ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 54
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
63
(Ұ) | Сәлемдесу. | | | | | | | | Доп | ||
Ұйымдастыру | Оқушыларды түгендеу. | | | | | | | ||||
кезеңі: | Ширату тапсырмасы. «Керісіншілер елі» ойыны | | | ||||||||
1-7 мин. | Балалар | шеңбер | | бойына | отырады. Жетекші | үш әріптен | | ||||
| тұратын сөзді айтып, допты лақтырады. Допты ұстаған | | |||||||||
| ойыншы әріптерді кері атайды (күн-нүк, көз-зөк, сан-нас). | | |||||||||
| Аударылған сөздердің мағынасы болмауы мүмкін. Ойынның | | |||||||||
| күрделенуі сөздің ұзақтығына байланысты. Осылайша | | |||||||||
| балалар үш топқа бірігіп отырады. /Бұл ойын оқушыларға | | |||||||||
| психологиялық тұрғыдан жағымды көтеріңкі көңіл күй | | |||||||||
| сыйлайды/. | | | | | | | | | ||
| Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. | | | ||||||||
(МК, Ұ) Ой | «Ой қозғау» | | ✓ Балалардың | қозғалыс | | ҚБ: Мұғалім | | ||||
қозғау. «Миға | әдісі. | | | | жаттығуында | қандай | | сұраққа | | | |
шабуыл» | Алдыңғы | | | айырмашылық | бар (1- | | жауап беруде | | |||
әдісі. | білім | мен | | | сурет)? | | | белсенділік | | | |
| жаңа сабақты | | ✓ Артқа | қозғалыстың | | көрсеткен | | | |||
| байланыстыру | | | денсаулыққа | пайдасы | | оқушыларды | | |||
| мақсатында | | | бар ма? | | | «Фигура- | | | ||
| төменде | | | | | | | | лар» әдісі | | |
| берілген | | | | | | | | арқылы | | |
| сұрақтарға | | | | | | | бағалайды. | | | |
| жауап береді. | | | | | | | Бес жұлдыз - | | ||
| | | | | | | | | Жарайсың! | | |
| | | | | | | | | Төртбұрыш - | | |
| | | | | | | | | Жақсы! | | |
| | | | | | | | | Үшбұрыш | - | |
| | | | | | | | | Талпын! | | |
Жаңа сабаққа | Жаңа сабаққа кіріспе. Оқулықпен жұмыс істеу | | | ||||||||
дайындық. | (МК, Ұ): Оқулықтағы мәтінді оқиды. Өзара | талқылау | жүргізеді. | ||||||||
| Мұғалім дұрыс жауапқа бағыттап, тексеріп отырады. | | | ||||||||
Сабақтың | (Т) №1 | | | Дескриптор: | | | ҚБ: Мұғалім | | |||
ортасы | тапсырма. | | - | Берілген блоктарда | | сұраққа | | | |||
(26 мин) | Қандай | | | | кандай команда | | | жауап беруде | | ||
| командалық | | | берілгенін анықтайды. | | белсенділік | | | |||
| блоктар | | | - | Командалардың қандай | | көрсеткен | | | ||
| берілген? Олар | | | қызмет атқаратынын | | оқушыларды | | ||||
| қандай қызмет | | | сипаттайды. | | | «Фигуралар | | |||
| атқарады? | | | | | | | » әдісі | | | |
| Сипаттаңдар | | | | | | | арқылы | | | |
| (6-сурет). | | | | | | | | бағалайды. | | |
| | | | | | | | | Бес жұлдыз - | | |
| | | | | | | | | Жарайсың! | | |
| | | | | | | | | Төртбұрыш - | | |
| | | | | | | | | Жақсы! | | |
| | | | | | | | | Үшбұрыш - | | |
| | | | | | | | | Талпын! | | |
| Жұмыс | | | Бос орындарды толтыр. | | «Мадақтау | | Жұмыс | |||
| дәптеріндегі | | | | | | | сөз» әдісі | | дәптері | |
| №1тапсырман | | | | | | | арқылы | | . | |
| ы орында. | | | | | | | бағаланады: | | 32-бет | |
| | | | | | | | | «Жарайсың! | | |
64
| | | | | Жақсы! Өте | | |
| | | | | жақсы! | | |
| | | | | Талпын!» | | |
| (Ж) 2- | | Дескриптор: | ҚБ: Мұғалім | | ||
| тапсырма | | - | Роботтың артқы | сұраққа | | |
| Роботты артқа | | | қозғалысын іске | жауап беруде | | |
| қозғалтатын | | | асыратын блокты | белсенділік | | |
| блокты | | | анықтайды. | көрсеткен | | |
| атаңдар? | | - | Блоктардан робот | оқушыларды | | |
| Блоктардан | | | қозғалысы жайлы | «Фигуралар» | | |
| робот | | | қандай деректерді | әдісі арқылы | | |
| қозғалысы | | | оқуға болатынын | бағалайды. | | |
| жайлы қандай | | | айтады. | Бес жұлдыз - | | |
| деректерді | | | | Жарайсың! | | |
| оқуға болады | | | | Төртбұрыш - | | |
| (6-сурет)? | | | | Жақсы! | | |
| | | | | Үшбұрыш - | | |
| | | | | Талпын! | | |
| (Ө) Дәптермен | | | | ҚБ: Мұғалім | | |
| жұмыс істеу. | | | | сұраққа | | |
| «Суреттер | | | | жауап беруде | | |
| сөйлейді» | | | | белсенділік | | |
| әдісі. | | | | көрсеткен | | |
| ***. 3- | | | | оқушыларды | | |
| тапсырма | Дескриптор: | «Фигуралар | | |||
| Жолда жүру | - | Берілген суреттерді | » әдісі | | | |
| ережесін | | салыстырып, ой | арқылы | | | |
| сақтамау | | тұжырымын жасайды. | бағалайды. | | | |
| өміріңе | - | Суреттерді әңгімемен | Бес жұлдыз - | | ||
| қауіпті. | | сипаттайды. | Жарайсың! | | | |
| Суреттерде | - | Ережені кім бұзғанын, | Төртбұрыш - | | ||
| ережені кім | | кім артқа жүру керек | Жақсы! | | | |
| бұзды? | | екенін анықтайды. | Үшбұрыш | - | | |
| Балалар ма, | | | | Талпын! | | |
| әлде | | | | | | |
| жүргізушілер | | | | | | |
| ме (7-сурет)? | | | | | | |
| Тапсырма: 1. | | | | | | |
| 1-жағдайда кім | | | | | | |
| артқа жүруі | | | | | | |
| керек? 2. 2- | | | | | | |
| жағдайда кім | | | | | | |
| артқа жүруі | | | | | | |
| керек? Себебін | | | | | | |
| түсіндір. | | | | | | |
| Жұмыс | Роботтарды тиісті қорапқа | «Мадақтау | | Жұмыс | ||
| дәптеріндегі | орналастыр. | сөз» әдісі | | дәптері | ||
| №3- | (Тапсырмада роботтар | арқылы | | . | ||
| тапсырманы | және оның қорапшасы | бағаланады: | | 35-бет | ||
| орында. | берілген. Роботтарды | «Жарайсың! | | | ||
| | тиісті қорапшаларға | Жақсы! Өте | | |||
| | орналастырады). | | | |
65
-
жақсы!
Талпын!»
Сабақтың
(Ө). «Сабақ мазмұны бойынша ойыңды
ҚБ: Мұғалім
сұраққа
соңы
білдір» әдісі.
жауап
беруде
7 мин.
Сабақ мазмұны бойынша ойыңды білдір
белсенділік көрсеткен
Қандай жаңа білім
Алған біліміңді
Саған
оқушыларды
Сабақты
алдың?
қолдана аласың ба?
қиындық
«Фигуралар»
әдісі
тудырған
бекіту.
арқылы бағалайды.
түсініктер
Рефлексия.
Жарайсың! Жақсы!
Талпын!
Саралау. Сіз қандай тәсілмен
Бағалау.
Сіз
Денсаулық және
көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз
оқушылардың материалды
қауіпсіздік техникасын
қабілеттірек
оқушылардың
игеру деңгейін қалай
сақтау
алдына қандай
тапсырмалар
тексеруді жоспарлап
қоясыз?
отырсыз?
«Диалог және қолдау көрсету»,
«Фигуралар» әдісі
Денсаулық сақтау
«Тапсырма», «Жіктеу».
технологиялары.
Сабақта сергіту
Саралау
тапсырмаларды
жаттығулары мен
іріктеуді, белгілі бір оқушыдан
белсенді жұмыс
күтілетін
нәтижені, оқушыға
түрлерін қолданамын.
жеке қолдау көрсетуде, оқу
Осы сабақта
материалы
мен
ресурстарды
қолданылатын
оқушылардың жеке қабілеттерін
Қауіпсіздік техникасы
ескере
отырып
әзірлеуді
ережелерінің
қамтиды.
тармақтары
орындалады.
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
№ 16- сабақ. А бөлім.
Бөлімі: | 3-бөлім. Біздің өміріміздегі роботтар (ортақ тақырыптар: | |
| «Тағам және сусын», «Дені саудың – жаны сау») | |
Педагогтің аты-жөні: | | |
Күні: | | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Лабиринттен шығу | |
66
Оқу бағдарламасына | | 1.5.2.5. роботтың 90, 180 градустағы бұрылысын | |
сәйкес оқу мақсаты | | ұйымдастыру | |
Сабақтың мақсаты: | | Барлық оқушы үшін: | |
| | Роботтың 90, 180 градустағы бұрылысын ұйымдастырады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ | Педагогтің іс- | Оқушының іс- | | Бағалау | | Ресурстар | ||
кезеңі/Уақыты | әрекеті | әрекеті | | | | | | |
(Ұ) | Ширату тапсырмасы. «Егер осылай болса...» ойыны. Балалардың | |||||||
Ұйымдастыру | біреуі фантастикалық жағдайды ойлап табады, ал басқалары оның | |||||||
кезеңі: | шешімін табуы керек. Мысалы: егер әр адам туғаннан бастап барлық | |||||||
1-7 мин. | басқа адамдардың ойлаған ойларын оқуға қабілетті болса, онда жердегі | |||||||
| өмір қалай өзгерер еді? | | | | | | | |
| Егер жер бетіндегі адамдардың әрқайсысы өзіне ғана түсінікті тілде | |||||||
| сөйлейтін болса, онда жердегі өмір қалай өзгерер еді? | Егер жануарлар | ||||||
| тілін адамдар түсіне алатын болса, онда жердегі өмір қалай өзгерер еді? | |||||||
| Егер адамдар құс сияқты ұша алатын болса, онда жердегі өмір қалай | |||||||
| өзгерер еді? Егер оймен барлық өсімдіктер тіршілігін басқаруға болатын | |||||||
| болса, онда жердегі өмір қалай өзгерер еді? Егер адамдар жер астында | |||||||
| өмір сүре алатын болса, онда жер бетіндегі өмір қалай өзгерер еді? Егер | |||||||
| адамдар су астында өмір сүре алатын болса, онда Жердегі өмір қалай | |||||||
| өзгерер еді? т.с.с. Фантастикалық әңгімелерге үлесін қосқандардың | |||||||
| барлығы марапатталады. | | | | | | ||
| Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. | |||||||
(МК, Ұ) Ой | (МК, Ұ) Миға | ✓ Лабиринт жайлы | ҚБ: Мұғалім | | ||||
қозғау. «Миға | шабуыл. «Ой | не | білесің | (1- | сұраққа | | | |
шабуыл» әдісі. | қозғау» әдісі. | сурет)? | | | жауап беруде | | ||
| Алдыңғы білім | ✓ Дәрігердің баланы | белсенділік | | | |||
| мен жаңа | емдеу | | үшін | көрсеткен | | | |
| сабақты | лабиринттен | өту | оқушыларды | | | ||
| байланыстыру | «Фигуралар» | | | ||||
| (алға, оңға | т.б.) | | | ||||
| мақсатында | әдісі арқылы | | |||||
| алгоритмін | | | |||||
| төменде | | бағалайды. | | | |||
| сипатта (2-сурет)., | | | |||||
| берілген | Бес жұлдыз - | | |||||
| суреттерді | ✓ Градус | өлшемін | Жарайсың! | | | ||
| талқылап, | білесің | бе | (3- | Төртбұрыш - | | ||
| сұрақтарға | сурет)? | | | Жақсы! | | | |
| жауап береді. | ✓ 90, | 180 | градусқа | Үшбұрыш - | | ||
| | бұрылуға | | | Талпын! | | | |
| | | | | | | ||
| | мысалдар келтір. | | | | |||
| | | | | | |||
Жаңа сабаққа | Жаңа сабаққа кіріспе. Оқулықпен жұмыс істеу | | | |||||
дайындық. | (МК, Ұ) Оқулықтағы мәтінді оқиды. Өзара талқылау жүргізеді. Мұғалім | |||||||
| дұрыс жауапқа бағыттап, тексеріп отырады. | | | |||||
Сабақтың | (МК, Д) | Дескриптор: | | ҚБ: Мұғалім | | Жұмыс | ||
ортасы | Практикалық | - | Берілген 6- | сұраққа | | дәптері | ||
(26 мин) | жұмыста | | суреттегі | | жауап беруде | | | |
| берілген | | роботтың | | белсенділік | | | |
| арнайы робот | | қозғалу | | көрсеткен | | | |
| программасын | | программасын | оқушыларды | | | ||
| талдап, | | талдайды. | | «Фигуралар» | | | |
| төмендегі | | | | | | | |