Файл: Оу масаттарыны жйесі.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.05.2024

Просмотров: 63

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:



48

12-сабақ. А бөлімі.



Бөлімі:

3-бөлім. Біздің өміріміздегі роботтар (ортақ




тақырыптар: «Тағам және сусын», «Дені саудың – жаны




сау»)




Педагогтің аты-жөні:







Күні:







Сыныбы:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы:

Роботқа арналған программа

Оқу бағдарламасына сәйкес

1.5.2.1. роботтың белгілі бір жылдамдықтағы қозғалысын

оқу мақсаты

ұйымдастыру.




1.5.1.2. роботқа арналған программаны жүктеп алып, іске




қосу.




Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушы үшін:













Роботтың белгілібір жылдамдықтағықозғалысын










ұйымдастырады.










Көпшілік оқушылар үшін:













Роботқа арналған программа құрастырады.










Кейбір оқушылар үшін:

























***. Роботқа арналған программаны жүктеп, іске қосады






Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/

Педагогтің іс-

Оқушының іс-




Бағалау

Ресурстар

Уақыт

әрекеті

әрекеті



















(Ұ)

Сәлемдесу.

Ширату
















Ұйымдастыр

Оқушыларды

тапсырмасы.










у кезеңі:

түгелдеу.

«Мәселенің













1-7 мин.




түйіні»

























жаттығуы
















Бәріміз




шеңбер













бойына




тұрайық.













Қолымызды



















алдымызға

созып,













көршімізден басқа













кез







келген













адамның

қолынан













ұстасып




тұрайық.













Шиеленісіп



















болсақ,

























қолымызды



















жібермей






















біріміздің






















арамызда




біріміз













өту




арқылы













шешілуге






















тырысайық.

Осы













жеткен жерімізден













тоқтайық.

Қандай













мәселенің







де













шешімі

бар.

Ол













үшін




сабырлы













болып,

асықпаған













жөн. /Бұл жаттығу









49










оқушыларға






















психологиялық



















тұрғыдан






















жағымды

көңіл-



















күй сыйлайды/.










4. Топтастыру

Сабақтың




Оқушылар шеңбер













тақырыбы,

бойында

тұрып













мақсаты,




үш-үштен санап,













критерийлерімен

үш топқа бірігеді.













таныстыру.



















(МК, Ұ)

«Ой қозғау» әдісі.

Екі ойыншық

ҚБ: Мұғалім




Ой қозғау.

Алдыңғы

білім




мәшиненің

сұраққа




«Миға

мен жаңа сабақты




қандай




жауап беруде




шабуыл»

байланыстыру




айырмашылы-

белсенділік




әдісі.

мақсатында




ғы бар?




көрсеткен







төменде

берілген

Ойнауға




оқушылар-







сұрақтарға жауап




қайсысы




ды «Бағдар-







береді.







қолайлы (1-

шам» әдісі
















сурет)?




арқылы













Бұл мәшинелер

бағалайды.
















не үшін қажет?

Жасыл түс –













Программа

«Жарайсың!
















дегеніміз не?

»



















Есіңе түсір?

Сары түс –






















«Жақсы!»






















Қызыл түс –






















«Талпын!»




Жаңа сабаққа

Жаңа сабаққа кіріспе. Оқулықпен жұмыс істеу

дайындық.

(МК, Ұ): «Мені түсін» әдісі
















Оқушылар мәтіннің бөлігін оқиды да, түйінді сөздерін дәптерлеріне




жазып алады. Мұғалім оқушылардың кітаптарын жабуын, қолдарына




парақ пен қарындаш алып, осы мәтіннің негізгі ойын білдіретін он




шақты сөз жазуларын талап етеді. Соңынан мұғалім парақтарды жинап




алып, өзі алдын ала даярлаған түйінді сөздермен салыстырады. Кімнің




осы түпнұсқамен сәйкес келген сөздері көп болса, сол жеңімпаз деп




танылады. /Бұл тапсырмадан оқушылар жаңа сабақтың негізгі




ақпаратынан хабардар болады. Әрі жаңа сабақты түсінген немесе




түсінбегені айқындалады/.













Сабақтың

Практикалық

Дескриптор:

ҚБ:

Жұптық




ортасы

жұмыстар:

-

Жұптасып

жұмыста




(26 мин)

1- тапсырма




суреттегі




белсенділік







Төмендегі




команда-лық

көрсеткен







командалық




блоктармен

оқушыларды







блоктар

роботты




танысады.

«Бағдаршам»







қалай қозғалтады?

-

Командалық

әдісі

арқылы







Блоктардан




блоктың




бағалайды.







қандай деректерді




роботты

қалай

Жасыл түс –







оқуға болады.




қозғалтатынын

«Жарайсың!
















анықтайды.

»
















-

Блоктардан

Сары түс –
















қандай




«Жақсы!»
















деректерді












50










оқуға

Қызыл түс –













болатынын

«Талпын!»













анықтайды.













Жұмыс

EV3




«Мадақтау

Жұмыс




дәптеріндегі

программасының

сөз» әдісі




дәптері.




№1-тапсырманы

терезесімен

арқылы




28-бет




орында.

танысамыз. Бос

бағаланады:







(EV3




орындарды тиісті

«Жарайсың!







программасының

сөздермен толтыр.

Жақсы! Өте







терезесімен







жақсы!










танысып, бос







Талпын!»










орындарды өзінің



















тиісті сөздерімен



















толтырады)



















***. (МК, Т) 2-

Дескриптор:

ҚБ: Топтық







тапсырма

-

Топтасып,

жұмыста










Роботтың басқару




суреттегі

белсенділік







блогына 7-




блоктармен

көрсеткен










суреттегі




танысады.

оқушыларды







программаны

-

Программа-

«Бағдаршам»







салып тексеріңдер.




дағы

әдісі арқылы







Төмендегі




блоктардың

бағалайды.







сұрақтар мен




айырмашы-

Жасыл түс –







тапсырманы




лығын 3-

«Жарайсың!







орындаңдар.




суретті

»



















пайдаланы

Сары түс –







-

Программа-




п жіктейді.

«Жақсы!»










дағы

-

Блоктардан

Қызыл түс –










блоктардың




қандай

«Талпын!»










қандай




деректерді
















айырма-




оқуға
















шылығы




болатынын
















бар? 3-




анықтайды.
















суретті

-

Программа-
















пайдала-




ның блок –
















нып




сызбасын
















жіктеңдер.




ұсынады.













-

Блоктар-






















дан қандай






















деректерді






















оқуға






















болады?



















-

Програм-






















маның блок






















–сызбасын






















ұсыныңдар






















?



















Жұмыс

Суретті боя. Бос

«Мадақтау

Жұмыс




дәптеріндегі

орынға

сөз»

әдісі

дәптері.




№4-тапсырманы

қиялыңдағы

арқылы




29-бет




орында.

роботтың суретін

бағаланады:













сал. Сенің

«Жарайсың!






51




(Тапсырмада

роботың қандай

Жақсы! Өте







роботтың суреті

қызмет атқарады?

жақсы!







және

жанында

Айырмашылық

Талпын!»







бос орын берілген.

бар ма?
















Оқушы




өзіне



















ұнаған роботтың



















суретін

салады.



















Кейін




екі



















роботтың






















айырмашылығын



















табады.)



















Сабақтың

(Ө): «Оқушылар

Мысалы:




ҚБ:

Мұғалім

Интерактив

соңы

сұрақ

қояды»

Программаны

тапсырма

-ті тақта

7 мин.

әдісі.







роботтың




орындау







Оқушыларға




басқару




барысында




Сабақты

бүгінгі

өтілген

блогына

қалай

белсенділік




бекіту.

сабақ

бойынша

жүктейді?

көрсеткен




Рефлексия

қорытындылау

Қозғалысты

оқушыларды







мақсатында




басқаруға

әр

«Бағдаршам»







сұрақтар




қоюға

түрлі




әдісі

арқылы







мүмкіндік




командалық

бағалайды.







жасаңыз.

Сұрақтар

блоктарды













сыныптастарға,

қолдану немен













мұғалімге




байланысты













қойылуы

мүмкін

деп ойласың?













немесе

























талқылауды






















дамыту

құралы



















ретінде

























қолданылуы тиіс.



















Жазбаша

түрдегі



















сұрақтарға






















арналған

























«Сұрақтар






















қорапшасы»






















оқушылар

үшін



















қарым-қатынас



















жасаудың






















өзгешелеу

түрі



















болып табылады.



















Оқушылардың



















жұмыс

туралы



















сұрақтарды






















дауыстап

айтуына



















уақыт беріңіз. Бұл



















бағалау

үдерісін



















іске қосуға

және



















ұғымның екіұдайы



















түсінілуін






















болдырмауға






















көмектеседі.