ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.05.2024
Просмотров: 50
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың ортасы 3 мин 7 мин 7 мин 5 мин 3 мин | «Миға шабуыл» әдісі. «Адасқан сөздер» әдісі Оқушылар тақырыпқа байланысты сөздерден сөйлем құрайды. «Ақпаратты қорғау» сөзі Оқулықпен жұмыс Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру 1-тапсырма. Техникалық диктант ... термині ... – құпия және ... – хабар деген ұғымдарды білдіретін грек сөздерінен шыққан. ... екі бөлімге бөлінеді: ... (шифрлау) және ... (криптоталдау). Криптографиямен айналысатын адамды ... деп атайды. ... - ақпаратты кілтсіз кері шифрлау ... мәселесімен айналысады. Дескриптор: Криптология, шифрлау ұғымдары мен бөлімдерін анықтайды. 2-тапсырма. Оқулықта берілген Шифрлау кестесіне талдау жасаңдар. Дескриптор: Шифрлау кестесінанықтайды. Сөйлемдердің шифрлану жолынталдайды. 3-тапсырма. а) 2-суреттегі қазақ алфавитін пайдаланып, «Кездесу кітапханада сағат онда» сөйлемін шифрла. ә) 2-суреттегі қазақ алфавитіндегі әріптердің орындарын ауыстырып, «Кездесу кітапханада сағат онда» сөйлемін керішифрла. Не өзгеріс байқадың? Дескриптор: Сөйлемдерді шифрлайды. Оқушылардың жұмыстары балл қойылған фишкалар арқылы бағаланады. Оқушылар қоржындарына фишка жинау керек | |
| ||
Оқулық | ||
| ||
Жұмыс дәптері Шағын қорапша, фишка | ||
| ||
| ||
| ||
Сабақтың соңы 3 мин | «Криптология» ғылымының мақсатыне? «Шифрлау» дегенімізне? Заманауи криптография неше бөлімнентұрады? «Электрондық цифрлық қолтаңба» дегеніміз не? Оның қандай маңызыбар? Өздерін бағалайды | А4 парағы |
2 мин | Кері байланыс: «БББ кестесі» әдісі Оқушылар бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін кестеге жазады. | |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. «Пирамида» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, «Миға шабуыл», «Адасқан сөздер, деңгейлік тапсырмалар, кері байланыс орнату: «БББ кестесі» | Фишкалар арқылы ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру | Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру |
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
Оқу ісінің меңгерушісі: Бекназаров Б.
Қысқа мерзім сабақ жоспары
Күні: Мектеп: «С.Ерубаев атындағы №7 мектеп - интернат» КММ Пәні: информатика Сыныбы: 10а ЖМБ Мұғалімнің аты-жөні: Ахбанбетова Б. Сабақ: 3 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||
Сабақтың тақырыбы | § 1.7 ИДЕНТИФИКАЦИЯЛАУ ӘДІСТЕРІ | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.6.2.3 Пайдаланушы деректерін қорғау шараларын қолдануды түсіндіру парольдер, тіркеу жазбасы, аутентификация, биометриялық аутентификация | ||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: идентификация, аутентификация ұғымдарын анықтайды Көпшілік оқушы: идентификациялау, аутентификациялау әдістерін салыстырады Кейбір оқушы: идентификациялау мен аутентификациялаудың маңыздылығын тұжырымдайды | ||
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау | ||
Бағалау критерийі |
| ||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: идентификация-аутентификация-атрибутивті тәсіл-биометрикалық тәсіл- статистика-динамика- | ||
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Идентификация, аутентификация ұғымдарын жазыңдар. Желі (мысалы, интернет) арқылы жұмыс жасайтын пайдаланушылардың басты мәселесіне не жатады деп ойлайсың?Негізде. Идентификациялау дегенді қалай түсінесің? Желіде өз ақпараттарыңды қалай қорғайсың? | |||
Құндылықтарға баулу | Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау | ||
Пәнаралық байланыс | Ағылшын, орыс тілдерінде сөздер қолданылады | ||
Алдыңғы білім | Ақпараттық қауіпсіздік | ||
Сабақтың барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |
бақтың басы 3мин 7мин | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері және топқа біріктіру: «Төрттік» әдісі Оқушыларға «әке», «ана», «бала», «дос» деген жазулары бар парақшалар таратылады. Оқушылар топтарға бірігеді. Әр топ өз аттары туралы бір шумақ өлең айтады. Өткен сабақты пысықтау: «Екі дұрыс, бір бұрыс» әдісі Оқушылар өткен тақырып бойынша екі дұрыс, бір бұрыс жауабы бар тест құрастырып, жұптық жұмыс жасайды. Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын ауызша бағалайды. | А4 парағы | |
Сабақтың ортасы 2 мин 23 мин | «Миға шабуыл» әдісі
Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. 1-тапсырма.
Дескриптор: - «Идентификация» ұғымын анықтайды. | Оқулық bilimland.kz | |
|
Медальдар арқылы бағалау 2-тапсырма.
Дескриптор:
3-тапсырма.
Дескриптор:
Оқушылардың жұмыстары бағалау парағына балл қою арқылы бағаланады. | | |
Сабақтың соңы 3мин 2мин |
Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Тазалық» әдісі Оқушылар сабақтағы маңызды дегендерін еттартқышқа, әлі де іздену керек деген мәліметтерді қоржынға, қажет емес деген ақпаратты қоқыс жәшігіне салады. | А4 парағы |
Үй тапсырмасы | «Желіде ақпаратты қорғаудың заманауи мәселелері» тақырыбында ғылыми журналға шағын мақала дайында.
«Парольдің күрделілігінің 3 еңгейін» негізге ала отырып, 3 түрлі сенімді пароль құрастыр.
аутентификациялау жұмысын жүргізу жайлы ой қорыт. | | |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін | Денсаулық | |
көбірек қолдау көрсетпексіз? | қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | және | |
Сіз басқаларға қарағанда | | қауіпсіздік | |
қабілетті оқушыларға қандай | | техникасын | |
тапсырма бересіз? | | сақтау | |
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс | Бағалау парағы арқылы бірін-бірі бағалау, ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру | Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру | |
арқылы сабақты меңгерту. | |||
Шаттық шеңбері, Топқа | |||
біріктіру: «Төрттік», «Екі | |||
дұрыс, бір бұрыс» әдісі | |||
бойынша өткен тақырыпты пысықтау, жобалық тапсырмалар, кері байланыс орнату: «Тазалық» | | | |
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
Оқу ісінің меңгерушісі: Бекназаров Б.
Қысқа мерзім сабақ жоспары
Күні: 27.09.2019ж Мектеп: «С.Ерубаев атындағы №7 мектеп - интернат» КММ Пәні: информатика Сыныбы: 10а ЖМБ Мұғалімнің аты-жөні: Ахбанбетова Б. Сабақ: 3 Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | § 2.1 САНАУ ЖҮЙЕЛЕРІ | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.1.1 Ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік санау жүйесіне және кері аудару | |||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: «Санау жүйесі» ұғымын анықтайды Көпшілік оқушы: Позициялық және позициялық емес санау жүйелерін салыстырады Кейбір оқушы: сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне ауыстырады | |||||||
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау | |||||||
Бағалау критерийі | Санау жүйесі мен олардың түрлерін ажырата алады. Сандарды бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауыстыра алады. Санау жүйесінің тәжірибедегі маңыздылығы туралы тұжырым жасай алады. | |||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: Сан-число-number, санау жүйесі-система подсчета-counting system, позициялық санау жүйесі-система позиционирования-positioning system, позициялық емес санау жүйесі-система без позиционного счета-non-positional counting system | |||||||
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Санау жүйесінің түрлері мен айырмашылықтарын жазыңдар. Сандарды бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауыстыру үшін ... санау жүйелері қолданылады. | ||||||||
Құндылықтарға баулу | Топта бірлесіп жұмыс жасау, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау | |||||||
Пәнаралық байланыс | Математикалық сандар, амалдар қолданылады, он алтылық санау жүйесінде ағылшын тілінің әріптері қолданылады | |||||||
Алдыңғы білім | Санау жүйелері | |||||||
Сабақтың барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне бір сөзбен жақсы тілек айтады. Топқа біріктіру: «Сандар» әдісі Оқушылар үшке дейін санау арқылы топтарға бірігеді. | | ||||||
5 мин | Өткен сабақты пысықтау: «Гауһарлар иерархиясы» әдісі Оқушыларға карточкада немесе стикерде белгілі бір сұраққа қатысты тоғыз идея беріледі (немесе өздері алдын ала жазады). Олар өзінің бірінші басымдық берген карточкасын жоғарыға қояды, бұдан кейін екі карточканы екінші орынға қояды, үш карточканы үшінші орынға қояды, содан соң қайтадан екі және неғұрлым төмен артықшылығы бар карточка төменге орналастырылады. Осылай гауһар тас пішіні пайда болады. Оқушылар бір-бірімен бітімге, келісімге қол жеткізуге ұмтылуы тиіс. Сондықтан олар карточкалардың ретін өзара талқылап, өз пікірлерін білдіреді: «Аналық тақта» дегенімізне? Аналық тақтаға қандай құрылғылар жалғанады? Аналық тақта компоненттерініңқызметі? «Чипсет» дегенне? Порт және оныңқызметі Шинатүрлері Компьютерде қандай қосымшатақталарын білесің? Жүйелік блоктың енгізу-шығару порттарына қандай құрылғыларжалғанады? Компьютер құрылысындағыаналық тақтаның рөлін бағалаңдар. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, ынталандыру | Сандар Карточкалар | ||||||
Сабақтың ортасы 5 мин | «Миға шабуыл» әдісі «Санау жүйесі» дегеніміз не және қандайсанау жүйелерін білесіңдер? Компьютер қандай санау жүйесімен жұмысістейді? Бір санау жүйесінен екінші санау жүйесінеауысуға болама? «Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Ауызша мадақтау, ынталандыру | | ||||||
| ||||||||
Оқулық | ||||||||
| ||||||||
5 мин 5 мин | 1-тапсырма. «Венн диаграммасы» әдісі Оқушылар позициялық және позициялық емес санау жүйелерін салыстырады. Дескриптор: - Санау жүйесінің түрлерін анықтай алады. - Позициялық және позициялық емес санау жүйелерін ажырата алады. Фигуралар арқылы бағалау 2-тапсырма. 1. 879, 3254 және 12354 сандарын разрядтары бойынша жіктеңдер. 2. 11100112 ; 1010102 ; 111111102 ; 10001112 сандарын ондық жүйеге ауыстырыңдар. 3. Сегіздік санау жүйесіндегі сандыондық санау жүйесіне ауыстыру керек. 438 =?; 3258 =? ; 4838 =?; 7368=?; 12358 =? 4. Оналтылық санау жүйесіндегі сандыондық санау жүйесіне ауыстыру керек. 4А316 =?; 3СВ16 =? ; F438 =?; E318=?; 10D16 =? | | ||||||
10 мин | Дескриптор: - Санау жүйелерін анықтай алады. - Сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне ауыстыра алады. Фигуралар арқылы бағалау 3-тапсырма. - Санау жүйелерінің адам өміріндегі маңызын бағалаңдар. Дескриптор: Санау жүйелерінің маңыздылығы туралы тұжырым жасай алады. Оқушылардың жауаптарын шәкіл бойынша бағалау. «Сағат» әдісі. Сағат шәкіліне балл жазу арқылы бағалау. | Плакат, маркер | ||||||
Сабақтың соңы 3 мин 2 мин | Шағын тест алу (Plickers, Кahoot программаларын қолдану) Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Табыс сатысы» әдісі Оқушылар «Мен білемін», «Мен үйрендім», «Мен жасай аламын» сатысы бойынша пікірлерін жазады. | А4 парағы | ||||||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін | Денсаулық және | ||||||
қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | қауіпсіздік | |||||||
| техникасын | |||||||
| сақтау | |||||||
| | |||||||
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. Шаттық шеңбері, «Сандар» – топқа біріктіру, «Гауһарлар иерархиясы» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, | Шәкіл арқылы «Сағат» әдісін қолдану, ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру | Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру | ||||||
«Миға шабуыл»,«Джигсо», «Венн диаграммасы» әдістері, деңгейлік тапсырмалар, «Тест» әдісі, кері байланысорнату: «Табыс сатысы» | | | ||||||
| | |||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? | ||||||||
Оқу ісінің меңгерушісі: Ахбанбетова Б. Қысқа мерзімді сабақ жоспары | ||||||||
Күні: 1.10.2019ж Мектеп: «С.Ерубаев атындағы №7 мектеп - интернат» КММ Пәні: информатика Сыныбы: 10а ЖМБ Мұғалімнің аты-жөні: Ахбанбетова Б. Сабақ: 3 Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | § 2.2 ОНДЫҚ САНАУ ЖҮЙЕСІНЕН ЕКІЛІК САНАУ ЖҮЙЕСІНЕ ЖӘНЕ КЕРІ АУЫСТЫРУ | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына сілтеме) | Ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік санау жүйесіне және кері ауыстыру | |||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: сандарды бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауыстыру әдісін біледі Көпшілікоқушы: санау жүйесін ауыстыру әдістерін өмірде қолданады Кейбір оқушы:санау жүйесінің компьютердің дамуындағы маңыздылығын талдайды | |||||||
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау | |||||||
Бағалау критерийі | Сандарды бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауыстыруәдісін біледі. Санау жүйесін ауыстыру әдістерін өмірдеқолданады. Санау жүйесінің компьютердің дамуындағы маңыздылығынталдайды. | |||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: санау жүйесі-система подсчета-counting system, екілік санау жүйесі-система двоичного счета-binary counting system, сегіздік санау жүйесі-система с восемью подсчетами-the eight-count system, ондық санау жүйесі-система расчета десятичных чисел-decimal calculation system, он алтылық санау жүйеcі-шестнадцатеричная система-Hexadecimal system | |||||||
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Сандарды бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауыстыру үшін ... санау жүйелері қолданылады. | ||||||||
Құндылықтарға баулу | Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау | |||||||
Пәнаралық байланыс | Математикалық сандар, амалдар қолданылады, он алтылық санау жүйесінде ағылшын тілінің әріптері қолданылады | |||||||
Алдыңғы білім | Санау жүйелері | |||||||
Сабақтың барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 3 мин | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: оқушылар есеп шығару арқылы топтарға бірігеді. | Есеп беру | ||||||
7 мин | Өткен сабақты пысықтау: «Пазл» әдісі Мұғалім тапсырмасы үстіне жазылған бар пазлды алдын ала жасайды. Оны А4 форматты қағазда/жұқа қатырма қағазда жасап, содан кейін кесуге болады немесе арнайы программа пайдаланылады. Оқушыларға пазл бөліктері таратылады. Оқушылар өз пазлының бөлігі бар басқа оқушыны табу үшін бөлме ішінде жүреді. Пазлдар, мысалы, әртүрлі түске боялуымүмкін. Оқушылар өздерінің кездейсоқ топтарын тапқаннан кейін, олар командада жұмыс істеп, пазлды құрастырады және тапсырманыорындайды | Пазл, А4 парақ | ||||||
| .Жарыс элементін қосу мақсатындамұғалім регламент орнатаалады. Тапсырма орындалғаннан кейін жауап алу жүргізіледі. Фигуралар арқылы бағалау | | ||||||
Сабақтың ортасы 3 мин | | «Миға шабуыл» әдісі Бір санау жүйесінен екінші санау жүйесінеқалай ауысуғаболады? Не үшін сандарды бір санау жүйесінен екіншісіне ауыстырамыз? «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін қасындағы досына әңгімелеп береді. Ауызша мадақтау, ынталандыру 1-тапсырма. Сыныпта 11112% ұл және 11012 қыз бар. Сыныпта неше оқушыбар? Менің 100 інім бар. Кішісі 1000 жаста, ал үлкені 1111 жаста. Үлкен інім 1001-сыныпта оқиды. Осылай болуы мүмкін бе? Себебінтүсіндір? Төменде берілген сандарды ондық санау жүйесінен екілік санау жүйесіне ауыстырыңдар. 1)29, 2)36, 3)74, 4)46, 5)124, 6)37, 7)128, 8)64, 9)245 10)189 | Оқулық | |||||
| А4 парағы, жұмыс дәптері | |||||||
| | |||||||
5 мин 4 мин | 4. Төменде берілген сандарды екілік санау жүйесінен ондық санау жүйесінеауыстырыңдар. 1)10000 2)111011 3)10011 4)111111 5)110011 6)111001 7) 100010,01; 8) 111100,10; 9) 1010,1110; 10) 100011,111; Дескриптор: - Санау жүйелерін анықтай алады. - Сандарды бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауыстырады. Фигуралар арқылы бағалау 2-тапсырма. - Екілік санау жүйесімен байланысты 2 есептен құрастырып, оның шешу жолын ұсыныңдар. Дескриптор: - Санау жүйелерін анықтайды. - Санау жүйесімен байланысты есеп құрастырады. - Есептің шешу жолын түсіндіре алады. Фигуралар арқылы бағалау 3-тапсырма. - Санау жүйелерінің компьютердің дамуындағы рөлін бағалаңдар. Дескриптор: Санау жүйелерінің компьютердің дамуындағы рөлі туралы тұжырым жасай алады. Фигуралар арқылы бағалау | | ||||||
Сабақтың соңы 3 мин 2 мин | Шағын тест алу Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Блоб ағашы» әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерлерін ағашқа өрмелеген маймылдарды бояу арқылы көрсетеді. | | ||||||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. Шаттық шеңбері, «Есеп шығару» – топқа біріктіру, «Пазл» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, «Миға шабуыл», «Көршіңе әңгімелеп бер», деңгейлік тапсырмалар, «Тест» әдісі , кері байланыс орнату: «Блоб ағашы» | Фигуралар арқылы ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру | Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру | ||||||
| ||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
Оқу ісінің меңгерушісі: Бекназаров Б.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Күні: 4.10.2019ж Мектеп: «С.Ерубаев атындағы №7 мектеп - интернат» КММ Пәні: информатика Сыныбы: 10а ЖМБ Мұғалімнің аты-жөні: Ахбанбетова Б. Сабақ: 10 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||
Сабақтың тақырыбы | § 2.3 СЕГІЗДІК ЖӘНЕ ОНАЛТЫЛЫҚ САНАУ ЖҮЙЕЛЕРІ | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына сілтеме) | Ондық санау жүйесінен сегіздік және оналтылық санау жүйелеріне және кері ауысуды жүзеге асыру | ||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: Ондық санау жүйесінен сегіздік, оналтылық санау жүйесіне ауыстыру тәсілін анықтайды Көпшілік оқушы: Ондық санау жүйесін сегіздік, оналтылық санау жүйесіне ауыстырады Кейбір оқушы: Ондық санау жүйесін басқа санау жүйесіне және кері ауыстырады | ||
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану | ||
Бағалау критерийі | Ондық санау жүйесінен сегіздік, оналтылық санау жүйесіне ауыстыру тәсілін анықтайды. Ондық санау жүйесін сегіздік, оналтылық санау жүйесіне ауыстырады. Ондық санау жүйесін басқа санау жүйесіне және кері ауыстырады. | ||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: санау жүйесі-система подсчета-counting system, екілік санау жүйесі-система двоичного счета-binary counting system, сегіздік санау жүйесі-система с восемью подсчетами-the eight-count system, ондық санау жүйесі-система расчета десятичных чисел-decimal calculation system, он алтылық санау жүйеcі-шестнадцатеричная система-Hexadecimal system | ||
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Санау жүйесінің түрлері мен айырмашылықтарын жазыңдар. Сандарды ондық санау жүйесінен сегіздік, он алтылық жүйесіне ауыстыру үшін ... қолданылады. | |||
Құндылықтарға баулу | Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау | ||
Пәнаралық байланыс | Математикалық сандар, амалдар қолданылады, он алтылық санау жүйесінде ағылшын тілінің әріптері қолданылады | ||
Алдыңғы білім | Сандарды бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауыстыру | ||
Сабақтың барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |
Сабақтың басы 3 мин 5 мин | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілдіқатысады. Топқа біріктіру: «Мозайка» әдісі Оқушылар сурет қиындыларын құрастыру арқылы топтарға бірігеді. Өткен сабақты пысықтау: «Креативті матрица» әдісі
| Сурет қиындылары |