ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 17.10.2024
Просмотров: 14
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 В –Бөлім. Үй мәдениеті | Мектеп: «Айдарлы ОМ МДШО» КММ | ||||||
Күні: 1 апта | Мұғалімнің аты-жөні: Каримжанова Жумагул Абдикаримовна | ||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Тұрмыстық техниканы таңдау. Тұрмыстық техниканы қолдану ережелері. | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.2.5.2 Эксплуатациялық, эстетикалық және экологиялық сапаларын бағалай отырып, тұрмыстық техникаларды мақсаты мен атқаратын қызметіне қарай жіктеу. 7.2.5.3 Тұрмыстық техникаларды қолдану мен күту ережелерін сипаттау және зерделеу. 7.2.6.2 Заманауи технологиялық машиналармен қауіпсіз жұмыс жасау жолдарын білу және түсіндіру. | ||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақ кезеңі | Педагог іс-әрекет | Оқушы әрекеті | бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы
| Амандасу/ тексеріс жүргізу/ оқушылардың зейінін шоғырландыру. Сабақ барысында керекті құрал жабдықтарын тексеру. Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру. | Сұрақ-жауап кезеңі | Өзін-өзі бағалау | оқулық | |||
Сабақтың ортасы | Түрлі тұрмыстық техникалар орналасқан суретті көрсету. Сұрақтар: Суретті қарастырып, ондағы тұрмыстық техникаларды табыңыздар; Қалай ойлайсыздар, Сіздер тапқан заттарды ұсынылған тұрмыстық техникалардың қай тізіміне кіргізуге болады? Тұрмыстық құрал: Топтық жұмыс. Карточкадағы тұрмыстық техника түрлерінің атауларына сәйкес постерлерде аспаптардың атауларын тізіп жазып шығады. Болашақтың тұрмыстық аспаптар туралы сұрау. Топтың әрбір оқушысы тұрмыстық техниканың бір аспабын таңдайды. Оған сәйкес келетін аспаптардың эксплуатациялық сапасын, тұрмыста оларды қолданудың қауіпсіздік ережелерін зерделейді және бағалайды. Таңдауларын дәлелді негіздей отырып, мәліметтерді бүкіл сыныпқа әр түрлі тәсілмен ұсынады. | Оқушылар тұрмыстық техникалары бар бөлменің суретін қарастыру Оқушыларға сұрақтар қою арқылы пікірталас жүргізу: Бүкіл сыныптың идеялары. | | Тұрмыстық аспаптар http://shopomania.kz/techs/128-bytovaya-tehnika-dlya-doma.html Тұрмыстық аспаптар http://helpcomputers.ru/home-appliance/home-appliance.html Болашақтың тұрмыстық аспаптары https://hi-tech.mail.ru/news/electrolux-design-lab-best-ideas/ Болашақтың тұрмыстық аспаптары http://vasi.net/community/jeto_interesno/2011/04/30/bytovaja_tekhnika_budushhego.html http://shopomania.kz/techs/128-bytovaya-tehnika-dlya-doma.html Тұрмыстық техника түрлері | |||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия: Кеме | оқушылардың назарына келесі сурет көрсетіліп, сабақ барысында түсінбеген мағұлматтары болса, сұрақтарын қойып талқылай алады. | Өзара бағалау | |
аппаратура | таразы , сағат , таймер , оятқыш,термометрлер - медициналық, бөлме, ашық ауа, барометрі. |
Есептеу техникасы | калькулятор, смартфон, планшеттік компьютер, PC, қойын дәптер. |
Ас техника | тоңазытқыш, терең қатыру, миксер, блендер, hasher,Ас үй комбайыны. |
Киім сақтау | Кір жуғыш машина, кептіргіш, үтіктеу машина, тігін машинасы. |
тазалау үйі | шаңсорғыш , кір жуғыш шаңсорғыш. |
Басқа машиналар мен жабдықтар | желдеткіш, ыдыс жуғыш машина. |
Электроника сауықҚазіргі заманғы электроника | DVD-ойнатқыш, Үй кинотеатры, Музыка орталығы. |
Байланыс, радио хабарларын тарату | ТВ, плазмалық панель, проектор. |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 В –Бөлім. Үй мәдениеті | Мектеп: «Айдарлы ОМ МДШО» КММ | |||||
Күні: 1 апта | Мұғалімнің аты-жөні: Каримжанова Жумагул Абдикаримовна | |||||
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы | Өсімдік сән және интерьер элементі ретінде. | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.2.5.1 Интерьер дизайнын безендіру үшін әртүрлі өсімдіктердің эстетикалық қасиеттерін сипаттау, қолдану және бағалау. 7.3.3.1 Пәндік терминологияны пайдалана отырып, басқалардың (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) және өз жұмыстарындағы әдіс-тәсілдер мен техникаларды талқылау және бағалау. | |||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақ кезеңі | Педагог іс-әрекет | Оқушы әркеті | бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Амандасу/ тексеріс жүргізу/ оқушылардың зейінін шоғырландыру. Сабақ барысында керекті құрал жабдықтарын тексеру. Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру. | Сұрақ-жауап кезеңі | Өзін-өзі бағалау | оқулық | ||
Сабақтың ортасы | Өсімдік сән және интерьер элементі ретінде. Топтық жұмыс: Жоспарланған интерьерді безендіру үшін оқушылар өсімдіктерді қолданып сәндік элемент құрады. Оқушылар топта дизайнер ролінде 2D форматында таңдаған өсімдіктерден сәнді элемент құра отырып, болжамды интерьер нобайын орындайды. Ал екінші топ 3D форматында өсімдіктерді қолдана отырып (икебана, панно, коллаж және т.б.) интерьер декорациясын ойлап табады. Топтар өзіндік идеяларын құруға арналған әдістер мен тәсілдерді сипаттай отырып, жұмыстарын талқылайды, демонстрациялайды. Белгілі бір интерьерге байланысты бөлме өсімдіктерін қалай таңдауға болады? http://mymansion.ru/interer/komnatnyie-rasteniya-v-interere.html Интерьерде гүлдерді орналастыру http://happyflora.ru/view_cat.php?cat=11 Бөлме гүлдері арқылы үйді безендіру | Оқушылар түрлі өсімдіктермен және өсімдіктерсіз интерьер суреттерін салыстырады, эстетикалық әсер мен көрген суреттердің түстік үйлесімділігін сипаттап, бағалайды. Оқушылармен интерьердегі өсімдіктің ықпалын талқылау: түрлі өсімдіктердің қасиеттері, үйлесімді таңдалған бөлме гүлдерінің түрлі стильдердегі интерьер дизайнын ерекшелендіруі. | АКТ ақпараттарын қолдана алады; Интерьерді безендіруді білу; Суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлердің жұмыстарымен танысу. | Онлайн ресурстары: Интерьердің стилі мен өсімдіктер http://www.florentina-studio.ru/plants-interior/ Бөлменің эко дизайны http://www.florentina-studio.ru/ecodesign/ | ||
Сабақтың соңы | Рефлексия: Кеме | оқушылардың назарына келесі сурет көрсетіліп, сабақ барысында түсінбеген мағұлматтары болса, сұрақтарын қойып талқылай алады. | Өзара бағалау | |