ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 27.03.2024
Просмотров: 80
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар №68
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6. Шытырман оқиғалы ойындар | Мектеп: Қадырғали Жалайыр атындағы №6 ОМ | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Канапия Б.А | |||
Сынып: 11.Медициналық білім негіздері және алғашқы медициналық көмек көрсету ережелері (ӨҚН) | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||
Сабақ тақырыбы | Шытырман оқиғалы ойындар арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту | |||
Оқу мақсаттары | 6.2.3.1 қолайлы оқу ортасын қалыптастыру бойынша, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын анықтау және қолдана білу; | |||
Сабақ мақсаттары | Барлығы: Білім алушылар ойнауға қолайлы орта қалыптастырады, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын түсінеді. Көбі: Білім алушылар ойнауға қолайлы орта қалыптастырады, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын түсінеді,анықтайды. Кейбірі: Білім алушылар ойнауға қолайлы орта қалыптастырады, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын түсінеді,анықтайды және қолданады. | |||
Жетістік критерийлері | Командалық жұмысты жақсы орындау үшін қолайлы орта қалыптастырады | |||
Тілдік мақсаттар | шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану командалық жұмыс тактика, стратегиялар доппен және допсыз қозғалу жүгіру, жылдамдықты, бағытты өзгерту дриблинг, пас, допты беру | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыстар | Физики,музыка,биология | |||
АКТ қолдану дағдылары | Планшет қолдану | |||
Бастапқы білім | Қызықты ойындар | |||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 10мин | Дайындық бөлімі. Білім алушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу жаттығуларын жасау. | Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. | ||
Сабақтың ортасы 25мин | (Т, К, Ф) Оқушылар 4-5 адамнан шағын топтарда жұмыс істейді және өз қалауларынша секірмелер мен белгілеуші таңбалардан трасса құрады. Осы тапсырманың мақсаты – олар трасса бойымен жүруі тиіс, ал қалған топ ойдан шығарылған қалада адасып кеткен шетелдік туристер рөлін ойнайды. Топ, алдымен, алты бағыттаушы сөзді анықтайды: «тоқтау», «жүру», «оңға»,«солға», «артқа», «алға» (яғни, олар қазір оқып жатқан тіл (сөз тіркестері), үш тілдің бірінде). Оқушылардың бірі – алты бағытты дауыстап айқайлайтын гид, ал қалғандары көздері таңулы күйде ақырғы пунктке қарай жылжиды. Гид бір орында қалып, топтың барлық мүшелерінің бірге қалатындығына және алты бағытты мұқият тыңдайтындығына көз жеткізуі тиіс. | Ысқырық, Жоспарланған әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік, | ||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Екі жұлдыз,бір тілек-бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тәсіл.Өзін-өзі бағалау үшін қолданылатын кезде бұл тәсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді,соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады.Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тәсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. | «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. | Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді . | ||
Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1: 2: |
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар №69
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6. Шытырман оқиғалы ойындар | Мектеп: Қадырғали Жалайыр атындағы №6 ОМ | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Канапия Б.А | |||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||
Сабақ тақырыбы | Шытырман оқиғалы ойындар арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту | |||
Оқу мақсаттары | 6.2.3.1 қолайлы оқу ортасын қалыптастыру бойынша, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын анықтау және қолдана білу; | |||
Сабақ мақсаттары | Барлығы: Білім алушылар ойнауға қолайлы орта қалыптастырады, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын түсінеді. Көбі: Білім алушылар ойнауға қолайлы орта қалыптастырады, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын түсінеді,анықтайды. Кейбірі: Білім алушылар ойнауға қолайлы орта қалыптастырады, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын түсінеді,анықтайды және қолданады. | |||
Жетістік критерийлері | Командалық жұмысты жақсы орындау үшін қолайлы орта қалыптастырады | |||
Тілдік мақсаттар | шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану командалық жұмыс тактика, стратегиялар доппен және допсыз қозғалу жүгіру, жылдамдықты, бағытты өзгерту дриблинг, пас, допты беру | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыстар | Физики,музыка,биология | |||
АКТ қолдану дағдылары | Планшет қолдану | |||
Бастапқы білім | Қызықты ойындар | |||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 10мин | Дайындық бөлімі. Білім алушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу жаттығуларын жасау. | Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. | ||
Сабақтың ортасы 25мин | (Т, К, Ф) Оқушылар 4-5 адамнан шағын топтарда жұмыс істейді және өз қалауларынша секірмелер мен белгілеуші таңбалардан трасса құрады. Осы тапсырманың мақсаты – олар трасса бойымен жүруі тиіс, ал қалған топ ойдан шығарылған қалада адасып кеткен шетелдік туристер рөлін ойнайды. Топ, алдымен, алты бағыттаушы сөзді анықтайды: «тоқтау», «жүру», «оңға»,«солға», «артқа», «алға» (яғни, олар қазір оқып жатқан тіл (сөз тіркестері), үш тілдің бірінде). Оқушылардың бірі – алты бағытты дауыстап айқайлайтын гид, ал қалғандары көздері таңулы күйде ақырғы пунктке қарай жылжиды. Гид бір орында қалып, топтың барлық мүшелерінің бірге қалатындығына және алты бағытты мұқият тыңдайтындығына көз жеткізуі тиіс. | Ысқырық, Жоспарланған әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік, | ||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Екі жұлдыз,бір тілек-бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тәсіл.Өзін-өзі бағалау үшін қолданылатын кезде бұл тәсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді,соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады.Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тәсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. | «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. | Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді . | ||
Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1: 2: |
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар №70
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6. Шытырман оқиғалы ойындар | Мектеп: Қадырғали Жалайыр атындағы №6 ОМ | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Канапия Б.А | |||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||
Сабақ тақырыбы | Шытырман оқиғалы ойындар арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту | |||
Оқу мақсаттары | 6.2.3.1 қолайлы оқу ортасын қалыптастыру бойынша, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын анықтау және қолдана білу; | |||
Сабақ мақсаттары | Барлығы: Білім алушылар ойнауға қолайлы орта қалыптастырады, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын түсінеді. Көбі: Білім алушылар ойнауға қолайлы орта қалыптастырады, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын түсінеді,анықтайды. Кейбірі: Білім алушылар ойнауға қолайлы орта қалыптастырады, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын түсінеді,анықтайды және қолданады. | |||
Жетістік критерийлері | Командалық жұмысты жақсы орындау үшін қолайлы орта қалыптастырады | |||
Тілдік мақсаттар | шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану командалық жұмыс тактика, стратегиялар доппен және допсыз қозғалу жүгіру, жылдамдықты, бағытты өзгерту дриблинг, пас, допты беру | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыстар | Физики,музыка,биология | |||
АКТ қолдану дағдылары | Планшет қолдану | |||
Бастапқы білім | Қызықты ойындар | |||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 10мин | Дайындық бөлімі. Білім алушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу жаттығуларын жасау. | Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. | ||
Сабақтың ортасы 25мин | (Т, К, Ф) Оқушылар 4-5 адамнан шағын топтарда жұмыс істейді және өз қалауларынша секірмелер мен белгілеуші таңбалардан трасса құрады. Осы тапсырманың мақсаты – олар трасса бойымен жүруі тиіс, ал қалған топ ойдан шығарылған қалада адасып кеткен шетелдік туристер рөлін ойнайды. Топ, алдымен, алты бағыттаушы сөзді анықтайды: «тоқтау», «жүру», «оңға»,«солға», «артқа», «алға» (яғни, олар қазір оқып жатқан тіл (сөз тіркестері), үш тілдің бірінде). Оқушылардың бірі – алты бағытты дауыстап айқайлайтын гид, ал қалғандары көздері таңулы күйде ақырғы пунктке қарай жылжиды. Гид бір орында қалып, топтың барлық мүшелерінің бірге қалатындығына және алты бағытты мұқият тыңдайтындығына көз жеткізуі тиіс. | Ысқырық, Жоспарланған әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік, | ||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Екі жұлдыз,бір тілек-бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тәсіл.Өзін-өзі бағалау үшін қолданылатын кезде бұл тәсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді,соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады.Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тәсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. | «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. | Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді . | ||
Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1: 2: |
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар №71
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6. Шытырман оқиғалы ойындар | Мектеп: Қадырғали Жалайыр атындағы №6 ОМ | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Канапия Б.А | |||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||
Сабақ тақырыбы | Шытырман оқиғалы ойындар арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту | |||
Оқу мақсаттары | 6.2.5.1 өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін түсіну және қолдана білу, оны шешудің балама жолдарын ұсыну | |||
Сабақ мақсаттары | Барлығы: Білім алушылар өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін түсінеді. Көбі: Білім алушылар өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін түсінеді, сондай-ақ оны шешудің қарапайым балама жолдарын ұсынады. Кейбірі: Білім алушылар өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін түсінеді,айтады, сондай-ақ оны шешудің қарапайым балама жолдарын ұсынады және көрсетеді. | |||
Жетістік критерийлері | Шығармашылық қабілеттерін көрсетеді Қарапайым шешу жолдарын ұсынады Алған білімін түрлі жағдайларда қолданады | |||
Тілдік мақсаттар | шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану командалық жұмыс тактика, стратегиялар доппен және допсыз қозғалу жүгіру, жылдамдықты, бағытты өзгерту дриблинг, пас, допты беру | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыстар | Физики,музыка,биология | |||
АКТ қолдану дағдылары | Планшет қолдану | |||
Бастапқы білім | Қызықты ойындар | |||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 10мин | Дайындық бөлімі. Білім алушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу жаттығуларын жасау. | Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. | ||
Сабақтың ортасы 25мин | (Т, К, Тәж, Ф) Оқушылар құпия ойлап тауып, оны шағын топтарда жазады және қылмысты кім жасағанын табуға тырысады. Оқушылар қылмыс құпиясын«шешуге кілт» болып табылатын алты күдіктінің жазбаша түсінігін алады. Олар мектеп учаскесінде немесе спорт залында орын таңдап, шешуге көмектесетін кілтті тығады және оны картадан көрсетеді. Оқушылар трассаларын ауыстырып, мектеп учаскесінде тығылған алты шешім кілтін табу үшін өз топтарында жұмыс істейді. Олар шешім кілттерін табу бойынша тізімге қажетті барлық ақпаратты алған кезде, қылмысты кім жасағанын анықтап көре алады. Әрбір топ олар қатысқан, құпия жасырынған трассаның тиімділігін бағалайды, жолнаманың (жұлдыздың) қаншалықты пайдалы болғандығы және оны қалай жетілдіруге болатындығы (тілек) жайлы өз түсініктемелерін береді. | Ысқырық, Жоспарланған әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік, | ||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Екі жұлдыз,бір тілек-бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тәсіл.Өзін-өзі бағалау үшін қолданылатын кезде бұл тәсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді,соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады.Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тәсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. | «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. | Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді . | ||
Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1: 2: |
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар №72
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6. Шытырман оқиғалы ойындар | Мектеп: Қадырғали Жалайыр атындағы №6 ОМ | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Канапия Б.А | |||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||
Сабақ тақырыбы | Шытырман оқиғалы ойындар арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту | |||
Оқу мақсаттары | 6.2.5.1 өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін түсіну және қолдана білу, оны шешудің балама жолдарын ұсыну | |||
Сабақ мақсаттары | Барлығы: Білім алушылар өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін түсінеді. Көбі: Білім алушылар өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін түсінеді, сондай-ақ оны шешудің қарапайым балама жолдарын ұсынады. Кейбірі: Білім алушылар өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін түсінеді,айтады, сондай-ақ оны шешудің қарапайым балама жолдарын ұсынады және көрсетеді. | |||
Жетістік критерийлері | Шығармашылық қабілеттерін көрсетеді Қарапайым шешу жолдарын ұсынады Алған білімін түрлі жағдайларда қолданады | |||
Тілдік мақсаттар | шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану командалық жұмыс тактика, стратегиялар доппен және допсыз қозғалу жүгіру, жылдамдықты, бағытты өзгерту дриблинг, пас, допты беру | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыстар | Физики,музыка,биология | |||
АКТ қолдану дағдылары | Планшет қолдану | |||
Бастапқы білім | Қызықты ойындар | |||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 10мин | Дайындық бөлімі. Білім алушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу жаттығуларын жасау. | Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. | ||
Сабақтың ортасы 25мин | (Т, К, Тәж, Ф) Оқушылар құпия ойлап тауып, оны шағын топтарда жазады және қылмысты кім жасағанын табуға тырысады. Оқушылар қылмыс құпиясын«шешуге кілт» болып табылатын алты күдіктінің жазбаша түсінігін алады. Олар мектеп учаскесінде немесе спорт залында орын таңдап, шешуге көмектесетін кілтті тығады және оны картадан көрсетеді. Оқушылар трассаларын ауыстырып, мектеп учаскесінде тығылған алты шешім кілтін табу үшін өз топтарында жұмыс істейді. Олар шешім кілттерін табу бойынша тізімге қажетті барлық ақпаратты алған кезде, қылмысты кім жасағанын анықтап көре алады. Әрбір топ олар қатысқан, құпия жасырынған трассаның тиімділігін бағалайды, жолнаманың (жұлдыздың) қаншалықты пайдалы болғандығы және оны қалай жетілдіруге болатындығы (тілек) жайлы өз түсініктемелерін береді. | Ысқырық, Жоспарланған әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік, | ||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Екі жұлдыз,бір тілек-бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тәсіл.Өзін-өзі бағалау үшін қолданылатын кезде бұл тәсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді,соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады.Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тәсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. | «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. | Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді . | ||
Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1: 2: |