ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 64
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың барысы:
Сабақ | Педагогтің іс- | Оқушының іс- | Бағалау | Ресурстар | |
кезеңі/Уақыты | әрекеті | әрекеті | | | |
(Ұ) | 1. Сәлемдесу. | Ширату | | | |
Ұйымдастыру | 2. Оқушыларды | тапсырмасы. | | | |
кезеңі: | түгендеу. | «Жұмбақ зат» | | | |
1-7 мин. | | ойыны. | | | |
| | Ойынның | | | |
| | мақсаты: | | | |
| | Оқушылардың | | | |
| | ойлау | және | | |
| | сөйлеу | | | |
| | қабілеттерін | | | |
| | арттыру. | | | |
| | Ойынның | | | |
| | шарты: | | | |
| | Оқушылардың | | | |
| | алдына | ыдысқа | | |
| | салынып бір зат | | | |
| | әкелінеді. Сол | | | |
| | затты | мұғалім, | | |
| | жауабын айтпай | | | |
| | | 21 | | |
| | | | | сөзбен | | | | |
| | | | | сипаттайды. | | | | |
| | | | | Оқушылар | | | | |
| | | | | шешімін | табуы | | | |
| | | | | қажет. | | | | |
4. Топтастыру | «Мозаика» әдісі. | | 1-топ: «Мысық | | | | |||
| Оқушылар | | пен тышқан». | | | | |||
| мұғалім үстелінен | | 2-топ: «Екі лақ» | | | | |||
| сурет | қиындысы | | Оқушылар | | | | | |
| бейнеленген бір | | сөздерді таңдап, | | | | |||
| дана | | қағаз | | топқа жиналған | | | | |
| қиындысын | | соң, | сурет | | | | ||
| таңдап | | алады. | | туралы | өз | | | |
| Алынған | қағаз | | ойларын айтады. | | | | ||
| қиындысында | | | | | | | ||
| бейнеленген | | | | | | | ||
| суретті | | | | | | | | |
| жинақталып | | | | | | | ||
| құрастыру | | | | | | | ||
| арқылы екі топқа | | | | | | | ||
| бірігеді. | | | | | | | | |
| Сабақтың | | | | | | | | |
| тақырыбы, | | | | | | | ||
| мақсаты, | | | | | | | | |
| критерийлерімен | | | | | | | ||
| таныстыру | | | | | | | ||
(МК, Ұ) Ой | «Ой қозғау» әдісі. | | ✓ Халық | | ҚБ: | Мұғалім | Қағаз | ||
қозғау. «Миға | Алдыңғы | білім | | ежелден | ұжымдық | қиындылары | |||
шабуыл» әдісі. | мен жаңа сабақты | | ертегіге бай. | жұмыста | | ||||
| байланыстыру | | 1-суретте екі | белсенділік | | ||||
| мақсатында | | лақтың | | танытқан | | |||
| төменде | берілген | | әрекеті | | оқушыларды | | ||
| сұрақтарға | | бейнеленген. | «Смайликтер» | | ||||
| мұғалімнің | | ✓ Әрекеттер | әдісі | арқылы | | |||
| көмегімен (бағыт- | | реті | дұрыс | бағалайды. | | |||
| бағдары, | | | берілген бе? | | | | ||
| нұсқауымен) | | ✓ Әрекеттерді | | | | |||
| жауап іздейді. | | ретімен | | | | |||
| | | | | орналастыр. | | | | |
| | | | | | ||||
Жаңа сабаққа | Жаңа сабаққа кіріспе. « INSERT» әдісі | | Интерактивті | ||||||
дайындық. | Берілген | мәтінді | «Түртіп алу» әдісін пайдаланып, | тақта | |||||
| танысып шығу. | | | | | | | ||
| INSERT - оқығанын түсінуге, өз ойына басшылық етуге, | | |||||||
| ойын білдіруге үйрететін ұтымды әдіс. Бір әңгіменің | | |||||||
| соңына тез жету, оқығанды есте сақтау, мәнін жете | | |||||||
| түсіну - әрине, ынта-зейінді қажет ететін күрделі әрекет. | | |||||||
| Сондықтан да зейіні тұрақсыз оқушылар арасында | | |||||||
| оқуға жеңіл-желпі қарау салдарынан түсіне алмау, өз | | |||||||
| пікірін | өмірдегі | жайттармен | ұштастыра | алмау | |
22
| кемшіліктері | жиі | кездеседі. | Бұл орайда | үйретуші | Жұмыс | ||||
| мұғалім | баланы | дағдыландыруға | күш | салады. | дәптері | ||||
| Мағынаны түсінуді жоғарыдағыдай ұйымдастыру – | | ||||||||
| аталған кемшіліктерді болдырмаудың бірден-бір кепілі. | | ||||||||
| Мұғалімнің сөзі | | | | | | | |||
| Күнделікті бір-бірімен байланысты түрлі іс-әрекеттерді | | ||||||||
| орындаймыз. | | | | | | | | ||
| Жұмыс | | | «Толағай» | «Мадақтау | Жұмыс | ||||
| дәптеріндегі | | мультфильмін | сөз» | әдісі | дәптері. | ||||
| №2тапсырманы | көрдің бе? | арқылы | | ||||||
| орында. | | | 1) Іс- | | бағаланады: | | |||
| | | | | әрекеттердің | «Жарайсың! | | |||
| | | | | ретін дұрыс | Жақсы!Өте | | |||
| | | | | көрсет. | | жақсы! | | ||
| | | | | 2) Суретке | Талпын!» | | |||
| | | | | қарап, ертегі | | | | ||
| | | | | оқиғасын | | | | ||
| | | | | құрастыр. | | | | ||
Сабақтың | (МК, | Т) | Топтық | Дескриптор: | ҚБ: | Мұғалім | | |||
ортасы | жұмыста | | | - | Топта бір- | топтық | | |||
(26 мин) | мұғалімнің | | | | бірімен | | жұмыста | | ||
| көмегімен | | | | ақылдасады, | белсенділік | | |||
| төмендегі | | | | ой бөліседі. | танытқан | | |||
| тапсырманы | | - | Белгісіз | оқушыларды | | ||||
| орындайды. | | | сандарды | «Смайликтер» | | ||||
| 1-тапсырма | | | табады. | | әдісі | арқылы | | ||
| Берілген | | | - | Есептің | бағалайды. | | |||
| мысалдар | тізбегін | | орындалу іс- | | | | |||
| орында. | | | | әрекетін | | | | ||
| 1) Сұрақ белгісінің | | қадамдарға | | | | ||||
| орнындағы | | | бөледі. | | | | | ||
| сандарды тап. | | | | | | | |||
| 2) | Мысалды | | | | | | | ||
| орындауды | неше | | | | | | | ||
| іс-әрекетке | бөлуге | | | | | | | ||
| болады? | | | | | | | | | |
| (Ж) | Дәптермен | Дескриптор: | ҚБ: | Мұғалім | Жұмыс | ||||
| жұмыс. | | | - | Әріптерді | жұптық | дәптері | |||
| 2-тапсырма | | дұрыс орналас- | жұмыста | | |||||
| Әріптерді дұрыс | тырады. | | белсенділік | | |||||
| орналастырсаңдар, | - | Танымал қа- | танытқан | | |||||
| танымал қазақ, | зақ, орыс халық | оқушыларды | | ||||||
| орыс халық | | ертегілерінің | «Смайликтер» | | |||||
| ертегілерінің | | атауын табады. | әдісі | арқылы | | ||||
| атауын | | | | | | | бағалайды. | | |
| табасыңдар. | | | | | | | | ||
| (Ө) | Дәптермен | ***. | 3- | ҚБ: | Мұғалім | Жұмыс | |||
| жұмыс. Сабақта | тапсырма | тапсырма | дәптері | ||||||
| өтілген | | жаңа | Әрекет, | оқиғаға | орындау | | |||
| ақпараттарды | | қандай | мысал | барысында | | ||||
| пайдаланып, | | келтіресің? | белсенділік | |
23
| | | дәптерге | өз | | | танытқан | | ||
| | | мысалдарын | | | оқушыларды | | |||
| | | жазады. | | | | | «Смайликтер» | | |
| | | | | | | | әдісі | арқылы | |
| | | | | | | | бағалайды. | | |
Сабақтың соңы | (Ө) | Оқушылар | ✓Бүгін | мен не | ҚБ: | Мұғалім | | |||
7 мин. | | төменде | берілген | білдім? | тапсырма | | ||||
| | | қорытынды | ✓ Қалай | жұмыс | орындау | | |||
Сабақты | | | сұрақтарға жауап | жасадым, | барысында | | ||||
бекіту. | | | береді. | | | кімге | көмек | белсенділік | | |
Рефлексия. | | | | | бердім? | танытқан | | |||
| | | | | | ✓Сабақ | маған | оқушыларды | | |
| | | | | | ұнады | ма? | «Смайликтер» | | |
| | | | | | Неліктен? | әдісі | арқылы | | |
| | | | | | ✓Мен | сабақта | бағалайды. | | |
| | | | | | өзімді | | | | |
| | | | | | қалайша | | | | |
| | | | | | сезіндім? | | | | |
| | | | | ||||||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек | Бағалау. Сіз | Денсаулық және қауіпсіздік | ||||||||
қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті | оқушылардың | техникасын сақтау | ||||||||
оқушылардың | | алдына | | қандай | материалды | | | | ||
тапсырмалар қоясыз? | | | игеру деңгейін | | | | ||||
| | | | | | қалай тексеруді | | | | |
| | | | | | жоспарлап | | | | |
| | | | | | отырсыз? | | | | |
«Диалог | және | қолдау | | көрсету», | «Смайликтер» | Денсаулық сақтау | ||||
«Тапсырма», «Жіктеу». | | | әдісі | технологиялары. | ||||||
| | | | | | | | Сабақта сергіту жаттығулары | ||
Саралау | тапсырмаларды | | іріктеуді, | | | мен белсенді жұмыс түрлерін | ||||
белгілі | бір | оқушыдан | | күтілетін | | | қолданамын. | |||
нәтижені, оқушыға жеке қолдау | | | Осы сабақта қолданылатын | |||||||
көрсетуде, оқу материалы мен | | | Қауіпсіздік техникасы | |||||||
ресурстарды | оқушылардың жеке | | | ережелерінің тармақтары | ||||||
қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді | | | орындалады. | |||||||
қамтиды. | | | | | | | | | | |
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
№ 6-сабақ. А бөлім.
24
Бөлімі: | | | 2-бөлім. Программалау (ортақ тақырып: «Дәстүр және | ||||||||
| | | фольклор») | | | | | | | | |
Педагогтің аты-жөні: | | | | | | | | | | | |
Күні: | | | | | | | | | | | |
Сыныбы: | | | Қатысушылар саны: | | | | | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы: | | Алгоритм. Сызықтық алгоритм | | ||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес | 1.4.1.1. сызықтық алгоритмді іске асыру | | |||||||||
оқу мақсаты | | | | | | | | | | | |
Сабақтың мақсаты: | | Барлық оқушы үшін | | | | | | ||||
| | | Алгоритмді сөз түрінде құра алады. | | |||||||
| | | Көпшілік оқушылар үшін | | | ||||||
| | | Сызықтық алгоритм бойынша есептер шығарады. | ||||||||
| | | Кейбір оқушылар үшін | | | | | ||||
| | | ***.Алгоритмді блок сызба түрінде құрастырады. | ||||||||
Сабақтың барысы: | | | | | | | | | | ||
| | | | | | | |||||
Сабақ | Педагогтің іс- | Оқушының іс- | | | Бағалау | Ресурстар | |||||
кезеңі/Уақыты | әрекеті | | әрекеті | | | | | | | | |
(Ұ) | 1. Сәлемдесу. | Ширату | | | | | | | | ||
Ұйымдастыру | 2. Оқушыларды | тапсырмасы | | | | | | | |||
кезеңі: | түгендеу. | | | | | | | | | | |
1-7 мин. | | | | «Жылдам | | фото» | | | |||
| | | | ойыны | | | | | | | |
| | | | Бұл | | | ойын | | | ||
| | | | оқушылардың | | | | | |||
| | | | зейіндерін | | | | | | | |
| | | | шоғырландырып, | | | |||||
| | | | есте | | | сақтау | | | ||
| | | | қабілеттерін арттыру | | | |||||
| | | | үшін | жүргізіледі. | | | ||||
| | | | Оқушылар | шеңбер | | | ||||
| | | | құрып отырады да, 1- | | | |||||
| | | | 2 минут бір-бірін | | | |||||
| | | | көзбен | жылдам | | | ||||
| | | | фотоға | түсіреді. | | | ||||
| | | | Содан | соң | | | кері | | | |
| | | | бұрылып | отырып, | | | ||||
| | | | мұғалімнің | | түрлі | | | |||
| | | | сұрақтарына | | жауап | | | |||
| | | | береді. Өзінен кейін | | | |||||
| | | | үшінші | | | | кім | | | |
| | | | отырғанын, | | қарсы | | | |||
| | | | отырған | оқушының | | | ||||
| | | | үстіндегі киім түсін, | | | |||||
| | | | кімнің көк көзілдірік | | | |||||
| | | | тағып | отырғанын | | | ||||
| | | | т.с.с сұрауға болады. | | | |||||
| | | | Соңында | қайта | бір- | | | |||
| | | | біріне | қарап, | өз | | | |||
| | | | фотоларының | | | | | |||
| | | | дұрыс-бұрыстығына | | | |||||
| | | | көз жеткізеді. | /Бұл | | |