ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 19.10.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 1-сабақ
Бөлім: | Кестеден тыс көбейту және бөлу | |
Мұғалімнің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: 3 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Тиімді есептеу | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 3.1.2.3** көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: тиімді есептеулер жүргізу үшін көбейту мен бөлудің қасиеттерін қолдана алады. Көптеген оқушылар: тиімді есептеу тәсілдерін түсіндіре алады. Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай тапсырмалар құрастыра алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 3 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында жаттығулар жасайды. Топқа бөліну «Таңдау» әдісімен фигуралар суретін алғызу арқылы жүреді. Жаңа тақырыпты ашу «Керме жіп» әдісімен өтеді: -Керме жіптегі парақшаларда берілген тапсырмаларды орындап, парақшаларды аударсаңдар бүгінгі сабақ тақырыбы шығады. 250:50 360:60 810:9 30*40 120*5 14*20 630:7 720:80 640:8 45*8 70*200 300*40 480:6 -Керме жіпте қандай сөз шықты? (Тиімді есептеу) - Ендеше бүгінгі сабағымызда не істейміз? | Ширату жаттығуларын жасайды. Топқа бірігеді. Тапсырмаларды орындайды. -Тақырыпты ашады. | «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | |
Жаңа білім 17 мин 2 мин Бекіту 18 мин | (Ұ, Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 1)Көбейту қасиеттерінің әріптермен таңбалануына қара және өз мысалыңмен түсіндір. Төмендегі әрбір қасиетті дәлелдеу үлгісін пайдалан. Тиімді есептеу үшін көбейту мен бөлудің қасиеттері қолданылады. 2) Досыңмен ойна. Әр сандықшадан бір-бір өрнектен алып отыр. Олардың мәнін қос. Алынған өрнектерді жаз, 5 минуттың ішінде кім көп есептеп үлгерді? 100*3+60*7=300+420=720 14*10+80*5=140+400=540 5*40+5*30=200+150=350 3) Өрнектердің мәнін тап. Олардың барлығын әртүрлі тәсілмен шығаруға бола ма? (15+21):6=36:6=6 (120+20):10=140:10=14 (14+21):7=35:7=5 (300+60):9=360:9=40 (10+22):4=32:4=8 (100+200):3=300:3=100 Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: - Ұқсас тапсырмалар құрастыр. Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Т) 2- тапсырма дәптермен жұмыс. 5) Есепті әртүрлі тәсілмен шығар. Шебер 8 дулыға және 12 қамшы жасады. Олардың барлығын 2 қорапқа бөліп салды. Әр қорапта қанша бұйым бар? Ш:(8+12):2=20:2=10 немесе 8:2+12:2=4+6=10 Ж: Әр қорапта 10 бұйым бар. 6) Көбейтудің қалай орындалғанын қарастыр. Үлгі бойынша есепте. 46*9=46*10-46=414 20*19=20*20-20=380 Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады. Қарқынды оқушыға: - Осыған ұқсас есеп құрастыр. | Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырмаларды орындайды. | Дескриптор: - Көбейту мен бөлудің қасиеттерін дәлелдеу үлгісін пайдаланып мысалдар кетіреді-1 балл. - Өрнектердің мәнін дұрыс, жылдам есептейді-1балл. - Өрнектердің мәнін дұрыс есептейді-2балл. Дескриптор: Есеп бойынша өрнек құрып, оны шығарады-1балл, -Есептің сұрағына жауап беру үшін артық мәліметтерді анықтайды. -1балл. Есептің жауабын анықтайды -1балл. Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады-2балл. Көбейтуді үлгі бойынша есептейді-1балл. | Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
Кері байланыс 5 мин | Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 4-тапсырма 5-бет. | Кері байланыс жасайды. | ҚБ қойылады. | |