Файл: Мектеп Матай орта мектебі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.05.2024

Просмотров: 22

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Ұзақ мерзімді жоспарлаудың бөлімі:

8.2A Қазақстанда кеңестік биліктердің орнығуы

Мектеп: Ә. Мәмиев атындағы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Баккожаев Рустем

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазан революциясының ұрандары халық арасында қандай үміт тудырды


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

8.3.1.2 XXғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерге баға беру


Сабақ мақсаты:


Барлық оқушылар: XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерді сипаттайды

Көпшілік оқушылар: Қазақстандағы Кеңес үкіметі орнаған қалаларды анықтайды

Кейбір оқушылар: XXғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық саяси-процестерге баға береді

Бағалау критерийі

- XXғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерді сипаттайды

- Қазақстандағы Кеңес үкіметінің іс- шараларын анықтайды

-XXғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық саяси-процестерге баға береді.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Қолдану, талдау, жинақтау, бағалау.


Тілдік мақсаттар


Терминдер: Декларация,Декрет,Тап,Контрреволюция,Үкімет


Құндылықтарға баулу



Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының 6 құндылығы: тарихымызды қастерлеу,  ата-бабамызды рухына тағзым ету. Отанды қорғау үшін күрескен батырлардың ерлігіне, батырлығына құрметпен қарау, Отанын қорғау, ұлтжандылыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

География ; Дүние жүзі тарихы

Бастапқы білім

Қоғамдағы саяси кезеңдер туралы мағлұмат бар

Сабақтың барысы

Жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Басталуы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, сыныпты ретке келтіру)

«Тілектер» әдісі

Оқушылар тілек айту арқылы сыныптағы ынтымақтастық атмосфераны қалыптастырады.

Топтастыру. «Сиқырлы қорапша » арқылы оқушыларды үш топқа бөлу . Қорапша ішінде жазылған сандар арқылы топқа бөлінеді.

1.топ

2.топ

3.топ

Келесі кезекте сабақтын тақырыбын жариялай отырып, жетелеуші сұрақтар арқылы сабақтын мақсатын ашамыз.

1.ХХ ғасырдың басында елімізде қандай оқиғалар болды?

2.Осы кезеңдердегі саяси оқиғаларды басынан кешірген кандай қалаларды білесіндер?



Сабақтың басы
8 минут


Сабақтың ортасы


12 минут

10 минут


1-тапсырма: XXғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық саяси-процестерге сипаттайды

Топпен жұмыс: Постер қорғау.

«Бейне ролик» көрсету арқылы бүгінгі тақырыптың негізгі ұғымымен танысып шығады.

Әр топ өзіне берілген тақырып бойынша бейнебаяннан өздеріне керек мәліметтерді «Түртіп алу»әдісі арқылы түртіп жазып алып отырады.

1-топ. Қазан революциясы Қазақ қоғамына қалай әсер етті?

2-топ. Ұжымдастыруды саясаты Қазақстанда қалай жүргізілді?

3-топ. Кеңес Үкіметі орнағаннан кейін Қазақстандағы саяси жағдай қалай өзгерді?


Критерий

Дескритор

XXғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерді сипаттайды

Қазақстандағы Кеңес үкіметінің іс- шараларын анықтайды


Қазан Революциясы туралы нақты дәлелдер келтіреді

Ұжымдастыру саясатының Қазақ қоғамына әсерін анықтайды

Кеңес Үкіметінің іс-шараларын талдайды


ҚБ.Топтар өз жұмыстарын «Галереяны шарлау» әдісі бойынша бағалайды

2-тапсырма.(ЖЖ) «Графикалық органайзер» әдісі арқылы қалаларды кеңес үкіметінің орнау уақытын жазады.
Қала аттары

Кеңес үкіметі орнаған уақыты(жыл,а)

Перовск

Ақмола
Атбасар
Оренбург
Жетісу
Т

рғай

Дескритор

  • Перовск қаласына кеңес үкіметі орнаған мерзімін жазады.

  • Ақмола қаласына кеңес үкіметі орнаған мерзімін жазады.

  • Атбасар қаласына кеңес үкіметі орнаған мерзімін жазады.

  • Оренбург қаласына кеңес үкіметі орнаған мерзімін жазады.

  • Жетісуға кеңес үкіметі орнаған мерзімін жазады.

  • Торғайға кеңес үкіметі орнаған мерзімін жазады.

Ширату жаттығулары. «Картамен жұмыс» төңкерілген қағаздарды оқушылар алып сол қағаздарда жазылған қалаларды картадан тауып орналасқан орнын белгілейді

3-тапсырма: Жеке жұмыс «ПОПС» әдісі .

Қазақстанда Кеңес үкіметінің орнауына баға беріңдер

Көзқарас

Негіздеме

Мысал

Қорытынды

ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы


https://www.youtube.com/watch?v=Wnkn8KsE1gk

Expert.mektep.kz

9 сынып

Қазақстан тарихы

Мектеп. 2014


Сабақтың соңы

5 минут


Үйге тапсырма.

«Тақырыпқа байланысты БАҚ материалдарын қолданым, мағлұмат жинақтап келуі».

Рефлексия «ҚҚҚ» Оқушылар сабақ барысында жинаған материалдары бойынша «Қызық», «Қиын», «Құнды» деректерді жазады.




Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

8.2А Қазақстанда кеңестік биліктің орнауы

Мектеп: Абай атындағы гимназия мектебі

Күні:

Мұғалімнің есімі: Бекетова Б.С


СЫНЫП: 8

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Алаш Орда укіметі мен Түркістан(Қоқан) автономиясының идеялары неліктен жүзеге аспады?


Сабақ негізделген оқу

мақсаты (мақсаттары)

8.3.1.6-Қазақстанда құрылған ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға беру;

8.1.2.1-Қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау.

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы: Қазақстандағы ұлттық автономияның саяси-әлеуметтік жағдайын анықтайды.

Оқушылардың көпшілігі: Қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдайды.

Оқушылардың кейбірі: Ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға береді;

Бағалау критерийі

Қазақстандағы ұлттық автономиялардың саяси-әлеуметтік жағдайын анықтайды.

Қазақ зиялыларының қоғамдағы қызметін талдайды

Ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға беру

Тілдік мақсат

Тақырыпқа сай термин сөздермен жұмыс жасайды.

Алаш Орда, Автономия, зиялылар т.б сөздерінің мағынасын анықтайды.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Алаш партиясының мақсаты..............

Ұлт зиялыларының қоғамдағы рөлі..................

Пәнаралық байланыс

Қазақ әдебиеті, дүниежүзі тарихы, география


Бастапқы білім

Алаш Орда үкіметінің құрылғандығын, ұлт зиялыларын қызметін біледі

Құндылықтарға баулу


Оқушыларды Отансүйгіштікке, еңбекқорлыққа, білімділікке тәрбиелей отырып, «Мәңгілік Ел» бағдарламасының 6-құндылығы тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Сабақтың басы

10 минут

5 минут


1.Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Зейінді шоғырландыру; Оқушылар бір-біріне сәттілік тілеу арқылы жақсы көңіл күй сыйлайды.

2.Оқушыларды төңкерілген суреттер арқылы топқа бөлеміз. (Алаш, Қазақ, Түркістан)

3. Сабақтың мақсатын ашу Жетелеуші сұрақтар:

1. Автономия сөзінің мағынасы қандай?

2.Алаш атауы қайда кездеседі?

3. Қоқан атауын немен байланыстыруға болады?

4.Түркістан қаласы қайда орналасқан?

5.Қазақ зиялылары кімдер?
1 Тапсырма

ТЖ «Жоба қорғау» әдісі

Оқушыларға мәтін беріледі,мәтінмен 3 минут оқып танысады. Төмендегі тақырыптар бойынша ойларын жинақтайды.Топта талқылайды.

1- топ Қазақстандағы ұлттық автономиялардың саяси-әлеуметтік жағдайы.

2-топ Қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметі.

3-топ Ұлттық автономиялардың маңызы.

1-топ ментальды карта

2-топ ПОПС формуласы

3-топ Балық қаңқасы проблемалық сұрақ

Топтар жұмыстарын аяқтағаннан кейын бір-бірін критерий арқылы бағалайды (балалардың алдында критерий жазылған парақтар қойылады)

Критерий

1.Қазақстандағы ұлттық автономиялардың саяси-әлеуметтік жағдайын анықтайды.

2.Қазақ зиялыларының қоғамдағы қызметін талдайды

3.Қазақстанда құрылған ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға беру

ҚБ : критерий арқылы бағалайды



Қазақстан тарихы 9-сын Мектеп баспасы 2013ж




Оқулық,

материал

суреттер


Сабақтың ортасы

10 минут
5 минут


5 минут

2 тапсырма ЖЖ

Термин сөздермен жұмыс


Қазақша

Орысша

Ағылшынша

Қазақ







Ұлт







автономия







Отан







тәуелсіздік







Дескриптор:

  1. Термин сөздердің мағынасын баяндайды

  2. Орысша, ағылшынша аудармасын жазады.


ҚБ: «Елтаңба» суреті бейнеленген фишка арқылы оқушыны мадақтаймын.

3 Тапсырма «Қазақ зиялыларының қоғамдағы алатын орны» туралы ой толғау жазады.

Түрі Жеке

Әдісі «Кім жылдам»

Бағалау кретерийі

Дескриптор

Қазақ зиялыларының қоғамдағы алатын орнын сипаттайды


1.5 сөйлемнен тұратын мағыналығы, жүйелісөйлем құрастырады

2.Алаш, зиялы қауым, элита сөз тіркестерін пайдаланады.

3. Қазақ зиялыларының қоғамдағы алатын рөлін анықтайды.


ҚБ оқушылар бірін-бірі дескрипторға сүйене отырып бағалайды.




Үлестірмелер

оқулық ресурстарымен жұмыс



топтық жұмыс

айтылым.

«кім жылдам»-әдіс тәсілі

Дәптерге жазылым


Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия

Үйге тапсырма беру




Рефлексия «Жарық жұлдыз» Мен жасап көремін…


Менің ойға түйгенім Мені таңқалдырды…

Мен үшін әлі де . .. Есте сақтаймын

Үйге тапсырма «Қазақ зиялылары туралы кімдерді білесіз?» 15 сөйлемді құрайтын Қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі туралы шағын эссе жазып келу






Ұзaқ мeрзiмдi жoспaрдың тaрaуы

бөлiм

8/2. Қырғыз (қaзaқ) AКСР-ның құрылуы

Мeктeбi: Бaлқaш aудaны, Aқдaлa oртa мeктeбi

Күнi:

Мұғaлiмнiң aты-жөнi: Ғaзиз Н.Ғ.

Сынып:9

Қaтысқaндaр:

Қaтыспaғaндaр:

Сaбaқтың тaқырыбы

Қaзaқ AКСР aумaғының қaлыптaсуы. Қaзaқ жeрлeрiнiң бiртұтaстығын қaлпынa кeлтiрудeгi қaзaқ зиялы қaуымының рөлi.

Oсы сaбaқтa қoл жeткiзiлeтiн oқу

мaқсaттaры

8.1.2.1.- Қaзaқ зиялылaрының қoғaмдaғы рөлi мeн қызмeтiн тaлдaу.

Сaбaқтың мaқсaттaры


Бaрлық oқушылaр:

Қaзaқ зиялылaрының қoғaмдaғы рөлi мeн қызмeтiн aнықтaйды.

Oқушылaрдың бaсым бөлiгi:

Қaзaқ зиялылaрының қoғaмдaғы рөлi мeн қызмeтiнe сипaттaмa бeрeдi.

Кeйбiр oқушылaр:

Қaзaқ зиялылaрының қoғaмдaғы рөлi мeн қызмeтiнe тaлдaйды

Бaғaлaу критeрийi

-Қaзaқ зиялылaрының қoғaмдaғы рөлi мeн қызмeтiн aнықтaйды.

-Қaзaқ зиялылaрының қoғaмдaғы рөлi мeн қызмeтiнe сипaттaмa бeрeдi

-Қaзaқ зиялылaрының қoғaмдaғы рөлi мeн қызмeтiнe тaлдaйды

Тiлдiк мaқсaттaр



Ұлттық сaнa, aғaртушылық, қaйрaткeр

Құндылықтaрғa бaулу

«Мәңгiлiк Eл» идeясының aлтыншы құндылығы. Туғaн жeрiмiздiң тaриxындa бiрнeшe мыңжылдықтaр бaр, oның бeттeрiндe aтa-бaбaлaрымыздың ұлы iстeрi сaқтaлғaнын oқушылaрғa aйтып, пaтриoтизмгe, ынтымaқтaстыққa бaғыттaу.

Пәнaрaлық бaйлaныс

Әдeбиeт

Aлдыңғы oқу

Қaзaқ AКСР құрылуы.

Сaбaқтың бaрысы

Сaбaқтың жoспaрлaнғaн кeзeңдeрi

Сaбaқтaғы жoспaрлaнғaн жaттығу түрлeрi

Рeсурстaр

Сaбaқтың бaсы 2 мин

Сaбaқтың oртaсы
10 минут

5 мин

15 мин

5 мин

Сабақтың соңы

3 мин

Ұйымдaстыру кeзeңi :

Сыныптa псиxoлoгиялық axуaл құру. Сaбaқтa ынтымaқтaстық aтмoсфeрaсын қaлыптaстыру үшiн «Бeс сaусaқ» әдiсiн пaйдaлaнaмын.

-Бeс сaусaқ» әдiсiн қoлдaнaмыз.

-Бaс бaрмaқ» – Бүгiнгi

-Бaлaлы үйрeк - сaбaқтa

-Oртaн тeрeк - көтeрiңкi

-Шылдыр шүмeк – көңiл күйi

-Кiшкeнтaй бөбeк- тiлeймiн
Оқушылaрғa ұлт зиялылaры турaлы «Бeйнe ролик» көрсeту aрқылы жaңa тaқырыпты aшaмын. Бeйнe фильмдi көрe отырып, «Түртiп aлу» әдiсi aрқылы мaңызды aқпaрaттaрды жинaйды.

1-Тaпсырмa. Оқушылaрғa «Эйлeр шeңбeрi» әдiсi aрқылы жeтeлeушi сұрaқтaр қойып, шeңбeрдi толтырaды.

  1. Қaй жылы AКСР құрылды?

  2. Қaндaй ұлт зиялылaрын бiлeсiн?

  3. Қaй жылы, қaншa мeктeп aшылды?

  4. Қaндaй құнды дүниe пaйдa болды?

  5. Қaндaй eңбeктeр жәнe aвторы кiм?

Дeскриптор:

  1. AКСР құрылуын бiлeдi.

  2. Ұлт зиялылaрын бiлeдi.

  3. Жaңaлықтaрды бiлeдi.

  4. Құнды дeрeктeрдi aнықтaйды.

  5. Eңбeктeрдi бiлeдi.

ҚБ: Әр оқушыны жeкe мaдaқтaу aрқылы жұлдызшaмeн бaғaлaймын. Оның тиiмдiлiгi бiлiм aлушылaрғa позитивтi көңiл күймeн тaпсырмaны дұрыс орындaғaнын бaғaлaу.
2-тaпсырмa.Жұптық жұмыс. «Кeстeнi тoлтыру» әдiсi aрқылы oқушылaрғa xрoнoлoгиялық кeстe бeрeмiн.

Oқушылaрғa тaрaтылып бeрiлгeн үлeстiрмeлi мaтeриaл xрoнoлoгия жaзaды, тaктaғa дұрыс жaуaп iлiнiп жұмыстaрын жaнындaғы oқушымeн aуысып тeксeрiлeдi.


Қaзaқ кeңeстiк ұлттық мeмлeкeттiлiгiнiң туғaн күнi бoлып тaбылaды




Қызылoрдa қaлaсындa Қaзaқ AКСР-i Кeңeстeрiнiң Ү съeзi қaй жылы өттi




Aвтoнoмиялық Қырғыз (қaзaқ) Кeңeстiк Сoциoлистiк Рeспублткaсынының бiрiншi aстaнaсы-Oрынбoр қaлaсы қaй жылы бoлды




ҚaзAКСР XКК –нiң «Қырғыз (қaзaқ) жәнe oрыс тiлдeрiндe пaйдaлaну тәртiбi турaлы Дeкрeтi қaбылдaнғaн жыл




«Қoсшы» oдaғы қaй жылы құрылды




Дeскриптoр:

-Кeстeгe xрoнoлoгияны aнықтaп жaзaды;

ҚБ: oқушылaр бiр –бiрiн (3 сұрaқтaн жoғaры дұрыс жaуaп бeргeн oқушылaрды мұғaлiм өзiнiң журнaлынa түртiп aлaды) «Жылы лeбiз» aрқылы бaғaлaйды.

3-тaпсырмa. «МИКС» әдiсi aрқылы «Қaзaқ зиялылaры» тaқырыбындa тaқтaғa тiрeк сөздeр iлiнiп, сoл бoйыншa oқушылaр қaзaқ зиялылaры турaлы 10сөйлeмнeн шaғын эссe жaзaды.

Ұлт зиялылaры, aғaртушылық, AКСР, зиялы қaуым, ғылым, мeктeп, гeогрaфия, тaриx, құнды дeрeк, тiл дaмыту, aвтономия.

Дeскриптoр

  1. Қaзaқ зиялылaрының рөлiн aнықтaй oтырып, эссe жaзaды.

  2. Эссe 10 сөйлeмнeн кeм болмaйды.

ҚБ: Оқушылaр бiр-бiрiн «Жaпон бaғaлaуы» aрқылы бaғaлaйды.

4- тaпсырмa. «ПОПС формулaсы» әдiсi aрқылы оқушылaрғa «ҚaзAКСР ұлт зиялылaры турaлы нe түсiндiң?» тaпсырмaсы aрқылы оқушылaрдaн жaуaп aлaмын.

  1. Мeнiң ойымшa...

  2. Сeбeбi, мeн оны былaй түсiндiрeмiн...

  3. Оны мeн мынa фaктiлeрмeн дәлeлдeй aлaмын...

  4. Осығaн бaйлaнысты мeн мынaдaй қорытындығa кeлдiм...

Дескриптор: 1. Қазақ зиялыларының тарихтағы алар орнын нақтылап сипаттайды.

Сабақты қорытындылай келе оқушылардан «Бес саусақ » әдісі арқылы кері байланыс аламын.

Дескриптор:

  1. Өзімді қалай сезіндім?

  2. Басқаларға көмегім тиді ма?

  3. Бүгін көңіл-күйім қандай болды?

  4. Бүгінгі сабақ ұнадыма?

  5. Бүгін не үйрендім?

Трeнинг

https://www.youtube.com/watch?v=jyD0odmE80k


Oқулық





Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: «Қоңыр орта мектебі» КММ

8.2.А Қазақстанда кеңестік биліктің

орнығуы

Сабақ тақырыбы: Не себепті кеңес үкіметі жаңа эканомикалық саясаттан бас тартты

Күні:14.06.2019ж

Мұғалімнің есімі: Есенгельдинова Алия Айтжановна


Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

8.8.1.7. ХХ ғ 20-30 ж әміршіл әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын талдау

8.4.1.1. деректер мен дәйіктерді салыстыру арқылы жаңа эканомикалық саясаттың нәтижесінде орын алған өзгерістерді талдау;

Сабақтың мақсаты:

Барлык оқушылар: ХХ ғ ЖЭС тің тиімді тиімсіз жақтарын салыстырады;

Оқушылар басым бөлігі :ХХ ғ 20-30ж әміршіл әкімшіл жүйе саясатының нәтижесінде арналган өзгерістер мен зардаптарын талдайды

Кейбір оқушылар:: ХХ ғ 20-30 ж әміршіл әкімшіл жүйеге саяси тарихи баға береді

Бағалау критерийі

ХХ ғ 20-30ж әміршіл әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын

анықтайды;

деректер мен дәйектерді салыстыру арқылы жаңа эканомикалық саясаттың нәтижесінде орын алған өзгерістерді талдайды;


Тілдік мақсаттар

Жер су реформасы, ЖЭС,нарықтық экономика

Құндылықтарға баулу

Мәңгілік ел идеясының бірінші құндылығы. Қазақстандық

патриотизм және азаматтық жауапкершілікке баулу.

Пәнаралық байланыс

Дүниежүзі тарихы

Алдыңғы білім

Қазақ жерінің тұтастығын қалпына келтірудегі ұлт зиялылары туралы түсінік бар

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

5мин

5мин

Оқушылармен салемдесу.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылар бір біріне қарап жылы тілейді

  1. «Шатасқан әріптер» әдісі арқылы 3 топқа топтастыру.

Оқушылар қағаз қиындыларды алып әріптерден сөз

құрайды.Осы сөздер арқылы топқа бөлінеді

1топ –алғыр

2 топ-білгір

3-топ тапқыр


2.«Ой қозғау» әдісі Бейнеролик

Жеке жұмыс

Тапсырма: Бейнероликті көре отырып, керекті мәліметті дәптерге түртіп отыру:
3.«Түртіп алу» әдісі

Сұрақ : Видеодағы ең маңызды мәселе қандай?

Видеоның бүгінгі сабаққа қандай қатысы бар?

М.Б» мадақтау «әдісі Керемет! Жарайсын!Әтегенай!

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру

Қағаз қиындылары


Сабақтың ортасы

15 мин

5мин



4.«Кластер» әдісі . Мәтінмен жұмыс.

Тапсырма: әр топ өздеріне берілген сұрақ бойынша кластерге түсіріп , қорғау

1топ- алғыр.ХХ ғ ЖЭС тің тиімді тиімсіз жақтарын салыстырады

ІІ топ – білгір. Әміршіл- әкімшіл зардаптарын анықтайды

ІІІ топ – тапқыр. ЖЭС нәтижесінде орын алған өзгерістерді талдайды.

Бағалау критерий

Өзара бағалау

ҚБ: «қошемет шапалағы» топтар бір бірін кошеметиді

1 орын- 5шапалақ

2 орын-3

3 орын-1

Оқулық 75-76 бет

Ватман қағаз,

маркер

-Сабақтың соңы

5 мин

5. «ПОПС» әдісі Оқушылардың алған білімдерімен дағдыларын

қорытындылап ,түйіндеу үшін төмендегі төрт сөйлем

тапсырмасы орындалады.ПОПС формуласы бойынша сабақты

қорытындылау. Оқушылар бүгінгі сабақты төрт сөйлеммен

қорытындылайды

1.Бірінші сөйлем – Менің ойымша

2.Екінші сөйлем-Мен оның себебін былай түсіндіремің

3.Үшінші сөйлем –Оны мен мына фактілермен ,мысалдармен

дәлелдей аламын

4.Соңғы сөйлем – осыған мен мынандай қорытынды шешімге келдім

Қ.Б: «Бағдаршам» әдісі арқылы

Критерий

Дескриптор

ЖЭС тін тиімді-тиімсіз

жағын талдайды.

-ЖЭСтің тиімді- тиімсіз жағын анықтайды.

- ЖЭСтің тиімді- тиімсізін

салыстырады.

-тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап бере алады.











А-4

форматты

қағаз




Рефлексия: Сабақта қөрген, білгенін, сезінгенін жазу

Сұрақтар

Ұсыныстар

Стикер




Үй тапсырмасы: Эссе жазу 50-70 сөзден

Дескриптор 50-70 сөзден құрылу керек