ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 17.03.2024
Просмотров: 66
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: 2 АСәндік- қолданбалы өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 3 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Нобай орындау | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.5.2-Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындау | |||||
Сабақтың мақсаты | Кесте тігу әр түрлі әдіс тәсілдерді қолданып. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | | ||
ортасы | Кесте түрлері:шым кесте,бір жақты кесте,екі жақты кесте,еркін кестелеу,санап кестелеу . | кестелеу | Дискриптор арқылы бағалау | http://atlanticrus.ru/content/osnovy-dekorativnoi-kompozitsii?page=show – композиция құру үлгілері | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім: 2 АСәндік- қолданбалы өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 4 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Көркемдік кестемен бұйымды безендіру | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану 5.2.3.3- Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар дайындау үдерісінде қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану 5.2.6.1-Материалдар мен құралдарды техника қауіпсіздігін сақтап, қолданудың маңыздылығын сезіне отырып демонстрациялау | |||||
Сабақтың мақсаты | - Көркем кесте түрлері мен тәсілдерін қолдану; - ұлттық нақыштағы кестеленген бұйым дайындау; - техника қауіпсіздігін ұстану. - ұқыптылық пен зерделілікті дамыту. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | | ||
ортасы | Кесте – вышивка – Embroidery Шым кесте – вышивка гладью – padded satin stitches Көктеу – сметать – Sweep Торлау – обметать – Neaten Сәнді кесте – декоративная вышивка – decorative embroidery Жіптер – нитки – thread Кергіш – пяльцы – hoop Оймақ – наперсток – thimble | Кесте сапасы тігістердің ұқыпты орындалуы мен нобай суретімен сәйкес келуіне мән беру | Дискриптор арқылы бағалау | http://vishivashka.ru/vyshivka_nitkami/vidy_vyshivki.php Кесте түрлері мен олардың орындалу техникасы | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім: 2 А Сәндік- қолданбалы өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 5 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Өру өнері. Өру түрлері. Материалдар және құрал-жабдықтармен танысу | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.6.2-Бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдарды білу, олардың қасиеттері мен міндеттерің анықтау | |||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | | ||
ортасы | Макраме (фр. Macramé- өрнектеп тоқу) — белгілі ретпен орналасқан әр түрлі түйіндердің көмегімен тоқу. Түйіп тоқу арқылы әр алуан өрнек шығаруға болады. Тоқу үшін әр түрлі жуандықтағы жіптер, баулар,таспалар пайдаланылады. Өру – плетенеие – Embroidery Макраме – Macrame Түйін түрлері – Виды узелков - Types of knots | өру түрлері: макраме, ағаш шыбықтарынан, газет түтікшелерінен, шілтер, бисер тоқу және т.б. Сонымен қатар, өруге арналған материалдар түрлерімен, олардың табиғи және жасанды болып бөлінуін: әр түрлі фактуралы және жуандықтағы жіптер, жүгері собықтарының қабығы, былғары баулар, дәстүрлі емес материалдар (пластик ыдыстардан, полиэтиленді пакеттерден жасалған жіптер, газеттен жасалған түтікшелер) жасау. | Дискриптор арқылы бағалау | http://www.fitopark.eu/macrame/1-macrame-uroki.htm http://www.livemaster.ru/masterclasses/pletenie/makrame макраме http://pleteniebiserom. ru/ - бисермен тоқу бойынша шеберлік | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім:2 А Сәндік- қолданбалы өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 6 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Нобай дайындау | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.5.2-Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындау 5.1.4.1-Шығамашылық жұмысты орындау кезеңдерін анықтай отырып, жоспар дайындау | |||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | | ||
ортасы | Макраме (фр. Macramé- өрнектеп тоқу) — белгілі ретпен орналасқан әр түрлі түйіндердің көмегімен тоқу. Түйіп тоқу арқылы әр алуан өрнек шығаруға болады. Тоқу үшін әр түрлі жуандықтағы жіптер, баулар,таспалар пайдаланылады. Өру – плетенеие – Embroidery Макраме – Macrame Түйін түрлері – Виды узелков - Types of knots | өру түрлері: макраме, ағаш шыбықтарынан, газет түтікшелерінен, шілтер, бисер тоқу және т.б. Сонымен қатар, өруге арналған материалдар түрлерімен, олардың табиғи және жасанды болып бөлінуін: әр түрлі фактуралы және жуандықтағы жіптер, жүгері собықтарының қабығы, былғары баулар, дәстүрлі емес материалдар (пластик ыдыстардан, полиэтиленді пакеттерден жасалған жіптер, газеттен жасалған түтікшелер) жасау. | Дискриптор арқылы бағалау | http://www.fitopark.eu/macrame/1-macrame-uroki.htm http://www.livemaster.ru/masterclasses/pletenie/makrame макраме http://pleteniebiserom. ru/ - бисермен тоқу бойынша шеберлік | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім:2 А Сәндік- қолданбалы өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 7 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Бұйым өру | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.2.3.2-Түрлі материалдардан (тоқыма, табиғи және жасанды) қарапайым бұйым орындау 5.2.3.4-Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар дайындау үдерісінде қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану 5.2.6.1-Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану | |||||
Сабақтың мақсаты |
Шығармашылық жұмыс барысында техника қауіпсіздігін сақтау; | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | | ||
ортасы | Өру техникасында бұйым жасау. Өру техникасына қажетті материал ретінде газеттен жасалған түтікшелер, қалық жіптер, медициналық инфузиондық түтікшелер /система/ т.б. қолдануға болады. Ұлттық қолөнер түрі – шымши тоқу қолдануды ұсыну. | Шахмат өрімін тоқу. | Дискриптор арқылы бағалау | http://www.fitopark.eu/macrame/1-macrame-uroki.htm http://www.livemaster.ru/masterclasses/pletenie/makrame макраме http://pleteniebiserom. ru/ - бисермен тоқу бойынша шеберлік | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |