ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.04.2024
Просмотров: 39
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | | |||||||||
Пәні: | Дүние жүзі тарихы | |||||||||
Бөлім: | 4-бөлім. Мәдениеттіңдамуы 4.1. бөлімшеАдамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары | |||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||||||
Күні: | | |||||||||
Сынып: 10 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Адамзаттың тарихи-мәдени мұрасын сақтап қалудағы ЮНЕСКО-ның қызметі | |||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 10.4.1.2 ЮНЕСКО-ның Әлемдік мұра нысандар тізімі ескерткіштерінің мысалында тарихи-мәдени мұраның маңыздылығын анықтау | |||||||||
Сабақтың мақсаты | ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік Мұралар Жиналысының ескерткіштері бойынша мәдени мұраның маңыздылығын анықтау | |||||||||
Құндылықтарға баулу | Өзін қандай да бір ұлттың өкілі ретінде сезіну - патриотизм - ұлттық сана-сезім - тәуелсіздік - ар-ождан бостандығы | |||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Ой шақыру: Қазақстандағы ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік мұра тізіміне кіріспе Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | Оқушылар өз жауаптарын ұсынады | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | Мұғалім презентациясы | ||||||
Жаңа білім | Мәтінмен жұмыс - Қожа Ахмет Яссауи кесенесі
- Тамғалы археологиялық ландшафтының петроглифтері
- Сарыарқа - Солтүстік Қазақстанның далалары мен көлдері
- Чанъаң-Тянь-Шань дәлізіндегі Ұлы Жібек жолының объектілері - Батыс Тянь-Шань (қорлар)
"Мәдени-тарихи мұралардың маңыздылығы" тақырыбына спич дайындау«Мәдени және тарихи мұраның маңыздылығы ...» Эссе | Мәтенмен жұмыс - Оқушылар Қожа Ахмет Яссауи кесенесінің әлемдік деңгейдегі дәрежесі туралы ақпарат береді; Оқушылар Тамғалы археологиялық ландшафтының петроглифтер, Сарыарқа - Солтүстік Қазақстанның далалары мен көлдерінің тарыхына шолу жасайды; Оқушылар Ұлы Жібек жолының объектілерін анықтайды; | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дескриптор: - Қазақстандағы ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік мұра тізімін сипатайды; - Қожа Ахмет Яссауи кесенесінің әлемдік маңызыдылығына талдай жасайды; - Тамғалы археологиялық ландшафтының петроглифтері маңызыдылығына талдай жасайды; - Сарыарқа - Солтүстік Қазақстанның далалары мен көлдерінің маңызыдылығына талдай жасайды; - Чанъаң-Тянь-Шань дәлізіндегі Ұлы Жібек жолының объектілері маңызыдылығына талдай жасайды; | Қазақстандағы ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік мұралардың суреттері Қожа Ахмет Яссауи кесенесі суреті Тамғалы археологиялық ландшафтының петроглифтері суреттері Чанъаң-Тянь-Шань дәлізіндегі Ұлы Жібек жолының объектілерінің суреттері | ||||||
Бекіту | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Адамзаттың тарихи-мәдени мұрасын сақтап қалудағы ЮНЕСКО-ның қызметі | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпараттық карточка | ||||||
Кері байланыс | « Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді. - Не білдім? - Не білемін? - Не білгім келеді? | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
Білім беру ұйымының атауы | | ||||||
Пәні: | Дүние жүзі тарихы | ||||||
Бөлім: | | ||||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: 10 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы: | 4-бөлім. Мәдениеттің дамуы 4.1. бөлімше Адамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | Адамзаттың тарихи-мәдени мұрасын сақтап қалудағы ЮНЕСКО-ның қызметі | ||||||
Сабақтың мақсаты | 10.4.1.2 ЮНЕСКО-ның Әлемдік мұра нысандар тізімі ескерткіштерінің мысалында тарихи-мәдени мұраның маңыздылығын анықтау | ||||||
Құндылықтарға баулу | ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік Мұралар Жиналысының ескерткіштері бойынша мәдени мұраның маңыздылығын анықтау | ||||||
Сабақтың барысы | |||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Ой шақыру: - ЮНЕСКО қызметінің үлгісі бойынша тарихи-мәдени мұраны сақтау жолдарын қандай? Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | Оқушылар ЮНЕСКО қызметінің үлгісі бойынша тарихи-мәдени мұраны туралы сұраққа өз жауаптарын ұсынады | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | Мұғалім презентациясы | |||
Жаңа білім | Мәтінмен жұмыс 1.Табиғи және мәдени мұра тұжырымдамасы, бірегей аумақтар. Табиғи мұра 2.ЮНЕСКО Бүкіләлемдік мұраны сақтауды көздейді
Тестіліксұрақтарғажауапберіңіз: 1. ЮНЕСКО қандайхалықаралықұйымғажатады? a) ЕО (b) БҰҰ c) АСЕАН 2. ЮНЕСКО не істемейді? а) білім беру б) Ғылым в) Миграция 3. ЮНЕСКО штаб-пәтеріқаладаорналасқан: a) Брюссель б) Париж c) Лондон 4. Мәдени және табиғи мұраны сақтау туралы конвенция ЮНЕСКО-мен: а) 1946 (B) 1957 c) 1972 ж 5. Дүниежүзілік Мұралар Тізіміне енгізілген сайттарды консервациялауға сараптамалық қолдау көрсететін үкіметаралық орган: a) ICCROM b) ICOM c) МСОП 6.Бүкіләлемдік мұратуралы конвенцияны орындауға жауапты 21 өкілден тұратын үкімет аралық комиссия: a) ЮНЕСКОБүкіләлемдікмұраобъектісі b) Бүкіләлемдікмұракомитеті (c) Дүниежүзілікмұрабюросы 7. Бүгінгі күні әлемдегі мұра әемі қалалары: а) 100-ден астам б) 200-ден астам в) 300-ден астам | Оқушылар өткеннің көрнекті табиғи ескерткіштерді анықтап,мәліметтер береді Оқушылар ЮНЕСКО-ның қызметі туралы штаб-пәтері қалада орналасқаныдығын анықтайды; Оқушылар тест тапсырмаларына жауап береді |
1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 18
Танымдық мәтіндер (Қосымша 1) (Қосымша 2) (Қосымша 3) Деректер Ақпараттық карточкалар | ||||||||||
Бекіту | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Адамзаттың тарихи-мәдени мұрасын сақтап қалудағы ЮНЕСКО-ның қызметі | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпараттық карточка | ||||||
Кері байланыс |
| Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
Білім беру ұйымының атауы | | |||||||||||||
Пәні: | Дүние жүзі тарихы | |||||||||||||
Бөлім: | 4-бөлім. Мәдениеттіңдамуы 4.1. бөлімшеАдамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары | |||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы | |||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 10.4.1.3 әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп, ерекшелік терін анықтау; | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Тарихтыңпайда болуын, дамуынжәнеерекшеліктерінзерттеу | |||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
| |||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Қызығушылықты ояту -Мысыр мұражайының ерекшелігі неде? Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | Оқушылар өз жауаптарын ұсынады | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | Дидактикалық материалдар, А3 форматты қағаз, маркерлер | ||||||||||
Жаңа білім | Мәтінмен жұмыс Мұғалім алдын-ала әр түрлі дереккөздерге негізделген таратпа материалдар таратады. Мысыр мұражайдың құрылу тарихын және оның құрылымының ерекшеліктері мен экспонаттар көрініс беретін блок-схема немесе кластер жасау тапсырылады. Тақырыптық кесте
Менің Мысырлық мұражайға саяхатым» тақырыбында тарихи эссе (шығарма) жазу | Мәтінмен жұмыс Оқушылар мәтінмен жұмыс жүргізеді Мәтіннен негізгі ойды анықтайды; Кестеге Мысыр мұражайының ерекшеліктерін жазады; | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дескриптор: - Мысыр мұражайдың құрылу тарихын сипаттайды; - Мысыр мұражайдың құрылымын анықтайды; - Мысыр мұражайдың ерекшелігін ажыратады; Мысыр мұражайдың заттарына сипаттама береід - Мысыр мұражайдың тарихи маңыздылығына баға береді; | Танымдық мәтіндер (Қосымша 1) (Қосымша 2 (Қосымша 3) Деректер Ақпараттық карточкалар | ||||||||||
Бекіту | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Мысырлық мұражайы | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпараттық карточка | ||||||||||
Кері байланыс | - Нені білдім? Нені үйрендім? - Нені толық түсінбедім? - Немен жұмысты жалғастыру қажет? | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
Білім беру ұйымының атауы | | |||||||||||||||||||||||||
Пәні: | Дүние жүзі тарихы | |||||||||||||||||||||||||
Бөлім: | 4-бөлім. Мәдениеттің дамуы 4.1. бөлімше Адамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары | |||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||||||||||||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы | |||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 10.4.1.3 әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп, ерекшелік терін анықтау; | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Тарихтың пайда болуын, дамуын және ерекшеліктерін зерттеу | |||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Өзін қандай да бір ұлттың өкілі ретінде сезіну - патриотизм - ұлттық сана-сезім - тәуелсіздік - ар-ождан бостандығы | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Ой шақыру: Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | Оқушылар өз жауаптарын ұсынады | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | Мұғалім презентациясы | ||||||||||||||||||||||
Жаңа білім | Мәтінмен жұмыс Мұғалім алдын-ала әр түрлі дереккөздерге негізделген таратпа материалдар таратады. Лувр мұражайы құрылу құрылу тарихын және оның құрылымының ерекшеліктері мен экспонаттар көрініс беретін блок-схема немесе кластер жасау тапсырылады
Тақырыптық кесте
Менің Лувр мұражайға саяхатым» тақырыбында тарихи эссе (шығарма) жазу | Мәтінмен жұмыс Оқушылар әр түрлі дереккөздерге негізделген таратпа материалдармен жұмыс жасайды; Оқушылар Лувр мұражайы құрылу құрылу тарихын және оның құрылымының ерекшеліктері мен экспонаттар көрініс беретін блок-схема немесе кластер құрайды; | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дескриптор: - Лувр мұражайдың құрылу тарихын сипаттайды; - Лувр мұражайдың құрылымын анықтайды; - Лувр мұражайдың ерекшелігін ажыратады; Мысыр мұражайдың заттарына сипаттама береід - Мысыр мұражайдың тарихи маңыздылығына баға береді; | Танымдық мәтіндер (Қосымша 1) (Қосымша 2) (Қосымша 3) Деректер Ақпараттық карточкалар | ||||||||||||||||||||||
Бекіту | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Лувр мұражайы | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпараттық карточка | ||||||||||||||||||||||
Кері байланыс | Не білдім? Не үйрендім? Сұрағым бар. | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 18
Білім беру ұйымының атауы | | |||||||||||||||||
Пәні: | Дүние жүзі тарихы | |||||||||||||||||
Бөлім: | 4-бөлім. Мәдениеттіңдамуы 4.1. бөлімше Адамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары | |||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы | |||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 10.4.1.3 әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп, ерекшелік терін анықтау; | |||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | әлем халықтарының тарихи-мәдени мұрасын зерттеу және сақтап қалудағы мұражайлардың рөлін түсіндіру; | |||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Құндылықтар: -өзгенің еңбегін құрметтеу -патриотизм -ұлттық сана-сезім -ынтымақтастық | |||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Ой шақыру: -Суреттегі мұражай қалай аталады? Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | Оқушылар сурет бойынша өз жауаптарын ұсынады | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | https://yandex.kz/images/sea Мұғалім презентациясы | ||||||||||||||
Жаңа білім | Мәтінмен жұмыс Мұғалім алдын-ала әр түрлі дереккөздерге негізделген таратпа материалдар таратады. Ватикан мұражайлары құрылу тарихын және оның құрылымының ерекшеліктері мен экспонаттар көрініс беретін блок-схема немесе кластер жасау тапсырылады.
Тақырыптық кесте
Менің Ватикан мұражайына саяхатым» тақырыбында тарихи эссе (шығарма) жазу | Мәтінмен жұмыс Оқушылар Ватикан мұражайлары құрылу тарихын және оның құрылымының ерекшеліктері мен экспонаттар көрініс беретін блок-схема немесе кластер жасайды | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дескриптор: - мұражайдың құрылу тарихын сипаттайды; - мұражайдың құрылымын анықтайды; - мұражайдың ерекшелігін ажыратады; мұражайдың заттарына сипаттама береід - мұражайдың тарихи маңыздылығына баға береді; | Танымдық мәтіндер (Қосымша 1) (Қосымша 2) (Қосымша 3) Деректер Ақпараттық карточкалар | ||||||||||||||
Бекіту | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Ватикан мұражай | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпараттық карточка | ||||||||||||||
Кері байланыс | «Жақсы сұрақ» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
| Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |