Файл: Білім беру йымы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.04.2024

Просмотров: 32

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Білім беру ұйымы

Жамбыл Жабаев атындағы №15 тірек мектебі


Бөлімі

Менің мектебім

Педагогтің аты жөні:

С.Акдаулетова

Күні:

29.11.2021ж

Сынып:

2

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Менің ұстазым «Мұғалім ол біздің»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.1.2 1- түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындау;

2.1.1.2 -әуеннің вокалдық, аспаптық түрін ажырату және анықтау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Түрлі сипаттағы әндерді ән айту ережесімен сақтап орындайды.

Көпшілік оқушылар:Әуеннің вокалдық,аспаптық түрін ажыратады.

Кейбір оқушылар:Әннің көңіл күйімен жұмыс жүргізеді.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы


Амандасу.

Ұстаз деген кім?

Ұстаз еңбегі қаншалықты зор?
1-тапсырма. Тыңдау,талдау,орындау.

Ұстаз болу-жүректің батырлығы,

Ұстаз болу-сезімнің ақындығы.

Ұстаз болу -мінездің күн шуағы,

Азбайтұғын адамның алтындығы.
«Мұғалім ол біздің» әні.

«Сұрақ ілмегі» әдісі.

Ән қандай сезімді оятады?

Композитор қандай көркемдеуіш құралдарды қолданған?

2-тапсырма. Талдау
«Сұрақ ілмегі» әдісі.

-Суреттерде адамның қандай көңіл күйі бейнеленген.

-Атап шық, өз ойыңды айт.

-Саған мұндай көңіл күй түрлері таныс па?

3-тапсырма. Тыңдау және талдау.

«Қандай көңіл күй?» ойын.

Ойынның шарты:

Л.Хамидидің «Бұлбұл» әні, Дәулеткерейдің «Көрұғлы» күйі.
Кері байланыс

«Жаңбырлы кемпірқосақ»


Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Өлең шумағын оқып,талдайды. Кестеден қажетті сөздерді таңдап,өзінің білім алудағы портретін жасайды.

Әнді бірге орындайды.

Көңіл күйге талдау жасайды

Оқушы пікірін айтады





фонохрестоматия


Смайликтер

Стикер








Білім беру ұйымы

Жамбыл Жабаев атындағы №15 тірек мектебі


Бөлімі

Менің мектебім

Педагогтің аты жөні:

С.Акдаулетова

Күні:




Сынып:

2

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Көңілді демалыс «Он дегенім-Отаным»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.1.2.2 - ансамбльде музыкалық аспаптардың көмегімен шығарманы қарапайым ырғақпен сүйемелдеп орындау;

2.1.3.1 - музыкалық шығармадағы негізгі әуенді, музыкалық фраза, музыкалық сөйлемді анықтау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: ансамбльде музыкалық аспаптардың көмегімен шығарманы қарапайым ырғақпен сүйемелдеп орындайды.

Көпшілік оқушылар: музыкалық шығармадағы негізгі әуенді, музыкалық фраза, музыкалық сөйлемді анықтайды.

Кейбір оқушылар: Өз білімін көрсетеді.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы


Амандасу. Ақпарат іздеу.

«Көңіліді үзіліс

Суырыпсалма. «Санамақ жарысы» музыкалық ойын.

Ойынның шарты: Мұғалім сабақта оқушылардан санамақ туралы сұрайды. Түсінік беру үшін бейнежазба көрсетеді.Балалар үш топқа бөлінеді.
2-тапсырма. Орындау.

«Он дегенім Отаным»

Он дегенім Отаным,

Тоғыз деген топырағым,

Сегіз сеңгір тауым,

Жеті жасыл бауларым,

Алты алтын Күн төккен нұр,

Бес бұлағым мөп мөлдір,

Төрт туған ел дәулетті,

Үш үйлерім сәулетті,

Екі ата анам өбекті,

Бір бақытты бөбектер.

Сұрақтарға жауап беріңіздер:

- Ән шығарманың екпінін, сипатын анықтаңыз

- Ән шығарманың динамикасын анықтаңыз?

- Шығарманың мазмұнына, сипатына және көңіл-күйіне екпін қалай әсер етеді?

3-тапсырма. Музыка шығару және таныстырылым.

«Мектептегі бір күнім» ойын

Ойынның шарты:Тобыңның атына сәйкес музыкалық композиция шығар.
Кері байланыс


Оқушылар қайталап орындайды

Талап бойынша олар санамақты әнімен орындауы тиіс.Қай топ неғұрлым көп санамақ дайындалса, сол топ жеңеді.

Ән орындау

Шығармашылықпен жұмыс



Жапондық әдіс






http://youtube.com/watch?v=klTkvOum1Fs

Фонохрестоматия.


Оқулық



Сабақтың соңы




Білім беру ұйымы

Жамбыл Жабаев атындағы №15 тірек мектебі

Бөлімі

Менің туған өлкем

Педагогтің аты жөні:

Акдаулетова С.Н

Күні:




Сынып:

2

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Туған өлкемнің қыс мезгілі. «Қыстың күні көңілді» әні

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындау;

2.1.3.2 -ұлттық және классикалық аспаптардың дыбысталуын салыстыру;

2.1.2.2 -ансамбльде музыкалық аспаптардың көмегімен шығарманы қарапайым ырғақпен сүйемелдеп орындау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындайды.

Көпшілік оқушылар: ұлттық және классикалық аспаптардың дыбысталуын салыстырады.

Кейбір оқушылар: ансамбльде музыкалық аспаптардың көмегімен шығарманы қарапайым ырғақпен сүйемелдеп орындайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы


Амандасу.
1-тапсырма.Тыңдау.Зерттеу

Қыс мезгіліне арнап көптеген композиторлар музыка жазды.Солардың бірі Серік Еркімбаев.Композитор шығармасында өзінің бала кезінде атасының ауылына барған кездерін суреттеген.Ол өз шығармасын «Қысқы ертегі»деп атады.

Туған жеріңде қыс қандай болады?Әңгімелеп бер.

Суретшілер қыстағы аязды бейнелеу үшін қандай бояулар қолданады?

Мына суреттердің өзара ерекшеліктері мен ұқсастығын айтып бер.

Қысқы табиғатты қандай сөздермен суреттер едің?

Дауыс жаттығуы

2-тапсырма. Ән үйрену. «Қыстың күні көңілді» әні. Өлеңін жазған: Қ.Ыдырысов.

Әнін жазған: К.Қуатбаев

3-тапсырма. Суырыпсалма


Рефлексия
-Бүгін мен білдім....

-Қиындық тудырды.....

-Қолымнан келді.....

-Мен үйрендім.....



«Ара ұясы»

Оқушылар жыл мезгілдері туралы ой қозғайды.

Оқушылар туған жердің қыс мезгілінің ерекшелігін баян етеді.

Ән орындау

Әнді біргелікте орындайды






Бас бармақ

Бағдаршам





Суреттер

Презентация №3

Дауыс жаттығуы - YouTube
Музыка 2 сынып, 14-сабақ. Туған өлкемнің табиғаты. Қыс - YouTube









Білім беру ұйым атауы

Жамбыл Жабаев атындағы №15 тірек мектебі

Бөлімі

Менің туған өлкем

Педагогтің аты жөні:

Акдаулетова С

Күні:




Сынып:

2

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Қыстың көзі қырауда

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.1.1.1-музыканың көркемдеуші құралдарын және

музыканың сипатын анықтау;

2.1.2.2 -ансамбльде музыкалық аспаптардың көмегімен шығарманы қарапайым ырғықпен сүйемелдеп орындау;

2.2.1.1 -музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу;

2.3.1.1 - шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай білу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

музыкалық көркемдеуші құралдарың көмегімен музыканың сипатын анықтайды;

Көпшілік оқушылар:

ұлттық және классикалық аспаптардың дыбысталуын салыстырады;

Кейбір оқушылар: Зерттеу жұмысын жүргізеді.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы


Амандасу

1-тапсырма. Тыңдау.

Ақ киімді денелі ақсақалды,

Соқыр,мылқау танымас тірі жанды.

Үсті-басы ақ қырау түсі суық,

Басқан жері сықырлап келіп қалды.

«Қыс» үзінді тыңдау
2-тапсырма. Тыңдау,талқылау

Қыс.Желтоқсан

Музыкалық аспаптар скрипка және домбыра.
3-тапсырма Зерттеу

Ұсынылған музыкалық аспаптарға қарап қыс айындағы дыбыстарды бейнеле.

Кері байланыс
-Бүгін мен білдім....

-Қиындық тудырды.....

-Қолымнан келді.....

-Мен үйрендім.....



Музыканың көркемдеуіш құралдарын пайдалана отырып,өлең шумағын оқиды.


Күйді тыңдап талдау жұмысын жүргізеді.
Шулы музыкалық аспаптарды алып,шығармашылық жұмыс жасау.







Жапондық әдіс




Фонохрестоматия.


Сабақтың соңы




Білім беру ұйымының атауы

№15 тірек мектебі

Бөлімі

Менің туған өлкем

Педагогтің аты жөні:

Акдаулетова С

Күні:

27.12.2021ж

Сынып:



Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Туған жерім Қазақстан. Отаным-Қазақстан.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындау;

2.1.1.2 -әуеннің вокалдық, аспаптық түрін ажырату және анықтау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:музыкалық көркемдеуші құралдарың көмегімен музыканың сипатын анықтайды.

Көпшілік оқушылар:әуеннің вокалдық, аспаптық түрін ажыратады.

Кейбір оқушылар:Шығармашылық жұмыс жасайды.


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы


Ұйымдастыру кезеңі.

«Миға шабуыл» әдісі.

НҚАТАЗҚСА


1-тапсырма. Орындау. «Отаным-Қазақстан» әні.
Кең-байтақ көз жетпейтін жерім менің,

Таулы орман,жасыл жайлау,көлім менің.

Бүгінде бар әлемге даңқын шықты,

Тәуелсіз Қазақстан-елім менің.
Жасампаз жыр әнім,

Өзіңсін ғажапстан.

Өсиет,ұраным,

Отаным-Қазақстан.
«Ара ұясы» әдісі.

Әннің мазмұнына көңіл бөл. Қазақстан жерінің сұлулығын, байлығын және халықтың ауыз бірлігін сыныптастарыңмен әңгімеле.

2-тапсырма. Музыка тыңдау

«Сарыарқа» күйі.

  • Құрманғазының «Сарыарқа» күйін тыңда және берілген сұрақтарға жауап бер.

  • Күй қандай күйде, қандай екпінде орындалды?

  • Орындалу баарысында күйдің динамикасы өзгердіме?

Құрманғазы Сағырбайұлы қазақтың ұлы күйші композиторы. Қазақтың аспаптық музыка өнерінің негізін қалаушы.
3-тапсырма. Музыка шығару. «Туған өлкемнің сұлу табиғаты» (суырыпсалма ойын)

Кері байланыс



Әріптердің орнын ауыстырып мемлекет атауын табады.

Әнді тыңдайды.


Әнді біргелікте орындайды


Шығарманы талдайды

Ойынның шарты: Дәптеріңе жазған туған жерді дәріптейтін сөздерден төрт жол өлең шығарады. Динамикалық белгілері және ұрмалы, шулы аспаптарды пайдалана отырып, сөздерді кез келген әуенге салады.

Кері байланыс

«Интервью» тәсілі бойынша кері байланыс жүргізеді.

Кері байланыс

«Интервью» тәсілі бойынша кері байланыс жүргізеді.



Жапондық бағалау






Музыка 2 сынып, 16-сабақ. Менің Отаным —Қазақстан - YouTube

Музыка 2 сынып, 16-сабақ. Менің Отаным —Қазақстан - YouTube

Микрафон