Файл: ыса мерзімді жоспар Пн аза тілі Т2 Блім Отбасындаы дстрлер мен мерекелер.doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.05.2024
Просмотров: 56
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім: 3. Қазақстандағы жан – жануарлар мен өсімдіктер әлемі | |||||
Күні : | Педагогтің аты-жөні: | |||||
Сынып: 5 | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | |||||
Сабақтың тақырыбы: 20. Қызыл кітап | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 5.1.4.1- фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсіну; 5.1.6.1 – тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру | |||||
Сабақтың мақсаты : | Барлық оқушылар: фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсіне біледі; тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді. | |||||
Тілдік мақсаттар | Экология, жануарларды қорғау, «Қызы кітап», табиғатты қорғау. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Үй жұмысын тексеру Жазбаша жауап Мұғалім тақырыпқа қатысты бірнеше сұрақ дайындап, оқушыларға бөліп береді. Олар бұл сұрақтарға бірнеше сөйлеммен жауап жазуы тиіс. Мұндай әдіс ақпаратты есте жақсы сақтауға көмектеседі. | «Смайликтер» | Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта | |||
Сабақтың ортасы | 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Қосымша тапсырма Жұптық жұмыс Сергіту сәті Тыңдалым Оқылым 3- тапсырма Топтық жұмыс Жазылым 2- тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жазылым Қосымша тапсырма | Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Ерте заман-издревне, древние времена Одақ-союз Қорғау-защищать Өсімдіктер-фауна,растение Деректер-данные Айтылым Сұрақтарға жауап бер. 1.Саған экология деген сөз таныс па? 2.Табиғатты қорғау үшін не істеу керек? 3.Достарың «Табиғатты, жануарларды, өсімдіктерді қорғау керек!» деп санай ма? 4.Мектебіңде табиғатты қорғау жөнінде қандай іс- шара өтеді? Оқылым Айтылым Интербелсенді тақтада берілген мәтінді оқып, ондағы маңызды деректерді анықта. Осы мәліметтерді пайдаланып, досыңмен диалог құрыңдар. Сергіту сәтін орындайды. «Сөз тізбегі» әдісі Кез келген сөздің соңғы буынынан жаңа сөз құрастырады. Оқылым «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша мәтінмен танысып, негізгі ақпаратты анықтап, түсініп оқу. Әр жұпқа үлестірмелі парақшада омыртқалылар, жойылу қаупі, сүтқоректілер, көздің қарашығындай сақтау, тыйым салу, сілеусін, ат салысу сияқты жазылған сөздер таратылады. Әр жұп ақылдасып, топқа айтады. Мәтінде осы сөз туралы не айтылғанын бір сөйлеммен сипаттап береді. Нақты ақпаратты анықтау үшін ашық, жабық сұрақтар дайындайды. Жазылым «Қызыл кітап» туралы не білесің? Ол туралы екі –үш сөйлем құрап жаз. Жазылым «РАФТ» әдісі бойынша Қызыл кітап рөлінде халыққа үндеу жазады. Р(рөл) - Қызыл кітап А (аудитория) – халық Ф (форма) – үндеу Т (тақырып) – Саған, халқым, айтарым | «Үш шапалақ» Дескриптор
-Таныстырады -Талқылайды «Стикерлер» Дескриптор 4 балл -Сұхбаттасады -Ойын айтады «Бас бармақ» Дескриптор: -мәтінді түсініп оқиды; -үлестірмедегі сөздермен танысады; -үлестірмедегі сөздерді жұппен, топпен талқылайды; -негізгі ақпаратты анықтайды; -ашық, жабық сұрақтар дайындайды; - «Жүзіп шығу» әдісімен сұрақтарға жауап береді. «Парталас көршіңе бір сөз таңда»: Сен жарайсың!Сабақтағы сенің жұмысыңа мен қанағаттанамын. Сенің мүмкіндігің оданда зор» әдісі бойынша ауызша өзара жұмыстарын бағалайды. | Оқулық 51- бет сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар Таратпа парақшалар Слайд Оқулық 52- бет Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық 53- бет слайд Кесте Таратпалар | ||
Сабақтың соңы 3 минут | Үй тапсырмасын беру : «Қызыл кітап» туралы қызықты деректер қарастырып келеді. | | ||||
Кері байланыс | Өз деңгейлерін анықтайды. | | ||||
Бағалау | Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |