ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 28.04.2024
Просмотров: 34
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | Акдаулетова С | ||||||
Бөлімі | Менің туған өлкем | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Акдаулетова С | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып:2а | 2А | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Құтты болсын жаңа жыл. | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 2.3.1.1 - шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай білу; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Жаңа жыл тарихын біледі. Көпшілік оқушылар: Жоба құрастырады. Кейбір оқушылар:Шығармашылықпен жұмыс жасайды. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Амандасу. «Сәлем» 1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған, 2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан, 3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен, 4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс, 5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін, 6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем! Жаңа жыл тарихы 1-тапсырма.Жоба дайындау және құрастыру. -Концерттің тақырыбын анықтау. -Концерттің бағдарламасын дайындауды үйрену. -Концертке жауапты оқушыларды тағайындауды үйрену. -Концерт бағдарламасына кірген әндер,би мен театрланған көріністерге репетиция жасау. Өз біліміңді тексер. | Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады: Оқушылар жаңа жылдыі шығу тарихымен бейнебаян арқылы танысады. Оқушылар концерт ұйымдастырады. Жекеленген оқушылар жұмыс жасайды. Өткен тақырыптар бойынша оқушы өз жұмыстарын көрсетеді. | | http://youtube.com/watch?v=z30MlLwczyY Оқулық | |||
| Кері байланыс -Бүгін мен білдім.... -Қиындық тудырды..... -Қолымнан келді..... -Мен үйрендім..... | | | |
Білім беру ұйымының атауы | Акдаулетова С | ||||||
Бөлімі | Дені саудың жаны сау. | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Акдаулетова С | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып:2а | 2А | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Би билейік.Кел, билейік! | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындау; 2.1.1.2 -әуеннің вокалдық, аспаптық түрін ажырату және анықтау; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындайды. Көпшілік оқушылар: әуеннің вокалдық, аспаптық түрін ажыратады және анықтайды. Кейбір оқушылар: Музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізеді. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Амандасу. «Сәлем» 1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған, 2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан, 3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен, 4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс, 5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін, 6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем! «ИЯ» немесе «Жалған» ойыны -Дыбыстар жалпы екі түрге шулы дыбыстар және музыкалық дыбыстар болып бөлінеді? ИЯ -Полька,марш,вальс бұл ырғақ түрлері. ИЯ -До дыбысы екінші сызықта орналасады. ЖОҚ -Крещендо динамикалық белгісі,дыбысты біртіндеп түсіру. ЖОҚ -P бұл белгі пиано,ақырын деген мағынаны білдіреді.ИЯ -Ән,би,күй,терме,айтыс,жыр,толғау т.б бұлар музыкалық жанрлар.ИЯ Ақпарат іздеу. 1-тапсырма. Тыңдау және талдау. Құрманғазының күйі «Адай» күйі «Сұрақ ілмегі» әдісі бойынша төмендегі сұрақтарға жауап бер. Орындау
«Кел билейік»әні «Кел билейік» әні Өлеңін жазған: М.Әлімбаев Әнін жазған: Б.Байқадамов
Неге тұрсың билемей, Кел билейік,іркілмейік, Неге отырсың үйренбей. Қайырамасы: Жалығуды білмейміз, Жабығуды білмейіз, Жауқазындай көз тартып, Жайран қағып билейміз. 2-тапсырма. Шығармашылық. «Адай» күйі «Кел,билейік» | Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады: Қойылған сұрақтардың дұрыс бұрысын анықтайды. Күйді тыңдау, талдау Әнді үйренеді. Тыңдалған шығармаларға би қимылын жасайды. | «Жапондық» бағалау Бас бармақ Жапондық бағалау | Инт.тақта Фонохрестоматия Фонохрестоматия Оқулық Фонохрестоматия | |||
| Кері байланыс «Интервью» | «Интервью» тәсілі бойынша кері байланыс жүргізеді. | | микрафон |
Білім беру ұйымының атауы | №15 тірек мектебі | ||||||
Бөлімі | Дені саудың-жаны сау | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Акдаулетова С | ||||||
Күні: | 24.01.2022ж | ||||||
Сынып: | 2А | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Шынығудан жалықпа. «Жас спортшылар жыры» | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 2.1.1.1-музыканың көркемдеуші құралдарын және музыканың сипатын анықтау 2.2.1.2 -қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану; 2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындау; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: музыканың көркемдеуші құралдарын және музыканың сипатын анықтай алады. Көпшілік оқушылар: түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындайды; Кейбір оқушылар: қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолданады. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Амандасу. «Сәлем» 1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған, 2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан, 3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен, 4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс, 5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін, 6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем! 1-тапсырма. Тыңдау.Орындау Шал Мырза (Тоқболатұлы) (1850-1934) Аралдың Қарақұм аймағындағы Жыланды деген жерде дүниеге келген. Ел ішінде күйші Шал Мырза атанады. Құрманай Төремұрат, Дайрабай, Арынғазы, Үсен күйшілерден ұлағат алған Мырзаның тәрбиелеп, батасын берген шәкірттері – Қазанғап пен Жалдыбай. Бүгінгі таңда күйшінің 20-дан астам күйі белгілі. Солардың бір тобы – күй жанрының ең күрделі түрлерінің бірі тартыс күйлері. Оның «Қос қыз», «Терісқақпай», «Ташауыз» күйлері кең тараған. «Мереке» күйі «Спорт білімпазы» ойыны. Сабақ тақырыбына сай жұмбақты шешіңіздер. Сұраққа жауап беріңіздер: - Қандай қысқы спорттық ойын түрлерін білесіздер? - Бүгінгі сабақта не туралы айтылады? -Музыканы қысқы спорттық ойындармен қалай байланыстыруға болады? 2-тапсырма. Шығармашылық «Ән-ойын» Жүгірейік,доп,тебейік. Неге тұрсың? (жүгірмей,доп теппей,гүл термей) Неге тұрсың? (үйренбей,доп теппей,гүл термей) 3-тапсырма. Орындау. «Жас спортшылар жыры» әні Кері байланыс | Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады: Шығарманы тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді. Суырыпсалмалық қабілеттерін танытады. Әнді тыңдау,талдау «Интервью» тәсілі бойынша кері байланыс жүргізеді. | Бас бармақ | http://youtube.com/watch?v=vjqH-v4YvOk Оқулық Фонохрестоматия микрафон | |||
Сабақтың соңы |
Білім беру ұйым атауы | №15 тірек мектебі | ||||||
Бөлімі: | Дені саудың-жаны сау. | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Акдаулетова С | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 2 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Қызықты ойын. «Спорт біздің досымыз»әні | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 2.1.1.1-музыканың көркемдеуші құралдарын және музыканың сипатын анықтау 2.2.1.2 -қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану; 2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындау; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлығы:Түрлі сипатты әндерді жеке, ансамбль және хор құрамында ән айту ережесін сақтап орындайды Көпшілігі: Көркемдеуіш құралдармен жұмыс жасайды. Кейбірі:Шығармашылық жұмыс жасайды. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Амандасу. «Сәлем» 1) Бас бармақтарын тигізеді - Саған, 2) Екінші саусақтарын тигізеді - Әрқашан, 3) Ортанғы саусақтарын тигізеді - Үлкен, 4) Аты жоқ саусақтарын тигізеді - Табыс, 5) Кішкентай саусақтарын тигізеді - Тілеймін, 6)Алақандарын тигізіп, амандасады - Сәлем! 1-тапсырма. Орындау. М.Сағатовтың «Спорт біздің досымыз» әнін қайталап, талапқа сай мәнерлеп орында. Спорт туралы қандай тақпақтар білесің? 2-тапсырма. Суырыпсалма. «Пинг понг» ойыны. «Спорт біздің досымыз» әнін «Пинг понг» ойынының ережесіне сәйкес орында. 3-тапсырма Шығармашылық Шулы музыкалық аспаптармен музыка сүйемелдеу Рефлексия | Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне жақсы тілек тілейді. Оқушылар саусақтарын бір-бірден тигізіп, бір сөзден айтады: Ән орындау Тыңдалған шығарманы әрлейді | | Фонохрестоматия Фонохрестоматия |
Білім беру ұйым атауы | №15 тірек мектебі | ||||||
Бөлімі: | Дені саудың-жаны сау | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Акдаулетова С | ||||||
Күні: | 7.02.2022ж | ||||||
Сынып: | 2 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Пайдалы тағам-денсаулық кепілі. «Дастархан»әні Пайдалы тағам-денсаулық кепілі. «Дастархан»әні | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 2.1.3.1 - музыкалық шығармадағы негізгі әуенді, музыкалық фраза, музыкалық сөйлемді анықтау; 2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтапорындау; 2.2.1.2 - қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: «Дастархан» әнін ережені сақтай отырып орындайды. Көпшілік оқушылар: Ұлттық тағамдар туралы біледі. Кейбір оқушылар: Қарапайым музыкалық шығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолданады | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Сәлемдесу. 1 – тапсырма: «Шыбын ұрғыш» әдісі -Қысқы спорт түрлерін ата.... -Әнді жалғастыр Спорт – біздің досымыз, Күш-қайраты сыналған...... -Балалар,сендердің дендерің сау,мықты болу үшін не қажет? -Жұмбақты шеш.... Қыстай жегіп қос атты, Көктем шыға босаттым. Шаңғы -Қыс айында мұз айдында, Жүгіріп зыр қағады. Бір адамды екеу ара, Көтеріп ап барады. Коньки Мәтінді түсініп оқып, мазмұндап беріңдер. Ас-адамның арқауы Адам әр уақытта тамақ ішпей тұрмайды. Ол алуан түрлі болады.Тамақ арқылы ағза қажетті мөлшерде ақуызбен, маймен, көмірсутегімен, минералды заттармен, дәрумендермен, сумен қамтамасыз етіледі. Әдетте тауық жұмыртқасы, ірімшік пен сүзбе таза ақуыздан тұрады. Ет пен балықта да ақуыз көп болады. Майлар да әртүрлі болады.Өсімдіктен алынатын сұйық майлар да аз емес. Қант пен крахмалда, ботқада, нанда, картопта, жеміс жидектердің құрамында көмірсутек көп болады.Адамға тәулік сайын күніне жүз грамм ақуыз, сексен бес грамм май, төрт жүз грамм көмірсутек қажет. Халқымыз қонақ келсе,дастарханнан дәм татқызбай жібермеген.Қонағына ең дәмді, денсаулығына өте пайдалы тағам мен сусындарын ұсынған.Денсаулықтың негізі дұрыс тамақтану.Мысалы: Қымыз-ауруға ем,сауға-қуат.Шұбат әрі сусын,әрі тағам. 2-тапсырма. Тыңдау. Орындау. «Дастархан» Әнін жазған: К.Дүйсекеев Өлеңін жазған:А.Нысаналин 1.Ей, халайық, халайық, Бар өнерге салайық, Ас ұсынып бас тартқан, Жайылып тұр дастархан. Қайырмасы: Дастархан ау, дастархан, Берекелі дастархан, Мерекелі дастархан. 2. Айналайын ағайын, Үміт отын жағайын, Уайым қайғы жоқ болсын, Қуанышың көп болсын. Қайырмасы: 3-тапсырма. Суырыпсалма. Әуенді-ырғақты ойын Қымыз,сүт,қаймақ,шұбат, Дәмі аузыңнан кетпейді. Отқа піскен таңдыр нан, Ештеңеге жетпейді. Рефлексия ҚҚҚ Мен үшін қызық Мен үшін құнды Мен үшін қиын | Оқушылар ызындап,шыбын дауысын салады. Ызын тоқтаған уақытта оқушы өзі таңдаған шыбынды ұрып,астындағы сұраққа жауап береді. Мәтінді оқып,талдау жұмыстарын жүргізеді. Ән орындау Әнді біргелікте орындайды Шығармашылық жұмысты орындайды Оқушы ойы | Ашық алақан Бас бармақ | Тақта,суреттер Музыка 2 сынып 20 сабақ Ас-адамның арқауы - YouTubee.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Оқулық Шулы аспаптар Тақта | |||
Сабақтың соңы |