Файл: Ф. Н. Жмабекова, А. А. Ойшыбаева растыру.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 02.05.2024

Просмотров: 65

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Көптілділік: шырша бүрлері – шишки – bumps, түйеқұс – страус –ostrich.

Сергіту сәті

Қаздар, қаздар, маңғаздар, Көл қорыған сарбаздар. Ақ қауырсын,ақ мамық, Беттерінен қақпалық. Қаздар, қаздар, маңғаздар, Көл қорыған сарбаздар.

Балалар жұмысқа кіріседі. Педагог әрбір жасайтын заттардың бейнесіне сәйкес шырша бүрлерін дұрыс пайдалануға бағыт беріледі. 3. Рефлексия.

Дайын болған жұмыстарға талдау жасалып, көрме ұйымдастырылады.

Жасалынған жұмыстарды әдемі қорапқа салып, безендіріп, балалар педагогтің көмегімен Африка балаларына хат жазады.

№17 ұйымдастырылған оқу қызметі


Білім беру салалары: таным, әлеумет.

Бөлімі: құрастыру.

Тақырыбы: Менің балабақшам. (Ұжымдық жұмыс.)

Мақсаты: ұжымдық мазмұнды құрастыруда құрылыс материалдарынан балабақшаны құрастыруды үйрету, балабақшаның басқа ғимараттардан ерекшелігін сезіну, балабақшаны құрастыруда шығармашылық ойлауды және қиялдауды дамыту, өз балабақшаларын сүйе білуге, жақсы көруге тәрбиелеу. Міндеттері:

  • өз құрылысын талдай білуді бекіту, талдау негізінде құрылымдық шешімдер табу, оларды құру кезеңдерін жоспарлай білуге үйрету;

  • құрылыс материалдарымен құрастыруда ұжымдық мазмұнды құрастыруға қозғау салу, шығармашылық ойлауды және қиялдауды дамыту;

-құрылыс материалдарын пайдалана отырып өз ойларынан балабақшаны құрастыру, балабақшаны жақсы көру сезімдерін тәрбиелеу.

Күтілетін нәтижелер: жасайды: өз құрылысын талдай біледі, талдау негізінде құрылымдық

шешімдер таба алады, оларды құру кезеңдерін жоспарлайды;

құрылыс материалдарымен құрастыруда ұжымдық жұмыс жасай біледі;

түсінеді: құрылыс материалдарымен құрастыруда ұжымдық мазмұнды құрастыра алады, шығармашылық ойлауы және қиялдауы дамиды; қолданады: құрылыс материалдарын пайдалана отырып өз ойларынан балабақшаны құрастырады.

Алдын ала жұмыс: балабақша ауласына саяхат жасайды, оның құрылысына назар аударады, балабақша туралы көркем шығарма оқып береді.

Көрнекі құралдар: үлгі суреттер, құрылыс материалдарының жиынтықтары, балабақшаға қажетті заттар т.б., «Құрастыру» альбомы.

Сөздік жұмыс: ғимарат, ұжымдық жұмыс.

Көптілділік:
балабақша – детский сад – кindergarten, ғимарат – зданиеbuilding, алаң – площадка – area.

ҰОҚ-нің барысы 1. Ұйымдастыру кезеңі.

Педагог балабақшаның суретін көрсетеді, талдау жасайды және оның басқа ғимараттардан айырмашылығын ажыратады.

2. Негізгі кезең. Балабақшаның екі қабаттан тұратынын және оны құрастыру үшін көбірек құрылыс материалдары қажет болатындықтан, оны ұжымдық жұмыс ретінде құрастыруға бағыт беріледі:

  • құрастыру барысында топ бөлмелері, асхана, жататын бөлме т.б. ескеріліп, әртүрлі заттармен безендіруге көңіл бөлінеді;

  • балалардың өздігінен дербес әрекет етуіне жағдай жасалады.



Көптілділік: балабақша – детский сад – кindergarten, ғимарат – здание building, алаң – площадка – area.

Сергіту сәті Бала,бала,баламыз Бақшамызға барамыз. Күні бойы қызыққа

Батамыз да қаламыз! Топ-топ,топ-топ басайық, Жаттығулар жасайық. Қайырымды жан болып, Жамандықтан қашайық.

Балалар жұмыстарын жалғастырады. Педагог жеке жұмыс жүргізеді.

3. Рефлексия.

Педагог қай топтың құрастырған балабақшасы әдемі жасалғанын қарап, балалармен бірге талдау жасайды. Құрылыс жайында әңгімелеп айтып береді.



Пайдаланылған әдебиеттер




  1. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың үлгілік оқу бағдарламасы. Астана, 2016.

  2. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың мемлекеттік жалпыға міндетті стандарты. Астана, 2016 ж.

  3. Парамонова Л.А. Детское творческое конструирование.– М., 2000. 4. Парамонова Л.А. Конструирование. – М.: Карапуз, 2003

  1. Флерина Е.А. Место и роль строительного материала.

  2. Гулянц Э.К., Базик И.Я. Что можно делать из природного материала. – М.:

Просвещение. 2000г.

  1. Черныш И. Удивительная бумага. –М.:Аст-Пресс», 2001г.

  2. Долженко Г.И. 100 поделок из бумаги. –Ярославль: Академия развития, 2000г.

  3. Гульянц Э. К. Учите детей мастерить. – М., 2000г.


Мазмұны


Түсініктеме 3

Ұйымдастырылған оқу қызметінің перспективалық жоспары 9

Ұйымдастырылған оқу қызметінің үлгі жоспарлары 17

Пайдаланылған әдебиеттер 58



Оқулық басылым

Учебное издание





Жумабекова Фатима Ниязбековна

Жумабекова Фатима Ниязбековна

Ойшыбаева Алмагуль Алшеровна

Ойшыбаева Алмагуль Алшеровна

ҚҰРАСТЫРУ

КОНСТРУИРОВАНИЕ

Әдістемелік нұсқау

Методическое руководство

Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың

Үлгілік оқу бағдарламасы бойынша ересектер тобының (5–6 жас) педагогтеріне арналған

для педагогов старшей группы

(5–6 лет)

по Типовой программе

дошкольного воспитания и обучения

Әдіскер Б.С. Тажинова

Методист Б.С. Тажинова

РедакторыЛ. С. Ахметова

Редактор Л. С. Ахметова









Сапасы жөнінде мына мекемеге

С претензиями по качеству

хабарласыңыз:

обращаться:

Қазақстан Республикасы,

Республика Казахстан,

«Алматыкiтап баспасы» ЖШС,

ТОО «Алматыкiтап баспасы»

050012, Алматы қаласы,

050012, г. Алматы,

Жамбыл көшесi, 111-үй, тел. (727) 250 29 58,

ул. Жамбыла, 111,

факс: (727) 292 81 10.

тел. (727) 250 29 58; факс: (727) 292 81 10.

e-mail: alkitap@intelsoft.kz

е-mail: alkitap@intelsoft.kz





Сапа және қауіпсіздік

Соответствует всем стандартам

стандарттарына сай.

качества и безопасности.

Сертификация қарастырылмаған.

Сертификация не предусмотрена.