Файл: 11 1 nші дрежелі тбір жне nші дрежелі арифметикалы тбір анытамасын білу.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.02.2024

Просмотров: 50

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №24

Сабақтың тақырыбы: Иррационал теңсіздікті интервалдар әдісімен шешу

Бөлімі:




Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Иррационал теңсіздікті интервалдар әдісімен шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.2.2.5 – иррационал теңсіздіктерді шеше алу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Иррационал теңсіздіктер тақырыбын жеткік меңгереді,түсініктерін дамытады білім қалыптастыды

Көптеген оқушылар істей алады: Иррационал теңсіздік және ирационал теңсіздіктерді шешу әдістерін үйренеді

Кейбір оқушылар істей алады: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдылары жетіледі

Бағалау критерийлері



-Тақырып бойынша оқушылар білімін жалпылау,иррационал теңсіздіктерді шешудің әртүрлі әдістерін көрсету, оқушыларға есеп шығаруға зерттеу позициясынан келуді көрсету.

-Өзіндік білім көтеру дағдысын қалыптастыру, өз ісін ұйымдастыра білу, уй тапсырмасын орындағанда жұптық жұмысқа дағдыландыру, өз ісін талдай салыстыра білуге , қорытынды шығара білуге дағдыландыру, логикалық ойын дамыту.

Құндылықтарға баулу


Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин.


8 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

Өткенге шолу. Бірнеше сұрақ беру арқылы өткен сабақты қайталаймыз. Үй тапсырмасын келесі есепті орындау арқылы тексереді.



Берілген тапсырманы орындайды

Дискриптор:

Берілген тапсырманы орындайды Жалпы балл -3


Оқулық 11 – сынып


Сабақтың ортасы

20 мин

1-тапсырма:



Оқушылар тапсырманы орындайды.


Дескриптор

- Есепті шығарады
Жалпы балл -2

Презентация

Оқулық 11 – сынып


Жеке жұмыс

16 мин

2-тапсырма

Теңсіздікті шеш


Дескриптор:

-Теңсіздікті шешеді

Жалпы балл -5

ДК экраны

Презентация

ДМ

Сабақтың соңы.

Рефлексия

4мин

Оқушыларға нұсқаулық

Төмендегі сұрақтарды жұбыңмен пікір алмасып жауап бер:

A. Бүгінгі сабақтан қандай маңызды мәлімет алдыңыз?

B. Бүгінгі сабақтан алған білімді күнделікті тұрмыста қалай қолданған болар едіңіз?

C. Қай тақырыпты игеру оңай болды?

D. Егер сізде қиындық тудырған, игерілмей қалған ақпарат болса оны игеруді қалай жүзеге асырар едіңіз?

Үйге тапсырма: (Қазақстандағы электр энергиясын тарату туралы эссе жазу)

Нәтижені талдайды.


Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады.

ДК экраны

Тапсырма орындауға қажетті құралдар.



Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №25

Сабақтың тақырыбы: Иррационал теңсіздіктерге есептер шығару

Бөлімі:




Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Иррационал теңсіздіктерге есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.2.2.5 – иррационал теңсіздіктерді шеше алу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Иррационал теңсіздіктер тақырыбын жеткік меңгереді,түсініктерін дамытады білім қалыптастыды

Көптеген оқушылар істей алады: Иррационал теңсіздік және ирационал теңсіздіктерді шешу әдістерін үйренеді

Кейбір оқушылар істей алады: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдылары жетіледі

Бағалау критерийлері



-Тақырып бойынша оқушылар білімін жалпылау,иррационал теңсіздіктерді шешудің әртүрлі әдістерін көрсету, оқушыларға есеп шығаруға зерттеу позициясынан келуді көрсету.

-Өзіндік білім көтеру дағдысын қалыптастыру, өз ісін ұйымдастыра білу, уй тапсырмасын орындағанда жұптық жұмысқа дағдыландыру, өз ісін талдай салыстыра білуге , қорытынды шығара білуге дағдыландыру, логикалық ойын дамыту.

Құндылықтарға баулу


Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин.


8 мин


Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

Өткенге шолу. Бірнеше сұрақ беру арқылы өткен сабақты қайталаймыз. Үй тапсырмасын келесі сұрақтарды қою арқылы сұрау:

1. Неге иррационал теңсіздіктің екі жақ бөлігін де теріс емес деп алу қажет?

Берілген сұрақтарға жауап береді.


Дискриптор:

- Берілген сұрақтарға жауап береді.
Жалпы балл -3


Оқулық 11 – сынып


Сабақтың ортасы

20 мин

1 тапсырма:

Теңсіздікті шеш:



Оқушылар тапсырманы орындайды


Дескриптор

- Теңсіздікті шешеді

Жалпы балл -2

Презентация

Оқулық 11 – сынып


Жеке жұмыс

16 мин

2-тапсырма

Теңсіздікті шеш:



Дескриптор:

- Теңсіздікті шешеді

Жалпы балл -5

ДК экраны

Презентация

ДМ

Сабақтың соңы.

Рефлексия

4мин

Оқушыларға нұсқаулық

Төмендегі сұрақтарды жұбыңмен пікір алмасып жауап бер:

A. Бүгінгі сабақтан қандай маңызды мәлімет алдыңыз?

B. Бүгінгі сабақтан алған білімді күнделікті тұрмыста қалай қолданған болар едіңіз?

C. Қай тақырыпты игеру оңай болды?

D. Егер сізде қиындық тудырған, игерілмей қалған ақпарат болса оны игеруді қалай жүзеге асырар едіңіз?

Үйге тапсырма: (Қазақстандағы электр энергиясын тарату туралы эссе жазу)

Нәтижені талдайды.


Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады.

ДК экраны

Тапсырма орындауға қажетті құралдар.



Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №26

Сабақтың тақырыбы: Иррационал теңсіздіктер жүйесі

Бөлімі:




Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Иррационал теңсіздіктер жүйесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.2.2.5 – иррационал теңсіздіктерді шеше алу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Иррационал теңсіздіктер тақырыбын жеткік меңгереді,түсініктерін дамытады білім қалыптастыды

Көптеген оқушылар істей алады: Иррационал теңсіздік және ирационал теңсіздіктерді шешу әдістерін үйренеді

Кейбір оқушылар істей алады: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдылары жетіледі

Бағалау критерийлері



-Тақырып бойынша оқушылар білімін жалпылау,иррационал теңсіздіктерді шешудің әртүрлі әдістерін көрсету, оқушыларға есеп шығаруға зерттеу позициясынан келуді көрсету.

-Өзіндік білім көтеру дағдысын қалыптастыру, өз ісін ұйымдастыра білу, уй тапсырмасын орындағанда жұптық жұмысқа дағдыландыру, өз ісін талдай салыстыра білуге , қорытынды шығара білуге дағдыландыру, логикалық ойын дамыту.

Құндылықтарға баулу


Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин.


8 мин


Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

Өткенге шолу. Бірнеше сұрақ беру арқылы өткен сабақты қайталаймыз. Үй тапсырмасын келесі сұрақтарды қою арқылы сұрау:

1.Иррационал теңсіздіктерді шешу кезінде қолданылатын екі тұжырымның параграфтың басында берілген тұжырымнан айырмашылығы неде?

Берілген сұрақтарға жауап береді.

Дискриптор:

-Берілген сұрақтарға жауап береді.

Жалпы балл -3


Оқулық 11 – сынып


Сабақтың ортасы

20 мин

1-тапсырма:

Тенсіздікті шеш:





Оқушылар тапсырманы орындайды


Дескриптор

- Тенсіздікті шешеді

Жалпы балл -2

Презентация

Оқулық 11 – сынып


Жеке жұмыс

16 мин

2-тапсырма

Теңдеулер жүйесін шешіңіз:

1.

а. (36;4), ә. (4;36), б. (32;6), в. (40;8), е. (30;2),

Дескриптор:

-Теңдеулер жүйесін шешеді

Жалпы балл -5

ДК экраны

Презентация

ДМ

Сабақтың соңы.

Рефлексия

4мин

Оқушыларға нұсқаулық

Төмендегі сұрақтарды жұбыңмен пікір алмасып жауап бер:

A. Бүгінгі сабақтан қандай маңызды мәлімет алдыңыз?

B. Бүгінгі сабақтан алған білімді күнделікті тұрмыста қалай қолданған болар едіңіз?

C. Қай тақырыпты игеру оңай болды?

D. Егер сізде қиындық тудырған, игерілмей қалған ақпарат болса оны игеруді қалай жүзеге асырар едіңіз?

Үйге тапсырма: (Қазақстандағы электр энергиясын тарату туралы эссе жазу)

Нәтижені талдайды.


Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады.

ДК экраны

Тапсырма орындауға қажетті құралдар.



Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №27

Сабақтың тақырыбы: Иррационал теңсіздіктер жүйесіне есептер шығару.


ББЖБ №4

Бөлімі:




Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Иррационал теңсіздіктер жүйесіне есептер шығару.

ББЖБ №4

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.2.2.5 – иррационал теңсіздіктерді шеше алу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Иррационал теңсіздіктер тақырыбын жеткік меңгереді,түсініктерін дамытады білім қалыптастыды

Көптеген оқушылар істей алады: Иррационал теңсіздік және ирационал теңсіздіктерді шешу әдістерін үйренеді

Кейбір оқушылар істей алады: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдылары жетіледі

Бағалау критерийлері



-Тақырып бойынша оқушылар білімін жалпылау,иррационал теңсіздіктерді шешудің әртүрлі әдістерін көрсету, оқушыларға есеп шығаруға зерттеу позициясынан келуді көрсету.

-Өзіндік білім көтеру дағдысын қалыптастыру, өз ісін ұйымдастыра білу, уй тапсырмасын орындағанда жұптық жұмысқа дағдыландыру, өз ісін талдай салыстыра білуге , қорытынды шығара білуге дағдыландыру, логикалық ойын дамыту.

Құндылықтарға баулу


Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин.


8 мин


Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

Өткенге шолу. Бірнеше сұрақ беру арқылы өткен сабақты қайталаймыз. Үй тапсырмасын келесі сұрақтарды қою арқылы сұрау:

1.Иррационал теңсіздіктерді шешу кезінде қолданылатын тұжырымдар функцияның қандай қасиетіне негізделген?

Берілген сұрақтарға жауап береді.

Дискриптор:

-Берілген сұрақтарға жауап береді.

Жалпы балл -3

Оқулық 11 – сынып


Сабақтың ортасы

20 мин

1-тапсырма:

Теңдеулер жүйесін шешіңіз:

1.

а. (10;2), (2;10), ә. (11;5), (5;11), б. (9;4), (4;9), в. (12;3), (3;12), е. (9;3), (3;9)

2.

а. (9;25), ә. (25;9), б. (24;8), в. (22;10), е. (25;12),


Оқушылар тапсырманы орындайды


Дескриптор

- Теңдеулер жүйесін шешеді

Жалпы балл -2

Презентация

Оқулық 11 – сынып


Жеке жұмыс

16 мин

2-тапсырма

Теңдеулер жүйесін шешіңіз:

1.

А. (1;8) , ә. (7;2), б. (8;5), в. (8;1), е. (9;3)

2.

А. (5;4), ә. (4;4)б. (3;5), в. (4;5), е. (3;6)

3.

А. (25;9), ә. (22;10), б. (25;8), в. (23;11), е. (9;25)

Дескриптор:

-Теңдеулер жүйесін шешеді

Жалпы балл -5

ДК экраны

Презентация

ДМ

Сабақтың соңы.

Рефлексия

4мин

Оқушыларға нұсқаулық

Төмендегі сұрақтарды жұбыңмен пікір алмасып жауап бер:

A. Бүгінгі сабақтан қандай маңызды мәлімет алдыңыз?

B. Бүгінгі сабақтан алған білімді күнделікті тұрмыста қалай қолданған болар едіңіз?

C. Қай тақырыпты игеру оңай болды?

D. Егер сізде қиындық тудырған, игерілмей қалған ақпарат болса оны игеруді қалай жүзеге асырар едіңіз?

Үйге тапсырма: (Қазақстандағы электр энергиясын тарату туралы эссе жазу)

Нәтижені талдайды.


Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады.

ДК экраны

Тапсырма орындауға қажетті құралдар.