ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.10.2024
Просмотров: 13
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
11– сынып, 3-тоқсан
№9-сабақ
Қысқа мерзімді жоспары | |
Бөлім | IT Startyp |
Педагогтың аты-жөні | Шарипова А.А. |
Күні | 18.03.2022 ж |
Сынып | 11 Б |
Сабақтың тақырыбы: | IT Startup пен жарнама |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 11.5.3.4 - маркетингтік жарнама құру (инфографика, бейне) |
Сабақтың мақсаты: | Инфографика дегеннің не екенін біледі; |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | 1.Оқушымен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | Жұлдыз 2 балл | Жұмыс дәптері |
Сабақтың ортасы | Білу және түсіну 1. Контент-маркетинг деген не? Стартаптың алға жылжуында ол қандай рөл атқарады? 2. Неге инфографика стартапты жарнамалауға арналған жақсы құрал саналады? 3. Инфографиканың қандай түрлерін білесің? Қолдану Ұсынылған ресурстардың бірін пайдаланып, «Стартапты алға жылжыту» инфографика сценарийін жаса. №1 тапсырма: Сипаттама бойынша инфографиканың түрін анықта: әртүрлі типтегі әртүрлі ақпараттан жиналған инфографика, мысалы мәтін, кесте, сурет, бірақ ортақ тақырып біріктірілген. Дұрыс жауап: __________________________ 1. Инфографикаға қандай талаптар қоя аласың? Сол талаптарды негізде. 2. Деңгейлік тапсырмаларды орында. | Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды | | Презентация Жұмыс дәптері |
Сабақтың соңы | Кері байланыс: «Смайлик» барлығын түсіндім менде сұрақтар қалды | Өзін-өзі бағалау. | | Плакат /слайд/ |
Үй тапсырмасы | Стартапқа арналған инфографика жаса. | | | |
Қысқа мерзімді жоспар
11– сынып, 4-тоқсан
№1-сабақ
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | | |||
Педагогтың аты-жөні | | |||
Күні | | |||
Сынып 11 | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | «Инфографиканы құру» практикумы | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 11.5.3.4 - маркетингтік жарнама құру (инфографика, бейне) | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
Инфографика дегеннің не екенін біледі; | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
Маркетинг жарнаманы (инфографика, бейне) қалай жасау керектігін сипаттай алады; | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Инфографика жасайды. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. | Жұлдыз 2 балл | Жұмыс дәптері |
Сабақтың ортасы | Педагог сабақтың мақсаттарымен таныстырады. Мәтінді «Инсерт» әдісі бойынша оқу. Топтағы оқушылар мәтінді оқып, арнайы белгі қойып отырады: + - мұны білемін; – - мен басқаша ойлағанмын, бұл менің ойлағаныма қарама-қарсы болып шықты; v – мен үшін бұл жаңа нәрсе; ? – маған бұл түсініксіз, түсіндіру, нақтылау қажет. Топтың спикері оқылған нәрсенің мәнін түсіндіреді. Мұғалім оқушылармен сөйлеседі. Мәтіннің түсініксіз жерлерін түсіндіреді. Топтық жұмыс Карточкаларды (инфографика) үш топқа бөлу: өте жақсы, жақсы, жетілдіруді қажет етеді. Өз таңдауыңды түсіндір. - Инфографика жасауға қандай талаптар қояр едің? Жеке жұмыс Оқулық материалын зерттеп, инфографика құруға тағы қандай талаптар мен ұсыныстар туралы білгеніңді айтып бер. ДК-мен жұмыс Canva.com. ресурсын қолданып, инфографика құру. 1. Кез келген браузерді қосып, Canva.com. сайтына кір. 2. Кіру үшін аккаунт ашу. 3. Шаблон – Инфографиканы таңда. 5. Білім беру шаблонын таңда. 6. Өзгерістер енгізіңдер: мәтін, графикалық нысандарды, т.б. қосу. 7. Қажетті параметрлерді пішімдеуге тапсыру. Суреттер үшін сүз- гіні, ашықтығын, кереғарлығын, тұнықтығын баптау. Орналасуына, тұнықтығына тапсырыс беру. 8. Сенің файлың автоматты түрде сақталады. 9. Инфографикаң дайын болғаннан кейін, тиісті форматты таңдап, файлды сақтай аласың. | Мұғалімді тыңдайды | | Презентация |
Сабақтың соңы | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» барлығын түсіндім менде сұрақтар қалды | Өзін-өзі бағалау. | | Плакат /слайд/ |
Үй тапсырмасы | Келесі сабаққа ақпарат дайындау: инфографика жасайтын тақырыпты таңдау. Ортақ ресурсқа өз тақырыбың бойынша мәтіндік, графикалық … ақпараттарды жинау | | | |
Қысқа мерзімді жоспар
11– сынып, 4-тоқсан
№1-сабақ
Қысқа мерзімді жоспары | |
Бөлім | Сандық сауаттылық |
Педагогтың аты-жөні | Шарипова А.А. |
Күні | 01.04.2022 ж |
Сынып | 11 Б |
Сабақтың тақырыбы: | «IT Startup» бөлімі бойынша өзін өзі бақылауға арналған тапсырма. Қазақстандағы цифрландыру |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 11.3.4.6 - Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы процестерін талдау |
Сабақтың мақсаты: | Цифрландырудың не екенін біледі; |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | 1.Оқушымен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | Жұлдыз 2 балл | Жұмыс дәптері |
Сабақтың ортасы | ДК-мен жұмыс Canva.com. ресурсын қолданып, инфографика құру. 1. Кез келген браузерді қосып, Canva.com. сайтына кір. 2. Кіру үшін аккаунт ашу. 3. Шаблон – Инфографиканы таңда. 5. Білім беру шаблонын таңда. 6. Өзгерістер енгізіңдер: мәтін, графикалық нысандарды, т.б. қосу. 7. Қажетті параметрлерді пішімдеуге тапсыру. Суреттер үшін сүз- гіні, ашықтығын, кереғарлығын, тұнықтығын баптау. Орналасуына, тұнықтығына тапсырыс беру. 8. Сенің файлың автоматты түрде сақталады. 9. Инфографикаң дайын болғаннан кейін, тиісті форматты таңдап, файлды сақтай аласың. Сабақ мақсаттары хабарланады. цифландыруды; Қазақстандағы цифрландыру процесінің заманауи процестерін білетін боласыңдар. Оқулықпен жұмыс. – Цифрлық технологияларды дамыту және енгізу жаңа мүмкіндіктерге жол ашаы және көптеген басымдылықтар береді. Мысалы, халық пен бизнестің мемлекеттік қызметтерге қол жеткізуін оңайлату, ақпарат алмасуды жеделдету, бизнесті жүргізуге арналған жаңа мүмкіндіктердің пайда болуы, жаңа цифрлық өнімдер құру, т. б. Қазіргі әлемдегі негізгі ұғымдардың бірі – «цифрландыру» ұғымы. Қазіргі уақытта «цифрландыру» ұғымы тар әрі кең мағынада қолданылады. Цифрландырудың бар мағынасы көп жағдайда шығындарды төмендетуге, жаңа мүмкіндіктердің пайда болуына, т.б. әкелетін ақпаратты цифрлық түрге түрлендіруді білдіреді. №1 тапсырма: Сөздің тар мағынасында цифрландыру нені білдіреді? Ақпаратты сандық түрге түрлендіруге және экономикалық тиімділік пен өмір сүру сапасын жақсартуға әкеледі. Географиялық бөлінген ақпараттық ресурстарды біріктіретін телекоммуникациялық инфрақұрылымды құруға және дамытуға бағы талған процесс. Ақпараттық ресурстарға жедел қолжетімділікті қамтамасыз етуге бағытталған шаралар кешені. Қоғам мен адам өмірінің барлық саласына ақпараттық технологияларды кеңінен қолдану. | Компьютерде орындайды Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды | | Презентация |
Сабақтың соңы | Кері байланыс: «Смайлик» барлығын түсіндім менде сұрақтар қалды | Өзін-өзі бағалау. | | Плакат /слайд/ |
Үй тапсырмасы | «Қазақстандағы цифрландыру. Болашағы мен мүмкіндіктері» тақырыбына хабарлама жаз. | | | |
11– сынып, 4-тоқсан
№1-сабақ
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | | |||
Педагогтың аты-жөні | | |||
Күні | | |||
Сынып 11 | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Blockchain технологиясы | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 11.3.4.5 - Blockchain технологиясының мақсаты мен жұмыс қағидасын түсіндіру | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
Blockchain дегеннің не екенін біледі; | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын түсіндіре алады. | ||||
| ||||
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. | Жұлдыз 2 балл | Жұмыс дәптері |
Сабақтың ортасы | Сабақ мақсаттарымен таныстыру: Blockchain дегеннің не екенін; Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын; Blockchain технологиялары қолданылатын негізгі салаларды; Blockchain технологияларының даму болашағын білетін боласыңдар. Оқулықпен жұмыс Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. «Білдім» деген екінші бағанды толтырады. Толтырылған бағанды талқылайды, түсініксіз сәттерді нақтылайды. Мұғалім тарапынан бағалау: ауызша мақтау, ынталандыру. Жеке жұмыс. №1 тапсырма: Blockchain анықтамаларын белгіле. Деректерді беру әдісі. Таратылған мәліметтер базасы. Ақпаратты қорғау тәсілі. Мәліметтерді сақтау тәсілі. Хэш функцияларын қолдана отырып мәліметтерді түрлендіру тәсілі. Деректерді сақтау технологиясы, оның негізгі құрамдас бөліктері – тең құқылы желілер, консенсус механизмі және блокчейннің өзі. Программалық қамтамасыз ету арқылы желідегі түйіндермен келісілетін ережелер жиынтығы. №2 - Тапсырма: Ондық формада ұсынылған хат үшін екілік кодтағы «2-модуль бойынша қосу» хэш- функциясының нәтижесін есепте: 70 73 76 69. Шешуі: Он алтылық жүйеге ауыстырамыз: 46 49 4С 45 2-модуль бойынша биттерді әр бағанға орналастырамыз (НЕМЕСЕ болмайды) 0100 0110 0100 1001 0100 1100 0100 0101 0000 0110 Дұрыс жауап: __________________ Білу және түсіну 1. Блокчейн деген не? 2. Блокчейннің негізгі ұғымдарын сипаттаңдар. 3. Биткоиннің негізін қалаған кім? 4. Блокчейннің көмегімен деректерді беру процесін сипатта. Қолдану Блокчейн – бұл бірегей жұмыс ұстанымы бар, деректерді және осы деректерді өңдеу туралы ақпаратты сақтау технологиясы. Деңгейлік тапсырмалар: A деңгейі. Келесі хабарлама үшін оналтылық формада берілген «2 модулі бойынша қосу» хеш- функциясының нәтижесін есепте: 2B 14 A9 5F E4. В деңгейі. Келесі хабарлама үшін оналтылық формада берілген «2 модулі бойынша қосу» хеш- функциясының нәтижесін есепте: • 0A3 69 2C • 82 0F B5 • 0DA 14 90 • 32 01 BF • 9E A6 23 • 10 ВE 57 С деңгейі. Келесі Bloc хабарламасы үшін «2 модулі бойынша қосу» хеш-функциясының нәтижесін есепте. | Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2- тапсырманы орындайды | | Презентация |
Сабақтың соңы | 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» барлығын түсіндім менде сұрақтар қалды | Өзін-өзі бағалау. | | Плакат /слайд/ |
Үй тапсырмасы | Blockchain технологиясы | | | |