Файл: Нормативті блім Кнтізбелік таырыпты жоспар аптасына.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.03.2024

Просмотров: 43

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Сабақ № 32


Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сабақ




Сынып:

Қатысушылар саны: -

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Арифметикалық амалдарды, өрнектерді және тағайындау операторын қолдану.

Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты

Есептеу қабілеті мен дағдысын жетілдіру, кеңістіктік ойлау қабілетін дамыту, өзін – өзі бағалай білуге үйрету.

Сабақтың мақсаты

Білімгер арифметикалық амалдардың қасиеттерін біледі.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің оқу іс-әрекеті


Білімгердің іс-әрекеті


Бағалау



Ресурстар



Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі.

білімгерлермен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарларын сабаққа аудару.
Білімгерлерге сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

Білімгер сабаққа дайындалады
Сабақтың мақсаты мен тақырыбын біледі.







Сабақтың ортасы

Тапсырма №1. Калькулятордың көмегімен келесі жазбалардағы амалдарды орындаңыз, олардың сол және оң жақ бөліктерін салыстырыңыз.

Бұл қасиетті тұжырымдаңыз.

37 санының қызықты қасиеті.

37*3=

37*6=

37*9=

37*12=

37*27=

Тапсырма №2. Сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Калькулятордың ішкі жады неге арналған?

2.Калькулятордың ішкі жадында белгілі бір мән барын қалай анықтаймыз?
Тапсыырма №3. «Әр түрлі амалдар – бір нәтиже» қасиеті бар 4, одан кейін 5, содан соң 6 және т.б. бірмәнді сандарды табыңыз.

2+2 = 4 1+1+1+2+5 = 1*1*1*2*5

1+2+3 = 6 1+1+1+3+3 = 1*1*1*3*3

1+1+2+4 = 1*1*2*4 1+1+2+2+2 = 1*1*2*2*2

2*2 = 4 1+1+1+1+2+6 = 1*1*1*1*2*6

1*2*3 = 6
Тапсырма №4. Калькулятордың ішкі жадын пайдалана отырып, келесі амалдарды орындаңыз.

 (2+7)*2*16 = 288

3*(2+4) =18 272+16 = 288


Берілген тапсырманы орындайды.


Қосымша деректер

жинақтайды.

Нәтижеге бағытталған білім алады.

Берілген тапсырманы орындайды.



ҚБ «Бағдаршам»




ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»

ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»



ҚБ «Бір түйін сөз» әдісі



презентация

таратпа материалдар
карточкалар

интернет ресурстары



Сабақтың соңы

5 мин


Қорытындылау.

Бүгінгі сабақтан үйренген жақсы қасиеттерін еске түсіріп, айтып береді.


Сабаққа кері байланыс береді











Сабақ № 33-34


Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сабақ

33-34

Сынып:

Қатысушылар саны: -

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Пернетақтадан деректерді енгізу және экранға шығару.


Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты

Санды көбейтіндіге бөлу тәртібін, есеп шығару, көп таңбалы сандармен есептеу қабілетін нығайту, ауызша есептеу дағдысын жетілдіру, көбейту мен бөлудің жазбаша тәсілдерін және есептерді шығару дағдыларын үйрету.

Сабақтың мақсаты

Арифметикалық амалдардың орындалу ретін біле отырып, өрнектің мәнін таба алады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің оқу іс-әрекеті


Білімгердің іс-әрекеті


Бағалау



Ресурстар






Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі.

білімгерлермен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарларын сабаққа аудару.
Білімгерлерге сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

Білімгер сабаққа дайындалады
Сабақтың мақсаты мен тақырыбын біледі.










Сабақтың ортасы

Тапсырмаи №1. Мониторларды жіктеу. Мониторларды екі белгілері бойынша жіктеу қажет

Бейнелеу

түсі бойынша




Шығаратын ақпараты бойынша




Шығаратын ақпараты бойынша













.

Тапсырма №2. Арнайы пернелердің қызмет кестесін толтырыңыз.

Перне аты


Перненің қызметі




Перненің қызметі


Enter




Baskspace




Бос орын




Shift




Caps Lock




Delete




Alt




Ctrl




Num Losk




Esc





Тапсырма №3. Ақпараттық диктант


1..............- ақпаратты енгізуге арналған құрылғысы.

2.Кіші әріптерді баспа (үлкен) әріптерге және керсінше өзгертуге............. пернесі пайдаланылады.
3............... енгізу пернесі.

4............... пернесі алдыңғы символды өшіру үшін қолданылады.
5............... кез келген әрекетті орындамай тоқтатуды жүзеге асырады.
6...............- курсорды жолдың басына жылжыту.
Тапсырма №4. Жұмбақтарды шешіңіз.

1. Бір сарайда тұрады екен,

Бес атаның балалары

Қыдырмашы біреу,

Бір күн бар да, бір күн жоқ

Соны есепке алсақ,

Ұзын сан жүз бір                      

     (Пернелік)

 

2.Ұзын тұра жалқаубек,

Тұрмай ылғи жатады

Қозғала  қалса артынан

Ешбір белгі қалмайды         

          (бос орын)

 

3.Пернетақта ауылында тұратын,

Пернелік деген атаның

Бар екен 12 ағайынды

Немерелі алғашқы

Есімдері де өздерінің бір қызық

Тек қана F(эф) әрпімен басталады.         

  (функционалдық пернелер)
Тапсырма №5. Сұрақтарға дұрыс жауап беріңіз.

1.Пернетақта қандай құрылғы?

2.Пернетақта неше блокқа бөлінеді?

3.Латын, орыс, қазақ әріптері қандай пернелерге жатады?

4.F1,F2….F12 пернелерді қандай пернелер деп атаймыз?

5.Нұсқаушы пернелер қандай әрекет орындайды?

6.Сандарды қандай пернелер арқылы еңгіземіз?


Берілген тапсырманы орындайды.

Қосымша деректер

жинақтайды.

Нәтижеге бағытталған білім алады.

Берілген тапсырманы орындайды.

Берілген тапсырманы орындайды.


ҚБ «Бағдаршам»


ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»

ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»




ҚБ «Бір түйін сөз» әдісі

ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»


презентация


таратпа материалдар

карточкалар

интернет ресурстары

интернет ресурстары





Сабақтың соңы

5 мин



Қорытындылау.

Бүгінгі сабақтан үйренген жақсы қасиеттерін еске түсіріп, айтып береді.


Сабаққа кері байланыс береді














Сабақ № 35


Педагогтің аты-жөні







Күні:







Сабақ

35




Сынып:

Қатысушылар саны: -

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

If операторын қолдану




Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты

Білімгердің пәнге деген сауаттылығын арттыру мақсатында C++ тіліндегі if тармақталу операторымен таныстыру.




Сабақтың мақсаты

Білімгер алдына қойылған тапсырмалар үшін функция графиктерін құра алады.




Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің оқу іс-әрекеті


Білімгердің іс-әрекеті


Бағалау



Ресурстар






Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі.

білімгерлермен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарларын сабаққа аудару.
Білімгерлерге сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

Білімгер сабаққа дайындалады
Сабақтың мақсаты мен тақырыбын біледі.










Сабақтың ортасы

Тапсырма №1 Диалогты толықтырыңыз.

Кесте бұл …

Ұяшық … қиылысында орналасқан

Абсолютті адресация салыстырмалы адресациядан айырмашылығы…

Кіріктірілген функциялар …қажет
Тапсырма №2 Төмендегі берілген диаграммалардың біреуін құрыңыз.

- Гистограмма

- Круговая

- График.
Тапсырма №3 Visual Basic программалау ортасында квадрат теңдеуді шешу қосымшасын жасау.— Visual Basic ортасын ашып, жаңадан проект құрыңыз.

Формаға келесі элементтерді орналастырыңыз және қасиеттерін өзгертіңіз:

Объект

Қасиеті

Мәні

Form1

Caption

Квадрат теңдеуді шешу

TextBox1

Text



TextBox2

Text



TextBox3

Text



Label1

Caption

A=

Label2

Caption

B=

Label3

Caption

C=

Label4

AutoSize

WordWrap

visible

True

True

False

Command1

Caption

OK