ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.05.2024

Просмотров: 106

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


341



342






  1. топ:«Қ».

  2. топ:«С».

  3. топ:«Т».

  4. топ:«А».

баққа рефлексия жасайды. Бар- лық оқушы сабақты қорытынды- лауға осы ретпен қатысады.




Ақ қағаз, маркерлер

Соңы

Бекіту

Дәптердегі шығармашылық

Өзін-өзі

Түрлі түсті

(5 мин)

Сызбада жасырылған ертегі кейіпкерлерінің

тапсырма орындалады.

бағалай-

қарын-




аттарын тауып, оларды бояу.

Сызбада жасырылған ертегі

ды.

даштар




Үй тапсырмасы. 40-жаттығу. Жер-су атта-

кейіпкерлерінің аттарын тауып,










рын қатыстырып, «Менің ауылымда» не-

бояйды.










месе «Менің қаламда» тақырыбына мәтін













құрастырып жазып келу тапсырылады.













Оқулықтағы ережелерді қайталап, жаттау













тапсырылады.













Рефлексия. «Жұлдыздар шеруі» арқылы

Сабақтан алған әсерлерін стикер-

«Жұл-

Кері бай-




кері байланыс жасалады.

ге жазып, суретке жапсырады.

дыздар

ланыс










шеруі»

тақтайша-










әдісі

сы



94-сабақ


Бөлім:

Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Зат есімнің жекеше және көпше түрі

Оқу бағдар- ламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.2 көптік жалғауларын дұрыс қолдану;

2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау


Сабақтың мақсаты

Көптік жалғауларын дұрыс қолданады. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың ке- зеңі/уақыт


Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті


Бағалау


Ресурстар

Басы

(5 мин)

Психологиялық жағымды ахуал қалыптас- тыру.

Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай. Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай.

Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Психологиялық ахуалға беріл- ген тапсырманы бірге орындай- ды.







Ортасы

(35 мин)

«Сиқырлы таяқша» ойыны ойнатылады. Мұғалім қолына әдемі, жылтыр таяқшаны ұстап тұрып бір сөз айтады да, кез келген бір оқушыға ұстатады. Ол оқушы сол сөздің соңғы дыбысынан басталатын сөз айтады.

Ол келесі балаға береді. Таяқшаны алған бала сол сөздің соңғы дыбысынан бастала- тын сөз айтады. Осылайша ойын жалғаса береді. Мұнда оқушылардың тез ойлануы- на, жылдамдықтарының артуына септігін тигізеді.

41-жаттығу. Оқушылардың назарын оқу- лықта берілген суреттерге аударып, олар- дың астындағы жазулар оқытылады. Су- реттердің астындағы сөздерді салыстырады.

Содан соң өз қорытындыларын жасатып,

Мүмкіндігінше тез ойнаса, бар- лық бала ойынға қатыса алады.

Суреттердің астындағы сөздерді салыстырып, содан өздері қоры- тынды жасайды.

Бала –балалар,асықасықтар.


ҚБ.

«Отшашу» арқылы бағалау.

https:// www. youtube. com Алдар- көсе

«Алдар- көсе мен ұры»



343



344






оны оқулықта берілген жаңа ақпаратпен са- лыстырту арқылы кері байланыс жасатылады. Ережемен жұмыс жүргізіледі.

42-жаттығу. Оқушылардың өлеңді мәнерлеп оқуына басшылық жасалады.

44-жаттығу ауызша орындалады. Дөңгелек- ке жасырылған құстардың атауын тауып оқу. Олардың жекеше, көпше түрлерін жазу. Ой ұшқырлығын, болжам жасай алуын бағалау.

Дескриптор:

  • дөңгелекке жасырылған құс атауларын табады;

  • шыққан сөздерді жекеше түрде жазады;

  • көпше түрде жазады;

  • жазғандарын жұппен оқып, талдайды.

Біреу және көп деген мағынаны ажыратып, сөз құрамына ауыз- ша талдау жасайды.

Өлеңді дауыстап әрі мәнерлеп оқиды, зат есімнің жекеше, көпше түрлерін тауып, оларға сұрақ қояды.

Дөңгелекке жасырылған құстар- дың атауын тауып оқиды.

Олардың жекеше, көпше түр- лерін жазады. Жұппен жұмыс ұйымдастырылады. Бір-бірінің жұмысын өзара тексеріп, қатені табу және түзету жұмыстарын жүргізеді.

ҚБ. Жұл-

дыздар арқылы бір-бірін бағалау.




Сергіту сәті. Артикуляциялық жаттығу жасалады.

Артикуляциялық жаттығуды

жасайды.

«Төбешік» жаттығуы Сипаттамасы: Ауызды жарты- лай ашып, тілдің екі жақ шетін жоғарғы азу тістерге жапсырып, тілдің ұшын астыңғы тіске тіреп ұстау.

«Түтікше» жаттығуы Сипаттамасы: Тіл шығарылады да, түтікше түріне енгізіледі.

Алдымен жайлап, сонан соң біртіндеп жоғарырақ ырғаққа көшу керек.





Соңы

Бекіту

Дәптердегі шығармашылық

Өзін-өзі

Түрлі

(5 мин)

Сөзжұмбақтың шешуін табу.

тапсырма орындалады. Сөзжұм-

бағалайды.

түсті




Тігінен шыққан сөзді көпше түрде жазу.

бақтың шешуін табады. Тігі-




қарын-




Аңыз туралы білетіндерін айтып, әңгімелеу.

нен шыққан сөзді көпше түрде




даштар




Үй тапсырмасы. 43-жаттығу.

көркем жазады. Аңыз туралы не










Оқулықтағы ережелерді қайталап, жаттау

білетіндерін айтып, әңгімелейді.










тапсырылады.













Рефлексия. «Көңіл күй» әдісі арқылы

Сабақтан алған әсерлерін сти-

«Көңіл

Кері




оқушылар бір-бірін бағалайды.

керге жазып, суретке жапсы-

күй» әдісі

байланыс







рады.




тақтайша-













сы


345

95-сабақ


Бөлім:

Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Зат есімнің жекеше және көпше түрі

Оқу бағдар- ламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау;

2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу;

2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз болды,

себебі ...) білдіру

Сабақтың мақсаты

Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. Аудио-бейне- жазба мазмұнына өз ойын білдіреді.

Сабақтың барысы