кезең сайын жалаушалардың саны азаяды. Дабыл бойынша, оқушылар жугірісті бастайды және әрқайсысы кезеңдерде жалаушаны алуға тырысады . Мұны жасап үлгермеген ойыншылар ойыннан шығады. Екінші кезеңнен кейін алты қатысушы қалады, сосын төртеу және соңында тек қана екі мықты қатысушы жарысады.

Күш сынаспақ 
Бұл ойын стол үстінде екі баланың білек сынасуымен орындалады.2 бала шынтақтарын столға тірек қол бастарын айқстырады.Кім білекті столға жықса сол бала жеңіске жетеді. Ағаш аттың үстінде аттың басын ұстап тұрып 2-ші қашан білектен тартысып сынасуға да болады.Бірақ баланың қауіпсіздігі қатаң бақыланады. 


Үлкен, бос кеңістік, ойын алаңы, пішіндерді белгілеуге арнаған бор, ысқырық.

Ысқырық

Стол

Сабақтың соңы

5 минут

1. Сапқатұру. Ықшамдалған ереже бойынша демалту ойыны: Қолды жоғары көтеріп төмен түсіру. Секіру жаттығулары
2. Демалыс жаттығулары.
3. Үйге тапсырма.





Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Окушылардың іс-әрекетін бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия