ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 17.03.2024
Просмотров: 68
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: 1 А Визуалды өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 1 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 5 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары.Бейнелеу өнерінің түрлері мен жанрлары. | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделеу. 5.1.3.1 Шығармашылық идеяларды зерттеу мен дамыту үшін ақпарат көздерімен жұмыс істеу (оның ішінде АКТ қолданып). | |||||
Сабақтың мақсаты | дүниежүзілік және қазақ классиканың туындыларымен таныстыру -бейнелі өнердегі жанрлар түрлерін -жанр және бейнелі өнердің көріністерін,зерттеу -АКТ-ны қолданып,жанрдың және өнердің көрінісінің сараптау | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Топқа бөлу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | Өнердегі кілтті сөздер бағыты. http://www.artalmaty.kz/gallery.php#102 http://www.wga.hu/frames- | ||
ортасы | Бұл суреттерге қарап жанрлар түрлеріне қарай жіктеу ;суреттер, натюрморт ,пейзаж, тарихи тұрмыстық. т.б | | Дискриптор арқылы бағалау | | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім: 1 А Визуалды өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 2 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 5 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Классикалық өнердің өнердегі үздік туындылар. Қазақстан суретшілерінің шығармашылығы. Бейнелеу өнері түрлері мен жанрлары. | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.3.2.1-Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарында берілген идеялар мен тақырыптарды сипаттау 5.3.3.1-Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасы) сипаттау | |||||
Сабақтың мақсаты | дүниежүзілік және қазақ классиканың туындыларымен таныстыру -бейнелі өнердегі жанрлар түрлерін -жанр және бейнелі өнердің көріністерін,зерттеу -АКТ-ны қолданып,жанрдың және өнердің көрінісінің сараптау | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды Демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Топқа бөлу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | Өнердегі кілтті сөздер бағыты. http://www.artalmaty.kz/gallery.php#102 http://www.wga.hu/frames- | ||
ортасы | Бұл суреттерге қарап жанрлар түрлеріне қарай жіктеу ;суреттер, натюрморт ,пейзаж, тарихи тұрмыстық. т.б | Сурет салу .Суретшілер туындыларын зерттейді. | Дискриптор арқылы бағалау | | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім: 1 А Визуалды өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 3 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Натюрморт өнері. | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.5.2-Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындау | |||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар Қазақстандық және әлемдік суретшілердің (натюрморт) туындыларын зерттеп, қарастырады. Заттарды қолдана отырып қағаз бетіне композицияның ержелерін ескере отырып конструкциясын тұрғызады. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Топқа бөлу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | http://paintmaster.ru/natyrmort.php.php | ||
ортасы | Натюрморттың екі түрі бар. Әдемі, сәнді заттарды бейнелейтін натюрморттар. Мұнда заттар өз сапасын, ерекшелігін көрсетеді. Екіншісі заттарды қолданған адамдар жайында сыр шертетін натюрморттар. Натюрморт салуды суретші оны құрастырудан бастайды. | Натюрморт салу | Дискриптор арқылы бағалау | | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім: 1 А Визуалды өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 4 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Ұлттық сәндік натюрморт | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.6.4-Таңдаған тәсілдерінің қасиеттерін ескере отырып, көркемөнер материалдарын, техникаларын пайдалану және эксперимент жүргізу 5.2.3.3- Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар дайындау үдерісінде қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану | |||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар ұлттық заттардан, аспаптардан үйлестіре натюрморт құрастыра алады, суретшілердің жұмыстарына сүйене отырып өз натюрморттарын қағаз бетіне түсіреді. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды Демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Топқа бөлу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | http://www.altyn-orda.kz/vse-vozrozhdaetsya-iz-pepla-strany-remesla-iskusstva%E2%80%A6/ | ||
ортасы | | Аспаптар суретін салу | Дискриптор арқылы бағалау | | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім: 1 А Визуалды өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 5 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Пейзаж. Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.1.1-Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) 5.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану | |||||
Сабақтың мақсаты | Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) Оқушылар суретшілердің жұмыстарына сүйене отырып өздерінің бейнелеген жұмыстарындағы түстік шешімдерді дұрыс табу арқылы орындау. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды Демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | https://www.youtube.com/watch?v=DWysE0u_kZ0 https://www.youtube.com/watch?v=YDRPEXGOtJU | ||
ортасы | Табиғаттың түрлі (орман, шабындық,теңіз, таулар, шөл дала, және т.б.) көріністері бейнелеу | Пейзаж салу | Дискриптор арқылы бағалау | | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |