ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 62
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
52
-
Саралау. Сіз қандай тәсілмен
Бағалау. Сіз
Денсаулық және қауіпсіздік
көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз
оқушылардың
техникасын сақтау
қабілетті
оқушылардың
алдына
материалды игеру
қандай тапсырмалар қоясыз?
деңгейін қалай
тексеруді
жоспарлап
отырсыз?
«Диалог
және қолдау
көрсету»,
«Бағдаршам»
Денсаулық сақтау
«Тапсырма», «Жіктеу».
әдісі
технологиялары.
Сабақта сергіту
Саралау тапсырмаларды
іріктеуді,
жаттығулары мен белсенді
белгілі
бір
оқушыдан
күтілетін
жұмыс түрлерін
нәтижені, оқушыға жеке қолдау
қолданамын.
көрсетуде, оқу материалы мен
Осы сабақта қолданылатын
ресурстарды
оқушылардың жеке
Қауіпсіздік техникасы
қабілеттерін
ескере
отырып
ережелерінің тармақтары
әзірлеуді қамтиды.
орындалады.
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
№ 13 сабақ. А бөлім.
Бөлімі: | 3-бөлім. Біздің өміріміздегі роботтар (ортақ тақырыптар: «Тағам | |
| және сусын», «Дені саудың – жаны сау») | |
Педагогтің аты- | | |
жөні: | | |
Күні: | | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың | Робот дөңгелегінің айналымы | ||
тақырыбы: | | | |
Оқу | 1.5.2.2. дөңгелек айналымының белгілі бір санына робот қозғалысын | ||
бағдарламасына | ұйымдастыру; | ||
сәйкес оқу | | | |
мақсаты | | | |
Сабақтың | Барлық оқушы үшін: | | |
мақсаты: | Роботты Жұлдызшатерінің айналым саны арқылы қозғалтуды | ||
| үйренеді. | ||
| Көпшілік оқушылар үшін: | ||
| | | |
53
Дөңгелек айналымының санына қарай робот қозғалысын ұйымдастырады.
Кейбір оқушылар үшін:
***. Берілген есептерге программа құрастырады.
Сабақтың барысы:
Сабақ | Педагогтің іс- | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | | Ресурстар | ||||
кезеңі | әрекеті | | | | | | | | |
/ | | | | | | | | | |
Уақы | | | | | | | | | |
ты | | | | | | | | | |
(Ұ) | Ширату тапсырмасы. «Менің мақсатым...» жаттығуы | | | ||||||
Ұйым | Әрбір оқушы өзінің мақсатымен таныстырып өтеді. Оқушы- | | | ||||||
- | лар екі топқа бөлініп кезекке тұрады. Музыкалық әуен | | | | |||||
дасты | жіберіледі. Жүргізуші әр оқушының мақсаты болып белгіленеді. Содан кейін о | ||||||||
ру | қушылардың кезекпен көздері байланады, | | | | | ||||
кезеңі | олар жүргізушіні тауып жетулері керек. | | | | | ||||
: | | | | | | | | | |
1-7 | | | | | | | | | |
мин. | | | | | | | | | |
| | | | | | | | ||
4. | Сабақтың | | Оқушылар шеңбер | | | | | ||
Топ- | тақырыбы, | | бойында тұрып үш- | | | | | ||
тас- | мақсаты, | | үштен топқа бірігеді. | | | | | ||
тыру: | критерийлерімен | | | | | | | | |
| таныстыру. | | | | | | | | |
(МК, | «Ой қозғау» әдісі. | ✓ Велосипедпен | ҚБ: Мұғалім | | |||||
Ұ) Ой | Алдыңғы білім мен | серуендеудің | сұраққа | | | ||||
қоз- | жаңа | сабақты | денсаулыққа қандай | жауап беруде | | ||||
ғау. | байланыстыру | пайдасы бар | | белсенділік | | | |||
«Ми- | мақсатында | (1-сурет)? | | | көрсеткен | | | ||
ға | төменде | берілген | ✓ Неге | велосипедтің | оқушыларды | | |||
шабу- | сұрақтарға | жауап | дөңгелегі | үлкен | «Менің | | | ||
ыл» | береді. | | болады? | | Ойыңмен | жұлдызым» | | ||
әдісі. | | | бөліс. | | | әдісі | арқылы | | |
| | | | | | бағалайды. | | | |
| | | | | | Көк | түс | - | |
| | | | | | Жарайсың! | | | |
| | | | | | Сары | түс | - | |
| | | | | | Жақсы! | | | |
| | | | | | Қызыл түс - | | ||
| | | | | | Талпын! | | | |
| Жұмыс | | ЕV3 роботының | «Мадақтау | | Жұмыс | |||
| дәптеріндегі | құраушы бөлшектерін | сөз» әдісі | | дәптері. | ||||
| №2-тапсырманы | анықтап, белгіле. | арқылы | | 30-бет | ||||
| орында. | | | | | бағаланады: | | | |
| (Тапсырмада | | | | «Жарайсың! | | | ||
| робот бөлшектері | | | | Жақсы! Өте | | |||
| мен ойын | | | | | жақсы! | | | |
| құрастырғыштар | | | | Талпын!» | | | ||
| ы берілген. | | | | | | | | |
| Осылардың | | | | | | | |
54
| арасынан оқушы | | | | | | | | | | | | | ||
| EV3 роботының | | | | | | | | | | | | | ||
| құрауыштарын | | | | | | | | | | | | | ||
| анықтап, | | | | | | | | | | | | | | |
| белгілейді.) | | | | | | | | | | | | | | |
Жаңа | Жаңа сабаққа кіріспе. Оқулықпен жұмыс істеу | | | | |||||||||||
сабақ- | (МК, Ұ): «Өкіл» әдісі | | | | | | | | | | |||||
қа | Топ тапсырманы орындап болғаннан кейін, әр топтан бір адам «өкіл» ретінде | ||||||||||||||
дайы | таңдалып, | түсіндіріп | және | | жинақтау | үшін | және басқалардың идеяларын | ||||||||
н- | анықтау үшін басқа топқа жіберіледі. Сосын не білгенін айту үшін өкіл өз | ||||||||||||||
дық. | тобына қайта оралады. Бұл - зеріктіретін және қайталана беретін «өз тобына | ||||||||||||||
| хабарлау» әдісінен аулақ болу үшін қолданылатын тиімді әдіс. Сондай-ақ, бұл | ||||||||||||||
| өкіл тілін қолдануға және белсенді тыңдаушылар тобын құруға жағдай жасайды. | ||||||||||||||
Сабақ | Практикалық | | | Дескриптор: | | | ҚБ: Мұғалім | | |||||||
тың | жұмыстар: | | | - | Берілген | | | тапсырманы | | | |||||
ортас | (Ө) | Оқулықта | | | программа | | | орындау | | | |||||
ы | берілген | | | | | | алгоритмін | | | барысында | | | |||
(26 | практикалық | | | | талдайды. | | | белсенділік | | | |||||
мин) | жұмыстың | жасалу | | - | Мұғалім | | | көрсеткен | | | |||||
| жолымен танысып, | | | көмегімен | дайын | | оқушыларды | | |||||||
| төмендегі | №1 | | | роботты | алға | | «Менің | | | |||||
| тапсырманы | | | | қозғалтады. | | | жұлдызым» | | ||||||
| орындайды. | | | - | Мотордан | | | әдісі | арқылы | | |||||
| 1-тапсырма | | | | дөңгелекке | | | бағалайды. | | | |||||
| Мұғалім | көмегімен | | | берілген | | | Көк | түс | - | | ||||
| дайын роботты алға | | | командалардың | | Жарайсың! | | | |||||||
| қозғалту. Мотордан | | | сөзбен | | | Сары | түс | - | | |||||
| дөңгелекке берілген | | | сипатталған | | | Жақсы! | | | ||||||
| командалардың | | | | алгоритмін | | | Қызыл түс - | | ||||||
| сөзбен сипатталған | | | пайдаланады. | | Талпын! | | | |||||||
| алгоритмі. | | | | | | | | | | | | | | |
| Программасы | 6- | | | | | | | | | | | | ||
| сурет. | | | | | | | | | | | | | | |
| 1.Қозғалу: | | | | | | | | | | | | | | |
| жылдамдық=30, | | | | | | | | | | | | | ||
| айналым саны=5 | | | | | | | | | | | | | ||
| 2. Тоқтау. | | | | | | | | | | | | | | |
| 3.Қозғалу: | | | | | | | | | | | | | | |
| жылдамдық=60, | | | | | | | | | | | | | ||
| айналым саны=10 | | | | | | | | | | | | | ||
| 4. Тоқтау. | | | | | | | | | | | | | | |
| ***. (Ж) Ертеде | | | Дескриптор: | | | ҚБ: Мұғалім | | |||||||
| өзеннен су | | | | - Берілген | тапсырманы | | жұптық | | | |||||
| шығаруға | | | | жұптасып талдайды. | | жұмыста | | | ||||||
| қолданған су | | | - Су дөңгелегі 2 рет | | белсенділік | | | |||||||
| дөңгелегі берілген | | толық | | айналғанда | | көрсеткен | | | ||||||
| (7-сурет). Әр | | | және кері қарай 2 рет | | оқушыларды | | ||||||||
| құмыраға 2 литр | | | тағы | айналса | неше | | «Менің | | | |||||
| су сыяды. | | | | литр | су | жинайтынын | | жұлдызым» | | |||||
| №2 тапсырма. | | | табады. | | | | әдісі | арқылы | | |||||
| | | | | | | | | | | | бағалайды. | | |