ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 38
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану.97 | Мектеп: | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||
Сынып: 5 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |
Сабақ тақырыбы: | Ондық бөлшектерді салыстыру | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.5.2.4 ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу; 5.1.2.26 ондық бөлшектерді салыстыру; | ||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Оқушыларға ондық бөлшектерді салыстыру тәсілдерін үйрету. | ||
Оқушылардың басым бөлігі: теорияны практикамен ұштастыру, ойлау қабілетін, танымын, есеп шығарудағы білік, дағдыларын дамыту; | |||
Кейбір оқушылар: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылығыг ояту, оқушылардың құзыреттілігін қалыптастыр |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сыныпты шаттық шеңбері арқылы топқа бөлу,Үй тапсырмасын тексеру: | Бір бірімен дәптер алмасу арқылы 1)Ондық бөлшекті координиталық сәуледе салыстыру? 2)Координаталық түзуде бір нүктеде кескінделетін ондық бөлшектер? 3)ондық бөлшектерді разрядтары бойынша салыстыру 6,56 ˃ 4,89 5,123 ˃2,333 4)ондық бөлшектерді натурал санға түрлендіріп салыстыру 6,332 ˃5,632 ==˃6332 ˃5632 | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | Деңгейлік тапсырма |
Сабақтың ортасы | №765 Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай цифрды қойып жаз 1) 3,735<3,*61<3,*45 =>3,735<3,861<3,945 2) 0,889<0,9*<0,*1 =>0,889<0,900<0,910 3) 7,672<*,315<*,111 =>7,672<8,315<9,111 №767Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша салыстырыңдар 1) 4,899*4,9 =>4,889<4,900 2) 8,205*18,205 =>8,205<18,205 3) 7,50*7,400 =>7,5>7,4 | №771 Автобус қаладан 562/5км/сағ жылдамдықпен шығып, 1 сағат жүрген соң, сол қаладан жеңіл машина шықты. Жеңіл машина 2 сағатта автобусты қуып жетіп, одан 10 км қашықтыққа озып кетті. Жеңіл машинаның жылдамдығын табыңдар? №771 Автобус қаладан 562/5км/сағ жылдамдықпен шығып, 1 сағат жүрген соң, сол қаладан жеңіл машина шықты. Жеңіл машина 2 сағатта автобусты қуып жетіп, одан 10 км қашықтыққа озып кетті. Жеңіл машинаның жылдамдығын табыңдар? 56 км/сағ*3сағ= км/сағ*3сағ= =169 км 169 км+10км=179 км 179 км: 2сағ= км* сағ= км/сағ= км/сағ | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | Тақтамен жұмыс Дәптермен жұмыс |
Сабақтың соңы | № 770 Саяхатшылар барлық жолдың 1/4-ін поезбен, 1/5-ін автобуспен, қалған жолды жаяу жүрді. Саяхатшылардың поезбен, автобуспен, жаяу жүрген жолдарын ондық бөлшек түрінде кему ретімен жазып көрсетіңдер. 0,5 0,2 0,3 0.2<0.3<0.5 | | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | Оқулықпен жұмыс |
Мектеп | |
Сабақтың тақырыбы Сабақ 98 | Есептер шығару Ондық бөлшекті координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру |
Күні | Мұғалім есімі: |
Сынып5 Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | Қатысқандар саны қатыспағандар саны |
. 5.5.2.4ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу; 5.1.2.26ондық бөлшектерді салыстыру; | |
Сабақ негізделген оқу мақсаты Оқу нәтижелері | |
Ондық бөлшекті координаталық сәуледе кескіндеп, салыстыра білу, өрнектегі ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырып,өрнектің мәнін таба білу, дағдысын қалыптастыру Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеуді біледі. Ондық бөлшектерді салыстыруды үйренеді. Ондық бөлшектерге берілген есептерді шығара алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | І – топ 8,1; 0,15; 45,256; 11,0625, 3,5; 12,97; 0,571; 153,6501. ІІ – топ ) | Оқулық пен жұмыс Кластер мен жұмыс. І –ІІ топ Ондық бөлшекті координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру бойынша кластер сызады. Екі топ сызған кластерінрін, жасаған жұмыстарын қорғайды. Дәптермен жұмыс (термин сөздерді жазу, полигот) Оқушылардан кейін кем жерлерін өзім толықтырамыз | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | |
Сабақтың ортасы | Ондық бөлшекті салыстырыңдар (ауызша) 6,2 мен 7,1 5,73 пен 5,69 32,46 мен 32,48 0,638 бен 0,648 0,971 мен 0,97 10,215 пен 10,309 №771 Автобус қаладан 56 км/сағ жылдамдықпен шығып, 1 сағат жүрген соң, сол қаладан жеңіл машина шықты. Жеңіл машина 2 сағатта автобусты қуып жетіп, одан 10 км қашықтыққа озып кетті. Жеңіл машинаның жылдамдығын табыңдар? 56 км/сағ*3сағ= км/сағ*3сағ= =169 км 169 км+10км=179 км 179 км: 2сағ= км* сағ= км/сағ=89 км/сағ | №765 Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай цифрды қойып жаз 1) 3,735<3,*61<3,*45 =>3,735<3,861<3,945 2) 0,889<0,9*<0,*1 =>0,889<0,900<0,910 3) 7,672<*,315<*,111 =>7,672<8,315<9,111 №767Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша салыстырыңдар 1) 4,899*4,9 =>4,889<4,900 2) 8,205*18,205 =>8,205<18,205 3) 7,50*7,400 =>7,5>7,4 | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | Дәптермен жұмыс |
Сабақтың соңы | Оқулықпен жұмыс№773-778 Рефлексия (5 мин) Бағалау (өзін – өзі бағалау) (1 мин | | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | |
Мұғалім | |||
Сынып 5 | Қатысқандар саны | қатыспағандар саны | |
Сабақ тақырыбы: 99 | Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; | ||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | 5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; | ||
Оқу нәтижелері | ондық бөлшектерді азайту туралы білім, білік дағдыларын толықтыра отырып, оқушылардың білімін тереңдете түсу, ондық бөлшектерді азайту ережелерін есеп шығаруда дұрыс қолдану машығын қалыптастыру. | ||
Ондық бөлшектерді азайту тақырыбында есептер шығарту арқылы тақырыпты пысықтау; Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды меңгерту.; Есеп шығару барысында кездескен қиындықтарды шеше білуге үйрету... | |||
Кейбір оқушылар күрделі есептер шығара алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басталуы
| Атмасфералық жағдайды қалыптастыру. Сыныпта атмосфералық ахуал орнату. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сыныптағы оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау.Сабақ мақсатымен таныстыру. | Оқушылар 3 топқа бөлінеді. «Жай бөлшек», «ондық бөлшек», «Аралас сандар» жазылған қима қағаздарды таңдап алу арқылы оқушыларды 3 топқа бөлемін. Миға шабул. Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойылады І-топқа- Егер азайғыштың бөлшек бөлігі азайтқыштың бөлшек бөлігінен үлкен болса ІІ-топқа-Егер азайғыш пен азайтқыштағы ондық таңбалар саны әр түрлі болса+егер азайғыш натурал сан болса ІІІ-топқа-Егер азайғыштың бөлшек бөлігі азайтқыштың бөлшек бөлігінен кем болса | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | |
Ортасы 30 минут | 0,17+0,83= 1 0,24+0,76= 1 2,54+3,46= 6 0,01+0,99= 1 6,77+3,23= 10 12,36+2,64=15 12,256 + 0,744=13
y- 1,26=9,44 y=9,44+1,26 y=10,7 3) z – 105,3 = 21,7 + 025; z– 105,3 =46,7 z=46,7+105,3 z=152 | Өрнектің мәнін табыңдар:
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | |
Аяқталуы
(Жинақтау+ бағалау)
|
b=1,015. 4,915+1,015-2,51-1,18=2 | Өрнектің мәнін табыңдар:
a + b – 2,51 – 1,18, мұндағы a = 4,915, | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | |
Тақырыбы: Сабақ 100 | Ондық бөлшектерді қосу және азайту | |
Күні,айы: | Мұғалім | |
5 сынып | Қатысқандар саны ( ) | Қатысқандар саны ( ) |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; | |
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: оқушыларға ондық бөлшектерді қосу, азайту ережелері бойынша есептер шығару; Қасиеттерін беру; алған білімдерін тиянақтау, тексеру; өткен материалдарды толық пысықтату | |
Оқушылардың басым бөлігі: Топ жұмысына араласуға дағдыланады Өздігінен білім алып, нәтиже шығаруға үйренеді. Өзін-өзі реттеу түсініктері қалыптасады. | ||
Кейбір оқушылар: ондық бөлшектерді қосужәне азайту ережесін айта білу, білімдерін логикалық оймен іске асыра білу |