Файл: Сабаты таырыбы деп дегеніміз не Сабаты масаты.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 59

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Қонақ күту, тамақтану әдебі.

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бейресми қабылдаулар: Шай, кофе; пикник

Сабақтың мақсаты




      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

кезеңі


Ой қозғау



1.Суреттерде не көріп отырсыздар?
2.Не ерекше болды?Кездесулер түрі қандай?
3.Тақырыпты болжап көріңіз....

Болжамдарын негіздейді

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


ҚБ «Мадақтау»

Тақырыптық суреттер

Жаңа сабақ

Мәтінмен жұмыс

«Қабылдау», «банкет», «кешкі ас» деген сөздерден кейін, әдетте демалуға, ойын-сауыққа және күш-жігерді жұмылдыруды, кәсіби құзыреттілікті, өзін-өзі қадағалай білуді талап етпейтін осындай жағымды заттарға байланысты ассоциациялар пайда болады.Алайда, іскерлік салада қабылдау-бұл ең алдымен қызметтік міндеттер, сонымен қатар қонақтарды қабылдайтын шаруашылық ұйым үшін ғана емес, сонымен қатар қонақтардың рөлін атқаратын ұйымдар үшін де.Іскерлік тәсілдер іскерлік кездесуден немесе іскерлік келіссөздерден гөрі еркін, ашық атмосфераға ие болса да, өзара тиімді мәмілелер жасаудың дәл сондай мақсатын көздейді.

IDEA әдісі бойынша Іскерлік тәсілдерне талдау жасай отырып,өз ұстанымдарын қорғайды

I-Identify) - мәселенің себептерін анықтау




D (Describe) - сәйкесінше дәлелдерді сипаттау




E (Explain) - осы себептердің мәселеге қалай ықпал еткенін түсіндіру




A (Analyze) - осы себептердің маныздылығына талдау жасау





Үш жақты түсіндірме күнделігі

Бейресми іскерлік тәсілдер дипломатиялық Хаттаманың уақытша шеңберінен шығады. Егер ресми тәсілдер 12 сағаттан бастап жасалса, онда бірінші қабылдау – таңғы ас-іскер адам 8 сағаттан да ұйымдастырылуы мүмкін. 

Ең маңызды ақпарат

Неге?

Сұрақ?








Қабылдау барысында белсенді іскерлік және зайырлы қарым-қатынас жүреді, танысу жүзеге асырылады және байланыс жолға қойылады. Бұл ретте бір сұхбаттасушымен уақыт өткізу міндетті емес.

ВЕНН диаграммасы


Бейресми кездесу

Ресми кездесу

ұқсастығы



Ақпараттық мәтінмен жұмыс


Дескриптор

- Іскерлік тәсілдерне талдау жасайды;

-өз ұстанымдарын қорғайды;

Дескриптор- бейресми кездесулердің ерекшеліктерін ажыратады;


Дескриптор

- бейресми кездесу мен ресми кездесуге салыстыра отырып,талдау жасайды;

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Ең үздік жауап»

ҚБ «Алақан-жұлдыз»


ҚБ «Ең ұтымды жауап»


Ақпараттық мәтін

Үлестірмелі қағаздар

Суреттер

Тірек-сызбалар

Кесте

Қорытынды

Кері байланыс

- Нені білдім? Нені үйрендім?

- Нені толық түсінбедім?

- Немен жұмысты жалғастыру қажет?

Тақырып бойынша не білетінін, , не білгенін жазады

Оқушылар бағалайды

А4, конспект


Үй тапсырмасы

Тақырып бойынша қосымша мәліметтер әзірлеу











Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Қонақ күту, тамақтану әдебі.

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қоғамдық орындар мен көшедегі мінез-құлық

Сабақтың мақсаты

оқушыларға адамның мінезі, мінезді жетілдірудегі адамның мүмкіндіктері туралы түсінік бере отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

кезеңі


Ой салу

Дәйексөз.

«Адамда жақсы қасиеттер болмаса,

Оған бақ та, бақыт та қонбайды ».

Жүсіп Баласағұн

Дәйек сөздің мағынасын қалай түсіндіңіздер?

БББ кестесі

Білемін

Білгім келеді

Білдім









1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11



Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.


2 тапсырма

«Попс формуласы»: «Ролдік ойын арқылы мәселелерді шешуге болады»

1-қадам: «Менің ойымша...»

2-қадам: «Себебі мен оны былай түсіндіремін...»

3-қадам: «Оны мен мынадай фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын...»

4-қадам: «Осыған байланысты мен мынадай қорытындыға келдім...»


      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

кезеңі


Қызығушылықты ояту

Н Қадырбаев «Мейірім» мәтінін оқып келу.

Сұрақтар:

1. Кішкентай Айнұрдың бойында қандай қасиеттер бар?

2 Жақын адамдардың арасында қандай сезім болады?

3. Отбасы мүшелерінің жауапкершілігі дегенді қалай

түсінесіңдер?

4. Өзің отбасыңдағы жауапкершілікті қалай атқарып жүрсің

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


ҚБ «Мадақтау»

Тақырыптық суреттер

Жаңа сабақ

Мәтінмен жұмыс

«Сіз», «біз» - деген жылы сөз,

Ағайынға жарасар.

Мақал

Сұрақтар:

1. «Сіз», «Біз» деген сөзді қалай түсінесіңдер? Осы сөздің мағынасынан отбасындағы қарым-қатынасқа тән қасиеттерді байқайсыңдар?

Жақсы көретініңізді айтыңыз

Атақты ғалым бір дәрісінде “Кімді жақсы көрсеңіз, оған барып жақсы көргеніңізді ашық айтыңыз” дегенді айтады. Бір апта өтіп, психологқа

Джон есімді біреу телефон соғып, былай дейді: - Өткен аптада айтқан сөзіңіз мені қатты ойландырды. Дәрістен шығып, жақсы көретін ешкімім жоқ екенін үйге дейін ойлап бардым. Мен осыдан бес жыл бұрын әкеммен қатты ұрысып үйден кеткен біреумін. Ол кезден бері бір-бірімізге тіл қатпайтын болдық. Тіпті отбасы бірге жиналған кездердің өзінде онымен кездеспеуге тырысатынмын. Үйге жеткенімде “жақсы көретінімді” әкеме айтуға ниеттендім. Осындай шешімге келудің өзі үстімнен ауыр жүк түскендей болды. Үйден шығып, ата-анамның үйі жаққа бардым. Олардың есігін қағып, есікке әкемнің шығуын тіледім.Өйткені бірінші анамды көріп қалсам, жақсы көретінімді оған айтып,

әкеме жолығуға тағы да батылым бармай кері қайтатынымды сездім.Есікті әкем ашты. Табалдырықты аттамай есіктің алдында тұрып «Әке,жақсы көретінімді айту үшін келдім» дедім. Әкем бірден мүлдем басқа адам болып кеткендей болды: жүзі жұмсарып, көзі жасаурады.

Мені құшақтай салып, басымнан сипалай берді де: «Мен де сені жақсы көремін, ұлым менің» деді. Айтайын дегенім – жақын адамдарға

оларды жақсы көретіндігімізді айту керектігін жақсы ұққандаймын. Рахмет сізге.

· Ғалымның сөзі неліктен Джонды қатты ойландырды?

· Джонның әкесіне жақсы көретінін айтқанда неліктен үстінен жүк

түскендей болды?

· Жақсы көретін адамдармен ренжісуге бола ма?

· Сені басқалар жақсы көретінін сезінгенде қандай сезімде боласың?

· Өздерің басқаларға жақсы көретіндеріңді айтасыңдар ма? Қалай

жеткізесіңдер?

Мәтінді HІPP әдісі бойынша талдау жасау

H - istorical context - тарихи контекст (ахуал, жағдайлар)





І- ntended audience - мақсатты аудитория





P - oint of view (author's) - автор көзқарасы





P - urpose (author's) - автор мақсаты








Ақпараттық мәтінмен жұмыс

Дескриптор

-отбасындағы әдептілік,қарым-қатынас әдебінің ерекшеліктеріне сипаттама береді

;

Дескриптормәтіндегі негізгі идеяны анықтайды

-қорытынды жасайды;

Дескриптор

- қарым қатынас әдебіне автордың көзқарасынаталдау жасайды;

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Ең үздік жауап»


ҚБ «Алақан-жұлдыз»


ҚБ «Ең ұтымды жауап»


Ақпараттық мәтін

Үлестірмелі қағаздар

Суреттер

Тірек-сызбалар

Кесте

Қорытынды

Кері байланыс

Табыс сатысы» әдісі: кәдімгі сатының суреті, сатының

1 - баспалдағы Мен.............. БІЛЕМІН

2 - баспалдағы Мен.................. ТҮСІНЕМІН*,

3 - баспалдағы Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН

Тақырып бойынша не білетінін, , не білгенін жазады

Оқушылар бағалайды

А4, конспект


Үй тапсырмасы

«Мен және отбасым» Эссе