ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.03.2024

Просмотров: 32

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: №13

Мектеп:

Пәні: информатика

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Қайталау операторы.

Сабақ негізделген оқу

мақсаты

Қайталау операторларының түрлерімен және оның қызметімен таныстыру


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

қайталау оператор түсінігін біледі,

Олардың қолдану ережелерін біледі.

қайталану операторының түрлерін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

қайталану командасына берілген математикалық есептеулердің блок сызбасын құра алады.

Қайталану операторының түрлерін ажырата алады.

Кейбір оқушылар:

қайталану командасына берілген есептерге программа құрады және нәтижесін шығара алады



Тілдік мақсат

Оқушылар:

Қайталау операторларының түрлерін ажырата алады

Негізгі сөздер мен тіркестер:

whil do,repeat until, for to do,begin, end, program, read,write, сан, идентификатор, тұрақты, айнымалы, функция, өрнек, операторлар, енгізу, шығару, меншіктеу,шартты көшу операторы, таңдау операторы, циклдік оператор

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

While операторының қызметі

Меншіктеу операторы қандай қызмет атқарады?

Таңдау операторы қандай қызмет атқарады?

Қайталану операторы дегеніміз не?

While операторының шарты қандай болады?

Логикалық «және» амалы Паскаль тілінде қалай аталады?

Логикалық «немесе» амалы Паскаль тілінде қалай аталады?

Таңдау операторының түйінді сөзі қалай аталады?

Талқылауға арналған тармақтар:

Қай кезде цикл шексіз болады?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

1.шарты алдын ала берілген циклдік оператор- While do

2.шарты соңында берілген циклдік оператор- Repeat ..until.

3.Параметрлі цикл- For to do


Алдыңғы тақырып



Таңдау операторы

Жоспар


Жоспарлаған

уақыт


Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертпелерді жазыңыз)


Ресурстар



Басталуы

5 мин


5 минут

Өткенді қайталау

Шаттық шеңберін құру

« Фигуралы бесбармақ» әдісі

АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.

Жаңа тақырыпты қорытындылау.

Ұйымдастыру.

«Ыстық алақан» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіру) ұйымдастыру

Сурет қиындылары арқылы 2 топқа бөлемін

Өткен тақырыпты «Фигуралы бесбармақ » әдісі арқылы қайталау

Бұл әдісте оқушыларға фигуралы қағаздарға сұрақтар беремін.




Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері




Ортасы

15 минут


Практикалық жұмыс
10 минут


Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз

« Қайталау операторы».

Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.

1-топ. WHILE DO операторы және For операторы

2-топ. Repeat операторы және Күрделі циклдер

2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.
Оқушыларға деңгейлік практикалық тапсырманы орындауға беремін.

Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды.

А деңгейі

20-дан 99-ға дейінгі сандардың қосындысын есептейтін программа құрыңдар.

В деңгейі

1-1/2+1/3+1/4+1/5...+1/10 сандардың қосындысын есептейтін программа құр

С деңгейі

2/3+3/4+4/5+...+10/11 сандардың қосындысын есептейтін программа құр

А деңгейі

Program esep;

Var s,n:real;

Begin

n:=20; s:=0;

while n<=99 do

begin

s:=s+n;

n:=n+1;

end;

writeln(s);

readkey;

end.


Оқулық,

маркерлер,

плакаттар,

стикерлер,

үлестірме қағаздар,

интерактивті тақта


Оқулық, дәптер, компьютер

Сабақты қорытындылау

5мин

Тест тапсырмасын орындауға беремін

Оқулықтағы 70-71 бет

Жауабы.

1-с

2-а

3-с

4-а

5-в


Тест, оқулық


Аяқталуы
5 минут


Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау.
Үйге тапсырма: §12

«+,-,қызықты» әдісі арқылы кері байланыс жасау


Жиынтық бағалау парағы

Оқулық,

күнделік

Үлестірме қағаздар

Қосымша ақпарат: Информатика 9-сынып Арман-пв баспасы,

авторы Сапарғалиева Б.Қ, Масалимова Н.Е 2013 жыл

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс










Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау.

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.



Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: №14

Мектеп:

Пәні: информатика

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Графикалық режим.Координаттар жазықтығы. Мәтіндерді графикалық режимде жазу процедуралары

Сабақ негізделген оқу

мақсаты

графикалық режим түсінігін қалыптастыру

Мәтіндерді графикалық режимде жазу процедуралары таныстыру


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

графикалық режим түсінігін біледі,

Программаның жазылу ережелерін біледі.

Графикалық режимде модульді қосу және сурет салып біткеннен кейінгі командасының орындалуын біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

графикалық режимде жұмыс алгоритмін, процедураларын және мәтін жазу ережелерін қолдана отырып программаларды құра алады.

Кейбір оқушылар:

графикалық режимде программа құрады және нәтижесін шығара алады



Тілдік мақсат

Оқушылар:

Outtext және Outtextxy мәтін жазу әрекеттері ажырата алады

Негізгі сөздер мен тіркестер:

uses,crt,graph, color, Putpixel, line,Setcolor, Setbkcolor, line, rectangle,bar, Outtext, Outtextxy

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

1.Графикалық режимде мәтінді шығару процедураларын атаңдар?

2.Графикалық режимде мәтінді баптайтын функцияларды атаңдар

3.Графикалық, мәтіндік режімдегі экранды тазалау процедураларын атаңдар

4.Графикалық режімде мәтіннің түсін қандай процедура көмегімен өзгертуге болады?

5.Графикалық қарапайым элементтерді алуға болатын процедураларды ата?

6. Түстермен жұмыс істейтін процедураларды ата?

7.Боялған фигураларды салу процедураларын ата?

8.Графикалық модульді қалай іске қосамыз?

9.Графикалық режимнен қалай шығамыз?

10.Графикалық экранды қалай тазалаймыз?

Талқылауға арналған тармақтар:

Сендерге таныс қандай мәтіндік процедураларды графикалық режимде қолдануға болады?

Экранның координаталық жазығы қалай көрінеді?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Мәтін сөзінің үш тілде аталуын білу


Алдыңғы тақырып



Қайталау операторы

Жоспар


Жоспарлаған

уақыт


Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертпелерді жазыңыз)


Ресурстар



Басталуы

5 мин


5 минут

Өткенді қайталау

Шаттық шеңберін құру

«веер» әдісі

АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.

Жаңа тақырыпты қорытындылау.

Ұйымдастыру.

«Ыстық алақан» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіру) ұйымдастыру

Сурет қиындылары арқылы 2 топқа бөлемін

Өткенді қайталау үшін «веер» әдісі арқылы қорытындылаймын


Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері




Ортасы

15 минут



Практикалық жұмыс
10 минут


Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз

« Графикалық режим.Координаттар жазықтығы. Мәтіндерді графикалық режимде жазу процедуралары».

Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.

1-топ. Графикалық режим.Координаттар жазықтығы

2-топ. Outtext және Outtextxy мәтін жазу әрекеттері,SetTextStyle процедурасы

2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.
Оқушыларға практикалық тапсырманы орындауға беремін.

Оқулықтағы 84бет

Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды.

Практикалық жұмыс №14


Оқулық,

маркерлер,

плакаттар,

стикерлер,

үлестірме қағаздар,

интерактивті тақта

Оқулық, дәптер, компьютер

Сабақты қорытындылау

5мин

Т кестесін» орындауға беремін. Айырмашылығын жазу




Outtext Outtextxy


Тест, оқулық


Аяқталуы
5 минут


Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау.
Үйге тапсырма: §13

Бүгінгі сабағыма «аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.

Мен бүгін .................білдім

Маған .............қызықты болды

Маған................ қиын болды

Мен келесі тапсырмаларды орындадым....

Мен ...........түсіндім

Мен ............сезіндім

Мен................үйрендім

Мен................жасай алдым

Мен ...............жасап көремін

Мен .............таңқалдым

Мен ........өмірде қолданамын

Маған ..........ұнамады

Жиынтық бағалау парағы

Оқулық,

күнделік

Үлестірме қағаздар

Қосымша ақпарат: Информатика 9-сынып Арман-пв баспасы,

авторы Сапарғалиева Б.Қ, Масалимова Н.Е 2013 жыл

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс










Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау.

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.




Сабақ жоспары

Сабақ:15

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Бақылау жұмысы

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: І жартыжылдық қорытынды бойынша алған білімдерін тексеру,бақылау, бағалау

Өрнек, таңдау, тармақталу операторының түсінігін біледі










Оқушылардың басым бөлігі: графикалық режимде уй, машина салу үшін қолданылатын графикалық операторларды біледі және тармақталу операторы мен таңдау командасының блок сызба құрылымын сипаттай алады










Кейбір оқушылар: Тармақталу және таңдау алгоритмді прогаммалау тақырыбына программа құра алады







Тілдік мақсат

Оқушылар: үш тілділікті меңгеру

Графика-графика-graph

Негізгі сөздер мен тіркестер: uses,graph, crt, var,int




Алдыңғы оқу

Оқушылардың өткен графикалық режим тақырыбы бойынша алған білімдерін «ыстық орындық» әдісі арқылы пысықтау


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы Кіріспе бөлім:

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгелдеу, сынып тазалығын тексеру, оқулықтарын тугелдеу





Ортасы

Негізгі бөлім:

34 мин


Мұғалім әрекеті

Бақылау жұмысының алынуы

1-нұсқа

А деңгейі

1.Паскаль тілінің объектілеріне нелер жатады?

2.тармақталу операторы деген не?

3. Қайталану операторының түрлеріне сипаттама бер

В деңгейі

1.Таңдау операторының қызметі

2.Графикалық режимде үйді салу үшін қандай графикалық операторларды қолданамыз

3.Үйде 3 қарбыз бар.Оның біреуі шикі. Тапсырма: піспеген қарбызды табу. Піспеген қарбыздың салмағы ауыр және піскен қарбыздар салмағы тең. Блок-сызбасын құрыңдар.

С деңгейі

1.қол саусақтарының атауларын шығаратын программа құрыңдар

2-нұсқа

А деңгейі

1.Өрнек деген не?

2.таңдау операторы дегеніміз не?

3.Басқару операторының түрлеріне сипаттама бер

В деңгейі

1. Қайталану операторларының қызметі

2. Графикалық режимде машинаны салу үшін қандай графикалық операторларды қолданамыз

3.Үйде 3 қауын бар. Оның біреуі шикі. Тапсырма: піспеген қауынды табу. Піспеген қауынның салмағы ауыр және піскен қауындар салмағына тең. Блок сызба құрыңдар.

С деңгейі

1.спорттық жарыстың нәтижесін шығаратын программа құрыңдар

Оқушы әрекеті

Бақылау жұмысының жауабын орындайды.


Интербелсенді тақта, оқушы құралдары, дәптер

Кері байланыс

2 мин

«Нені білемін? Нені білдім? нені білгім келеді?»

кері байланыс алу.

«Нені білемін? Нені білдім? нені білгім келеді?» кері байланыс жазады. Тақырыпты критерий бойынша бағалайды

Кері байланыс парақшалары, өзін-өзі, өзгені бағалау парақшасы

Үйге тапсырма

2 мин

Бағалау 2 мин

Үйге: Графикалық режим тақырыбын оқып келу бақылау сұрақтарымен тапсырмаларын орындау

Оқушылардың бақылау жұмысын тексеріп, бағалаймын

А деңгейіне толық жауап берген оқушы 3 алады.

А және В деңгейіне толық жауап берген оқушы 4 алады.

А,В және С деңгейіне толық жауап берген оқушы 5 алады.

Оқушылар күнделік дәптерлеріне жазып алады

күнделік

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс

А –деңгейіндегі оқушыларға жетелеу сұрақтарын қолдану.

С-деңгейдегі оқушыларға Санау жүйесін қолдану үшін қызығушылығын арттыратын тапсырмалар беру

Тақырыпты критерий бойынша бағалату

Физика, бейнелеу пәндерімен байланыста

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.




Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: №16

Мектеп:

Пәні: информатика

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Символдық және жолдық шамалар

Сабақ негізделген оқу

мақсаты

Символдық шамалармен жұмыс істеуді және оларға қолданылатын функциялармен таныстыру


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Символдық шамалармен жұмыс істеуді және оларға қолданылатын функциялармен танысады.

Оқушылардың басым бөлігі:

символдық шамалардың жазылуын, қолдану жолдарын, стандартты функциялардың қызметтерін біледі

Кейбір оқушылар:

Символдық шамаларды дұрыс сипаттап, стандартты функцияларды программаларда қолдана алады.



Тілдік мақсат

Оқушылар:

Символдық және жолдық шамаларды ажырата алады

Негізгі сөздер мен тіркестер:

char,chr(x), ord(x), Pred(x), Succ(x), Upcase(x)

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

1.Символдық шама деген не?

2.Символдық шамалар қандай қызметші сөзбен белгіленеді?

3. Символдық мәліметтерді енгізудің қандай ерекшеліктері бар?

4.Паскальда «бос орын» қандай рөл атқарады?

Талқылауға арналған тармақтар:

Символдық шамаларға қолданылатын қандай стандартты функцияларды білесіңдер?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Символ, шама сөзінің үш тілде аталуын білу


Алдыңғы тақырып



Графикалық режим.Координаттар жазықтығы. Мәтіндерді графикалық режимде жазу процедуралары

Жоспар


Жоспарлаған

уақыт


Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертпелерді жазыңыз)


Ресурстар



Басталуы

5 мин



5 минут

Өткенді қайталау

Шаттық шеңберін құру

«Қаламсап» әдісі

АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.

Жаңа тақырыпты қорытындылау.

Ұйымдастыру.

«Ыстық алақан» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіру) ұйымдастыру

Санау арқылы 2 топқа бөлемін

Өткенді қайталау үшін «Қаламсап» әдісі арқылы қорытындылаймын

1.Графикалық режимде мәтінді шығару процедураларын атаңдар?

2.Графикалық режимде мәтінді баптайтын функцияларды атаңдар

3.Графикалық, мәтіндік режімдегі экранды тазалау процедураларын атаңдар

4.Графикалық режімде мәтіннің түсін қандай процедура көмегімен өзгертуге болады?

5.Графикалық қарапайым элементтерді алуға болатын процедураларды ата?

6. Түстермен жұмыс істейтін процедураларды ата?

7.Боялған фигураларды салу процедураларын ата?

8.Графикалық модульді қалай іске қосамыз?

9.Графикалық режимнен қалай шығамыз?

10.Графикалық экранды қалай тазалаймыз?


Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері




Ортасы

15 минут



практикалық жұмыс
10 минут


Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз

« Символдық және жолдық шамалар ».

Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.

1-топ. Символдық және жолдық шама

2-топ. Символдық мәліметтерді енгізу

2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.
Оқушыларға практикалық тапсырманы орындауға беремін.

Оқулықтағы 95 бет

Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды.

Практикалық жұмыс №15

2 тапсырма

Орындаушының есімін сұрап амандасатын программа құр

Program esep;

Var name:string(10);

Begin

Writeln(‘esiminiz kim?’);

Writeln(‘esiminizdi engizip, enter-di basiniz’);

Readln(name);

Writeln(‘salemetsizbe’, name, ‘!’);

Readln;

End.


Оқулық,

маркерлер,

плакаттар,

стикерлер,

үлестірме қағаздар,

интерактивті тақта

Оқулық, дәптер, компьютер

Сабақты қорытындылау

5мин

Тест тапсырмасын орындау.

Оқулықтағы 96 бет

Жауабы:

1-е

2-в

3-в

4-с

5-а

Тест, оқулық


Аяқталуы
5 минут


Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау.
Үйге тапсырма: §15

Ойды аяқта сөйлемі арқылы оқушылардан кері байланыс аламын

  • Бүгін мен білдім…

  • Мен үйрендім

  • Қолымнан келді

Қиындық тудырды

Жиынтық бағалау парағы

Оқулық,

күнделік

Үлестірме қағаздар

Қосымша ақпарат: Информатика 9-сынып Арман-пв баспасы,

авторы Сапарғалиева Б.Қ, Масалимова Н.Е 2013 жыл

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс










Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау.

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.