Файл: ыса мерзімді (саба) жоспары Блім.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.03.2024

Просмотров: 68

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

     


___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Бөлім:

Қаржы сауаттылығы.

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

2.2.1 Жеке қаражатты тиімді пайдалану

Сабақтың мақсаты

Қаржылық байлыққа қол жеткізу үшін жеке қаражатты тиімді пайдалану дағдыларының мәнін түсінеді.

Жеке қаражатты тиімді пайдаланудың негізгі ережелерін біледі. Қалтадағы ақшаны тиімді пайдалана алады.

Алған білімдерін өмірлік жағдайларда қолданады.

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы:

Еңбек өнімділігін арттыру, қоғам, мемлекет еңбек арқылы дамитынын түсіндіреді.

    

Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын бірлесіп ашу
Түсіну.

Топтарға бөлу - пассивті және белсенді тасымалдау сызбаларының бейнесі бар көп түсті карталарды таратады. Балалар топтарға бөлу түстерге негізделген деп, қателесіп, шын мәнінде көрсетілген диаграммаларға сәйкес деп санайды. Бұл команда құруда өз үлесін қосады.

Ой шақыру

Жинақ дегеніміз не?

Қағазды үнемдеп қолдансақ, ағаштарды құтқара аламыз ба?

Нарықта не себепті әділ баға болмайды?

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

Оқушы өз ойларын ортаға салады.

Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

сілтемеде

суреттер

Сабақтың ортасы

«Бюджет» сөзі күн сайын бізге жиі естіледі. Бұл не? «Бюджет» сөзі ескі норвеж тілінен алынған әмиян, сөмке, былғары қап, ақша қаптамасы дегенді білдіреді. «Бюджет» ұғымы белгілі бір уақыт кезеңінде құрылған белгілі бір тұлғаның (отбасы, бизнес, ұйым, мемлекет және т.б.) табыстары мен шығыстар схемасымен сәйкестендіру үшін. Жеке бюджет - бұл белгілі бір мерзімге - ай, тоқсан, жыл үшін кіріс пен шығыс бойынша жеке жоспар. Бюджет қаржыны сауатты басқару үшін қажет. Бюджет көмегімен сіз өзіңіздің кірісіңізді жоспарлай аласыз, қанша ақша жұмсайсыз және ең бастысы, үнемдеу мен инвестицияларды құру үшін не үлкен сатып алулар жасау үшін қанша ақша жұмсай алатыныңызды анықтайсыз. Бюджеттеудің мақсаттары кірістерді шығындармен салыстыру, отбасылық бюджетке тапсырыс беру, шығыстарды оңтайландыру, тұрақты әл-ауқатқа қол жеткізу, мақсатты қаржыландыруды бөлу және т.б. Бюджет мақсаттары бюджет профициті - бюджет тапшылығын тиімді пайдалану - тапшылықпен - шығыстарды азайту, кірістерді ұлғайту және теңгерімді біреуі бар болған жағдайда шығындарды азайту. Бюджетке ие болу сіздің қаржылық мақсаттарыңыз бен жоспарларыңызға жету үшін қаржыңызды басқаруға көмектеседі. Сіз теориялық емес, нақты әрекет жоспарын басшылыққа ала бастайсыз. Бұл сізге елеулі қаржылық шешімдер қабылдағанда және күнделікті жұмсау үшін басымдықтарды белгілеу кезінде көмектеседі.

«Эйлер шеңбері» әдісі

Тақырып бойынша негізгі идеяларды жинақтап, саралау.

Идеялар жинақталып, сараланады

А-4 параққа, шағын постерге Эйлер шеңбері сызылып, кезекпен идеялар талқыланып, жазылады. Не?Қалай? Неге? Нәтиже? деген Мәселер бойынша идеялар сараланады.


Не? Қайда? Қашан? Неге? Нәтиже
ЕБҚ оқушылар маңызды тірек сөздерді жазып алады;

Оқушы ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды

Оқушы өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушы бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.

Дескриптор:

өзгерістерін жіктейді

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Өзін-өзі бағалау»



Ақпараттық мәтін

Үлестірмелі қағаздар

Суреттер


Тірек-сызбалар
Кесте

ҚБ парағы


Сабақ

тың соңы


Сабақты қорытындылау

Ұзақ мерзімді қаржы мақсаттарының болуы.

Кірістер шығындардан негұрлым көбірек болуы тиіс.

Табыстыңбірнеше көздерін құрыңыз.

Шығынды бөлу принциптері.

Кері байланыс

«Аяқталмаған  сөйлемдер» әдісінде:

Мен бүгін білдім....

Мен бүгін сезіндім..

Мен келесі сабақта білгім келеді..............

Үйге тапсырма

«Жеке қаражатты тиімді пайдалану» эссе

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды


А4, конспект

1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   18


     


___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Бөлім:

Қаржы сауаттылығы

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

2.2.2 Ірі сатып алулар

Сабақтың мақсаты

Қандай сатып алулар үлкен деп санайтынын түсінеді.

Ірі сатып алулар үшін қор жинау алгоритмдерін біледі.

Ірі сатып алуды жоспарлай алады.

Алған білімдерін өмірлік жағдайларда қолданады

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрме ткөрсетуіне, ынтымақтастыққа баулу

    

Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Топқа бөлінеміз

Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

Оқушы өз ойларын ортаға салады.

Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

сілтемеде

суреттер

Сабақтың ортасы

Кез келген кәсіпкер қаржыландыру немесе ұйымдастыру бойынша көптеген қиындықтармен кездеседі. Бизнесте жаңа бастама жасап жатқан кәсіпкердің көптеген күмәндары мен қорқыныштары болады, дегенмен өзнің бизнесінен табыс табатынына да үмітін үзбейді. Кеңсе жұмыстарын жеңілірек атқару үшін немесе бизнестен айнып қалмай тұрғанда мемлекеттен көмек алуға болады. Мемлекет бастама үшін қаржылай көмек береді және бизнесті жүргізу бойынша кеңес береді. Кеңсе жұмыстарын жеңілірек атқару үшін немесе бизнестен айнып қалмай тұрғанда мемлекеттен көмек алуға болады. Мемлекет бастама үшін қаржылай көмек береді және бизнесті жүргізу бойынша кеңес береді.

Қазақстанның қор нарығы биыл қыз-қыз қайнайын деп тұр. Еліміздегі аса ірі ұлттық компаниялардың бірі «ҚазМұнайГаз» АҚ акциялары IPO-ға шығарылмақ. Яғни акцияны қарапайым азаматтар да иеленіп, жыл сайын дивиденд алып отыра алады. IPO «акцияларды бастапқы жария орналастыру» деп тәржімаланады. Бұл кездегі акция құны қолжетімді болады және осы арқылы компаниялардың да ел алдындағы жауапкершілігін ұштай түсу көзделеді. Алдын ала жоспар бойынша биыл қор биржаларында «Эйр Астана» АҚ және «ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ, 2023 жылы – «KEGOC» АҚ және «QazaqGaz» ҰК АҚ акцияларын орналастыру жоспарланған. Осылардың ішінен жыл соңына дейін «ҚазМұнайГаз» акциялары IPO-ға шығарылады. Бұл туралы бірер апта бұрын ресми түрде жарияланды. Енді нақты қашан және компанияның қанша пайыз акциясы жеке инвесторларға ұсынылатыны алдағы уақытта қосымша хабарланбақ. Ал «Эйр Астананың» IPO-ға биыл шығуы тиімсіз болмақ. Мұны «Самұрық-Қазына» басқарма төрағасы Алмасадам Сатқалиев айтты.

«Портфелді компаниялар ішінде бәрінен бұрын Air Astana IPO-ға дайын. Бірақ құрлықтың еуропалық бөлігіндегі қақтығыстарға байланысты туындаған жағдайды бақылай отырып, екінші акционер – BAE Systems-пен бірге Air Astana-ны IPO-ға биыл шығарудың тиімді бола қоймасын түсіндік. Біз келесі инвестициялық терезені күтеміз», дейді А.Сатқалиев.

« Түсін,талда, жеткіз»

«Попс формуласы»:

1-қадам: «Менің ойымша...»

2-қадам: «Себебі мен оны былай түсіндіремін...»

3-қадам: «Оны мен мынадай фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын...»

4-қадам: «Осыған байланысты мен мынадай қорытындыға келдім...»

ЕБҚ оқушы (көру және есту қабілеті төмен) сұрақтарға жауапты жазбаша ұсынады.

Оқушы ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды

Оқушы өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушы бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.

Дескриптор:

өзгерістерін жіктейді

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Өзін-өзі бағалау»



Ақпараттық мәтін

Үлестірмелі қағаздар

Суреттер


Тірек-сызбалар
Кесте

ҚБ парағы


Сабақ

тың соңы


Сабақты қорытындылау

Бір қарағанда жай ғана қаржылық құбылыс, қор нарығының кезекті шарасы секілді көрінуі мүмкін. Шындап келгенде, бұл – ұлттық компаниялардың етек-жеңін жиып, ел алдындағы мақсаты мен мүддесін есіне түсірер, құр түсіріп қоймай, соны орындауға күш салар сәті.

Кері байланыс

Таңдау» әдісінде  бес пікір жазылған парақ беріледі.

1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын.

2. Мен сабақта: көп нәрсені, үйрендім, үйренгенім аз болды.

3. Мен басқаларды  мұқият    зейінсіз тыңдадым.

4. Мен пікірсайыстарға жиі сирек қатыстым.

5.Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын   риза емеспін.

Үйге тапсырма

Ірі сатып алулар жайлы біліп келу

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды


А4, конспект



     


___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Бөлім:

Қаржы сауаттылығы

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

2.2.3 Эмоционалды сатып алу

Сабақтың мақсаты

«Ірі сатып алулар» терминінің мағынасын түсінеді.

Эмоционалды сатып алудан қорғау әдістерін біледі.

Ақшаны ұтымды пайдалана алады. Алған білімдерін өмірлік жағдайларда қолданады.

Құндылықтарды дарыту

Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

    

Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту кезеңі:

Дәл ашкөздік үшін «1 бағасына 2», «1 + 1 = 3» акциялары, жеңілдіктер, тауарлардың баға белгілеріндегі сызылған бағалар және үлкен баспада төменірек құнның көрсеткіші жасалған. Уақыт шектеулері де жақсы жұмыс істейді (науқанның аяқталуына дейінгі уақытты көрсететін таймерлер, «тек ... сағатқа дейін немесе ... сандарына дейін» міндетті белгісі бар акциялар).

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

Оқушы өз ойларын ортаға салады.

Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

сілтемеде

суреттер

Сабақтың ортасы

Сатып алушының эмоцияларына әсер ететін және оны бастапқыда мүлдем жоспарламаған сатып алуды жасауға ынталандыратын көптеген жолдар бар. Оның үстіне мінез-құлық факторлары әрқашан бірдей, яғни мұндай әдістер офлайн режимінде де, онлайн саудада да жұмыс істейді.

Бұл күндері жақсы маркетолог болу үшін сіз біршама психолог болуыңыз керек. Сатып алушыны итермелейтін түйсіктер мен сезімдерді түсініп, адамды сатып алуға ынталандыру үшін оларды пайдалана білу керек. Осы мақсатта тәжірибелі маркетологтар триггерлерді – белгілі бір әрекетті ынталандыратын арнайы элементтерді пайдаланады. Ағылшын тілінен «триггер» триггер деп аударылады, «зәкір» синонимі жиі қолданылады, яғни дәл осы жерде пайдаланушының назары жасалған ұсынысқа «ұсталады».

Триггер санаттары

Триггерлер тұтынушының терең эмоцияларына, сезімдері мен тілектеріне әсер етіп, оны белгілі бір түйсіктердің әсерінен сатып алуды итермелейді. Шартты түрде олар эмоционалды әсерлердің әртүрлі түрлеріне арналған төрт санатқа бөлінеді:
Сатып алуға, тапсырыс беруге немесе сату бөліміне қоңырау шалуға тікелей ынталандыратын соңғы әрекет.

Ақпараттық бюллетеньге жазылуға немесе байланыс ақпаратын қалдыруға шақыратын аралық әрекет.

Қосымша қызметтерге тапсырыс беруге, қосымша сатып алулар жасауға немесе қалаған өнімге алдын ала тапсырыс беруге шақыратын қайталанатын әрекеттер.

Пайдаланушыны достарымен компания туралы ақпаратты бөлісуге шақыратын вирустық әрекет.

Триггерлердің әрқайсысы сатып алушылардың белгілі бір эмоциялары мен бейнеқосылғыларына әсер етуге арналған. Шартты түрде бұл инстинкттерді үш негізгі топқа бөлуге болады.

3 таяқша” әдісі
Эмоционалды сатып алу тақырыбына байланысты
1 сұрақ
1 жауап
1 идея әр топ даярлап, көпшілікке салады.


ЕБҚ: оқушыға тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп беріледі.

Оқушы ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды

Оқушы өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушы бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.

Дескриптор:

өзгерістерін жіктейді

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Өзін-өзі бағалау»



Ақпараттық мәтін

Үлестірмелі қағаздар

Суреттер


Тірек-сызбалар
Кесте

ҚБ парағы


Сабақ

тың соңы


Сабақты қорытындылау

Тұтынушымен қарым-қатынас, өнімдерді бағалау мүмкіндігі, пайдаланушының пікіріне назар аудару, сауда-саттық процесінде сатып алулар - бұл барлық «чиптер» пайдаланушының сайт пен компанияға деген адалдығын арттыра алады. Сонымен қатар, компания пайдаланушыға өнім каталогынан басқа қызықты ақпаратты – қызықты жаңалықтарды, күлкілі бейнелерді, ойындарды ұсынса, бұл веб-сайт трафигін және келушілердің өзіне деген сенім деңгейін арттырады.

Кері байланыс

«Аяқталмаған  сөйлемдер» әдісінде:

Мен бүгін білдім....

Мен бүгін сезіндім..

Мен келесі сабақта білгім келеді............

Үйге тапсырма

Эмоционалды сатып алу жайлы қызықты оқиғалар

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды


А4, конспект



     


___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)


Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Бөлім:

Қаржы сауаттылығы

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

2.2.4 Банк кредиттері

Сабақтың мақсаты

Банктік несие деген не екенін түсінеді.

Банктік қарыз беру шарттарын біледі.

Олар пайыздық мөлшерлемені ескере отырып, ай сайынғы төлемдер сомасын есептей алады.

Алған білімдерін өмірлік жағдайларда қолданады.

Құндылықтарды дарыту

Өмір бойы білім алу: өзіне қажетті білім алу кезінде білімнің қажеттілігін түсінуге тәрбиелеу

    

Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі:

1) Амандасу

2)Оқушыларды сабаққа әзірлеу, сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысу

3) Ынта-зейіндерін сабаққа аудару

Үй тапсырмасын тексеру:

1. Банк ұғымы

2. Банк жүйесіне анықтама

3. ҚР-да қалыптасқан банк жүйесі және қызметтері

Жаңа білімді меңгеру

1. Банк қызметтері түсінігі

2. Банк атқаратын функциялары

3. Банк операциялары

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

Оқушы өз ойларын ортаға салады.

Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

сілтемеде

суреттер

Сабақтың ортасы

1) Банктер уақытша пайдаланылмай тұрған бос ақша қаражаттарын өзіне жинақтау, клиенттерге есепшот ашып, кассалық қызмет көрсету, қысқа және ұзақ мерзімге несие беру, кредит бөлу, инвестициялық қызмет атқару (ұзақ мерзімді күрделі шығындарды қаржыландыру, құнды қағаздар шығару) т.с.с. өзіндік арнаулы қызметтерге қоса, нарықтық экономика жағдайында лизингтік, факторингтік, трастық, кеңесшілік, ақпараттық, т.б. қызметтерді де атқарады. Банк жүргізетін операциялар пассивті (ресурстарды банктегі есепшотқа енгізу) және активті (Банк ресурстарын орналастыру) болып бөлінеді. Негізгі пассивті операциялардың қатарына Банктің өзіндік капиталы (жарғылық қор, резервтік қор), депозиттер қабылдау және банкаралық ақша пиасасынан (рыногынан) қосымша ресурстар алу жатса, ал, негізгі активті операцияларға банкаралық кредит беру, инвестициялық (тікелей және портфельді) қаржы бөлу, т.б. жатады.

2) Банктердіңфункциялары:

1. Есепайырысу мен несиеберудеделдалдыққызметатқару.

2. Ақшалайтабыстар мен жинақтардыңбірбөлігікапиталғаайналдыру.

3. Айналымғанесиеқұрылымдарыншығару (вексель, чек, банкнот)

4. Уақытшабосақшақаражаттарынтарту, жинақтаужәне оны қарызкапиталынаайналдыру;

5. Кәсіпорынға, мемлекетке, жекеадамдарғанесие беру, бағалықағаздармен операция жүргізу;

6. Ақша айналымын реттеу. Банк ─ әртүрлішаруашылықсубъектілердіңтөлемайналымыжүретінорталық. Банк өзініңесепайырысужүйесіарқылыклиенттерінеайырбас, капитал жәнеақшаайналымынжүргізугемүмкіндіктуғызады;

7. Айналымғанесиеқұралдарыншығару. Банк клиентін тек жинағануақытшабосақшақаражатыменнесиелепқанақоймай, соныменқатардепозиттікчектерді, вексельдердішығарумен де несиелейді;

8. Экономикалықжәнеқаржылықкеңес беру.

Функцияларжәне операция жүргізусипатыбойыншабанктербөлінеді:

- орталықэмиссиялық,эмиссиялықемес;

- коммерциялықдепозиттік, инвестициялық;

- жинақ;

- арнайыбағытағыбанктер.

3) Нарықтық экономика жағдайындаекіншідәрежелібанктердіңбарлықоперацияларынүшнегізгітопқабөлугеболады:

· Пассивтікоперациялар (қаржыжұмылдыру);

· Активтікоперациялар (қаржыныорналастыру);

· Активтік-пассивтікоперациялар (делдалдықжәнебасқа да қызметтер).

Пассивтік операциялар. Бұл операциялардың басты мақсаты, банктің ресурстарын қалыптастыру және оны ұлғайту. Сондықтан, бұл операцыялардың банктің өзінің, несиелік мекеме ретінде жұмыс жасауы үшін төтенше маңызы бар. Пассивтік операциялар қатарына мыналар жатады: -Заңды немесе жеке тұлғалардың есеп, немесе ағым шоттарына қаржы жұмылдыру (талап етілмелі депозиттер); -Басқа банктерден қарыз алу (банкаралық несие); -Заңды және жеке тұлғалардың қаржыларын мерзімді салымға жұмылдыру; -Құнды қағаздарды шығарып, оларды орналастыру; -Орталық (Ұлттық) банктен орталықтандырылған несие алу т.б.

«Экономист» ойыны

Оқышыларды 2 топқа бөліп, жарыс ұйымдастыру. Ұяшықтарды таңдап отыру арқылы сұрақтарға жауап береді. Әр ұяшықтың өзінде белгіленген балдар жазылған. Қай топ көп сұрақтарға жауап беріп, көп балл жинаса, сол жеңімпаз атанады.





ЕБҚ оқушылар маңызды тірек сөздерді жазып алады;

Оқушы ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды

Оқушы өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушы бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.

Дескриптор:

өзгерістерін жіктейді

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Өзін-өзі бағалау»



Ақпараттық мәтін

Үлестірмелі қағаздар

Суреттер


Тірек-сызбалар
Кесте

ҚБ парағы


Сабақ

тың соңы


Сабақты қорытындылау

  1. Банк қызметінің негізгі міндеттері?

  2. Уақытша бос ақшаларды қалай қадағалайды?

  3. Банк операцияларына не жатады?

Кері байланыс

1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын.

2. Мен сабақта: көп нәрсені, үйрендім, үйренгенім аз болды.

3. Мен басқаларды  мұқият    зейінсіз тыңдадым.

4. Мен пікірсайыстарға жиі сирек қатыстым.

5.Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын   риза емеспін.

Үйге тапсырма

Барлық тақырыпты қайталау.

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды


А4, конспект