ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.10.2024
Просмотров: 11
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
11– сынып, 3-тоқсан
№1-сабақ
Қысқа мерзімді жоспары | ||
Бөлім | 3В Мобильді қосымшалар | |
Педагогтың аты-жөні | Шарипова А | |
Күні | 21.01.2022 ж | |
Сынып 11 | Қатысушылар саны | Қатыспағандар саны |
Сабақтың тақырыбы: | Мобильді қосымшалардың конструкторлары және мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасы | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 11.4.1.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құру | |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Мобильді құрылғылар қандай сипаттамаларға ие екенін біледі; Көптеген оқушылар: Мобильді құрылғылардың негізгі құрамдастарының сипаттамаларын салыстырады: планшеттер, телефондар; Кейбір оқушылар: Аппараттық және программалық қамтамасыз етудің даму заңдылықтарын сипаттайды. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру: Сәлемдесу Өткен сабақты пысықтау: Оқушыға өткен тарау бойынша сұрақтар қоямын. | Оқушы сәлемдеседі Оқушы сұраққа жауап береді | ҚБ «Мадақтау сэндвичі» | Жұмыс дәптері |
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 33 мин | Жаңа тақырыппен танысу.
– Жалпы мобильді құрылғылардың сипаттамаларын дизайн, техникалық және программалық қамтамасыз ету деп бөлуге болады. Дүкенге кірсең, сөрелердегі түрлі смартфондарға көзің түседі. Сендер алдымен оның дизайнына назар аударасың, содан кейін ғана құрылғының техникалық сипаттамасын оқып шығасыңдар. Оқушылардың әр тобына таратпа материалдар беріледі. Белгілі бір уақыт ішінде топ материалды оқиды, үш тиімді сұрақ құрайды. Уақыт өткеннен кейін, көрші топтарға сағат тілімен сұрақтарды береді. №1 тапсырма: Мәтінді толықтыр. ___________ құрылым бір аппаратқа бірнеше телефон нөмірін, яғни жеке және ______________ нөмірін, қоғыраулар мен Интернетке, т.б.арналған жеке пакеттерді пайдалануға мүмкіндік береді. Мұндай телефон түрлерінің ішіндегі ең танымалы – _______________ SIM-карталы үлгілер. SIM + _________________ пайдаланылады, ал екіншісі SIM-карта және ________жад картасы ретінде орнатылуы мүмкін Түйін сөздер: 2 Көпкарталы Жұмыс microSD SIM/microSD Жеке жұмыс Қолдану Өзіңнің мобильді құрылғыларыңның негізгі сипаттамаларын кестеге толтыр. Кесте оқулықта берілген. | Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды | ҚБ Мұғалім оқушы жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | Оқулық Ақпараттық мәтін Ақпараттық мәтін |
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин. | «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді. - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын. | Өзін-өзі бағалау. | Кері байланыс | Плакат /слайд/ |
Үй тапсырмасы | Мәтіндік редакторда мобильді құрылғылардың аппараттық және программалық қамтамасыз етілімінің даму заңдылықтарын сипатта. | | | |
Қысқа мерзімді жоспар
11– сынып, 3-тоқсан
№7-сабақ
Қысқа мерзімді жоспары | |
Бөлім | IT Startyp |
Педагогтың аты-жөні | Шарипова А.А |
Күні | 04.03.2022 ж |
Сынып | 11 Б |
Сабақтың тақырыбы: | Стартапты қалай іске қосу керек? Crowdfunding (краудфандинг) платформаларының жұмыс істеу принциптері мен қызметі |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 11.5.3.1 - Стартап ұғымын сипаттау 11.5.3.2 - Crowdfunding платформалардың жұмыс қағидаларын сипаттау |
Сабақтың мақсаты: | «Стартап» ұғымын біледі. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | 1.Оқушымен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | Жұлдыз 2 балл | Жұмыс дәптері |
Сабақтың ортасы | Жаңа материалды меңгеру Білу және түсіну Стартап деген не? Стартапқа тән негізгі белгілерді ата. Стартаптың қандай түрлерін білесің? Жоғарғы деңгейдегі тапсырмаларды орындатуға арналған тапсырмалар: Стартаптың төмендегі кезеңдерінің қандай ерекшеліктері бар екенін белгіле: Pre-seed Seed- «егін егу» Прототип Альфа-нұсқа Жабық бета-нұсқа Ашық бета-нұсқа Қолдану Стартапты жасау кезінде түрлі нұсқалардың қажеттігін түсіндір. №1 тапсырма: Стартап кезеңдерін сәйкестендір. №2 тапсырма: Стартап кезеңдерін сәйкестендір. Берілген сипаттамалардың қайсысы стартаптың бастапқы кезеңіне тән екенін анықта: жобада пайдаланушылар саны шектеулі, олардың негізгі міндеті жобаның проблемалық нүктелерін табу. Pre-seed Seed- «егін егу» Прототип Альфа-нұсқа Жабық бета-нұсқа Ашық бета-нұсқа Дұрыс жауап: _____________________ Жоғарғы деңгейдегі дағдыларын дамыту | Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2- тапсырманы орындайды | | Презентация |
Үй тапсырмасы | «Неге 10 Стартаптың 1-еуі ғана іске асады?» деген мәселеге шағын зерттеу жүргіз. | | | |
Қысқа мерзімді жоспар
11– сынып, 3-тоқсан
№8-сабақ
Қысқа мерзімді жоспары | |
Бөлім | IT Startyp |
Педагогтың аты-жөні | Шарипова А.А. |
Күні | |
Сынып | 11 Б |
Сабақтың тақырыбы: | Crowdfunding (краудфандинг) платформаларының жұмыс істеу қағидалары |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 11.5.3.1 - cтартап ұғымын баяндау 11.5.3.2 - Crowdfunding платформалардың жұмыс қағидаларын сипаттау |
Сабақтың мақсаты: | «Стартап» ұғымын біледі; |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | 1.Оқушымен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | Жұлдыз 2 балл | Жұмыс дәптері |
Сабақтың ортасы | Педагог сабақ мақсаттарын хабарлайды: краудфандинг платформасын; краудфандинг платформасымен жұмыс істеу қағидаларын білетін боласың. Оқулықпен жұмыс. Оқушылар мәтінді оқып, арнайы белгі қойып отырады: + - мұны білемін; – - мен басқаша ойлағанмын, бұл менің ойлағаныма қарама-қарсы болып шықты; v – мен үшін бұл жаңа нәрсе; ? – маған бұл түсініксіз, түсіндіру, нақтылау қажет. Мұғалім оқушымен сөйлеседі. Мәтіннің түсініксіз жерлерін түсіндіреді. №1 тапсырма: Жобасын жүзеге асыру үшін ақша жинайтын адамдар қалай аталады? Инвесторлар Авторлар Демеушілер Донорлар Реципиенттер Жасаушылар №2 тапсырма: Крауфандинг платформаларын пайдаланып қаражат жинаудың ерекшеліктерін таңда. Қаражат жинау мерзімі шектеусіз; Сайт жабық; Қаражат жинау мерзімі шектеулі; Компания қажетті соманы жинаған кезде жабылады; Инвесторлар қайырымдылыққа неше ақша бөлетіндерін өздері шешеді; Жобаны жүзеге асыруға өажетті нақты сома көрсетіледі. | Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2- тапсырманы орындайды | | Презентация |
Сабақтың соңы | 1.Оқушыға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» барлығын түсіндім менде сұрақтар қалды | Өзін-өзі бағалау. | | Плакат /слайд/ |
Қысқа мерзімді жоспар
11– сынып, 3-тоқсан
№8-сабақ
Қысқа мерзімді жоспары | |
Бөлім | IT Startyp |
Педагогтың аты-жөні | Шарипова А.А. |
Күні | 11.03.2022 ж |
Сынып | 11 Б |
Сабақтың тақырыбы: | Жобаны алға жылжыту |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 11.5.3.3 - өнімді нарықта алға жылжыту және сату жолдарын сипаттау |
Сабақтың мақсаты: | «Стартап» ұғымын біледі; |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | 1.Оқушымен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | Жұлдыз 2 балл | Жұмыс дәптері |
Сабақтың ортасы | Жаңа материалды меңгеру Білу және түсіну 1. Стартаптың негізгі кезеңдерін ата. 2. Стартаптың алға жылжуы неге маңызды кезең деп ойлайсың? 3. Стартапты алға жылжытудың негізгі тәсілдерін ата. Қолдану 1. Стартаппен жұмыс жасау алдында неліктен нарық жағдайын талдау керек? Түсіндір. 2. Google-де ықтимал тұтынушылар Стартаптың идеясын анықтай алу үшін, нарықты талдау формасын құр. №1 тапсырма: Жоба басталатын алғашқы қадамдарды таңда. Өнімді нарыққа шығару Ықтимал тұтынушыны анықтау Жоба үшін нарықты құру Компанияның миссиясын анықтау Жарнамалық компанияның жоспарын жасау Жобаны қандай жолмен алға жылжыту керек екенін анықтау. №2 тапсырма: Стартапты алға жылжыту тәсілі мен оның мәнін сәйкестендір. Тәсіл Мәні Email-маркетинг Тұтынушыларды қызықтыратын тақырыпта пост жариялау және әлеуметтік желілерде сілтемелер орналастыру. Жарияланымдар Оқу хаттарын, ақпараттық бюллетеньдерді тарату. Блог және әлеуметтік желілер Мақсатты аудитория үшін платформаларды пайдалану, бейнероликтер мен материалдарды оқыту. | Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2- тапсырманы орындайды | | Презентация |
Сабақтың соңы | Кері байланыс: «Смайлик» барлығын түсіндім менде сұрақтар қалды | Өзін-өзі бағалау. | | Плакат /слайд/ |
Үй тапсырмасы | "Менің стартабым" блогын құр. Блогтарыңа қызықты мақалалар тап. | | | |