ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 66
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
44
қабілеттірек оқушылардың алдына | деңгейін қалай | | |||
қандай тапсырмалар қоясыз? | тексеруді | | |||
| | | | жоспарлап | |
| | | | отырсыз? | |
«Диалог | және қолдау | көрсету», | «Мадақтау сөзі» | Денсаулық сақтау | |
«Тапсырма», «Жіктеу». | | әдісі | технологиялары. | ||
| | | | | Сабақта сергіту жаттығулары |
Саралау тапсырмаларды | іріктеуді, | | мен белсенді жұмыс түрлерін | ||
белгілі | бір | оқушыдан | күтілетін | | қолданамын. |
нәтижені, оқушыға жеке қолдау | | Осы сабақта қолданылатын | |||
көрсетуде, оқу материалы мен | | Қауіпсіздік техникасы | |||
ресурстарды | оқушылардың жеке | | ережелерінің тармақтары | ||
қабілеттерін | ескере | отырып | | орындалады. | |
әзірлеуді қамтиды. | | | |
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
№ 11-сабақ. А бөлім.
Бөлімі: | | 3-бөлім. Біздің өміріміздегі роботтар (ортақ тақырыптар: | |||
| | «Тағам және сусын», «Дені саудың – жаны сау») | |||
Педагогтің аты-жөні: | | | | | |
Күні: | | | | | |
Сыныбы: | | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы: | | Роботпен танысу. | | ||
Оқу бағдарламасына сәйкес | 1.5.1.1 білім беру роботының негізгі моделін жинау. | ||||
оқу мақсаты | | | | | |
Сабақтың мақсаты: | | Барлық оқушылар үшін: | | | |
| | Білім беру роботының бөлшектерімен танысады. | |||
| | Көпшілік оқушылар үшін: | | ||
| | Білім беру роботының моделін жинайды. | |||
| | Кейбір оқушылар үшін: | | | |
| | ***.EV3роботыныңмодельдерінқызметінеқарай | |||
| | ажыратады. | |
Сабақтың барысы:
-
Сабақ
Педагогтің іс-
Оқушының іс-
Бағалау
Ресурстар
кезеңі/Уақыты
әрекеті
әрекеті
45
(Ұ) Ұйымдастыру | Ширату тапсырмасы. «Сенемін-сенбеймін» ойыны | ||||||
кезеңі: | Оқушылар шеңбер құрып отырады. Мұғалім тек шындықты айтқан | ||||||
1-7 мин. | кезде ғана допты қағып алулары керек. Егер жаңылысып, допты | ||||||
| қағып алатын болса, онда оған ескерту карточкасы беріледі. Бір | ||||||
| ескерту алмаған оқушы «ең зейінді» болып есептеледі. | ||||||
| Мұғалім допты кез келген бір оқушыға лақтырып, былай деп айтады: | ||||||
| – Піл ұша алады; | | | | | | |
| – Армансыз адам болады; | | | ||||
| – Мамандықсыз да ақша табуға болады; | | | ||||
| – Құстар апанда ұйықтайды; | | | ||||
| – Балықтар құрлықта өмір сүреді; | | | ||||
| – Армандар орындалады; | | | ||||
| – Ұшпайтын құстар да болады; | | | ||||
| – Күлкі адам өмірін ұзартады, т.с. | | | ||||
4. Топтастыру: | Оқушылар шеңбер бойында тұрып үш-үштен санап, үш топқа бірігеді. | ||||||
| Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. | ||||||
(МК, Ұ) Ой | «Ой қозғау» | ✓ Ойыншық | | ҚБ: Мұғалім | | ||
қозғау. «Миға | әдісі. | | | робот | | сұраққа | |
шабуыл» әдісі. | Алдыңғы білім | | құрастырып | | жауап беруде | | |
| мен | жаңа | | көрдің бе? | | белсенділік | |
| сабақты | | ✓ | Робот қандай | | көрсеткен | |
| байланыстыру | | бөлшектерден | | оқушыларды | | |
| мақсатында | | тұруы мүмкін? | | «Отшашу» | | |
| төменде | | | | | әдісі арқылы | |
| берілген | | | | | бағалайды. | |
| сұрақтарға | | | | | | |
| жауап береді. | | | | | | |
Жаңа сабаққа | Жаңа сабаққа кіріспе. Оқулықпен жұмыс істеу | ||||||
дайындық. | (МК, Ұ): «Мәтінмен жұмыс» әдісі | | | ||||
| Тапсырмалар: | | | | | | |
| • мәтінді бірнеше бөліктерге бөлу; | | | ||||
| • әр бөлікке атау беру; | | | ||||
| • мәтіндегі оқуға орын алған жерлерді атау; | ||||||
| • мәтінді аяқтаудың нұсқасын ұсыну. | | | ||||
| Оқулықтағы мәтінді оқиды. Өзара талдау жүргізеді. Мұғалім дұрыс | ||||||
| жауапқа бағыттап, тексеріп отырады. | | | ||||
Сабақтың ортасы | Практикалық | Дескриптор: | | ҚБ: Мұғалім | | ||
(26 мин) | жұмыстар: | - | Берілген робот | | тапсырма | | |
| (Ө) 3-суретте | | кейіпкерінің | | орындауда | | |
| мультфильм | | бөлшектері 2- | | белсенділік | | |
| кейіпкері | | | суреттегі | | көрсеткен | |
| бейнеленген. | | роботтың негізгі | | оқушыларды | | |
| Осы роботтың | | бөлшектерінің | | «Отшашу» | | |
| дене мүшелері | | қайсысымен | | әдісі арқылы | | |
| 2-суреттегі | | | сәйкес келетінін | | бағалайды. | |
| робот | | | анықтайды. | | | |
| бөлшектерінің | - | Екі роботтың | | | | |
| қайсысына | | | бөлшектерін | | | |
| сәйкес келеді? | | салыстырады. | | | | |
| Салыстыр. | | | | | | |
46
| (Ө) Роботтың | Дескриптор: | ҚБ: Мұғалім | | ||
| бөлшектеріне | - | Жұптасып | жұптық | | |
| назар аудар (4- | | суретпен | жұмыста | | |
| сурет). 2-суретті | | танысады. | белсенділік | | |
| пайдаланып, | - | Роботтың | көрсеткен | | |
| оның 4 негізгі | | бөлшектерін | оқушыларды | | |
| бөлігін атауын | | роботтың негізгі | «Отшашу» | | |
| ұсын. | | бөлшектерімен | әдісі арқылы | | |
| | | салыстырып | бағалайды. | | |
| | | айтады. | | | |
| Жұмыс | Төменде роботтың | «Мадақтау | Жұмыс | ||
| дәптеріндегі | түрлері берілген. | сөз» әдісі | дәптері. | ||
| №1тапсырманы | Кестені толтыр. | арқылы | 26-бет | ||
| орында. | Бұл роботтар – | бағаланады: | | ||
| (Тапсырмада 4 | қандай | «Жарайсың! | | ||
| түрлі | мәшинелердің | Жақсы! Өте | | ||
| роботтың | модельдері? | жақсы! | | ||
| жобалары | Оларға атау бер. | Талпын!» | | ||
| берілген. | Қызметін жаз. | | | | |
| Кестеге | | | | | |
| модельін, робот | | | | | |
| атауын және | | | | | |
| оның қызметін | | | | | |
| кестеге | | | | | |
| жазады) | | | | | |
| ***. (Т) | Дескриптор: | ҚБ: | Мұғалім | | |
| Төмендегі | - | Топтасып | топтық | | |
| суретте EV3 | | берілген | жұмыста | | |
| роботының | | суреттермен | белсенділік | | |
| модельдері | | танысады. | көрсеткен | | |
| берілген. | - | Роботтардың | оқушыларды | | |
| Роботтар | | атқаратын | «Отшашу» | | |
| қандай қызмет | | қызметтерін | әдісі | арқылы | |
| атқарады? | | анықтайды. | бағалайды. | | |
| Жұмыс | Бөлшектері | «Мадақтау | Жұмыс | ||
| дәптеріндегі | нөмірленген | сөз» | әдісі | дәптері. | |
| №2тапсырманы | роботтың суретіне | арқылы | 27-бет | ||
| орында. | қара. Бөлшектің | бағаланады: | | ||
| | нөмірлерін | «Жарайсың! | | ||
| (Тапсырмада | кестенің тиісті | Жақсы! Өте | | ||
| берілген | бөліміне жаз. | жақсы! | | ||
| суретке қарап, | | | Талпын!» | | |
| арнайы кестеге | | | | | |
| басқару блогын, | | | | | |
| моторларын, | | | | | |
| датчиктерін, | | | | | |
| құраушы | | | | | |
| бөлшектерін | | | | | |
| ретімен жазып | | | | | |
| шығады) | | | | | |
Сабақтың соңы | (Д). Оқушылар | ✓ Бүгін мен не | ҚБ: | Мұғалім | Интерактивті | |
7 мин. | төменде | | білдім? | тапсырма | тақта |
47
| | | | берілген | ✓ Қалай | жұмыс | орындау | | |
Сабақты бекіту. | | қорытынды | жасадым, кімге | барысында | | ||||
Рефлексия. | | сұрақтарға | көмек бердім? | белсенділік | | ||||
| | | | жауап береді. | ✓ Сабақ | маған | көрсеткен | | |
| | | | | | ұнады | ма? | оқушыларды | |
| | | | | | Неліктен? | «Отшашу» | | |
| | | | | | ✓ Мен | сабақта | әдісі арқылы | |
| | | | | | өзімді қалайша | бағалайды | | |
| | | | | | сезіндім? | | | |
| | | | | | ||||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек | Бағалау. | Сіз | Денсаулық және қауіпсіздік | ||||||
қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті | оқушылардың | техникасын сақтау | |||||||
оқушылардың | | алдына | қандай | материалды игеру | | | |||
тапсырмалар қоясыз? | | деңгейін қалай | | | |||||
| | | | | | тексеруді | | | |
| | | | | | жоспарлап | | | |
| | | | | | отырсыз? | | | |
«Диалог | және | қолдау | көрсету», | «Отшашу» әдісі | Денсаулық сақтау | ||||
«Тапсырма», «Жіктеу». | | | | технологиялары. | |||||
| | | | | | | | Сабақта сергіту жаттығулары | |
Саралау | тапсырмаларды | іріктеуді, | | | мен белсенді жұмыс түрлерін | ||||
белгілі | бір | оқушыдан | күтілетін | | | қолданамын. | |||
нәтижені, оқушыға жеке қолдау | | | Осы сабақта қолданылатын | ||||||
көрсетуде, оқу материалы мен | | | Қауіпсіздік техникасы | ||||||
ресурстарды | оқушылардың жеке | | | ережелерінің тармақтары | |||||
қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді | | | орындалады. | ||||||
қамтиды. | | | | | | | | | |