ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 55
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
-
Топтастыру«Мозаика»1-топ: «Монитор»
әдісі2-топ:
Оқушылар «Пернетақта» мұғалім
9
| үстелінен сурет | Оқушылар сөздерді | | | |||
| қиындысы | таңдап, | | топқа | | | |
| бейнеленген | жиналған соң, сурет | | | |||
| бір дана | қағаз | туралы өз ойларын | | | ||
| қиындысын | айтады. | | | | | |
| таңдап | алады. | 5.Сабақтың | | | | |
| Алынған | қағаз | тақырыбы, | | | | |
| қиындысында | мақсаты, | | | | | |
| бейнеленген | критерийлерімен | | | |||
| суретті | | таныстыру. | | | | |
| жинақталып | | | | | | |
| құрастыру | | | | | | |
| арқылы | екі | | | | | |
| топқа бірігеді. | | | | | | |
(МК, Ұ) Ой | Миға шабуыл | ✓ 1-суретте | не | Мұғалім | Интерактивті | ||
қозғау. «Миға | «Ой қозғау» | бейнеленген? | сұраққа жауап | тақта | |||
шабуыл» әдісі | әдісі. | | ✓ Суреттердің бір- | беруде | | ||
| Алдыңғы білім | бірінен | | қандай | белсенділік | | |
| мен | жаңа | айырмашылығы | танытқан | | ||
| сабақты | | бар? | | | оқушыларды | |
| байланыстыру | ✓ Компьютерді | «Фигуралар» | | |||
| мақсатында | қай | жерден | әдісі арқылы | | ||
| төменде | | сатып | | алуға | бағалайды. | |
| берілген | | болады? | | | Жұлдызша – | |
| сұрақтарға | ✓ 2-суретте | | «Жарайсың!». | | ||
| мұғалімнің | қандай | | | Тіктөртбұрыш | | |
| көмегімен | құрылғылар | – «Жақсы!». | | |||
| (бағыт- | | бейнеленген? | Үшбұрыш – | | ||
| бағдары, | | ✓ Бұл | | | «Талпын!». | |
| нұсқауымен) | құрылғылардың | | | |||
| жауап іздейді. | қайсысының | | | |||
| Интерактивті | қызметі | | | | | |
| тақтадан | | басқаларынан | | | ||
| төмендегі1- | өзгеше? | | | | | |
| сурет | | | | | | |
| көрсетіліп, | ✓ Компьютермен | | | |||
| оқушыларға | таныссың ба? | | | |||
| сұрақтар | | ✓ Компьютер | | | ||
| қойылады | құрылғылары- | | | |||
| және | жауап | ның | | атауын | | |
| беріп, | | білесің бе? | | | ||
| ұжыммен | | | | | | |
| талқыланады. | | | | | | |
| Жұмыс | | Құрылғылар | | қалай | «Мадақтау | Жұмыс |
| дәптеріндегі | аталады? Жаз. | сөз» әдісі | дәптері. | |||
| №2тапсырманы | | | | арқылы | 6-бет | |
| орында. | | | | | бағаланады: | |
| | | | | | «Жарайсың! | |
| | | | | | Жақсы! Өте | |
| | | | | | жақсы! | |
| | | | | | Талпын!» | |
10
Жаңа сабаққа Мұғалімнің кіріспе сөзі
дайындық. Оқушыларға жаңа білім бойынша мұғалімнің түсіндіру кіріспе сөзі
жүргізіледі.
Мұғалімнің түсіндірмесі:
-
Компьютер – ақпаратпен жұмыс істеуге арналған құрылғы.
-
Монитор – мәтін, цифр, суреттерді экранда көрсететін құрал.
-
Пернетақта – компьютерге мәтін енгізуге арналған құрылғы
-
Тінтуір – бұл құрылғы курсормен басқарылып, компьютерге команда береді.
| Жүйелік блок – ішкі құрылғылар орналасқан корпус. | | | ||||||
Сабақтың | «Галерея» әдісі. | 1- тапсырма: | ҚБ: | Мұғалім | | ||||
ортасы | Қабырғаларға | | Тәжірибеңе | топта | | | |||
(26 мин) | алдын | ала | | сүйеніп | | белсенділік | | | |
| оқулықта | | | компьютерге | танытқан | | | ||
| берілген | | | қатысты | | оқушыларды | | | |
| құрылғылар | | құрылғыларды | «Фигуралар» | | | |||
| бейнеленген | | анықта (2-сурет). | әдісі | арқылы | | |||
| суреттер | | | Бұл | | бағалайды. | | | |
| ілінеді. | Сол | | құрылғылардың | Жұлдызша | – | | ||
| суреттерді | | қызметін | білесің | «Жарайсың!». | | | ||
| оқушылар | | бе? | | Тіктөртбұрыш | | |||
| аралап, | | | Дескриптор: | – | «Жақсы!». | | ||
| тамашалап, өз | - Қабырғада | Үшбұрыш | – | | ||||
| ойларымен | | ілінген | | «Талпын!». | | | ||
| бөліседі. | | | суреттермен | | | | | |
| | | | танысады. | | | | | |
| | | - | Құрылғыларды | | | | | |
| | | | атқаратын | | | | | |
| | | | қызметіне қарай | | | | | |
| | | | ажыратады. | | | | | |
| | | - | Компьютерге | | | | | |
| | | | қатысты | | | | | |
| | | | құрылғыларды | | | | | |
| | | | анықтап | | | | | |
| | | | жазады. | | | | | |
| | | - | Жазған | | | | | |
| | | | құрылғылардың | | | | | |
| | | | қызметін | | | | | |
| | | | айтады. | | | | | |
| (Ж)«Ойлан, | ***. 2-тапсырма: | ҚБ: Мұғалім | | | ||||
| жұптас, | бөліс» | Көрсетілген | жұптық | | Интерактивті | |||
| әдісі. | | құрығылардың | жұмыста | | тақта | |||
| Интерактивті | бәрінің | қызметін | белсенділік | | | |||
| тақтадан | | қосса, | қандай | танытқан | | | ||
| әртүрлі | | құрылғы | шығады | оқушыларды | | | ||
| құрылғылар | (7-сурет). Түсіндір. | «Фигуралар» | | | ||||
| бейнеленген 4 | Дескриптор: | әдісі арқылы | | | ||||
| сурет | | - | Экранда | бағалайды. | | | ||
| көрсетіледі. | | көрсетілген | Жұлдызша – | | | |||
| | | | құрылғылармен | «Жарайсың!». | | | ||
| | | | танысады. | Тіктөртбұрыш | | |||
| | | | | | – «Жақсы!». | | |
11
| | | | - | Құрылғыларды | Үшбұрыш – | | | ||
| | | | | атқаратын | «Талпын!». | | | ||
| | | | | қызметіне қарай | | | | | |
| | | | | ажыратады. | | | | | |
| | | | - | Құрылғылардың | | | | | |
| | | | | бәрінің | | | | | |
| | | | | қызметін қосса, | | | | | |
| | | | | қандай құрылғы | | | | | |
| | | | | шығатынын | | | | | |
| | | | | анықтайды. | | | | | |
Сабақтың соңы | | (Ұ). Оқушылар | | ✓ Бүгін | мен не | ҚБ: | Мұғалім | Интерактивті | ||
7 мин. | | төменде | | білдім? | | жұптық | | тақта | ||
| | берілген | | ✓ Қалай | жұмыс | жұмыста | | | ||
Сабақты | | қорытынды | | жасадым, кімге | белсенділік | | | |||
бекіту. | | сұрақтарға | | көмек бердім? | танытқан | | | |||
Рефлексия. | | жауап береді. | | ✓ Сабақ | маған | оқушыларды | | | ||
| | | | | ұнады | ма? | «Фигуралар» | | | |
| | | | | Неліктен? | әдісі | арқылы | | ||
| | | | | ✓ Мен | сабақта | бағалайды. | | | |
| | | | | өзімді | қалайша | Жұлдызша | – | | |
| | | | | сезіндім? | «Жарайсың!». | | | ||
| | | | | | | Тіктөртбұрыш | | ||
| | | | | | | – | «Жақсы!». | | |
| | | | | | | Үшбұрыш | – | | |
| | | | | | | «Талпын!». | | | |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен | | Бағалау. Сіз | Денсаулық және қауіпсіздік | |||||||
көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз | | оқушылардың | техникасын сақтау. | |||||||
қабілеттірек оқушылардың алдына | | материалды игеру | | | | | ||||
қандай тапсырмалар қоясыз? | | деңгейін қалай | | | | | ||||
| | | | | тексеруді | | | | | |
| | | | | жоспарлап | | | | | |
| | | | | отырсыз? | | | | | |
«Диалог және | қолдау | көрсету», | | «Фигуралар» әдісі | Денсаулық сақтау | |||||
«Тапсырма», «Жіктеу». | | | | | технологиялары. | |||||
| | | | | | | Сабақта сергіту жаттығулары | |||
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, | | | | мен белсенді жұмыс түрлерін | ||||||
белгілі бір оқушыдан | күтілетін | | | | қолданамын. | | | |||
нәтижені, оқушыға жеке қолдау | | | | Осы сабақта қолданылатын | ||||||
көрсетуде, оқу материалы мен | | | | қауіпсіздік техникасы | ||||||
ресурстарды оқушылардың жеке | | | | ережелерінің тармақтары | ||||||
қабілеттерін | ескере | отырып | | | | орындалады. | | | ||
әзірлеуді қамтиды. | | | | | | | | |
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
12
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
№ 3- сабақ. А бөлімі.
Бөлімі: | 1-бөлім. Ақпараттық этикет (ортақ тақырып: «Саяхат») | |
Педагогтің аты-жөні: | | |
Күні: | | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Интернет -ақпарат көзі | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес | 1.3.1.1 желідегі ақпараттың барлығы сенімді, пайдалы емес | |||
оқу мақсаты | екенін түсіну. | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушы үшін: | |||
| | | | |
| Интернет және желідегі ақпаратпен танысады. | |||
| Көпшілік оқушылар үшін: | | ||
| Интернет және желідегі ақпаратпен танысып, пайдалы емес | |||
| екенін түсінеді. | |||
| Кейбір оқушылар үшін: | | ||
| ***.Интернет және желідегі пайдалы және пайдасыз | |||
| ақпаратпен танысады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ | Педагогтің іс- | Оқушының іс- | Бағалау | Ресурстар | ||
кезеңі/Уақыты | әрекеті | әрекеті | | | | |
(Ұ) | 1. Сәлемдесу. | Ширату тапсырмасы. «Бұлт үстіндегі саяхат» | ||||
Ұйымдастыру | 2. Оқушылар- | ойыны | | | | |
кезеңі: | ды түгендеу. | Нұсқау: көздеріңді жауып, ыңғайлы отырыңдар. | ||||
1-7 мин. | | Екі-үш рет терең дем алыңдар. Мен сендерді бұлт | ||||
| | үстімен | саяхатқа | шақырмақшымын. | Томпақ | |
| | жастықтардан құралған жұмсақ тауға ұқсаған аппақ | ||||
| | мамық бұлт үстіне секіріңдер. Аяқтарың, арқаларың, | ||||
| | барлық денең осы үлкен бұлт жастыққа ыңғайлы | ||||
| | орналасқанын сезініңдер. Саяхат басталады. Бұлт | ||||
| | жайлап, көк аспанға көтеріледі. Самал жел | ||||
| | беттеріңнен сипайды. Мұнда. Биік аспанда мүлгіген | ||||
| | тыныштық орнаған. Бұлт сендерді өздеріңді бақытты | ||||
| | сезінетін жерге жеткізеді. Бұл жерде сендер өздеріңді | ||||
| | байсалды сезінесіңдер. Осы жерде ғажайып және | ||||
| | таңғаларлық оқиға орын алуы мүмкін....(30 секунд). | ||||
| | Енді сендер тағы да бұлт үстіндесіңдер. Ол сендерді | ||||
| | қайтадан сынып ішіне әкеле жатыр. Бұлттан түсіп, | ||||
| | оған рақмет айтыңдар... Бұлт ақырындап ауада ери | ||||
| | бастайды. Қолдарыңды созып, көздеріңді ашыңдар, | ||||
| | сендер сергек, ширақ, зейіндісіңдер. /Бұл ойын | ||||
| | оқушыларға психологиялық жағымды көңіл-күй | ||||
| | сыйлайды/. | | | | |
Топтастыру | «Мозаика» | 1-топ: | | | | |
| әдісі. | «Интернет» | | | | |
| Оқушылар | 2-топ: «Браузер» | | | |