Файл: 1 а визуалды нер.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 17.03.2024

Просмотров: 49

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



4 А Бөлімі: Тамақтану мәдениеті

Мектеп:

Күні:

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: сабақ №

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бутербродтар мен сусындардың әзірлену технологиясы

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.3.1 -Шығармашылық идеяларды зерттеу мен дамыту үшін ақпарат көздерімен жұмыс істеу (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып).

5.2.4.4-Суық тағамдар мен сусындар дайындау технологиясын білу және қолдану

5.1.3.1-Шығармашылық идеяларды зерттеу мен дамыту үшін ақпарат көздерімен жұмыс істеу (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы)

Сабақтың мақсаты

  • Жұмыс жасау кезінде АКТ ақпараттарын қолдану

  • Бутербродтар мен сусындардың зиянды және зиянсыз түрлерін қарастыру/салыстыру.

Салқын тағамдар мен сусындарды әзірлеу технологиясымен танысу және практика кезінде жасау.

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Тапсырмаларды демонстрация

арқылы көрсетеді

TV онлайн сабақ көреді қосымша

Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді

Өзін-өзі бағалау

TV, сілтемелер

YOU TUBE,

басы


Сілтемені оқушыға жібереді

Оқушыны түгендеу

Үй жұмысын тексеру

Сілтеме арқылы сабаққа кіреді

Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы




оқулық

ортасы

https://www.youtube.com/watch?v=fkZRMrqVZH8

көрсетіліп оқушыларға фасфудтың зияны туралы бейнеролик көрсетіледі.

Фастфудтуралы нені білдік?

Сендер үшін не жаңалық болды?

Адам денсаулығына фастфуд қалай әсер етеді?

https://www.youtube.com/watch?v=SwyPv3nXG68

бейнероликте пайдалы бутербродтың жасалу жолы көрсетіп,төмендегі кестені толтыру қажет.

  • Бұл бейнероликтің ерекшелігі

  • Аспазшы қандай азық-түлікті қолданды?



Эксперимент процесі:

Алдын-ала үш шыны ыдыс дайындау, ішін демделген шаймен толтыру (түйіршікті/жапырақталған /қалтадағы буылған).
№1 ыдысты бөлме температурасындағы

сумен толтыру.

№2 ыдысты салқын сумен толтыру.

№3 ыдысты қайнаған сумен толтыру.

Оқушылар болып жатқан үрдісті 1-2 минут ішінде байқап белгілейді.


Дискриптор

арқылы

бағалау

https://www.youtube.com/watch?v=PrOaMruyNvk –

35 идеялы креативті бутерброд https://www.youtube.com/watch ?v=ZrUkIBUe2rI

«10 үздік әлемге танымал бутерброд түрлері » http://www.zeremonia.ru/boil ing_tea.html http://tvoj-chaj.ru/kak-pravilnozavarivat-chernij-chaj Шай демдеудің түрлері мен тәсілдері.

соңы

Үй тапсырмасы


Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді










4 А Бөлімі: Тамақтану мәдениеті

Мектеп:

Күні:

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: сабақ №

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көкөністер мен жемістерден салаттар әзірлеу технологиясы

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.4.4-Салқын тағамдар мен сусындарды әзірлеу технологиясын білу және қолдану

5.3.4.1-Өзінің және өзгелердің жұмыстарын жетілдіру және адаптациялау бойынша конструктивті пікірлер, ұсыныстарды білдіру

5.1.3.1-Шығармашылық идеяларды зерттеу мен дамыту үшін ақпарат көздерімен жұмыс істеу (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы)

Сабақтың мақсаты

Көкөністер мен жемістерден салаттар әзірлеу технологиясымен танысу және сарамандық жұмыс жасау.

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Тапсырмаларды демонстрация

арқылы көрсетеді

TV онлайн сабақ көреді қосымша

Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді

Өзін-өзі бағалау

TV, сілтемелер

YOU TUBE,

басы


Сілтемені оқушыға жібереді

Оқушыны түгендеу.Үй жұмысын тексеру.

Әртүрлі суреттер салынған нөмірленген басқатырғыштарды оқушы үстеліне қою. Оқушылар суреттерді құрастырғанда, олар алдағы жұмысты орындауға арналған салаттың белгілі бір түрін жасау үшін топқа бөлінеді. Сарамандық жұмыс уақытында салқын тағам әзірлеу барысында құрал-жабдықтармен жұмыс жасау дағдысына назар аударыңыз

Сілтеме арқылы сабаққа кіреді

Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы




оқулық

ортасы

Сұрақтарға жауап береді.

Салат дегеніміз не?

Сарамандық жұмыс:

Салат дайындаудың құрамын үйренуде, түрлі ақпарат көздерінен оларды дайындау ұсыныстарына ізденіс жасап скейчбукта тағамды эстетикалық безендіруді ескере отырып дайындау.


Оқушылар басқатырғышты құрастыра отырып, нәтижесінде салат түрлері көрсетілген суреттерді құрайды (көкөністер, жемістер, ет, балық)

Оқушылар салат дайындауға пайдаланған негізгі және қосымша азық- түліктерді, сонымен қатар дайындау үдерісіне қажетті асүй жабдықтарын талдайды. Оқушылар сынып арасында өз түсінгендерін жариялайды.

Дискриптор

арқылы

бағалау

Дайын тағамды оқушылар бір - біріне ұсынып, тағамның дәмділік сапасын,безендіруін, құрамы туралы конструктивті ойларын бір - бірімен талқылайды.

http://www.pokushay.ru/6048-salat-iz-syryx-ovoshhej-i-fruktov-3-7-let.html
http://www.gotovim.ru/recepts/salad/fruits/
http://www.myjane.ru/recipes/rubric/?id=9

Салаттар құрамы

соңы

Үй тапсырмасы


Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді










4 В Бөлімі: Үй мәдениеті

Мектеп:

Күні:

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: сабақ №

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жеке бастың гигиенасы. Өз-өзіне күтім жасау

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.5.3-Жеке басының гигиенасы ережелерін зерделеу және сипаттау, әртүрлі шаш пен тері түрін анықтау

5.2.5.4-Өз бетінше өз-өзіне қарау әрекеттері мен тәсілдерін таңдау және қолдану

Сабақтың мақсаты

*жеке бас гигиенасының ережелерін сипаттайды және тері, шаштың әртүрлі типтерін анықтайды;

 шаш, дене, теріге күтім жасауға арналған гигиена құралдарын ажыратады;

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Тапсырмаларды демонстрация

арқылы көрсетеді

TV онлайн сабақ көреді қосымша

Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді

Өзін-өзі бағалау

TV, сілтемелер

YOU TUBE,

басы


Сілтемені оқушыға жібереді

Оқушыны түгендеу.Үй жұмысын тексеру.


Сілтеме арқылы сабаққа кіреді

Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы




оқулық

ортасы

Қорапшалар/қалталарға алдын-ала жеке бас гигиенасы заттарын: сабын, тіс щеткасы, сабын, тарақ заттарды немесе дайын суреттердің түрлерін арқылы түсіндіру.
Бактерияларға байланысты 13 себептер туралыбейнежазба көрсетіп, төмендегі сұрақтарды ұсыну.

Осы бейнежазбаға байланысты оқушылар сұрақтарға жауап береді.

  • Бейнежазба не туралы?

  • Бактерияның не екенін білесіздер ме?

  • Адам ағзасында бактериялар мөлшерден тыс көп болған жағдайда не болады?

  • Қалай ойласыздар, олардың аз мөлшерде болуы үшін қандай шара қолдануға болады?




Оқушылар жеке бас гигиенасы ережелерінің суреттерін сала отырып, таңдаған құралдарымен салыстыру, өз-өзін күту және қолдану, оны тұжырымдамалық картада қорғау.

Оқушылармен қол, бет терісі (қалыпты, аралас, құрғақ, майлы), шаш (жұқа, қалың) типтері туралы сынып ішінде талқылауға ұсынылады.

Оқушыларға таңдалған заттардың жеке бас гигиенасына қатыстылығын сынып ішінде таныстырады. Тарақ шаш күтіміне қолданылады және т.б. Ережелерді бейнелеудің визуалды үлгілері.

Дискриптор арқылы

бағалау

Оқушылар жеке бас гигиенасының ережелерін құрап, графикалық элементтерді пайдаланып отырып тұжырымдамалық карталардыA3 форматтағы қағаз бетінесуреттерін салады.

*Композициялық ережелерді ескеру

*Түстік шешімін қадағалау

*Керекті бейнелеу өнер құралдарын қолдану

*Қауіпсіздік ережелерді ескеріп суреттеу.

Оқушылар жұмыстарын аяқтап болған соң өзара пікір алмасып, өз ойларын сыныппен бөлісіп қорғайды.


http://ladyfit.org/dieta/sovmesti most-produktov-prirazdelnompitanii.html Дұрыс тамақтану, бет күтімі, гигиена тазалығы. https://www.youtube.c om/watch?v=X8cAoG VEbL0

Бактерияняң 13 факторы https://www.youtube.c om/watch?v=J30j5Tk E8p4

Жеке бас гигиенасы. https://www.youtube.c om/watch?v=dj7sjlNS rF0 Шаш күтім.

соңы

Үй тапсырмасы


Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді










4 В Бөлімі: Үй мәдениеті

Мектеп:

Күні:

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: сабақ №

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өсімдік шаруашылығының негізгі бағыттары.

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.5.1-Өсімдік шаруашылығы мен жеміс-көкөніс түрлерінің негізгі бағыттарын зерделеу және сипаттау

Сабақтың мақсаты

*өсімдік шаруашылығы мен жеміс-көкөністер дақылдарының негізгі бағыттарын зерделейді; өсімдік шаруашылығында көктемгі жұмыстар жүргізеді; техника қауіпсіздігін сақтап материалдар мен құралдарды қолданады;

*өсімдік шаруашылығы мен жеміс, көкөніс дақылдарының негізгі бағыттарын сипаттайды


Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Тапсырмаларды демонстрация

арқылы көрсетеді

TV онлайн сабақ көреді қосымша

Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді

Өзін-өзі бағалау

TV, сілтемелер

YOU TUBE,

басы


Сілтемені оқушыға жібереді

Оқушыны түгендеу.Үй жұмысын тексеру.


Сілтеме арқылы сабаққа кіреді

Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы




оқулық

ортасы

Өсімдік шаруашылығының негізгі бағыты.

«Жеміс дақылдары »туралы бейнежазбалар көру. Бейне жазбаны көру барысында, оқушылар жеміс-жидек дақылдарының түрін анықтау мақсатында топ арасында карталарды жинайды.

Оқушылар «Көкөніс дақылдары» және олардың өсуіне жарық пен көлеңкенің әсері туралы бейне жазбалар көреді.

*Қандай дақылдар көкөністерге жатады?

*Көкөніс түрлерінің өсіп-өнуіне қандай талаптар қойылады?

*Жарық көп түскен жағдайда өнімді көп алу мүмкін бе?

*Өнімді өсіру барысындақажетті шарттардың бірі болмаса (жарық,су....) не болады?

*Өсімдіктердің дұрыс өсіп-өнуі, жақсы өнім беруі үшін қандай шаралар қолдануға болады?


Оқушылардың жауаптарынан қорытынды жазу

су + жарық + жылу + ауа + минералдар + топырақ

Жеміс түрлері жазылған карточкалар талдау, мысалы, дәнекті, цитрусты, сүйекті, жемісті және осы дәнді-дақылдардың бейнелері салынған карточкалар. Оқушылар атаулары мен суреттері сәйкес келетіндей етіп карточкаларды жинайды.

Көктемгі өсімдік шаруашылғы.

Өңдеу, себу және отырғызу, суару.

Жұмысты орындау үшін материалдар мен құрал- жабдықтарды пайдалану кезінде қауіпсіздік ережелерін айту.


Дискриптор арқылы

бағалау


https://www.youtube.c om/watch?v=AKD3N-aKvQ

-жеміс дақылдары. https://www.youtube.c om/watch?v=dXUYD 0MNN3o –

көкөніс дақылдары, олардың өсуіне жарық пен көлеңкенің әсері. http://200stran.ru/ima ges/maps/1241032490 _b5dc66.gif

- әлем картасы.

соңы

Үй тапсырмасы


Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді










4 В Бөлімі: Үй мәдениеті

Мектеп:

Күні:

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: сабақ №

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өсімдік шаруашылығындағы көктемгі жұмыстар

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.5.2-Өсімдік шаруашылығында көктемгі жұмыстар жүргізу (топырақты өңдеу, зиянкес жәндіктерден қорғау, егу мен отырғызу)

5.2.6.1-Техника қауіпсіздігін қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану

Сабақтың мақсаты

*өсімдік шаруашылығы мен жеміс-көкөністер дақылдарының негізгі бағыттарын зерделейді; өсімдік шаруашылығында көктемгі жұмыстар жүргізеді; техника қауіпсіздігін сақтап материалдар мен құралдарды қолданады;

*өсімдік шаруашылығы мен жеміс, көкөніс дақылдарының негізгі бағыттарын сипаттайды


Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Тапсырмаларды демонстрация

арқылы көрсетеді

TV онлайн сабақ көреді қосымша

Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді

Өзін-өзі бағалау

TV, сілтемелер

YOU TUBE,

басы


Сілтемені оқушыға жібереді

Оқушыны түгендеу.Үй жұмысын тексеру.


Сілтеме арқылы сабаққа кіреді

Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы




оқулық

ортасы

Берілген жұмысты құралдар мен материалдарды қолдана отырып, топырақты өңдеу, себу және отырғызу, суару.

Оқушылар өсімдік шаруашылығындағы күзгі жұмыстарды орындау үшін материалдар мен құралжабдықтарды қолдану кезіндегі қауіпсіздік ережелерімен танысады

Бұл іс-әрекет мектеп территориясында көктемгі жұмыстарды жүргізу үшін ұсынылады. Жұмысты қажетті материалдар мен құралдарды қолданып алдағы күзгі жұмыстарды орындау үшін, «өсімдік шаруашылығын» ескере отырып қандай өсімдіктер мен көкөністер отырғызуға болатынын анықтап, мектеп аумағындағы жер телімін зерттеуден бастау ұсынылады.

Дискриптор арқылы

бағалау


https://www.youtube.c om/watch?v=AKD3N-aKvQ

-жеміс дақылдары. https://www.youtube.c om/watch?v=dXUYD 0MNN3o –

көкөніс дақылдары, олардың өсуіне жарық пен көлеңкенің әсері. http://200stran.ru/ima ges/maps/1241032490 _b5dc66.gif

- әлем картасы

соңы

Үй тапсырмасы


Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді