ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.05.2024

Просмотров: 107

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


283



284

75-сабақ


Бөлім:

Дені саудың жаны сау

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Түбір мен қосымша

Оқу бағдар- ламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау;

2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату;

2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу

Сабақтың мақсаты

Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды. Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды бай- ланыстырып көлбеу және таза жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт


Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті


Бағалау


Ресурстар

Басы

(5 мин)

Психологиялық жағымды ахуал қа- лыптастыру.

Бір-бірімізді тыңдаймыз десек, 1 рет қол шапалақтаймыз!

Ұйымшыл боламыз десек, 2 рет шапа- лақтаймыз!

Белсенділік танытамыз десек, 3 рет шапалақтаймыз!

Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды.

«Бас бар- мақ» арқылы бағалайды.





Ортасы

(35 мин)



  1. жаттығу. Суреттер бойынша әңгіме құрастыру тапсырылады.



  1. жаттығу ауызша орындалады. Өлеңнің неліктен «Шынығу» деп атала- тынын тақырыбына қарап болжайды.

Өлеңнің үш шумағын мәнерлеп, тізбек- тей оқып шығады.

Оқушылар өлеңдегі қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажы- ратып, дәлелдер келтіруіне басшылық етіледі.

Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.

Сурет бойынша әңгіме құрасты- рады. Суретте бейнеленген сәттің алдында не болғаны және кейін не болатынын болжайды. Жұмыста- рын топта талқылайды. «Бағдар- шам» әдісі арқылы ұжыммен жұмыс ұйымдастырылады.

Әрбір оқушыға бағдаршам түс- теріне сәйкес үлестірме қағаздар таратылады.

Топтық жұмысты тыңдап, бағдар- шам түстеріне сәйкес қағаздарды көрсету арқылы бағалайды.

Жасыл түс негізгі ойды түсініп, мазмұнын толық ашқан.

Қызыл түс мазмұнын ашқан. Әңгіме жүйелі құрылмаған.

Сары түс мазмұнын

толық ашпаған. Тақырыптан ауытқыған.

Тақырыбы бойынша өлең мазмұ- нын болжайды. Өлеңді түсініп оқиды.

Өлең не туралы екені «Сұрақ-жа- уап» әдісі арқылы анықталады. Шынығудың пайдасы туралы өз білімдерін ортаға салады.

Мақұлдау.

ҚБ.

«Отшашу» арқылы бағалайды.

«Бас бар- мақ» арқылы бағалау.

Бағдаршам түстері-

не сәйкес үлестірме қағаздар
https:// www. youtube. com

Денис Тен. Чемпионат мира по фигурному катанию 2013 ж.



285



286






Дескриптор:

  • тақырыбы бойынша өлеңнің мазмұ- нын болжайды;

  • сұрақтарға жауап береді;

  • өлеңді оқиды;

  • қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады.




  1. жаттығу жазбаша орындалады. Каллиграфиялық емлені сақтау білігін бағалау.

Сергіту сәті. «Қуат алу»

Барлығы шаттық шеңберіне тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қан- ша қуат жібергені бойынша қайта келу керек.

  1. жаттығу шығармашылық тапсыр- ма ретінде орындалады. Торкөздердің ішіндегі әріптерден сөздер құрастырып, келесі торкөзге орналастырады.

Көп нүктенің орнына керекті сөз- дерді қойып, өлеңді көшіріп жазады.

«Қуат алу» сергіту сәтін барлығы орындайды.
Шаңғы,қайық,бәйге,жарыссөз- дерін жазады.







Соңы

(5 мин)

Бекіту

Сабақтан игерген білімдеріне рефлексия жасату мақсатында жұмыс дәптеріндегі тапсырма орындалады.

Сабаққа белсенді қатысқан оқушылар- ды мадақтау.

Үй тапсырмасы. 48-жаттығу. Оқулық- тағы ережелерді қайталап, жаттау

тапсырылады.


Дәптердегі шығармашылық тап- сырманы орындайды. Сандардың көмегімен әріптердің орындарын ауыстырып, сөздер құрап жазады. Жазған сөздерін сөз құрамына талдайды.


Өзін-өзі бағалайды.


Түрлі түсті қарын- даштар, дәптер








Бірінші тұрған «Сауатты жазу»; екінші тұрған «Көркем жазу» дөң- гелектерін тиісті қарындаштармен бояйды. Нәтижелері топта жария- ланады.










Рефлексия. «Білім кемесі» арқылы кері байланыс береді.

Сабаққа, бір-бірінің жасаған жұ- мыстарына кері байланыс береді.




Кері бай- ланыс тақ- тайшасы


287

76-сабақ


Бөлім:

Дені саудың жаны сау

Педагогтің аты- жөні




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақы- рыбы

Түбір мен қосымша

Оқу бағдарла- масына сәйкес оқыту мақсат- тары

2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау;

2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату;

2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру

Сабақтың мақ- саты

Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды. Мұғалімнің көме- гімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетеді және құраған сөйлемін толықтырады. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар