ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 68
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
36
№ 9- сабақ. А бөлім.
Бөлімі: | | 2-бөлім. Программалау (ортақ тақырып: «Дәстүр және | ||||
| | фольклор») | | | | |
Педагогтің аты-жөні: | | | | | | |
Күні: | | | | | | |
Сыныбы: | | Қатысушылар саны: | | | | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | | Өзіңді тексер (бөлім бойынша қорытынды сабақ) | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес | | 1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау | ||||
оқу мақсаты | | және ашу (Scratch). | | | | |
| | 1.4.1.1. сызықтық алгоритмді іске асыру. | ||||
Сабақтың мақсаты: | | Барлық оқушылар үшін: | ||||
| | | | | | |
| | Сызықтық алгоритм құрады. | ||||
| | Көпшілік оқушылар үшін: | | |||
| | Жоба скриптерімен жұмыс жасайды. | ||||
| | Кейбір оқушылар үшін: | | |||
| | Алгоритмді Scratch | жобасына айналдырады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ | Педагогтің іс- | Оқушының іс- | Бағалау | Ресурстар | ||
кезеңі/Уақыты | әрекеті | | әрекеті | | | |
(Ұ) | 1. Сәлемдесу. | | | | | |
Ұйымдастыру | 2. Оқушыларды | | | | | |
кезеңі: | түгендеу. | | | | | |
1-7 мин. | 3. | | | | | |
| Психологиялық | | | | | |
| жағымды ахуал | | | | | |
| орнату. | | | | | |
4. Топтастыру: | Оқушылар | 1-топ: | | Фигуралар | ||
| конвертті | ашып, | «Төртбұрыштар» | | салынған | |
| ішінен | | 2-топ: | | конверт | |
| геометриялық | «Үшбұрыштар» | | |||
| | | ||||
| фигуралардан | 3- топ: | | | ||
| қалағанын | | «Жұлдызшатер» | | | |
| алады. | Бірдей | | | | |
| фигуралар | | | | | |
| топтасып, | бір | | | | |
| топқа бірігеді. | | | | | |
| Сабақтың | | | | | |
| тақырыбы, | | | | | |
| мақсаты, | | | | | |
| критерийлерімен | | | | | |
| таныстыру. | | | | | |
(МК, Ұ) Ой | «Ой қозғау» | Көлденеңінен: | ҚБ: Мұғалім | Интерактивті | ||
қозғау. «Миға | әдісі. | | 1. | Алгоритм түрі | тапсырманы | тақта |
шабуыл» әдісі. | №2 тапсырма. | 2. | Командалар | орындауда | | |
| Алдыңғы | білім | | жиыны | белсенділік | |
| мен | | 3. | Іс-әрекеттер | көрсетіп, | |
| практикалық | | реті | дұрыс | | |
| тапсырмаларды | | | орындаған | | |
| | | | 37 | | |
| байланыстыру | | 4. | Алгоритмнің | оқушыларды | | |
| мақсатында | | | әр қадамы | «Мадақтау | | |
| төменде | | Тігінен: | сөзі» | әдісі | | |
| берілген | | 1. | Сахна | арқылы | | |
| кроссвордты | | | кейіпкері | бағалайды: | | |
| шешеді. | | 2. | Іс-әрекеттер | «Жарайсың! | | |
| | | | тізбегі | Жақсы! | | |
| | | | | Талпын!» | | |
| Жұмыс | | Анықтамаларды | «Мадақтау | Жұмыс | ||
| дәптеріндегі №1 | | сәйкестендір. | сөз» | әдісі | дәптері. | |
| тапсырманы | | | | арқылы | | 22-бет |
| орында. | | | | бағаланады: | | |
| | | | | «Жарайсың! | | |
| | | | | Жақсы! | Өте | |
| | | | | жақсы! | | |
| | | | | Талпын!» | | |
Жаңа сабаққа | (Ұ). «Қане, қайтала!» | ойыны | | | | ||
дайындық. | Ойын шарты: мәтінді оқып шыққаннан кейін қолдарына қалам мен қағаз | ||||||
| алып, сұрақтар құрастырады. Сұрақтарын өз іштерінен сайланған | ||||||
| жүргізушіге өткізеді. Барлықтары сұрақ құрастырып болған соң, | ||||||
| жүргізушіден кез келген парақты алып, жауабын ойластырады. | ||||||
| Жауаптарын талдағаннан кейін, мәтін тәртібі бойынша орналастырады. | ||||||
| Содан кейін өздерінің жауаптары бойынша құрастырылған мәтінді | ||||||
| мазмұндап береді. Ойын соңында өз мәтіндерін берілген үзіндімен | ||||||
| салыстырады. Ойын қорытындысы бойынша ең белсенді оқушы | ||||||
| анықталады. | | | | | | |
Сабақтың | (Ж) 3- тапсырма | | Жұптық | | Оқулық | ||
ортасы | Ғабитте қазына жасырылған карта бар. | жұмыста | | | |||
(26 мин) | Карта бойынша | жүру | командалары: | белсенділік | | ||
| алға, артқа, оңға, солға. Мысалы, | көрсетіп, | | | |||
| солға, алға қарай 4 м (2-сурет). | тапсырманы | | ||||
| 1. Қазынаны іздеу оқиғасын сөз | дұрыс | | | |||
| арқылы сипаттайды. | | орындаған | | |||
| 2. Ғабиттің іс-әрекетінің блок- | оқушыларды | | ||||
| сұлбасын құрады. | | | | «Мадақтау | | |
| | | | | сөзі» | әдісі | |
| | | | | арқылы | | |
| | | | | бағалайды: | | |
| | | | | «Жарайсың! | | |
| | | | | Жақсы! | | |
| | | | | Талпын!» | | |
| (Ө) 4- тапсырма | | | | ҚБ: Мұғалім | | |
| 1) 2-суреттегі жобаға атау бер. | тапсырманы | | ||||
| Себебін түсіндір. | | | | орындауда | | |
| | | | | белсенділік | | |
| 2) Қолданған командаларға тиесілі | көрсетіп, | | | |||
| блоктарды анықта. | | дұрыс | | | ||
| | | | | орындаған | | |
| | | | | оқушыларды | | |
| | | | | «Мадақтау | | |
| | | | | сөзі» | әдісі | |
| | | | | арқылы | | |
38
| | | | | | | | бағалайды: | | ||
| | | | | | | | «Жарайсың! | | ||
| | | | | | | | Жақсы! | | | |
| | | | | | | | Талпын!» | | | |
| ***.(Т) 5- тапсырма | | | ҚБ: | Топтық | | |||||
| Әлия табиғат | аясында | серуендеуді | жұмыста | | | |||||
| ұнатады (4-сурет). Оның сөзбен | белсенділік | | ||||||||
| сипатталған | қозғалыс | алгоритмі | көрсетіп, | | | |||||
| берілген. | Осы | алгоритмді | Scratch | тапсырманы | | |||||
| жобасына айналдыр. | | | дұрыс | | | | ||||
| | | | | | | | орындаған | | ||
| | | | | | | | оқушыларды | | ||
| | | | | | | | «Мадақтау | | ||
| | | | | | | | сөзі» | | әдісі | |
| | | | | | | | арқылы | | | |
| | | | | | | | бағалайды: | | ||
| | | | | | | | «Жарайсың! | | ||
| | | | | | | | Жақсы! | | | |
| | | | | | | | Талпын!» | | | |
| *(Т). №6-тапсырма. | | | ҚБ: | Топтық | | |||||
| Қазақтың | ұлттық | музыкалық | жұмыста | | | |||||
| аспаптарын білесің бе? Оларды ішек | белсенділік | | ||||||||
| санының кемуіне қарай орналастыр. | көрсетіп, | | | |||||||
| | | | | | | | тапсырманы | | ||
| | | | | | | | дұрыс | | | |
| | | | | | | | орындаған | | ||
| | | | | | | | оқушыларды | | ||
| | | | | | | | «Мадақтау | | ||
| | | | | | | | сөзі» | | әдісі | |
| Дескриптор: | | | | | арқылы | | | |||
| - | Қазақтың | ұлттық | музыкалық | бағалайды: | | |||||
| аспаптарын атайды. | | | «Жарайсың! | | ||||||
| - Оларды ішек санының кемуіне қарай | Жақсы! | | | |||||||
| орналастырады. | | | | Талпын!» | | | ||||
| Жұмыс | | | 4. Суретте | қай | «Мадақтау | Жұмыс | ||||
| дәптеріндегі | | ертегінің | | сөз» әдісі | | дәптері. | ||||
| №4тапсырманы | кейіпкерлері | арқылы | | 21-бет | ||||||
| орында. | | | бейнеленген? | бағаланады: | | |||||
| | | | | 1)Іс-әрекеттердің | «Жарайсың! | | ||||
| | | | | ретін дұрыс қой. | Жақсы! Өте | | ||||
| | | | | 2) Суретке қарап, | жақсы! | | | |||
| | | | | оқиғасын | | Талпын!» | | | ||
| | | | | құрастыр. | | | | | | |
Сабақтың соңы | (Ө) | Оқушылар | ✓ Бүгін | мен не | ҚБ: | Мұғалім | Интерактивті | ||||
7 мин. | төменде | | | білдім? | тапсырма | | тақта | ||||
| берілген | | | ✓ Қалай | жұмыс | орындау | | | |||
Сабақты | қорытынды | | жасадым, | барысында | | ||||||
бекіту. | сұрақтарға | | кімге | көмек | белсенділік | | |||||
Рефлексия. | жауап береді. | | бердім? | көрсеткен | | | |||||
| | | | | ✓ Сабақ | маған | оқушыларды | | |||
| | | | | ұнады | ма? | «Мадақтау | | |||
| | | | | Неліктен? | сөзі» | | әдісі | |
39
| | | | | | ✓ Мен сабақта | арқылы | | |
| | | | | | өзімді | қалай | бағалайды: | |
| | | | | | сезіндім? | «Жарайсың! | | |
| | | | | | | | Жақсы! | |
| | | | | | | | Талпын!» | |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек | Бағалау. | Сіз | Денсаулық және қауіпсіздік | ||||||
қолдау | | көрсетпексіз? | | Сіз | оқушылардың | техникасын сақтау | |||
қабілеттірек | оқушылардың | алдына | материалды игеру | | | ||||
қандай тапсырмалар қоясыз? | | деңгейін қалай | | | |||||
| | | | | | тексеруді | | | |
| | | | | | жоспарлап | | | |
| | | | | | отырсыз? | | | |
«Диалог | және қолдау | көрсету», | «Қошеметтеу» | Денсаулық сақтау | |||||
«Тапсырма», «Жіктеу». | | | әдісі | | технологиялары. | ||||
| | | | | | | | Сабақта сергіту жаттығулары | |
Саралау | тапсырмаларды | іріктеуді, | | | мен белсенді жұмыс түрлерін | ||||
белгілі | бір | оқушыдан | күтілетін | | | қолданамын. | |||
нәтижені, оқушыға жеке қолдау | | | Осы сабақта қолданылатын | ||||||
көрсетуде, оқу материалы мен | | | Қауіпсіздік техникасы | ||||||
ресурстарды | оқушылардың | жеке | | | ережелерінің тармақтары | ||||
қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді | | | орындалады. | ||||||
қамтиды. | | | | | | | | | |