ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 17.03.2024
Просмотров: 67
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: 1 А Визуалды өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 6 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Индустриалды пейзаж. Қала пейзажы. Сызықтық перспектива | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.1.1-Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) 5.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану | |||||
Сабақтың мақсаты | Білу және түсіну • Сызықтық перспективаның басты ережелерімен танысу • Қала және индустриялық пейзаж ұғымдарымен танысу Зерттеу • Табиғатты бейнелейтін суретшілердің жұмыстарымен таныстыру • Қала бейнесінің фотосуретін орындау Сыни ойлау • Сызықтық перспективаны сақтай отырып эскиз орындау Білімін қолдану • Қойылған сұрақтарға дұрыс жауап беру • Практикалық жұмысты орындау | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды Демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | | ||
ортасы | Қала пейзажында адамзат қолымен салынған биік ғимараттар, көшелер, даңғылдар, алаңдар, жағалаулар және басқа да көрікті жерлер бейнеленеді . Индустриялық пейзажда суретші зауыттар мен фабрикаларды, бөгеттер мен электр бекеттерін, вокзалдар мен көпірлердің айшықты құрылымдарын, теміржол тораптарын салған жасампаз адамның рөлі мен маңызын көрсетуге тырысады. | Қала пейзажы мен индустриялық пейзаж салу | Дискриптор арқылы бағалау | Сызықты перспектива фотосуреттері http://kolobuga.ru/2013 /05/14/vozdushnayaperspektiva-i-magiyacveta/ | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | | ||
Бөлім: 1 А Визуалды өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 7 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Пластикалық пішіндер өнері. Мүсін өнері | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.1.1-Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) 5.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану 5.3.3.1-Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасы) сипаттау | |||||
Сабақтың мақсаты | 1. Оқушылар мүсін өнері және оның түрлері туралы түсініктерін қалыптастырады. 2. Мүсін өнерінің түрлерін ажырата алады,ерекшеліктерін біледі. 3. Мүсіндеуге қажетті материалдармен танысу,олармен жұмыс жасау тәсілдерін үйренеді. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды Демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | | ||
ортасы | Мүсін өнерінің түрлері туралы ақпараттар беріледі
| пластикалық өнерді жасау кезінде образды формаларды, әртүрлі материалдар мен құралдарды (сазбалшық, ермексаз, қағаз, сымдар, әйнек, ағаш, тас, сүйектер, металл, пластик және т.б) қолдану | Дискриптор арқылы бағалау | Мүсіндер Трансформерлер Дәстүрлі емес өнер https://www.youtube.co m/watch?v=NCVF27G HmSs | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім: 1 А Визуалды өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 8 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Шығармашылық жұмыс. | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.5.2-Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындау 5.1.6.4 -Таңдаған тәсілдерінің қасиеттерін ескере отырып, көркемөнер материалдарын, техникаларын пайдалану және эксперимент жүргізу 5.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану. | |||||
Сабақтың мақсаты | Түрлі көркем материалдарды қолдана отырып жұмыстарды әсемдеу Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды Демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | | ||
ортасы | Шығармашылық шабыт сезімінде оқушылар альбомда немесе фотоаппарат көмегімен өздерін әуестендірген сәттерді жинап, түсіреді. Оқушылар шығармашылық жұмысқа тақырыпты, орындау техникасын және қажетті материалдар мен құрал-жабдықтарды өздігімен (мұғаліммен келісе отырып) таңдайды | Тақырып таңдау | Дискриптор арқылы бағалау | Мүсіншілер: Еркен Мергенов http://erkinmergenov.co m/ | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім: 1 А Визуалды өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 9 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Көрме ұйымдастыру | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.3.1.1-Бүкіл сыныпқа дайын жұмысты таныстыру (көрме) | |||||
Сабақтың мақсаты | Түрлі көркем материалдарды қолдана отырып жұмыстарды әсемдеу Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану. Жұмыстардың таныстырылымы | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды Демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | | ||
ортасы | Көрме ұйымдастыру | Электронды көрме ұйымдастыру (дизайн, функционалдылық) | Дискриптор арқылы бағалау | | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім: 2 А Сәндік- қолданбалы өнер | Педагогтің аты-жөні | |||||
сабақ № 1 | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Сәндік-қолданбалы өнер, негізгі пішіндер мен ерекшеліктері. Қазақстан халқының сәндік-қолданбалы өнері. Қазақтың ұлттық ою-өрнектері (түрлері, стилизация мен мотивтері) | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.2.1-Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделеу | |||||
Сабақтың мақсаты | Қазақтың ұлттық ою-өрнектерін зерттейді (ою-өрнек түрлері, мотивтері, қазақ халқының шығармашылығындағы ою-өрнек композициясының ерекшеліктері). Оқушылар қазақ және ҚР басқа халықтарының сәндік-қолданбалы өнерінің негізгі түрлерімен танысады. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды Демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | | ||
ортасы | *Қазақтың ұлттық ою-өрегінің бір түрін қағаз бетіне түсіру; *Симметрия заңдылығын ұстанады; *Фетр материалын пайдаланып, өрнекті қырқып алады; *Кесіп алынған өрнекті мата бетіне түсіріп, жастықша дайындайды; *Қауіпсіздік ережесін ұстанады; | Тәжірибелік тапсырманы орындау: жұқа киіз, фетр, тығыз мата, драп және т.б. материалдар, сызғыш, қайшы, тігінші боры, сантиметрлік бау, терможелім, екі жақты флизелин. Ою-өрнек түрлерін ою. | Дискриптор арқылы бағалау | https://www.youtube.com/watch?v=-NNx3CS0UYU - Қазақтың ұлттық ою-өрнегі | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |
Бөлім:2 А Сәндік- қолданбалы өнер | Мектеп | |||||
Күні: сабақ № 2 | Педагогтің аты-жөні | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Көркем кестелеу. Кесте түрлері. Материалдар және құрал-жабдықтармен танысу. | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделеу | |||||
Сабақтың мақсаты | - Ұлттық мәдениет туындыларындағы кесте өнерін зерделеу және зерттеу; - Қазақстанның сәндік-қолданбалы өнеріндегі кесте өнерінің рөлін анықтау; - Шығармашылық нобай орындау арқылы сыни тұрғыда ойлау дағдыларын дамыту; - Кестелеу нобайын орындау; - Ұқыптылық пен зерделілікті дамыту. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді | TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді | | TV, сілтемелер YOU TUBE, | ||
басы | Сілтемені оқушыға жібереді Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру | Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы | | | ||
ортасы | Қажетті материалдар (мата және жіптер: ирис, мулине, жүн және мақта жіптері) және кестелеуге арналған құралдар (ине, қайшы, кергіш, оймақ) | Кесте тігу | Дискриптор арқылы бағалау | http://ppt4web.ru/tekhnologija/vypolnenie-ruchnykh-stezhkov-i-strochek.html кесте түрлері | ||
соңы | Үй тапсырмасы | Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді | | |