ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 59

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: №22

Мектеп:







Пәні: информатика







Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:







Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:







Сабақ тақырыбы:

Жобалық іс-әрекет. Жобаны қорғау







Сабақ негізделген оқумақсаты

Жобаның тақырыбын таңдау, техникалық тапсырма құру








Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:







  • Жобаға қойылатын талаптарды, бағалау критерийлерін біледі







Оқушылардың басым бөлігі:







  • Өткен тақырыптардың жалпы мүмкіндіктерін сипаттай алады







Кейбір оқушылар:







  • .Жобаға техникалық тапсырма құра алады









Тілдік мақсат

Оқушылар:

Жоба туралы түсінік қалыптастырады.







Негізгі сөздер мен тіркестер:







жоба







Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

1.Жоба не туралы?

2.Жобаның мақсаты қандай?

3.Жобаның қолданушысы кім болады?

4.Ұқсас тақырыптағы жобаның артықшылығы мен кемшіліктері қандай?

5.Жобада көшіріп алуға болатын файлдар бар ма?








Талқылауға арналған тармақтар:
















Жазылым бойынша ұсыныстар:
















Алдыңғы тақырып

Мәтінмен жұмыс







Жоспар








Жоспарлаған

уақыт


Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертпелерді жазыңыз)



Ресурстар








Басталуы

5 мин


5 минут

«қарлы кесек» әдісі



Шаттық шеңберін құру

«қарлы кесек» әдісі

АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.

Жаңа тақырыпты қорытындылау.


Ұйымдастыру

«Құрастыр» ойыны арқылы 2 топқа бірігу.

Жасыл дегенде оқушылар үшке бірігеді, бидай дегенде барлығы бейтарап қозғалыста болады, сары дегенде 4 –ке бірігеді, қайтадан бидай, қызыл дегенде 5 оқушығы бірігіу, көк дегенде 6 оқушыдан барлығы шеңбер блоып бірігеді

Өткенді қайталау үшін «қарлы кесек» әдісі арқылы қорытындылаймын

Су таңбалар дегенді қалай түсінесіңдер?

Су таңбаларды жасау технологиясы қандай принциптерден құрылған?

Кескінге мәтін енгізудің тағы қандай әдістерін атап шыға аласыңдар?

Растрлық редакторда анимациялық файл қалай құрылады?




Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері










Ортасы

жобамен жұмыс

25 минут


Оқушы білгендерін тыңдай отырып, сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі сабағымыз

« Жобалық іс-әрекет»

Оқулықтағы тереңдетіп оқыту материалдары бойынша берілген жобаларды орындау, қорғау

Оқулықтағы 142-144 бет

1 жоба: Фотоальбом жасау

1 нұсқа: Басып шығаруға бірнеше ескі фотосурет дайындаңдар.

2 нұсқа: Мектепті бітіруге арналған фотоальбом мен топтық фотосуретті дайындаңдар.

3 нұсқа: Бітіру кешіне арналған шақыру мен плакат дайындап шығарыңдар
2 жоба Анимаицяланған кескінді жасау

1 нұсқа: Оттың жану әсері бар анимациялық файлын алыңдар.

2 нұсқа. Жүгіріп бара жатқан адам.

3 нұсқа: Теңіз пейзажының анимацияланған көрінісін жасаңдар.



Компьютер, оқулық







Сабақты қорытындылау

5 мин

Сабақты қорытындылауда «Ұшақ» әдісі қолданамын.

Оқушылар қағаздан ұшақ жасайды. Ұшақ қанатына тақырыпқа қатысты сұрақтар жазып (әр оқушы жеке жазады) І топ оқушылары ІІ топқа, ІІ топ оқушылары І топқа лақтырады

А4 парағы







Аяқталуы
5 минут


Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау.
Түртіп алу әдісі арқылы кері байланыс аламын

V

білемін

-

білмеймін

+

үйрендім

?

сұрақ
















Жиынтық бағалау парағы

Оқулық,

күнделік

Үлестірме қағаздар







Қосымша ақпарат: Информатика 11-сынып Арман-пв баспасы,

авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2015 жыл







Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс













Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.









Қорытынды бағамдау.Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1: 2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1: 2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.






Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: №23

Мектеп:







Пәні: информатика







Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:







Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:







Сабақ тақырыбы:

Электрондық басылымдар, полиграфиялық басылымдардың жіктелуі, терминология







Сабақ негізделген оқумақсаты

Оқушыларды полиграфиялық басылымдармен, басылым жүйесінің терминдерімен және негізгі түсініктерімен танысу








Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:







  • Үстелдік басылым жүйесінің анықтамасын, басылым өнімінің жіктелуін, беттеу түсінігін біледі







Оқушылардың басым бөлігі:







  • Басылым жүйесінің қызметі мен мәтіндік процессордың айырмашылығын ажырата алады







Кейбір оқушылар:







  • Бүктемені, брошюраны, жарнама қағазын көркемдеу ережесін, Scribus басылым жүйесінің шаблоны бойынша брошюраны жасау тәсілдерін қолданады.









Тілдік мақсат

Оқушылар:

Электрондық басылымдар туралы түсінік қалыптастырады.







Негізгі сөздер мен тіркестер:







Беттеу, басылым, журнал, брошюра, шаблон







Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

1.Баспалық жүйе деген не?

2.Неге мәтіндік процессор беттеу үшін жарамайды?

3.Полиграфиялық басылымдардағы жіктеулерді анықтаңдар?

4.Брошюрадан кітаптың айырмашылығы неде?

5.Журналдың айқын ерекшелігін атаңдар.

6.Жарнамалық парақша неге үлкен пішімде шығарылады?







Талқылауға арналған тармақтар:







1.Шаблон бойынша жаңа жарияланымдарды қалай жасауға болады?

2.Бүктеме мен брошюраның мақсатын атаңдар. Оны рәсімдеудің ерекшеліктерін негіздеңдер








Жазылым бойынша ұсыныстар:







Беттеу, басылым, журнал, брошюра, шаблон сөзінің үш тілде аталуын білу







Алдыңғы тақырып

Әсерлерді қолдану








Жоспар








Жоспарлаған

уақыт


Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертпелерді жазыңыз)



Ресурстар








Басталуы

5 мин


5 минут

«Миға шабуыл» әдісі



Шаттық шеңберін құру

«Миға шабуыл» әдісі

АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.

Жаңа тақырыпты қорытындылау.

Ұйымдастыру

Санау арқылы 2 топқа бірігу.

Өткенді қайталау үшін «Миға шабуыл» әдісі арқылы қорытындылаймын

Су таңбалар дегенді қалай түсінесіңдер?

Су таңбаларды жасау технологиясы қандай принциптерден құрылған?

Кескінге мәтін енгізудің тағы қандай әдістерін атап шыға аласыңдар?

Растрлық редакторда анимациялық файл қалай құрылады?

қабаттар дегеніміз не?

Қабаттар не үшін қажет?

Қабаттармен жұмыс істеу бұйрығын атап шығыңдар

Қандай графикалық пішім кескін фонының айқындылығын көрсете алады?

Кескіннің графикалық пішімін қалай өзгертеді?

Фонды қалай жояды?


Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері










Ортасы

15 минут


практикалық жұмыс

10 минут


Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз

« Электрондық басылымдар, полиграфиялық басылымдардың жіктелуі, терминология».

Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.

1-топ.баспалық өнімдердің жіктелуі

2-топ: басылымның міндетті атрибуттары, рәсімдеу ережелері, брошюраларды шаблон бойынша жасау

2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.

Оқушыларға оқулықтағы практикалық тапсырманы компьютерде орындауға беремін.

Оқулықтағы 158бет

А деңгейі

Өздеріңе визит карточкасын жасаңдар. Басып шығарғанда оның қандай түрде болатынын қарап шығыңдар.

В деңгейі

Шаблон бойынша өздерің таңдаған тақырыпта брошюра жасаңдар. Брошюраның мәндік толтырылуын ауыстырыңдар.

С деңгейі

Шаблон бойынша «Полиграфиялық басылымдардың жіктелулері» тақырыбында тұсаукесер жасаңдар.


Оқулық,

маркерлер,

плакаттар,

стикерлер,

үлестірме қағаздар,

интерактивті тақта

Компьютер, оқулық







Сабақты қорытындылау

5 мин

Сабақты қорытындылауда тест тапсырмасын дәптерлеріне орындауға беремін

1-с,2-а,3-в,4-а,5-в,6-с,7-а,8-д

дәптер







Аяқталуы
5 минут


Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау.
Үйге тапсырма: §23

Бағалау.

Көңіл күй картасы арқылы кері байланыс алу.

не?

Ұнады?

Не үйрендім


Не?

Ұнамады?

Не

түсінбедім










Жиынтық бағалау парағы

Оқулық,

күнделік

Үлестірме қағаздар







Қосымша ақпарат: Информатика 11-сынып Арман-пв баспасы,

авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2015 жыл







Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс













Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.









Қорытынды бағамдау.

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.






Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: №24

Мектеп:







Пәні: информатика







Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:







Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:







Сабақ тақырыбы:

Басылымды жасау және сақтау







Сабақ негізделген оқумақсаты

Басылымды жасау мен сақтау әдістерімен танысу








Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:







  • Жаңа басылымды құру бұйрығын, жариялау бетінің пішімінің параметрін тағайындауды, басылым жүйесі терезесінің интерфейс элементін тағайындауды біледі.







Оқушылардың басым бөлігі:







  • Басылым жасауды, беттің пішімін баптауды, құжаттың параметрін баптауды қолдана алады







Кейбір оқушылар:







  • Басылымға блокты қосу, басылымды Scribus программасының жеке және pdf пішімінде сақтауды орындайды.









Тілдік мақсат

Оқушылар:

Басылымды жасау мен сақтау туралы түсінік қалыптастырады.







Негізгі сөздер мен тіркестер:







Беттер, пішім, бүктеу,терезе, интерфейс, монтаждық үстел, жарияланым







Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

1.Бүктеу деген не?

2.Жаңа құжат терезесін сипаттаңдар?

3.Монтаждық үстел не үшін қажет?

4.Жарияланымға мәтінді қалай енгізеді?

5.Жарияланымды сақтаудың қандай ерекшеліктері бар?

6.Жарияланымды неге PDF пішімінде сақтайды?







Талқылауға арналған тармақтар:







Файлдың өлшеміне оның пішімі қалай әсер етеді?







Жазылым бойынша ұсыныстар:







Беттер, пішім, бүктеу,терезе, интерфейс, монтаждық үстел, жарияланым сөзінің үш тілде аталуын білу







Алдыңғы тақырып

Электрондық басылымдар, полиграфиялық басылымдардың жіктелуі, терминология







Жоспар








Жоспарлаған

уақыт


Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертпелерді жазыңыз)



Ресурстар








Басталуы

5 мин


5 минут

«Веер» әдісі



Шаттық шеңберін құру

«Веер» әдісі

АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.

Жаңа тақырыпты қорытындылау.

Ұйымдастыру

Санау арқылы 2 топқа бірігу.

Өткенді қайталау үшін «Веер» әдісі арқылы қорытындылаймын

1. Баспалық жүйе деген не?

2.Неге мәтіндік процессор беттеу үшін жарамайды?

3.Полиграфиялық басылымдардағы жіктеулерді анықтаңдар?

4.Брошюрадан кітаптың айырмашылығы неде?

5.Журналдың айқын ерекшелігін атаңдар.

6.Жарнамалық парақша неге үлкен пішімде шығарылады?

7.Шаблон бойынша жаңа жарияланымдарды қалай жасауға болады?

8.Бүктеме мен брошюраның мақсатын атаңдар. Оны рәсімдеудің ерекшеліктерін негіздеңдер



Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері










Ортасы

15 минут


практикалық жұмыс

10 минут


Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз

« Басылымды жасау және сақтау».

Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.

1-топ.беттердің пішімі, терезе интерфейсі

2-топ: жарияланымдарға блоктар қосу, жарияланымдарды сақтау

2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.

Оқушыларға оқулықтағы практикалық тапсырманы компьютерде орындауға беремін.

Оқулықтағы 166 бет



Оқулық,

маркерлер,

плакаттар,

стикерлер,

үлестірме қағаздар,

интерактивті тақта

Компьютер, оқулық







Сабақты қорытындылау

5 мин

Сабақты қорытындылауда «Екі бөлімді күнделік» әдісін дәптерлеріне орындауға беремін

Негізгі мәлімет

сұрақтар










дәптер







Аяқталуы
5 минут


Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау.
Үйге тапсырма: §24

Бағалау.

«Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс жасау

Жиынтық бағалау парағы

Оқулық,

күнделік

Үлестірме қағаздар







Қосымша ақпарат: Информатика 11-сынып Арман-пв баспасы,

авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2015 жыл







Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс













Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.









Қорытынды бағамдау.

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.






Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: №25

Мектеп:




Пәні: информатика




Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:




Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы:

Бақылау жұмысы




Сабақ негізделген оқумақсаты

3 тоқсан қорытынды бойынша алған білімдерін тексеру,бақылау, бағалау.

Бақылау жұмысының бағалау критерийлерін біледі





Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:




  • Контур, кадрлау, мәтін, шағылысу ұғымын біледі




Оқушылардың басым бөлігі:




  • Графикалық файлдардын пішімінің түрлері және GIMP редакторынының интерфейсін, құжаттарды жасау және түс таңдау құрылымын сипаттайды




Кейбір оқушылар:




  • Аймақтарды ерекшелеу және сурет салу құралдарын сипаттайды






Тілдік мақсат

Оқушылар:

Бақылау, бағалау критерийлері туралы түсінік қалыптастырады.




Негізгі сөздер мен тіркестер:










Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:





Талқылауға арналған тармақтар:










Жазылым бойынша ұсыныстар:










Алдыңғы тақырып







Жоспар





Жоспарлаған

уақыт


Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертпелерді жазыңыз)



Ресурстар





Басталуы

5 мин


5 минут

«ыстық орындық» әдісі


Шаттық шеңберін құру

«ыстық орындық» әдісі

деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.


Ұйымдастыру

Оқушыларды түс таңдау арқылы 2 топқа бөлу

Өткенді қайталау үшін «ыстық орындық» әдісі арқылы қорытындылаймын


оқулық, жұмыс дәптері







Ортасы

25 минут



Оқушы білгендерін тыңдай отырып, сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі сабағымыз

«Бақылау жұмысы».

1 нұсқаА-деңгейі

1.контур дегеніміз не?

2.кадрлау дегеніміз не?

3.Компьютерлік графика дегеніміз не?

В-деңгейі

1.Графикалық файлдардын пішімінің түрлері?

2.GIMP редакторының интерфейсі

С-деңгейі

Аймақтарды ерекшелеу

2 нұсқаА-деңгейі

1.мәтін дегеніміз не?

2.шағылысу дегеніміз не?

3.Графикалық файлдардың пішімі дегеніміз не?

В-деңгейі

1.Графикалық файлдардын стандарты пішімінің түрлері?

2.GIMP редакторында құжаттарды жасау және түс таңдау?

С-деңгейі

Сурет салу құралдары







Аяқталуы
5 минут

Критерийлер арқылы бағалау. Оқушылардың бақылау жұмысын тексеріп, бағалаймын

А деңгейіне толық жауап берген оқушы 3 алады.

А және В деңгейіне толық жауап берген оқушы 4 алады.

А,В және С деңгейіне толық жауап берген оқушы 5 алады.
Үйге тапсырма: §14

Жиынтық бағалау парағы

Оқулық,

күнделік




Қосымша ақпарат: Информатика 11-сынып Арман-пв баспасы,

авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2015 жыл




Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау.Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1: 2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1: 2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.



Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: №26

Мектеп:







Пәні: информатика







Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:







Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:







Сабақ тақырыбы:

Беттеу.Мәтінді басылымда орнату







Сабақ негізделген оқумақсаты

Мәтінді басылымға орналастыру және беттеу әдістерін үйрену








Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:







  • Беттеу түсінігін, мәтіндік блокта жұмыс істеу әдістерін, мәтінді қабылдау бұйрығының қызметін біледі







Оқушылардың басым бөлігі:







  • Мәтіндік блокта және мәтіндік редакторда мәтінді енгізу әдістерін, байланысқан мәтіндік блоктың түсінігін, мәтіндік блокты байланыстыру және байланыстарды үзу әдістерін қолданады







Кейбір оқушылар:







  • Мәтіндік блоктарды қосуды, оларға мәтіндер қоюды, мәтіндік блоктардың өлшемдерін баптауды орындайды.









Тілдік мақсат

Оқушылар:

Беттеу туралы түсінік қалыптастырады.







Негізгі сөздер мен тіркестер:







Беттеу, мәтін







Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

1.Жарияланымға мәтінді қалай қояды?

2.Мәтіндік блок дегеніміз не?

3.Мәтіндік блокқа мәтінді қалай қосамыз?

4.Мәтіндік блоктағы мәтінді қалай редакциялауға болады?

5.Мәтіндік блоктарды не үшін байланыстырады?

6.Мәтіндік блоктарды қалай байланыстырады?







Талқылауға арналған тармақтар:







1.мәтіндік блокты құйып бояуға бола ма?

2.Тасмалдауларды орын –орнына қоюды мәтіндік блокта қалай қосады?







Жазылым бойынша ұсыныстар:







Беттеу, мәтін сөзінің үш тілде аталуын білу







Алдыңғы тақырып

Басылымды жасау және сақтау







Жоспар








Жоспарлаған

уақыт


Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертпелерді жазыңыз)



Ресурстар








Басталуы

5 мин


5 минут

«Ой қозғау» әдісі



Шаттық шеңберін құру

«Ой қозғау» әдісі

АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.

Жаңа тақырыпты қорытындылау.

Ұйымдастыру

Түс таңдау арқылы 2 топқа бірігу.

Өткенді қайталау үшін «Ой қозғау» әдісі арқылы қорытындылаймын

1.Бүктеу деген не?

2.Жаңа құжат терезесін сипаттаңдар?

3.Монтаждық үстел не үшін қажет?

4.Жарияланымға мәтінді қалай енгізеді?

5.Жарияланымды сақтаудың қандай ерекшеліктері бар?

6.Жарияланымды неге PDF пішімінде сақтайды?


Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері










Ортасы

15 минут


практикалық жұмыс

10 минут


Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз

« Беттеу.Мәтінді басылымда орнату».
Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.

1-топ.Беттеу.Мәтінді басылымда орнату

2-топ: тасымалдауды орын-орнына қою.

2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.


Оқушыларға оқулықтағы практикалық тапсырманы компьютерде орындауға беремін.

Оқулықтағы 170-171 бет

А деңгейі

Қазақстанның құндылықтары атты брошюра жасау.

В деңгейі

Менің Қазақстаным атты брошюра жасау.

С деңгейі

Туристік жол көрсеткіш жасау



Оқулық,

маркерлер,

плакаттар,

стикерлер,

үлестірме қағаздар,

интерактивті тақта

Компьютер, оқулық







Сабақты қорытындылау

5 мин

Сабақты қорытындылауда «Екі бөлімді күнделік» әдісін дәптерлеріне орындауға беремін

Негізгі мәлімет

сұрақтар










дәптер







Аяқталуы
5 минут


Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау.
Үйге тапсырма: §25

Бағалау.

Тілек ағашы арқылы кері байланыс жасау

Жиынтық бағалау парағы

Оқулық,

күнделік

Үлестірме қағаздар







Қосымша ақпарат: Информатика 11-сынып Арман-пв баспасы,

авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2015 жыл







Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс













Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.









Қорытынды бағамдау.

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.