ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 61
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: №6 | Мектеп: | | | ||||||
Пәні: информатика | | | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | | | ||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | | | |||||
Сабақ тақырыбы: | Бақылау жұмысы | | | ||||||
Сабақ негізделген оқумақсаты | 1 тоқсандық қорытынды бойынша алған білімдерін тексеру,бақылау, бағалау. Бақылау жұмысының бағалау критерийлерін біледі | | | ||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | | | ||||||
| | | |||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | | | |||||||
| | | |||||||
Кейбір оқушылар: | | | |||||||
| | | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Бақылау, бағалау критерийлері туралы түсінік қалыптастырады. | | | ||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: | | | |||||||
| | | |||||||
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: | | | |||||||
Талқылауға арналған тармақтар: | | | |||||||
| | | |||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | | | |||||||
| | | |||||||
Алдыңғы тақырып | | | | ||||||
Жоспар | | | |||||||
Жоспарлаған уақыт | Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | | | |||||
Басталуы 5 мин 5 минут «ыстық орындық» әдісі | Шаттық шеңберін құру «ыстық орындық» әдісі деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау. Ұйымдастыру Оқушыларды түс таңдау арқылы 2 топқа бөлу Өткенді қайталау үшін «ыстық орындық» әдісі арқылы қорытындылаймын | оқулық, жұмыс дәптері | | | |||||
Ортасы 25 минут | Оқушы білгендерін тыңдай отырып, сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі сабағымыз «Бақылау жұмысы». 1-нұсқа А деңгейі 1.Ақпараттардың қауіпсіздігі деген не? 2. Киберқылмыс деген не? 3. тіркеу жазбасы деген не? В деңгейі 1.Құпиялылықтың шығу тарихына сипаттама бер 2.программалық жабдықтаманың түрлеріне сипаттама бер С деңгейі 1.программаларды орнату және жою қызметтерін сипаттаңдар 2-нұсқа А деңгейі 1.Құпиялылықты бұзу деген не? 2.Киберсквоттинг дегеніміз не? 3. құпия сөздер деген не? В деңгейі 1.Бұрмалау сөзінің шығу тарихына сипаттама бер 2.Ақпаратты құқықты қорғау әдістерін атап шығыңдар С деңгейі 1.компьютерлік құқықбұзушылық қызметін сипаттаңдар | | | | |||||
Аяқталуы 5 минут | Критерийлер арқылы бағалау. Оқушылардың бақылау жұмысын тексеріп, бағалаймын А деңгейіне толық жауап берген оқушы 3 алады. А және В деңгейіне толық жауап берген оқушы 4 алады. А,В және С деңгейіне толық жауап берген оқушы 5 алады. Үйге тапсырма: §24 | Жиынтық бағалау парағы Оқулық, күнделік | | | |||||
Қосымша ақпарат: Информатика 11-сынып Арман-пв баспасы, авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2015 жыл | | | |||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс | |||||||
| | | | ||||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | | |||||||
| | ||||||||
Қорытынды бағамдау.Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. | |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: №7 | Мектеп: | ||||||
Пәні: информатика | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы: | Компьютерлік вирустар | ||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Ақпаратты сақтауды үйрену, вирусқа қарсы программалар туралы білімін қалыптастыру | ||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | ||||||
| |||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||||||
| |||||||
Кейбір оқушылар: | |||||||
| |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Вирусқа қарсы программалар,зақымдану туралы түсініктерін қалыптастырады. | ||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: | |||||||
вирус, антивирус | |||||||
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: 1.Вирус деген не? 2.Вирустар қалай тарайды? 3.Дербес компьютерлік вируспен зақымдану белгілерін атаңдар 4.Егер компьютер вируспен зақымданса не істеу керек? 5.Өздеріңе белгілі вирусқа қарсы программаларды атаңдар. | |||||||
Талқылауға арналған тармақтар: | |||||||
Үйлеріңдегі компьютер вируспен зақымданды ма? Оны қалай анықтадыңдар? Компьютер қалай зақымдануы мүмкін? Зақымдану белгілері пайда болған да не істеу керек? | |||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | |||||||
Вирус сөзінің үш тілде аталуын білу | |||||||
Алдыңғы тақырып | Ақпараттық қауіпсіздіктіоперациялық жүйе құралдарымен қамтамасыз ету | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарлаған уақыт | Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | |||||
Басталуы 5 мин Өткенді қайталау 5 минут Веер әдісі | Шаттық шеңберін құру «веер» әдісі АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау. Жаңа тақырыпты қорытындылау. Ұйымдастыру. Молекула арқылы 2 топқа бірігу. «веер» әдісі. 1.Қолданушының тіркеу жазбасы деген не? 2.Компьютердің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін құралдарды атаңдар 3.Сенімді құпия сөздің қасиеттерін сипаттаңдар 4.Жаңа тіркеу жазбасын қалай жасауға болады? | Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері | |||||
Ортасы 15 минут Практикалық жұмыс 10 минут | Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз «Компьютерлік вирустар». Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ. Компьютерлік вирустар, вирустардың жіктелуі 2-топ: Вирустардың таралуы, Зақымданудың алдын алу ережелері 2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын. Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Оқушыларға деңгейлік практикалық тапсырманы орындауға беремін. Оқулықтағы 61 бет Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды. | Оқулық, интерактивті тақта Оқулық, дәптер, компьютер | |||||
Сабақты қорытындылау 5 мин | Тест тапсырмасын дәптерлеріне орындауға беремін Оқулықтағы 62 бет Жауабы: 1-д 2-а 3-с 4-д 5-с Оқушылар тест тапсырманы дәптерлеріне орындайды. | Тест, оқулық | |||||
Аяқталуы 5минут | Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. Үйге тапсырма: §5 «Нені білемін? Нені білдім? нені білгім келеді?» кері байланыс алу. | Жиынтық бағалау парағы Оқулық, күнделік Үлестірме қағаздар | |||||
Қосымша ақпарат: Информатика 11-сынып Арман-пв баспасы, авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2015 жыл | |||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: №8 | Мектеп: | ||||||||||||||||
Пәні: информатика | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Inkcape векторлық графикасының редакторы | ||||||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Inkcape векторлық графикасының редакторы интерфейсімен, редактордағы векторлық кескіннің жалпы тәсілдерімен таныстыру | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:. | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Inkcape –ашық сығу коды бар векторлық графикалық редактор | ||||||||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: | |||||||||||||||||
граф, растрлық, векторлық, фракталдық,BMP,GIF, JPEG,TIFF | |||||||||||||||||
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: 1.Векторлық графиканың басымдылығы неде? 2.Векторлық графика қайда жиі қолданылады? 3.Сендер қандай векторлық графикамен жұмыс істедіңдер? 4.Құжаттың өлшемін қалай орнатады? 5.Бағыттауыштар мен тор не үшін қолданылады? 6.Inkcape –құжаттарын қандай пішімдерде сақтау керек? | |||||||||||||||||
Талқылауға арналған тармақтар: | |||||||||||||||||
Қалай сақтау және көшірмесін сақтау бұйрықтарының қандай айырмашылықтары бар? Қанша іс-әрекетті қайтаруға болады және оны қалай жүзеге асырады? | |||||||||||||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | |||||||||||||||||
Графика, пішім сөзінің үш тілде аталуын білу | |||||||||||||||||
Алдыңғы тақырып | Компьютерлік вирус | ||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||
Жоспарлаған уақыт | Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | |||||||||||||||
Басталуы 5 мин Өткенді қайталау 5 минут | Шаттық шеңберін құру «Веер» әдісі АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау. Жаңа тақырыпты қорытындылау. Ұйымдастыру. «Ыстық алақан» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіру) ұйымдастыру Зат таңдау арқылы 2 топқа бөлемін Өткен тақырыпты «Веер» әдісі арқылы қайталау 1.Вирус деген не? 2.Вирустар қалай тарайды? 3.Дербес компьютерлік вируспен зақымдану белгілерін атаңдар 4.Егер компьютер вируспен зақымданса не істеу керек? 5.Өздеріңе белгілі вирусқа қарсы программаларды атаңдар. 6.Үйлеріңдегі компьютер вируспен зақымданды ма? 7.Оны қалай анықтадыңдар? 8.Компьютер қалай зақымдануы мүмкін? 9.Зақымдану белгілері пайда болған да не істеу керек? | Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері | |||||||||||||||
Ортасы 15 минут Практикалық жұмыс 10 минут | Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз « Inkcape векторлық графикасының редакторы» Жаңа тақырыпты «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ:Inkcape редакторының интерфейсі 2-топ: Құжаттарды жасау мен сақтау Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Оқушыларға деңгейлік практикалық тапсырманы орындауға беремін. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс Оқулықтағы 71-72 бет Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды. | Оқулық, интерактивті тақта Оқулық, дәптер, компьютер | |||||||||||||||
Сабақты қорытындылау 5 мин | Тест тапсырмасын дәптерлеріне орындауға беремінОқулықтағы 72 бет Жауабы:1-с,2-а,3-с,4-в,5-с,6-д Оқушылар тест тапсырманы дәптерлеріне орындайды. Жауабын тексертеді Кестені толтыру
| оқулық | |||||||||||||||
Аяқталуы 5минут | Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. Үйге тапсырма: §6 Оқушылардан Инсерт әдісі арқылы кері байланыс аламын
| Жиынтық бағалау парағы Оқулық, күнделік | |||||||||||||||
Қосымша ақпарат: Информатика 11-сынып Арман-пв баспасы,
авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2015 жыл
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: №10 | Мектеп: | ||||||
Пәні: информатика | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы: | Мәтіндік жазбаны дайындау | ||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Inkscape редакторында мәтінмен жұмыс істеуді үйрену | ||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:. | ||||||
| |||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||||||
| |||||||
Кейбір оқушылар: | |||||||
| |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Inkscape редакторында мәтінмен жұмыс істеу үшін Мәтін құралы қолданылады | ||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: | |||||||
контур, қарындаш, қаламұш, каллиграфикалық қаламұш,мәтін, мәтінге блоктар кірістіру | |||||||
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: 1.Кез келген сәтте мәтінді редакциялауға бола ма? 2.Редакциялау біткен соң түсті өзгеруге бола ма? 3.Редакторда мәтіннің қандай параметрлері қолданылады? | |||||||
Талқылауға арналған тармақтар: | |||||||
Мәтіннің бағытын қалай өзгертуге болады? Контурдан мәтінді алып тастауға бола ма? | |||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | |||||||
Бейнебаян, сурет, фигураларсөзінің үш тілде аталуын білу | |||||||
Алдыңғы тақырып | контурды жасау және редакциялау | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарлаған уақыт | Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | |||||
Басталуы 5 мин Өткенді қайталау 5 минут | Шаттық шеңберін құру «Қаламсап» әдісі АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау. Жаңа тақырыпты қорытындылау. Ұйымдастыру. «Ыстық алақан» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіру) ұйымдастыру Молекула арқылы 2 топқа бөлемін Өткен тақырыпты «Қаламсап» әдісі арқылы қайталау 1.Контур дегеніміз не? 2.Контур мәзірін зерттеп, әрбір бұйрығының қызметін атаңдар 3.Қарындаш құралымен салынған контурдың қандай ерекшеліктері бар? 4.Қаламұш құралының көмегімен түзу сызықтар жасау алгортимін құрастырңдар 5.Қаламұш құралының көмегімен қисық салған кезде түйіндердің тетігі қандай рол атқарады? 6.Қисықты қалай редакциялауға болады? 7.Каллиграфиялық қаламұш құралының Қаламұш құралынан қандай ерекшелігі бар? 8.Контурдағы түйіндер санын қалай азайтуға болады? | Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері | |||||
Ортасы 15 минут Практикалық жұмыс 10 минут | Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз « Мәтін.Мәтіндік блоктар құру. Векторлық суреттерді салу және редакциялау бойынша тәжірибелік жұмысқа арналған тапсырмалар» Жаңа тақырыпты «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ: Мәтін.Мәтіндік блоктар құру. 2-топ:мәтіндік блоктарды түрлендіру Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Оқушыларға деңгейлік практикалық тапсырманы орындауға беремін. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс Оқулықтағы 83-84 бет А деңгейі Мерекелік жазба дайындаңдар. В деңгейі Мәтін дайындаңдар «Байланысқан тартылыс» С деңгейі «Мереке» фирмасына арнап логотип жасаңдар. Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды. | Оқулық, интерактивті тақта Оқулық, дәптер, компьютер | |||||
Сабақты қорытындылау 5 мин | Тест тапсырмасын дәптерлеріне орындауға беремін 84-85 бет, Жауабы: 1-д 2-а 3-д 4-а 5-д 6-в 7-д 8-а Оқушылар тест тапсырманы дәптерлеріне орындайды. Жауабын тексертеді | оқулық | |||||
Аяқталуы 5минут | Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. Үйге тапсырма: §8 Бүгінгі сабағыма «аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. Мен бүгін .................білдім Маған .............қызықты болды Маған................ қиын болды Мен келесі тапсырмаларды орындадым.... Мен ...........түсіндім Мен ............сезіндім Мен................үйрендім Мен................жасай алдым Мен ...............жасап көремін Мен .............таңқалдым Мен ........өмірде қолданамын Маған ..........ұнамады | Жиынтық бағалау парағы Оқулық, күнделік | |||||
Қосымша ақпарат: Информатика 11-сынып Арман-пв баспасы, авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2015 жыл | |||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |