ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.05.2024
Просмотров: 57
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
6 мин 5 мин 5 мин | 1-тапсырма. - IP-адрес пен домендік адрестерді салыстыр. Екеуінің ұқсастығы пен ерекшеліктерін Венн диаграммасы арқылы көрсет. Дескриптор: ІР-адрес пен домендік адресті салыстырады. Медальдар арқылы бағалау 2-тапсырма.
Дескриптор: Домендік атауға дұрыс таңдау жасайды. Медальдар арқылы бағалау 3-тапсырма. - Берілген тақырып бойынша зерттеужасаңдар. Дескриптор: Домендік атаулардың қолданылуын зерттейді. Медальдар арқылы бағалау
| Плакат, маркер | | ||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 6 мин 1 мин | «Эссе» стратегиясы - «Желідегі домендік жүйенің маңызы» туралы ойларыңды жазыңдар. Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерін басбармақтарын көрсету арқылы білдіреді | А4 парағы |
| | | | |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | | |
Бірлескен жұмыс, жеке | Медальдар арқылы ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру | Компьютермен | ||
жұмыс арқылы сабақты | жұмыс | |||
меңгерту. Шаттық шеңбері, | кезіндегі | |||
Топқа біріктіру: «Сандар», | қауіпсіздік | |||
«Өрмекші торы» әдісі | ережелерін | |||
бойынша өткен тақырыпты | еске түсіру | |||
пысықтау, «Миға шабуыл», | | |||
«Көршіңе әңгімелеп бер», | | |||
«Венн диаграммасы» | | |||
әдістері, деңгейлік | | |||
тапсырмалар, «Эссе» әдісі, | | |||
кері байланыс орнату: | | |||
«Басбармақ» | | |||
Жалпы бағалау | ||||
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? | ||||
1. | ||||
2. | ||||
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? | ||||
1. | ||||
2. | ||||
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары | ||||
туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
Оқу ісінің меңгерушісі : Бекназаров Б.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Күні: 17.09.2019ж Мектеп: «С.Ерубаев атындағы №7 мектеп - интернат» КММ Пәні: информатика Мұғалімнің аты-жөні: Ахбанбетова Б. Сынып: 10а ЖМБ Қатысқандар: Қатыспағандар: | | |||
Сабақтың тақырыбы | § 1.5 ЖЕЛІДЕ ЖҰМЫС ІСТЕУ КЕЗІНДЕГІ ҚАУІПСІЗДІК ШАРАЛАРЫ | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына сілтеме) | 10.6.2.1 1 «Ақпараттық қауіпсіздік», «құпиялылық», «тұтастық» және «қолжетімділік» терминдерінің маңызын түсіндіру | |||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: «Ақпарат» және «ақпараттық қауіпсіздік» ұғымдарымен танысады Көпшілік оқушы: Қазақстан Республикасындағы заңмен қорғалатын құпияларды анықтайды Кейбір оқушы: Жүйенің сенімділігіне тұжырым жасайды | |||
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау | |||
Бағалау критерийі |
| |||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: Ақпарат-информация-Information, қауіпсіздік-безопасность-security, қауіпсіз жүйе-защищенная система- secure system, кепілдік- гарантия-guarantee | | ||
| Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Ақпараттық қауіпсіздік пен ақпаратты қорғаудың айырмашылығын салыстырыңдар. Елімізде заңмен қорғалатын құпияларды жазыңдар. Ақпараттық қауіпсіздіктің құрамдас бөліктері | |||
Құндылықтарға баулу | Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау | |||
Пәнаралық байланыс | Адам және қоғам, ағылшын тілінде сөздер қолданылады | |||
Алдыңғы білім | Домен аттары жүйесінің (DNS) қызметі | |||
Сабақтың барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Уақыт | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 3 мин 7 мин | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Қуат беру» Шаттық шеңберіне барлық оқушылар тұрады. Бастапқы бастаушы қолын бір рет қысады, екінші айналымда екі рет, үшінші айналымда үш рет қысады. Соңында бастауыш оқушыға жеткенде қанша қуат бергенін анықтайды. Топқа біріктіру: Сандар арқылы топтарға бірігеді. | Сандар | ||
Өткен сабақты пысықтау: «Биопоэма» әдісі А4 парақты 8 бөлікке бөліп, әр бөлікке өткен тақырып туралы маңызды ақпаратты толтырады. Мәліметтерді толықтырып болған соң, бүкіл топ мүшелерінің біреуінен ұқсастықтарды байқайды, саралайды, мәліметтерді толықтырады. Жұмысты медальдар арқылы бағалау | А4 парағы | |||
Сабақтың ортасы 2 мин 5 мин 6 мин | «Миға шабуыл» әдісі
| | ||
| Оқулық | |||
«Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру | bilimland.kz | |||
1-тапсырма. - Біздің еліміздегі ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің қандай шаралары, заңдары бар? Талдаңдар. | |
| Дескриптор: ҚР-дағы заңмен қорғалатын құпияларды анықтайды. Медальдар арқылы бағалау | | | ||||||||
2-тапсырма. - Ақпараттық қауіпсіздіктің құрамдас бөліктерін Венн диаграммасы арқылы салыстырыңдар. Дескриптор: Ақпараттық қауіпсіздіктің құрамдас бөліктерін салыстырады. Медальдар арқылы бағалау 3-тапсырма.
Кестемен жұмыс | Плакат, маркер, стикер | ||||||||||
Дескриптор:
Оқушылардың жұмыстарын топбасшы шәкіл арқылы бағалайды. «Температура» әдісі. Термометр шәкіліне оқушылардың аттарын жазады. | А4 парағы | ||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | «Зымыран сұрақтар» Қағазға үш сұрақ жазып, ұшақ жасайды және келесі топқа ұшырады. Ол топ сұрақтарға жауап береді. Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерін басбармақтарын көрсету арқылы білдіреді. | А4 парағы | |||||||||
1 мин | | ||||||||||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын ың ережелерін сақтау | |||||||||
Шаттық шеңбері, Топқа біріктіру: «Сандар», «Биопоэма» әдістері бойынша өткен тақырыпты пысықтау, «Миға шабуыл», «Джигсо», «Венн диаграммасы» әдісі, деңгейлік тапсырмалар, «Басбармақ» | Шәкіл бойынша бағалау, «Температура» әдісі арқылы ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру | Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру | |||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
Оқу ісінің меңгерушісі: Бекназаров Б.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Күні: 20.09.2019ж Мектеп: «С.Ерубаев атындағы №7 мектеп - интернат» КММ Пәні: информатика Мұғалімнің аты-жөні: Ахбанбетова Б. Сынып: 10а ЖМБ Қатысқандар: Қатыспағандар | |||
Сабақтың тақырыбы | § 1.6 АҚПАРАТТЫ ҚОРҒАУ ӘДІСТЕРІ | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.6.2.2 Деректерді шифрлау қажеттілігін бағалау | ||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: Криптология, шифрлау ұғымдарын анықтайды Көпшілік оқушы: Криптология бөлімдерін анықтап, салыстырады Кейбір оқушы: Криптология негізінде сөйлемдерді шифрлайды | ||
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау | ||
Бағалау критерийі | Криптология, шифрлау ұғымдарынанықтайды. Криптология бөлімдерін анықтап,салыстырады. Криптология негізінде сөйлемдердішифрлайды. | ||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: Криптология-криптология-cryptology Криптография-криптография-cryptography Шифрлау- шифрование-Encryption Криптоталдау-криптоанализ-Cryptanalysis Криптограф-криптограф-cryptograph Криптожүйе-криптосистема-cryptosystem Криптограмма-криптограмма-cryptogram Алфавит-alphabet Мәтін-текст-text Электрондық цифрлық қолтаңба-Электронная цифровая подпись-Electronic digital signature | ||
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Сен өзің үшін маңызды деректерді қалай қорғайсың? Ерте заманда адамдар ақпаратты қорғаудың қандай әдістерін пайдаланған? Криптография, шифрлау дегеніміз не? Есіңе түсір! Бүгінгі таңда ақпаратты қорғау мемлекеттік деңгейде және жеке адамдар үшін қаншалықты маңызды? | |||
Құндылықтарға баулу | Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау | ||
Пәнаралық байланыс | Математикалық сандар, ағылшын тілінің әріптері қолданылады | ||
Алдыңғы білім | Ақпараттық қауіпсіздік | ||
Сабақтың барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |
Сабақтың басы 3 мин | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Сыныпта көңілді ахуал орнату. Топқа біріктіру: бағдаршам түстері арқылы топтарға бірігеді. | Бағдаршам | |
7 мин | Өткен сабақты пысықтау: «Пирамида» әдісі Оқушылар берілген сұрақтарды оңайдан күрделіге қарай пирамида тәрізді тізіп шығады. Жауаптарын жазады. Медальдар арқылы бағалау | Үлестірме қағаздар |