Файл: Нормативті блім Кнтізбелік таырыпты жоспар аптасына.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.03.2024

Просмотров: 42

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Сабақ № 20


Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сабақ

20

Сынып:

Қатысушылар саны: -

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Си тілінде бағдарламалау. Деректердің негізгі түрлері.

Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты

Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру Алгоритмнің командаларымен және құрылыммен таныстыра отырып, алгоритм құру дағдыларын қалыптастыру.

Сабақтың мақсаты

Бағдарламалау тілін пайдаланып есептер шығара алады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің оқу іс-әрекеті


Білімгердің іс-әрекеті


Бағалау



Ресурстар






Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі.

білімгерлермен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарларын сабаққа аудару.
Білімгерлерге сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

Білімгер сабаққа дайындалады
Сабақтың мақсаты мен тақырыбын біледі.










Сабақтың ортасы

Тапсырма №1. M1, m2, m3 массалары және (X1, y1), (x2, y2) және (x3, y3) координаттары бар үш материалдық нүктенің ауырлық центрінің координаттарын мына формулалар бойынша есептеңіз: x=(x1*M1+x2*m2+x3*m3)/(m1+m2+m3); y =(y1*m1+y2 * m2+y3 * m3)/(m1+m2+m3).
Тапсырма №2. Тік бұрышты үшбұрыштың аяқтары берілген А және В. оның С және периметрі P гипотенузасын табыңыз:


Тапсырма №3. Тест сұрақтарына жауап беріңіз.

1.Си программалау тілі тұралы айтылған түсініктің дұрысын тап.
A. Си тілінде символдар істетіледі.

B. Си тіліндегі бүтін типтер - int, float , char, short

C. Си функция және процедуралар тілі

D.Си тілінде экранға шығару операторы - Scanf

E. Си тілінде 8 система сандарымен істеуге болмайды.
2.Си программалау тілі тұралы айтылған түсініктің дұрысын тап.
A. Си тілінде символдар істетілмейді.

B. Си тіліндегі бүтін типтер - int, long , char, short

C. Си функция және процедуралар тілі

D.Си тілінде экранға шығару операторы - Scanf

E. Си тілінде 8 система сандарымен істеуге болмайды.
3.Си программалау тілі тұралы айтылған түсініктің дұрысын тап.
A.Математикалық функциялар тілі

B.Процедуралар тілі

C. Функция және процедуралар тілі

D.Си тілінде экранға шығару операторының біреуы - Printf

E. Си тілінде 16 система сандарымен істеуге болмайды.
4.Си программалау тілі тұралы айтылған түсініктің дұрысын тап.
A.Программада main функциясы қатысуы шарт емес

B. Си функция және процедуралар тілі

C. Си тілінде айнымалдарды қалаған жерде бейнелеуге болмайды.

D.Си тілінде тип түсінігі істетіледі

E. Си тілінде бірғана экранға шығару операторы бар .
5.Си программалау тілі тұралы айтылған түсініктің дұрысын тап.
A.Математикалық функциялар тілі

B.Си тілінде процедуралар істетілмейді.

C. Функция және процедуралар тілі

D.Си тілінде экранға шығару операторының біреуы - Scanf

E. Си тілінде 8 система сандарымен істеуге болмайды.
Тапсырма №4 Сұрақтарға дұрыс жауап беріңіз.

1. Қатарлық типі қалай анықталады?

2. Идентификатор дегеніміз не?

3. С++ тілінде қандай кіліттік сөздер қолданылады?


Берілген тапсырманы орындайды.

Қосымша деректер

жинақтайды.

Нәтижеге бағытталған білім алады.

Берілген тапсырманы орындайды.



ҚБ «Бағдаршам»



ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»



ҚБ «Бір түйін сөз» әдісі



презентация

таратпа материалдар
карточкалар

интернет ресурстары






Сабақтың соңы

5 мин


Қорытындылау.

Бүгінгі сабақтан үйренген жақсы қасиеттерін еске түсіріп, айтып береді.


Сабаққа кері байланыс береді














Сабақ №21-22


Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сабақ

21-22

Сынып:

Қатысушылар саны: -

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

С тіліндегі бағдарлама құрылымы. Негізгі Функция.


Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты

Білімгерге Паскаль программалау тілінің программа құрылымы мен қарапайым операторлары туралы мағлұмат беру.

Сабақтың мақсаты

Функция мен процедураларды қолданып программалайды

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің оқу іс-әрекеті


Білімгердің іс-әрекеті


Бағалау



Ресурстар






Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі.

білімгерлермен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарларын сабаққа аудару.
Білімгерлерге сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

Білімгер сабаққа дайындалады
Сабақтың мақсаты мен тақырыбын біледі.










Сабақтың ортасы

Тапсырма №1. Төменде берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

1. С++ тілінде программаны орындау үшін өтуге тиісті кезеңдерді атаңыз.

2. С++ тіліндегі қарапайым программаның құрылымын келтіріңіз.

3. Мәліметтердің бүтін сандық типтерін атаңыз.

4.Жылжымалы нүктесі бар мәліметтер типтерін атаңыз.

5.Түрлі типті айнымалыларды баяндауға мысал келтіріңіз.

6.Меншіктеу операторы қалай жұмыс істейді?

Тапсырма №2. Берілген A,B,C  сандардың үлкенін табу программасын функция көмегімен құрыңыз.

Program Fn;
Var
A,B,C :Real;
Function Max(A,B:Real):Real;

Begin

If A>B Then Max:=A Else Max:=B

End;
Begin

Writeln(‘A,B,C -?');
Readln(A,B,C);
Writeln(' Max =’, Max(Max(A,B),C)); End.
Тапсырма №3. Берілгенфункциялардыңформулаларынсалыстырыңыз.

1.у= х22.у = (х+1)2

1.у= х3                   2.у = (х+4)3

1.   у= 2.у =

1.    2.
Тапсырма №5. f (g(x))  және  g (f (x))    функцияларын  табыңыз және ықшамдаңыз.

 және   функциялары x-тің барлық  нақты  мәндері  үшін  берілген



Берілген тапсырманы орындайды.

Қосымша деректер

жинақтайды.

Нәтижеге бағытталған білім алады.

Берілген тапсырманы орындайды.

ҚБ «Бағдаршам»



ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»

ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»



ҚБ «Бір түйін сөз» әдісі



презентация

таратпа материалдар


карточкалар

интернет ресурстары






Сабақтың соңы

5 мин



Қорытындылау.

Бүгінгі сабақтан үйренген жақсы қасиеттерін еске түсіріп, айтып береді.


Сабаққа кері байланыс береді















Сабақ № 23


Педагогтің аты-жөні







Күні:







Сабақ

23




Сынып:

Қатысушылар саны: -

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Препроцессорлық директивалар.




Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты

Айнымалылар типтерінің жіктелуі жөнінде түсінік қалыптастыру.




Сабақтың мақсаты

Білімгердің өз бетімен жұмыс істей білу  қабілеттілігі дамиды.




Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің оқу іс-әрекеті


Білімгердің іс-әрекеті


Бағалау



Ресурстар









Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі.

білімгерлермен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарларын сабаққа аудару.
Білімгерлерге сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

Білімгер сабаққа дайындалады
Сабақтың мақсаты мен тақырыбын біледі.













Сабақтың ортасы

Тапсырма №1. Ақпаратты беру әдістері мен оған сәйкес ақпарат түрлерінің реттері алмастырылған, дұрыстап орналастырыңыз.

Ақпаратты беру әдістері

Ақпарат түрлері




органо-лептикалық – иіс және дәм арқылы;





тактильді – сезім арқылы





визуальды – көрнекі бейнелер мен арнайы белгілер арқылы таратылады;




аудиальды- дыбыс арқылы




тактильді – сезім арқылы;





Сабақ № 26


Педагогтің аты-жөні







Күні:







Сабақ

26




Сынып:

Қатысушылар саны: -

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Printf функциясы. Нәтижелерді Си тілі арқылы шығару.




Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты

Амалдар. Меншіктеу операторы, cin, cоut енгізу шығару операторларымен таныстыру.




Сабақтың мақсаты

С++ тілінде енгізу-шығару операцияларын орындай біледі.




Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің оқу іс-әрекеті


Білімгердің іс-әрекеті


Бағалау



Ресурстар









Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі.

білімгерлермен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарларын сабаққа аудару.
Білімгерлерге сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

Білімгер сабаққа дайындалады
Сабақтың мақсаты мен тақырыбын біледі.













Сабақтың ортасы

Тапсырма №1. y = f(x) функциясы берілген. Си/Си++ тілінің ережелерін орындап, тапсырма нұсқасы бойынша функцияның мәнін есептейтін программа құрыңыз.

Аргументтердің мәндері клавиатурадан енгізілсін. Блок-схемасын құрудан бастаңыз.

Тапсырма №2. Кестені толықтырыңыз.

Формат

Шығарылатын Ақпарат түрі

%d




%c




%s




%e




%f




%g




%u




%o




%x





Тапсырма№3. Айнымалылары бар бағдарламаны жазыңыз:

сhar item[] = "Винчестер";

float cost = 3000.50;

float markup = 0.75;
Тапсырма №4. Сұрақтарға жауап жазыңыз:

1.«Тырнақша» белгісін экранға қалай шығаруға болады?

2.Printf () функциясының параметрлерінің тізімі қандай екі бөліктен тұрады?

3.Printf() функциясы puts () - пен салыстырғанда қандай артықшылықтарға ие?

4.Пішім көрсеткіші дегеніміз не?

Берілген тапсырманы орындайды.

Қосымша деректер

жинақтайды.

Нәтижеге бағытталған білім алады.

Берілген тапсырманы орындайды.


ҚБ «Бағдаршам»



ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»

ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»




ҚБ «Бір түйін сөз» әдісі



презентация

таратпа материалдар

карточкалар


интернет ресурстары









Сабақтың соңы

5 мин


Қорытындылау.

Бүгінгі сабақтан үйренген жақсы қасиеттерін еске түсіріп, айтып береді.


Сабаққа кері байланыс береді