Файл: ыса мерзімді жоспар Пн аза тілі Т2 Блім Отбасындаы дстрлер мен мерекелер.doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.05.2024
Просмотров: 59
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім: 1. Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер | |||||
Күні : | Педагогтің аты-жөні: | |||||
Сынып: 5 | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | |||||
Сабақтың тақырыбы: 7. «Тоқта, ботам! Атаң келеді артыңда» | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 5.4.5.1 - жазба жұмыстарында жалғаулардың ерекшелігін ескеріп, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу; сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану; 5.4.4.1 - мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша жазу; | |||||
Сабақтың мақсаты : | Барлық оқушылар: жазба жұмыстарында жалғаулардың ерекшелігін ескеріп, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай дұрыс жаза алады; сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады; мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша жаза алады; | |||||
Тілдік мақсаттар | Ренжімеу, ақылды, уақыт, дана, зейнеткер, құрметтеу керек. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Атомдар мен молекулалар» әдісімен 3 топқа бөлінеді. Шарты: әуен қойылып, оқушылар оған билейді, әр тоқтатқан сайын «Атомдар мен молекулалар1» деп әр түрлі сан айтылып, топтасады, қайта жалғасады. Мұғалім «4» деген санды айтқан кезде, бөлінген құрамы ұнаса, солай бөлуді ұсынады болмаса қалауынша жалғастырып барып, топқа бөледі. Психологиялық дайындық. «Шаттық шеңбері» арқылы бір-біріне тілек айт Үй жұмысын тексеру «Стикердегі диалог» тәсілі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі. | «Стикерлер» | Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта Стикерлер | |||
Сабақтың ортасы | 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Оқылым Айтылым 7- тапсырма Жеке жұмыс Айтылым 8- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 11- тапсырма Жеке жұмыс Сергіту сәті Жазылым Айтылым 10- тапсырма Топтық жұмыс Қосымша тапсырмалар Жеке жұмыс Оқылым Айтылым 13- тапсырма Жұптық жұмыс | Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Дана- мудрый, мудрец Ақылды- умный Зейнеткер- пенсионер Құрметтеу-почтить Айтайық Берілген сөздерді оқып, екі бағандағы мағынасы ұқсас синоним сөздерді тауып, сәйкестендіреді. 1 Ата А Уақыт 2 Бота Ә Жеміс ағашын өсіру 3 Мысқал Б Соңында 4 Сәт В Аз, кішкене 5 5 Бағбан Г Қарт ұл 6 Кейімесін Ғ ренжімесін 7 Артыңда Д Ақылды 8 дана Ж Балам Айтылым «Оймоншақ». Мәтін мазмұнын бір- бір сөйлемнен айтып шығыңдар. Алдыңғы айтқан баланың ойын келесі сөйлеуші үзбей жалғастырсын. Жазылым Берілген жалпы есімдерді жекеше түрде тәуелдеп жаз: Ата, бала, жол. Үлгі: Жекеше 1-жақ Менің ... 2-жақ Сенің ... Сіздің ... 3-жақ Оның .... Сергіту сәтін орындайды. Жазылым Топқа бірігіңдер. Сурет пен мәтінді пайдаланып, сахналық қойылымның сценарийін жазыңдар. Оны топ болып көрсетіңдер. 15- 18 үнқатымнан тұратын қойылымда өлеңдегі негізгі ақпаратты қамтыңдар. Амандасу, танысу әдебіне байланысты сөздерді қолданыңдар. Айтылым Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. «Қар кесегі» тәсілі қолданылады. Айтылым «Қазақ дәстүрі» тақырыбына синквейн (бес жолды тақпақ) дайындаңдар. | «Смайликтер» Дескриптор
-Сәйкестендіреді «Бас бармақ» Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Баспалдақ» | Оқулық 17- бет сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар Слайд Оқулық 17- бет Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық 18- бет слайд Кесте Таратпалар | ||
Сабақтың соңы 3 минут | Үй тапсырмасын беру : 9, 12 - тапсырма, 17, 18 - бет. | | ||||
Кері байланыс | Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері | | ||||
Бағалау | Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім: 1. Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер | |||||
Күні : | Педагогтің аты-жөні: | |||||
Сынып: 5 | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | |||||
Сабақтың тақырыбы: 8. Атам бата береді | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 5.2.2.1 - қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын пайдалану 5.3.1.1 - мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау; | |||||
Сабақтың мақсаты : | Барлық оқушылар: қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын пайдалана алады; мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды; | |||||
Тілдік мақсаттар | Ардагер, соғыс, еңбек, бата беру. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Үй жұмысын тексеру Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясы. «Миға шабуыл» , өткен тақырыпты сұрақ- жауап арқылы сұрау. (оқушылар бір- бірінің сұрақтарына жауап береді) | «Бас бармақ» | Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта | |||
Сабақтың ортасы | 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 2- тапсырма Жеке жұмыс Тыңдалым Оқылым 4- тапсырма Топтық жұмыс Сергіту сәті Айтылым 7- тапсырма Жұптық жұмыс Жазылым 8- тапсырма Жеке жұмыс Айтылым 6- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 5- тапсырма Жеке жұмыс | Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Ардагер-ветеран Соғыс-война Еңбек-труд төр- почетное место қария- старик, старец, пожилой человек қонақ-гость төрлетіңіз- проходите, пожалуйста үлкендер- взрослые, пожилой человек Айтайық Сұрақтарға жауап бер. Жазылым Төмендегі суретке қара. Суреттегі бата беріп отырған атаның бейнесін суреттеп жаз. Суреттемелік мәтінде мына сөздерді қолдан: батыр, соғыс ардагері, мейірімді, ақылды, қарт, т.б. Оқылым Мәтінді тыңдап, оқиды. Үш топқа бөлініп мәтіндегі тірек сөздерді теріп жазып, негізгі ойын анықтап, постер қорғайды. Сергіту сәтін орындайды. «Еден - төбе - мұрын» әдісі Жүргізуші сұқ саусағымен біресе төбені, біресе еденді, біресе мұрнын көрсетеді және «төбе», «еден», «мұрын» деп айтып тұрады. Жүргізуші кейде айтқан сөзі мен қимылын керісінше жасап, қатысушыларды жаңылыстыруға тырысады. Кім қателессе, орнына отырады. Соңында қалған үш адам жеңімпаз деп танылады. Айтылым Диалог. Мәтіннің мазмұнына сүйеніп, ата мен баланың рөлінде диалог құрыңдар. Құрған жағдаяттарың осының алдындағы тақырыппен сәйкес болсын. Өзіне жол беріп, амандасқан Әлібекке соғыс ардагері мәнді етіп бата берсін. Жазылым Берілген сөздерді жекеше түрде тәуелдеп жаз: бата, тәрбие, қол. Айтылым Сұрақтарға жауап бер. -Бата дегеніміз не? -Бата, бата беру — адал ниет, жақсы тілек білдірудің ұлттық дәстүрі. -Батаны қандай отбасылық мерекелер кезінде береді? -Жиын – тойларда, тұсаукесу, тілашар т.б. кезінде үлкендер бата береді. -Батаны кім береді? -Батаны көпті көрген ақсақалдар мен дана әжелер береді. -Батаның қандай түрлері бар? -Ас батасы, Рамазан батасы, жол батасы. Жазылым Мәтіннің мазмұны бойынша төмендегі тақырыптарды ретімен орналастырып, жоспар құр. | «Шапалақ» Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді. «Бес саусақ» Дескриптор 5 балл -Сұхбат құрады -Бата жазады «Мен-саған, сен- маған» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды -Сұраққа жауап береді «Алма ағашы» | Оқулық 20- бет сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар Слайд Оқулық 20- бет Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық 21- бет слайд Кесте Таратпалар | ||
Сабақтың соңы 3 минут | Үй тапсырмасын беру : 9, з - тапсырма, 21 - бет. | | ||||
Кері байланыс «Үш түрлі стикерлер» | Өз деңгейлерін анықтайды. Мен ... үйрендім. Мен ... білдім. Маған ... қиын болды. | | ||||
Бағалау | Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
Қысқа мерзімді жоспар | |||||||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім: 1. Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер | ||||||||||||||
Күні : | Педагогтің аты-жөні: | ||||||||||||||
Сынып: 5 | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: 9. Әкеліңіз, көмектесейін! | |||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 5.4.5.1 - жазба жұмыстарында жалғаулардың ерекшелігін ескеріп, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу; сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану; | ||||||||||||||
Сабақтың мақсаты : | Барлық оқушылар: жазба жұмыстарында жалғаулардың ерекшелігін ескеріп, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай дұрыс жаза алады; сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады; | ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Көмектесесің бе?, әдептілік, тәрбиенің белгісі, алғыс айтады. | ||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы | «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Күннен , жерден нәр алған Біз - өмірдің гүліміз. Бүгінгі күннің сәтінде Сәтті болсын күніміз -деп оқушылармен сабаққа бейімдету психологиялық ахуал жасалды. (Музыка ойналады) Үй жұмысын тексеру Ыстық орындық әдісі арқылы үй жұмысын тексеру 3 түсті стикерлерді сыныпқа таратамын, сол түскен стикері бойынша сабақ соңында сабақты өздері қалай түсінгендерін білдіреді. Сабақтың критериалды бағалау түрлері тақтада ілініп тұрды. Суреттерді тақтаға шашыраңқы түрде іліп қоямын. Көру арқылы оқушылармен бірге сабақтың тақырыбын анықтап аламыз. | «Смайликтер» | Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта | ||||||||||||
Сабақтың ортасы | 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Жазылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 2- тапсырма Жеке жұмыс Тыңдалым Оқылым 3- тапсырма Топтық жұмыс Сергіту сәті Айтылым 9- тапсырма Жұптық жұмыс Жазылым 8- тапсырма Жеке жұмыс Айтылым 5- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 7- тапсырма Жеке жұмыс Айтылым 10- тапсырма Жеке жұмыс | Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Сыпайылық- деликатность Апарысу/ әкелісу-относить/приносить Тәрбие-воспитание Алғыс айту-благодарить Жазайық Сен атаңа, анаңа, әжеңе қалай көмектесесің? Диаграмманы үлгі бойынша толтыр.
Жазылым Суретке қара.Тірек сөздерді пайдаланып, досыңмен бірге мәтін құрап жаз. Тірек сөздер: әжей, сөмке, апарысу, жоолдан өту, көмектесу. Оқылым Айтылым Мәтінді тыңдап, оқиды. Үш топқа бөлініп мәтіндегі тірек сөздерді теріп жазып, негізгі ойын анықтап, постер қорғайды. Тақырып қояды. Түсінгенін айтады. Сергіту сәтін орындайды. «Мен қандаймын?» әдісі Парақтағы бес саусақтың әр тармағына оқушының мінез - құлқы жазылып, әркімге таратылады. Соңында топқа оқылады немесе өзіне қалдырылады. Айтылым Диалог. Тірек сөздерді пайдаланып, досыңмен диалог құрыңдар. Диалогте жалпы есім, жалқы есімдерді қолданыңдар. Жазылым Көп нүктенің орнына тиісті жалғауды қойып жаз... *Біздің көмек ... *Сендердің көмек ... *Сіздердің көмек ... *Олардың көмек ... Айтылым Мәтін мазмұны бойынша төмендегі сұрақтарға жауап бер. 1.Адамдардың бір- біріне құрмет көрсетуі қалай аталады? 2.Кішілер үлкендерге қалай құрмет көрсететді.? 3.Үлкендер кішілерге қандай үлгі көрсетеді? 4.Әр бала үйде кімді құрметтеуі керек? 5.Жақсы тәрбиенің белгісі не? 6.Әлібек үлкендерге қалай көмектеседі? 7.Үлкен кісілер кімге бата береді? Жазылым Кластер толтыр. Айтылым Сұрақтарға жауап бер. Пікіріңді дәлелде. | «Шапалақ» Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді. «Бес саусақ» Дескриптор 5 балл -Түсіндіреді -Талқылайды «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Сұхбаттасады -Сұраққа жауап береді «Блоб ағашы» | Оқулық 22- бет сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар Слайд Оқулық 22- бет Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық 23- бет слайд Кесте Таратпалар | |||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Үй тапсырмасын беру : 4, 6- тапсырма, 23 - бет. | | |||||||||||||
Кері байланыс Оқушылар бүгінгі тақырыпты түсінгенін , нені білгенін және қиындық тудырғанын стикерге жазып шығып,смайликтерге жапсырады. | Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта маған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды? Келесі сабақта нені білгім келеді? | | |||||||||||||
Бағалау | Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім: 1. Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер | |||||
Күні : | Педагогтің аты-жөні: | |||||
Сынып: 5 | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | |||||
Сабақтың тақырыбы: 10. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 5.4.4.1 - мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша жазу; 5.5.1.1–мәтін құрауда жалғау түрлерін дұрыс жалғау | |||||
Сабақтың мақсаты : | Барлық оқушылар: мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша жаза алады; мәтін құрауда жалғау түрлерін дұрыс жалғайды. | |||||
Тілдік мақсаттар | Дәстүрлер, отбасы мүшелері, бата беру, ақыл, жас. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Үй жұмысын тексеру Бағдаршам Әр бала қолына қызыл және жасыл түсті қағаз алады. Мұғалім қойған бірнеше сұраққа байланысты балалар қолындағы қағазын көтереді. Сұраққа жауабы дайын болса, "жасыл" түсті, сұрақ жауабын білмейтін болса "қызыл" түсті қағазды көрсетеді. Жасыл түсті көрсеткен кез келген оқушыдан жауап сұралады. Жасыл түсті қағазды мүлдем көтермеген оқушыларға сұрақты қайталап қоюға болады не жауап берілген соң қызыл түсті қағаз көрсеткен кез келген оқушыдан жауапты қайталап беруін сұрау қажет. | «Шапалақ» «Бағдаршам» | Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта | |||
Сабақтың ортасы | 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Жазылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Айтылым 3- тапсырма Жеке жұмыс Айтылым 2- тапсырма Жұптық жұмыс Сергіту сәті Айтылым 5- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 6- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 4- тапсырма Жеке жұмыс | Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Ақыл-ум Жас-юный Бата-благословение Дәстүр- традиция, обычай Жазайық Өз отбасың туралы мәтін құрап жаз. Онда отбасыңдағы дәстүрлерге көбірек көңіл бөл. Айтылым Суреттерге қарап, кім кімге не үшін бата беріп тұрғанын айт. Айтылым Полилог. Бір- біріңнен отбасыларыңдағы мерекелер мен дәстүрлер туралы сұраңдар. Отбасы мүшелерін таныстырыңдар. Суреттерін көрсетіңдер. Түрлерін сипаттаңдар. Сергіту сәтін орындайды. Айтылым Полилог. Ойбөліс. «Қазақ отбасының мерекелері мен дәстүрлері» тақырыбында ой бөлісіңдер. Ойбөліс үшін тақырып бойынша өтілген материалдар қайталанатындай маңызды сұрақтарды анықтаңдар. Әр дәстүрдің ерекшеліктерін, маңызын ашыңдар. Жазылым «Ой- бәйге». Қазақ отбасындағы өтетін мерекелер мен дәстүрлер туралы шығарма бәйгесін өткізіңдер. Оны сынып алдында оқыңдар. Сынып «Ең үздік шығарма» номинациясының иегерін анықтасын. Жазылым Берілген сөздерді жекеше түрде тәуелдеңдер:бала, бата, ақыл, жас. | «Шапалақ» Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді. «Бас бармақ» Дескриптор 4 балл -Түсіндіреді -Талқылайды «Өзін- өзі бағалау» Дескриптор 3 балл -Сұхбаттасады -Сұраққа жауап береді «Блоб ағашы» | Оқулық 24- бет сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар Слайд Оқулық 24- бет Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық 25- бет слайд Кесте Таратпалар | ||
Сабақтың соңы 3 минут | Үй тапсырмасын беру : 7- тапсырма, 25 - бет. | | ||||
Кері байланыс | Өз деңгейлерін анықтайды. | | ||||
Бағалау | Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім: 2. Мектеп өмірі. Әдепті бала - арлы бала | |||||
Күні : | Педагогтің аты-жөні: | |||||
Сынып: 5 | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | |||||
Сабақтың тақырыбы: 11. Менің мектебім | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 5.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.1.5.1 - тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтау | |||||
Сабақтың мақсаты : | Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді және нақты ақпаратты анықтай алады; тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтай алады. | |||||
Тілдік мақсаттар | Қызғылт, күлгін, жабдықталған, жиһаз. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Үй жұмысын тексеру Тыныш сұрау Мұғалім бір не бірнеше оқушыдан үй тапсырмасын ақырын дауыспен сұрайды, ал басқа оқушылар дайындала береді. Бұл әдіс көп тапсырма берілген жағдайда оқушыларға қайталау мүмкіндігін туғызады. Оқушыларға қызықты болуы үшін әртүрлі әдісті қолдана берген жөн. | «Смайликтер» | Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта | |||
Сабақтың ортасы | 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Қызғылт, күлгін, жабдықталған, жиһаз (розовый, серый, оборудованный, мебель) Айтылым Жазылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 2- тапсырма Жеке жұмыс Тілдік бағдар Мұғалімнің түсіндіруі. Бейнематериалды қолданып, тақырыпты игертуі. Сергіту сәті Тыңдалым Оқылым 3- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 7- тапсырма Топтық жұмыс Айтылым 8- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 9- тапсырма Жұптық жұмыс Айтылым 5- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 10- тапсырма Жеке жұмыс | Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Школа-мектеп Ученик-оқушы Учитель-мұғалім Книга-кітап Библиотека-кітапхана Пешком-жаяу Читатель-оқырман Жазайық Суреттер бойынша әңгімеле. Жазылым Сын есімдерді қолданып, өзіңе ұнаған сурет бойынша шағын мәтін құра. Айтылым Оқушылар мысал келтіреді, қайталайды. Сөйлем айтады. Сергіту сәтін орындайды. «Дирижер» әдісі Жүргізуші бір қимыл көрсетіп, сұқ саусағымен кімді көрсетсе, сол адам сол қимылды қайталауы керек. Кім тез қайталай алмаса, сол ойыннан шығады. Жүргізуші бір қимылды бірнеше адамға жасата отырып, белгілі бір дыбыстар шығаруы керек. Оқылым Мәтінді тыңдайды. Жазылым «Дөңгелек устел» ойыны. Топқа бөлініңдер. Топтағы бірінші оқушы қағаздың шетіне мұғалімнің «Не?» деген сұрағына басқаларға көрсетпей жауап жазады. Жауап жазылған қағазды бүктеп, келесі оқушыға береді. Екінші оқушы да «Қандай?» деген сұраққа жауап жазып, қағаздың шетін бүктеп, келесі оқушыға береді. Осы ретпен қайталанып отырады. Соңында қағазда құрастырылған сөйлем оқылады. Айтылым Сұрақтарға толық жауап бер. Жазылым Парталас досыңмен жұптасып берілген сурет бойынша мәтін құраңдар. Айтылым Мәтінде сипатталған мектеп пен өз мектебіңді салыстырып айт. Жазылым Мектебіңнің қысқаша ережесін құрастыр. | «Шапалақ» Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді. «Бас бармақ» Дескриптор 4 балл -Түсіндіреді -Талқылайды «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Мәтін құрайды -Сұхбат құрады «Блоб ағашы» | Оқулық 28- бет сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар Слайд Оқулық 29- бет Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық 29- бет слайд Кесте Таратпалар | ||
Сабақтың соңы 3 минут | Үй тапсырмасын беру : 4, 6- тапсырма, 29 - бет. | | ||||
Кері байланыс | Өз деңгейлерін анықтайды. «Бес саусақ» тәсілі арқылы кері байланыс | | ||||
Бағалау | Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |