ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 61
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
25
| | | | | ойын | оқушыларға | | | | ||
| | | | | психологиялық | | | | |||
| | | | | тұрғыдан | жағымды | | | | ||
| | | | | көңіл-күй | | | | | | |
| | | | | сыйлайды/. | | | | | | |
4. Топтастыру: | «Жыл | | | 1-топ: «Қыс» | | | | ||||
| мезгілдері» әдісі. | 2-топ: «Көктем» | | | | ||||||
| Қатысушылар | 3- топ: «Жаз» | | | | ||||||
| үнсіз | | | өздері | 4-топ: «Күз». | | | | |||
| дүниеге | | келген | | | | | | | | |
| жыл | мезгілдері | | | | | | | | ||
| бойынша | топқа | | | | | | | | ||
| бөлінеді. | Содан | | | | | | | | ||
| соң | әр | топ өз | | | | | | | | |
| жыл мезгілдерін | | | | | | | | |||
| пантомимо | | | | | | | | |||
| арқылы | | | | | | | | | | |
| бейнелейді, | | | | | | | | |||
| қалған | | топ | | | | | | | | |
| табады. | | | | | | | | | | |
| Сабақтың | | | | | | | | | ||
| тақырыбы, | | | | | | | | |||
| мақсаты, | | | | | | | | | ||
| критерийлерімен | | | | | | | | |||
| таныстыру. | | | | | | | | |||
(МК, Ұ) Ой | «Ой қозғау» | ✓ Бәйге | – | қазақ | ҚБ: | Мұғалім | | ||||
қозғау. «Миға | әдісі. | | | | халқының | | сұраққа жауап | | |||
шабуыл» әдісі. | Алдыңғы | білім | дәстүрлі | ат | беру | | | ||||
| мен | | | жаңа | жарысы. | | барысында | | |||
| сабақты | | Шабандоз | бәйге | белсенділік | | |||||
| байланыстыру | алаңын | | толық | көрсеткен | | |||||
| мақсатында | бір | | айналып | оқушыларды | | |||||
| төменде | | шықты (1-сурет). | «Бас | бармақ» | | |||||
| берілген | | ✓ Шабандоздың | әдісі | арқылы | | |||||
| сұрақтарға | әрекетін ретімен | бағалайды. | | |||||||
| мұғалімнің | ата. | | | | | | | |||
| көмегімен | ✓ Алаңды | толық | | | | |||||
| (бағыт-бағдары, | бір | | | айналу | | | | |||
| нұсқауымен) | оқиғасын | неше | | | | |||||
| жауап іздейді. | әрекетке | | | | | |||||
| | | | | бөлесің? | | | | | ||
| | | | | ✓ (2-сурет). | | | | | ||
Жаңа сабаққа | Жаңа | сабаққа | (МК, | | | Д) | ҚБ: | Мұғалім | Оқулық. | ||
дайындық. | кіріспе. | | | Оқулықпен | | сабаққа | | ||||
| Мұғалім | сөзі: | жұмыс. | | | қатысып, | | ||||
| Күнде | түрлі іс- | Оқушылар | | | белсенділік | | ||||
| әрекеттерді, | оқулықтағы мәтінді | көрсеткен | | |||||||
| тапсырмаларды | оқып, | мысалдармен | оқушыларды | | ||||||
| орындайсың. | танысып, өзара бір- | «Бас | бармақ» | | ||||||
| Белгілі | | бір | бірімен ой бөліседі. | әдісі | арқылы | | ||||
| қадамдардан | Мұғалім | | | бағалайды. | |
26
| кейін | нәтижеге | толықтырып | | | | | | |||
| жететін | іс- | отырады | | | | | | |||
| әрекеттердің реті | | | | | | | | | ||
| алгоритм | деп | | | | | | | | | |
| аталады. | | | | | | | | | | |
| Жұмыс | | Ағаш отырғызудың | «Мадақтау | Жұмыс | ||||||
| дәптеріндегі | ретін анықтап, | | сөз» | | әдісі | дәптері. | ||||
| №3тапсырманы | алгоритмнің блок- | арқылы | | | 15-бет | |||||
| орында. | | сызбасын | | бағаланады: | | |||||
| | | | құрастырып жаз. | | «Жарайсың! | | ||||
| | | | | | | | Жақсы! | | Өте | |
| | | | | | | | жақсы! | | | |
| | | | | | | | Талпын!» | | | |
Сабақтың | (МК, Т) | | Дескриптор: | | ҚБ: | Топтық | Жұмыс | ||||
ортасы | Дәптермен | | - | Топта | бір- | жұмыста | | дәптері. | |||
(26 мин) | жұмыс. | | | | бірімен | | оқушылар | бір- | | ||
| №1 | тапсырма: | | | ақылдасып, | бірін | | «Бас | | ||
| Асқардың | | | | ой бөліседі. | бармақ» | | әдісі | | ||
| қысқартылған | | - | Берілген | | арқылы | | | | ||
| қозғалыс | | | | алгоритмге | бағалайды. | | | |||
| алгоритмі | | | | блок-сызба | | | | | ||
| берілген. | Осы | | | құрастырады. | | | | | ||
| алгоритмге блок- | | - | Топтар | | | | | | ||
| сызба құрастыр. | | | арасында бір- | | | | | |||
| | | | | | бірімен | | | | | |
| | | | | | бөліседі. | | | | | |
| (Д) | Дәптермен | Дескриптор: | | ҚБ: Мұғалім | | |||||
| жұмыс. | | - | Берілген суретпен | тапсырма | | | ||||
| 2-тапсырма | | танысады. | | орындау | | | | |||
| Асқардың | | - | Асқардың іс- | | барысында | | | |||
| таңертеңгі | іс- | | әрекетін | | белсенділік | | ||||
| әрекеті 4-суретте | | реттілікпен сөз | көрсеткен | | | |||||
| берілген. | Оның | | түрінде жазады. | оқушыларды | | |||||
| іс-әрекетін | | - | Жазылған | | «Бас бармақ» | | ||||
| ретімен | | | алгоритмнің блок- | әдісі арқылы | | |||||
| орналастыр. | | сызбасын | | бағалайды. | | | ||||
| Алгоритімін сөз | | құрастырады. | | | | | | |||
| және | | блок- | | | | | | | | |
| сызбамен | | | | | | | | | | |
| ұсыныңдар. | | | | | | | | | ||
| ***.(Ж) «Ойлан, | Дескриптор: | | ҚБ: | | | Жұмыс | ||||
| жұптас, | бөліс» | | - | Жұптасып өз- | Жұптық | | | дәптері | ||
| әдісі. | | | | | ара | | жұмыста | | | |
| 3-тапсырма | | | ақылдасады, | оқушылар | бір- | | ||||
| Домино тастарын | | | ой бөліседі. | бірін | | «Бас | | |||
| біреуі | | қалып | | - | Орналастыру | бармақ» | | әдісі | | |
| кетпейтіндей | | | алгоритмін | арқылы | | | | |||
| орналастыру | | | жазады. | | бағалайды. | | | |||
| алгоритмін | тап. | | - | Алгоритмге | | | | | ||
| Алгоритмнің | | | блок-сұлба | | | | | |||
| блок-сұлбасын | | | құрастырады. | | | | | |||
| құрастыр. | | | | | | | | | |
27
Сабақтың | | (Ө) | Оқушылар | ✓ Бүгін мен не | ҚБ: | | Интерактивті | |||
соңы | | төменде | білдім? | «Кемпірқосақ» | | тақта | ||||
7 мин. | | берілген | ✓ Қалай жұмыс | әдісі | | | | |||
| | | қорытынды | жасадым, | | | | | ||
Сабақты | | сұрақтарға | кімге | көмек | Тақтадағы | | | |||
бекіту. | | | жауап береді. | бердім? | кемпірқосақ | | | |||
Рефлексия. | | | | ✓ Сабақ | маған | суретіне | өз | | | |
| | | | | ұнады | ма? | есімдері | | | |
| | | | | Неліктен? | жазылған | | | ||
| | | | | ✓ Мен | сабақта | стикерлерді | | | |
| | | | | өзімді | | желімдейді. | | | |
| | | | | қалайша | Олар | ең | | | |
| | | | | сезіндім? | төмендегі | | | ||
| | | | | | | қызыл | түстен | | |
| | | | | | | ең | жоғары | | |
| | | | | | | орналасқан | | | |
| | | | | | | күлгін | түске | | |
| | | | | | | стикерлерді | | | |
| | | | | | | желімдеу | | | |
| | | | | | | арқылы | | | |
| | | | | | | өздерінің | | | |
| | | | | | | сабақтағы | | | |
| | | | | | | түсінік | (немесе | | |
| | | | | | | көңіл-күй) | | | |
| | | | | | | деңгейін | | | |
| | | | | | | білдіреді. | | | |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен | Бағалау. Сіз | Денсаулық және қауіпсіздік | ||||||||
көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз | оқушылардың | техникасын сақтау | | |||||||
қабілеттірек оқушылардың алдына | материалды игеру | | | | | |||||
қандай тапсырмалар қоясыз? | деңгейін қалай | | | | | |||||
| | | | | тексеруді | | | | | |
| | | | | жоспарлап | | | | | |
| | | | | отырсыз? | | | | | |
«Диалог | және қолдау | көрсету», | «Басбармақ» әдісі | Денсаулық сақтау | | |||||
«Тапсырма», «Жіктеу». | | | | технологиялары. | | |||||
| | | | | | | Сабақта сергіту жаттығулары | |||
Саралау тапсырмаларды | іріктеуді, | | | мен белсенді жұмыс түрлерін | ||||||
белгілі | бір | оқушыдан | күтілетін | | | қолданамын. | | |||
нәтижені, оқушыға жеке қолдау | | | Осы сабақта қолданылатын | |||||||
көрсетуде, оқу материалы мен | | | Қауіпсіздік техникасы | |||||||
ресурстарды | оқушылардың жеке | | | ережелерінің тармақтары | ||||||
қабілеттерін | ескере | отырып | | | орындалады. | | ||||
әзірлеуді қамтиды. | | | | | | | |
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
28
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
№ 7-сабақ. А бөлім.
Бөлімі: | | 2-бөлім. Программалау (ортақ тақырып: «Дәстүр және | |||
| | фольклор») | | ||
Педагогтің аты-жөні: | | | | | |
Күні: | | | | | |
Сыныбы: | | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы: | | Scratch программалау ортасы | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес | | 1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау | |||
оқу мақсаты | | және ашу (Scratch). | | ||
Сабақтың мақсаты: | | Барлық оқушы үшін: | | ||
| | | | | |
| | Программа ортасының терезесімен танысады. | |||
| | Көпшілік оқушылар үшін: | | ||
| | Программалау ойын алаңында жобаны құрады. | |||
| | Кейбір оқушылар үшін: | | | |
| | ***.Scratch-те жобаны құрып, оны сақтайды және ашады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ | Педагогтің іс- | Оқушының іс- | | Бағалау | Ресурстар | ||
кезеңі/Уақыт | әрекеті | әрекеті | | | | | |
ы | | | | | | | |
(Ұ) | 1. Сәлемдесу. | Ширату | | | | | |
Ұйымдастыру | 2. Оқушыларды | тапсырмасы: | | | | ||
кезеңі: | түгендеу. | «Комплименттерді | | | |||
1-7 мин. | | ң | бұрқасыны» | | | ||
| | ойыны. | | | | | |
| | Оқушылар | берілген | | | ||
| | уақыт ішінде (1-1,5 | | | |||
| | минут) | бір | парақ | | | |
| | қағазға | | өздерінің | | | |
| | сүйікті | адамдарынан | | | ||
| | естігісі | | келген | | | |
| | комплиментті | | | | ||
| | жазады. | | | | | |
| | Комплименттердің | | | |||
| | жеке сөздер түрінде | | | |||
| | болмай, | | толық | | | |
| | сөйлемдер | түрінде | | | ||
| | болғаны | | дұрыс. | | | |
| | Жазып | болған | соң | | | |
| | оқушылар | | бұл | | | |
| | парақтарды | | | | | |
| | домалақтап, | домалақ | | | ||
| | қармен | | | | | |
| | атқыласқандай | | | | ||
| | оларды | | бір-біріне | | |