ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 27.03.2024
Просмотров: 86
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар №63
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6. Шытырман оқиғалы ойындар | Мектеп: Қадырғали Жалайыр атындағы №6 ОМ | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Канапия Б.А | |||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||
Сабақ тақырыбы | Ойындар арқылы мәселені шешу | |||
Оқу мақсаттары | 6.2.8.1 түрлі қимыл-қозғалыс негіздерінен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсіндіре білу; | |||
Сабақ мақсаттары | Барлығы: Білім алушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсінеді Көбі: Білім алушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсінеді,айталады. Кейбірі: Білім алушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсінеді,айталады.көрсетеді.Қозғалмалы ойын арқылы қимыл-қозғалыстарын жақсартады. | |||
Жетістік критерийлері | Қимыл-қозғалыстармен шарттастырылған рөлдерді анықтайды. Қозғалмалы ойын арқылы қимыл-қозғалыстарын жақсартады. | |||
Тілдік мақсаттар | шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану командалық жұмыс тактика, стратегиялар доппен және допсыз қозғалу жүгіру, жылдамдықты, бағытты өзгерту дриблинг, пас, допты беру | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыстар | Физики,музыка,биология | |||
АКТ қолдану дағдылары | Планшет қолдану | |||
Бастапқы білім | Қызықты ойындар | |||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 10мин | Дайындық бөлімі. Білім алушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу жаттығуларын жасау. | Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. | ||
Сабақтың ортасы 25мин | (С, К, Ф) «Күзетшілер және барлаушылар». Ойнышылар екі командаға «барлаушыларға» және «күзетшілерге» - бөлінеді және бір- бірінен 18-20 м арақашықтықта алаңның екі қарама-қарсы бөлігін бойлай сапқа тұрады. Саптан үш қадам алда сызық жүргізіледі, ал сызылған шеңбердің ортасына волейбол добы салынады.Командалардағы ойыншылар рет нөмірлері бойынша саналады. «Барлаушылар» командасының міндеті – допты өз сызықтарынан асыра алып кету, басқа команда ойыншыларының міндеті - бұған кедергі жасау. Мұғалім нөмірді дауыстап атайды және қарама-қарсы тұрған ойыншылар (осы нөмір бар) допқа жүгіріп келеді. Егер «күзетші» кідіріп қалса, «барлаушы» допты қағып әкетіп, оны ала өз үйіне қарай жүгіреді, ал«күзетші» тұтқынға түседі де,«барлаушы» артына барып тұрады. Егер екі ойыншы да ортаға бір уақытта жүгіріп шықса, онда «барлаушының» міндеті - бірқатар алаңдатпа әрекеттер орындау (қолдарын қозғалту, орнында тұрып секіру, бұрулу, құлау және т.б.). | Ысқырық, Жоспарланған әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік | ||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Екі жұлдыз,бір тілек-бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тәсіл.Өзін-өзі бағалау үшін қолданылатын кезде бұл тәсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді,соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады.Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тәсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. | «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. | Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді . | ||
Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1: 2: |
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар №64
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6. Шытырман оқиғалы ойындар | Мектеп: Қадырғали Жалайыр атындағы №6 ОМ | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Канапия Б.А | |||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||
Сабақ тақырыбы | Ойындар арқылы мәселені шешу | |||
Оқу мақсаттары | 6.2.8.1 түрлі қимыл-қозғалыс негіздерінен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсіндіре білу; | |||
Сабақ мақсаттары | Барлығы: Білім алушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсінеді Көбі: Білім алушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсінеді,айталады. Кейбірі: Білім алушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсінеді,айталады.көрсетеді.Қозғалмалы ойын арқылы қимыл-қозғалыстарын жақсартады. | |||
Жетістік критерийлері | Қимыл-қозғалыстармен шарттастырылған рөлдерді анықтайды. Қозғалмалы ойын арқылы қимыл-қозғалыстарын жақсартады. | |||
Тілдік мақсаттар | шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану командалық жұмыс тактика, стратегиялар доппен және допсыз қозғалу жүгіру, жылдамдықты, бағытты өзгерту дриблинг, пас, допты беру | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыстар | Физики,музыка,биология | |||
АКТ қолдану дағдылары | Планшет қолдану | |||
Бастапқы білім | Қызықты ойындар | |||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 10мин | Дайындық бөлімі. Білім алушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу жаттығуларын жасау. | Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. | ||
Сабақтың ортасы 25мин | (С, К, Ф) «Күзетшілер және барлаушылар». Ойнышылар екі командаға «барлаушыларға» және «күзетшілерге» - бөлінеді және бір- бірінен 18-20 м арақашықтықта алаңның екі қарама-қарсы бөлігін бойлай сапқа тұрады. Саптан үш қадам алда сызық жүргізіледі, ал сызылған шеңбердің ортасына волейбол добы салынады.Командалардағы ойыншылар рет нөмірлері бойынша саналады. «Барлаушылар» командасының міндеті – допты өз сызықтарынан асыра алып кету, басқа команда ойыншыларының міндеті - бұған кедергі жасау. Мұғалім нөмірді дауыстап атайды және қарама-қарсы тұрған ойыншылар (осы нөмір бар) допқа жүгіріп келеді. Егер «күзетші» кідіріп қалса, «барлаушы» допты қағып әкетіп, оны ала өз үйіне қарай жүгіреді, ал«күзетші» тұтқынға түседі де,«барлаушы» артына барып тұрады. Егер екі ойыншы да ортаға бір уақытта жүгіріп шықса, онда «барлаушының» міндеті - бірқатар алаңдатпа әрекеттер орындау (қолдарын қозғалту, орнында тұрып секіру, бұрулу, құлау және т.б.). | Ысқырық, Жоспарланған әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік | ||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Екі жұлдыз,бір тілек-бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тәсіл.Өзін-өзі бағалау үшін қолданылатын кезде бұл тәсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді,соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады.Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тәсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. | «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. | Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді . | ||
Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1: 2: |
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар №65
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6. Шытырман оқиғалы ойындар | Мектеп: Қадырғали Жалайыр атындағы №6 ОМ | |||
Күні:18.02.2019ж. | Мұғалімнің аты-жөні: Канапия Б.А | |||
Сынып:6в | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||
Сабақ тақырыбы | Ойындар арқылы мәселені шешу | |||
Оқу мақсаттары | 6.2.8.1 түрлі қимыл-қозғалыс негіздерінен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсіндіре білу; | |||
Сабақ мақсаттары | Барлығы: Білім алушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсінеді Көбі: Білім алушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсінеді,айталады. Кейбірі: Білім алушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсінеді,айталады.көрсетеді.Қозғалмалы ойын арқылы қимыл-қозғалыстарын жақсартады. | |||
Жетістік критерийлері | Қимыл-қозғалыстармен шарттастырылған рөлдерді анықтайды. Қозғалмалы ойын арқылы қимыл-қозғалыстарын жақсартады. | |||
Тілдік мақсаттар | шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану командалық жұмыс тактика, стратегиялар доппен және допсыз қозғалу жүгіру, жылдамдықты, бағытты өзгерту дриблинг, пас, допты беру | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыстар | Физики,музыка,биология | |||
АКТ қолдану дағдылары | Планшет қолдану | |||
Бастапқы білім | Кедергілерден өту жаттығуларын орындайды. | |||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 10мин | Дайындық бөлімі. Білім алушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу жаттығуларын жасау. | Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. | ||
Сабақтың ортасы 25мин | (С, К, Ф) «Күзетшілер және барлаушылар». Ойнышылар екі командаға «барлаушыларға» және «күзетшілерге» - бөлінеді және бір- бірінен 18-20 м арақашықтықта алаңның екі қарама-қарсы бөлігін бойлай сапқа тұрады. Саптан үш қадам алда сызық жүргізіледі, ал сызылған шеңбердің ортасына волейбол добы салынады.Командалардағы ойыншылар рет нөмірлері бойынша саналады. «Барлаушылар» командасының міндеті – допты өз сызықтарынан асыра алып кету, басқа команда ойыншыларының міндеті - бұған кедергі жасау. Мұғалім нөмірді дауыстап атайды және қарама-қарсы тұрған ойыншылар (осы нөмір бар) допқа жүгіріп келеді. Егер «күзетші» кідіріп қалса, «барлаушы» допты қағып әкетіп, оны ала өз үйіне қарай жүгіреді, ал«күзетші» тұтқынға түседі де,«барлаушы» артына барып тұрады. Егер екі ойыншы да ортаға бір уақытта жүгіріп шықса, онда «барлаушының» міндеті - бірқатар алаңдатпа әрекеттер орындау (қолдарын қозғалту, орнында тұрып секіру, бұрулу, құлау және т.б.). | Ысқырық, Жоспарланған әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік | ||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Екі жұлдыз,бір тілек-бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тәсіл.Өзін-өзі бағалау үшін қолданылатын кезде бұл тәсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді,соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады.Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тәсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. | «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. | Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді . | ||
Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1: 2: |
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар №66
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6. Шытырман оқиғалы ойындар | Мектеп: Қадырғали Жалайыр атындағы №6 ОМ | |||
Күні:20.02.2019ж | Мұғалімнің аты-жөні: Канапия Б.А | |||
Сынып: 6в | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||
Сабақ тақырыбы | Ойындар арқылы мәселені шешу | |||
Оқу мақсаттары | 6.1.4.1 қимыл-қозғалыс орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсіну және түсіндіре білу | |||
Сабақ мақсаттары | Барлығы:Білім алушыла қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсінеді,айталады. Көбі: Білім алушыла қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсінеді,айталады және көрсетеді. Кейбірі: Білім алушыла қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсінеді,айталады және көрсетеді,басқаларға түсіндіреді. Жаттығу тактикасын,стратегиясын және құрылымдық идеяларын сипаттайды. | |||
Жетістік критерийлері | Ойын кезіндегі қимыл қозғалысты орындайды Қимыл қозғалыстың сапасын анықтайды | |||
Тілдік мақсаттар | шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану командалық жұмыс тактика, стратегиялар доппен және допсыз қозғалу жүгіру, жылдамдықты, бағытты өзгерту дриблинг, пас, допты беру | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыстар | Физики,музыка,биология | |||
АКТ қолдану дағдылары | | |||
Бастапқы білім | Қызықты ойындар | |||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 10мин | Дайындық бөлімі. Білім алушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу жаттығуларын жасау. | Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. | ||
Сабақтың ортасы 25мин | (К, Д) «Жалаушалардың артынан жүгіру». Сынып командаларға бөлінеді, әрбір командада капитан сайланады. Команда сөре сызықтарының артына - бір-біріне қарама-қарсы орналасады. Командалар арасындағы арақашықтық - 20-30 м. алаңның ортасында, 2-3 м жолақпен шектелетін екі сызықтың арасында, шахмат тәртібінде жасаушалар қойылады. Белгі бойынша ойыншылар жалаушаларға жүгіріп келеді де, оларды барынша көбірек жинауға тырысады. Белгіленген уақыттан соң команда бойынша балалар сапқа қайта оралады. Капитандар ойыншылар алып келген жалаушаларды жинап, санайды. Әрбір жалауша үшін бір ұпай есептеледі. Көбірек ұпай жинаған команда жеңіске жетеді. | Ысқырық, Жоспарланған әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік, жалаушалар | ||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Екі жұлдыз,бір тілек-бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тәсіл.Өзін-өзі бағалау үшін қолданылатын кезде бұл тәсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді,соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады.Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тәсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. | «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. | Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді . | ||
Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1: 2: |
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар №67
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6. Шытырман оқиғалы ойындар | Мектеп: Қадырғали Жалайыр атындағы №6 ОМ | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Канапия Б.А | |||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | | ||
Сабақ тақырыбы | Ойындар арқылы мәселені шешу | |||
Оқу мақсаттары | 6.1.4.1 қимыл-қозғалыс орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсіну және түсіндіре білу | |||
Сабақ мақсаттары | Барлығы:Білім алушыла қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсінеді,айталады. Көбі: Білім алушыла қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсінеді,айталады және көрсетеді. Кейбірі: Білім алушыла қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсінеді,айталады және көрсетеді,басқаларға түсіндіреді. Жаттығу тактикасын,стратегиясын және құрылымдық идеяларын сипаттайды. | |||
Жетістік критерийлері | Ойын кезіндегі қимыл қозғалысты орындайды Қимыл қозғалыстың сапасын анықтайды | |||
Тілдік мақсаттар | шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану командалық жұмыс тактика, стратегиялар доппен және допсыз қозғалу жүгіру, жылдамдықты, бағытты өзгерту дриблинг, пас, допты беру | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыстар | Физики,музыка,биология | |||
АКТ қолдану дағдылары | Планшет қолдану | |||
Бастапқы білім | Қызықты ойындар | |||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 10мин | Дайындық бөлімі. Білім алушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу жаттығуларын жасау. | Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. | ||
Сабақтың ортасы 25мин | (К, Д) «Жалаушалардың артынан жүгіру». Сынып командаларға бөлінеді, әрбір командада капитан сайланады. Команда сөре сызықтарының артына - бір-біріне қарама-қарсы орналасады. Командалар арасындағы арақашықтық - 20-30 м. алаңның ортасында, 2-3 м жолақпен шектелетін екі сызықтың арасында, шахмат тәртібінде жасаушалар қойылады. Белгі бойынша ойыншылар жалаушаларға жүгіріп келеді де, оларды барынша көбірек жинауға тырысады. Белгіленген уақыттан соң команда бойынша балалар сапқа қайта оралады. Капитандар ойыншылар алып келген жалаушаларды жинап, санайды. Әрбір жалауша үшін бір ұпай есептеледі. Көбірек ұпай жинаған команда жеңіске жетеді. | Ысқырық, Жоспарланған әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістік, жалаушалар | ||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Екі жұлдыз,бір тілек-бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тәсіл.Өзін-өзі бағалау үшін қолданылатын кезде бұл тәсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді,соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады.Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тәсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. | «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. | Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді . | ||
Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1: 2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1: 2: |