ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 19.03.2024
Просмотров: 97
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Қортынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1.2. |
Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:29-сабақ. . Еселік салыстыруға берілген есептерді шығару.
Бөлімі: | 3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер. | |
Педагогтің аты-жөні: | | |
Пәні: | математика | |
Күні: | | |
Сыныбы:2-сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Еселік салыстыруға берілген есептерді шығару. | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау жəне шығару; кері есептерді құрастыру жəне салыстыру. | |
Сабақ мақсаты: | | |
Құндылықтар: | Адамгершілік, еңбекқорлық. "Біз -Ұлы дала ұрпактарымыз" жалпыұлттық идеясының құндылығы |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы 2 мин. | «Шаттық шеңбер» Балаларды үш топқа бөлемін. | Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. | ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Сары, қызыл, жасыл, житондар |
Ортасы 5 мин. | Еселік салыстыруға берілген есептерді шығару 1. Балалар ойын ойнады. Қыздар мен ұлдарды сана. Сұлба бойынша есептер құрастырып, оларды шығар | Ұл-6 ? артық(кем) Қыз-2 Ш:6-2=4 Ж: 4 қыз кем,4ұл артық. | ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. Дескриптор: 1.Шартын жазады. 2.Сұрақ қояды 3.Шешуін табады. 4.Жауабын жаза алады | Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
Жаңа сабақ 3мин. | Еселік салыстыру Бір санның екінші саннан неше есе артық немесе неше есе кем екенін білу үшін, көп санды аз санға бөлу керек. 3. Есепті шығар. Әлияда 3 шар, ал Сырымда 6 шар бар. Сырымның шары неше есе артық? | Әлияда-3 шар. Сырымда-6 шар ? есе артық(кем) Ш: 6:2=3 Ж: 3есе артыө,3есе кем | Дескриптор: 1.Шартын жазады. 2.Сұрақ қояды 3.Шешуін табады. 4.Жауабын жаза алады ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
4мин | а-ны 5-ке арттыру, b-ны 5-ке кеміту деген не? Өрнек құрастыр. | А+5 В-5 Бір санның екінші саннан нешеге артық немесе нешеге кем екенін білу үшін, көп санды аз санға азайту керек. | Дескриптор: Дескриптор: Өрнек құра алады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Сергіту сәті 2мин | https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk | | | https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk |
3мин | 4. Есептердің шарты мен сұлбасын толықтырып, оны шығар. | Әлияда 3 шар бар, ал Сырымның шары одан 2есе артық . Сырымда неше шар бар? Әлия-3шар Сырым-? 2есе артық Ш:3х2=6 Ж: Сырымда 6 шар бар. | Дескриптор: 1.Шартын жазады. 2.Сұрақ қояды 3.Шешуін табады. 4.Жауабын жаза алады ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Соңы 2 мин. | Үй тапсырмасы: | | | 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Кері байланыс 2 мин | | | «Алма ағашы»әдісі | |
Бағалау 2мин | Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі. | | ||
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? | | |||
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз? | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Қортынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1.2. |
Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:30-сабақ. Есептер шығару
Бөлімі: | 3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер. | |
Педагогтің аты-жөні: | | |
Пәні: | математика | |
Күні: | | |
Сыныбы:2-сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Есептер шығару | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау жəне шығару; кері есептерді құрастыру жəне салыстыру. 2.5.1.7. 2 амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе | |
Сабақ мақсаты: | Барлық оқушылар: есептерді шығарады салыстырады Көптеген оқушылар санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; айырмалық салыстыруды біледі. Кейбір оқушылар:кері есептерді құрастыру және салыстырады | |
Құндылықтар: | Патриоттық. Еңбек және шығармашылық,ынтымақтастық, білім алу |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы 2 мин. | «Шаттық шеңбер» Балаларды үш топқа бөлемін. | Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. | ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Сары, қызыл, жасыл, житондар |
Ортасы 5 мин. | 1. Балалар Сырымның атасының үйіне қонаққа келді. Мысалдарды бірінші болып орындаған бала төрге шығады. | Халық даналығы: Қонақ келсе, құт келер. Қонақ ырысын өзімен бірге ала келеді. | Дескриптор:көбейту, бөлу амалдарын орындай алады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
| 2. Есептерді шығар. Кері есептер құрастырып, оларды шығар. | Жеміс салатын сауытта 3 алма және одан 2 есе артық алмұрт бар. Сауытта неше алмұрт бар? Алма-3 Алмұрт-? 2 есе артық Ш: 3х2=6 Ж: 6 алмұрт бар Кері есеп: Алма-? 2 есе кем Алмұрт-6 Ш: 6:2=3 Ж: 3 алма бар | Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепке талдау жүргізіп, оны шығарады ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
4мин | 3. а) Қысқаша жазылуы және сызбасы бойынша есеп құрастыр. | Ш: 5х2=10 Ж: тәтті тоқаш-10 | Дескриптор: 1.Шартын жазады. 2.Сұрақ қояды 3.Шешуін табады. 4.Жауабын жаза алады ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Сергіту сәті 2мин | https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk | | | https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk |
3мин | 4. Теңдеулерді шеш. | 58 – 20 + с = 40 38+c=40 C=40-38 C=2 58-20+2=40 | Дескриптор: күрделі теңдеуді шығара алады. ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Соңы 2 мин. | Үй тапсырмасы: | | | 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Кері байланыс 2 мин | | | «Алма ағашы»әдісі | |
Бағалау 2мин | Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі. | | ||
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? | | |||
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз? | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Қортынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1.2. |
Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:31-сабақ. Есептер шығару.
Бөлімі: | 3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер. | |
Педагогтің аты-жөні: | | |
Пәні: | математика | |
Күні: | | |
Сыныбы:2-сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Есептер шығару. | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.5.1.1. 1–2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.2. **Есептерді шығару барысында «баға», «мөлшер» (сан), «құн»; ұзындығы, ені, периметрі шамаларының өзара тəуелділігін пайдалану. | |
Сабақ мақсаты: | 2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдей алады. Құрама есептердің шешуін санды өрнектер жəне жекелеген амалдар түрінде модельдей жəне шығара алады.. | |
Құндылықтар: | Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық, басқаның пікірін тыңдау |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы 2 мин. | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал қалыптастыру: | оқушылар бір-біріне жылылық сыйлайды. Топтарға бөлу. «Бөлінгіш», «Бөлгіш», «Бөліндінің мәні» | ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Сары, қызыл, жасыл, житондар |
Ортасы 5 мин. | 1. Мақалдардың мағынасын түсіндір. «Мақал – халық даналығы»деп неге айтады? | | ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
Жаңа сабақ 3мин. | 2. Есептерді шығар. | Дүкенде әрқайсысында 8 кг-нан 2 қорап печенье болды. 10 кг печенье сатылды. Дүкенде неше килограмм печенье қалды? Печенье-8кг-нан-2 қорап Сатылды-10 кг Қалды-? Ш: 1.8х2=16 2.16-10=6 Ж: қалды-6 қорап | Дескриптор: 1.Шартын жазады. 2.Сұрақ қояды 3.Шешуін табады. 4.Жауабын жаза алады ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
4мин | 3. Қысқаша жазылуы және сызбасы бойынша есептер құрастырып, оларды шығар. | Ш:1.3х3=9 2.9-4=5 Ж. Қалды 5 банка | Дескриптор: 1.Шартын жазады. 2.Сұрақ қояды 3.Шешуін табады. 4.Жауабын жаза алады ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Сергіту сәті 2мин | https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk | | | https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk |
3мин | Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексер. | 65 – 19 29 + 48 12 + 87 | Дескриптор:бағандап қосып,азайта алады. ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Соңы 2 мин. | Үй тапсырмасы: | | | 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Кері байланыс 2 мин | | | «Алма ағашы»әдісі | |
Бағалау 2мин | Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі. | | ||
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? | | |||
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз? | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Қортынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1.2. |
Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:32-сабақ. . Есептер шығару. / Ертегі – халық қазынасы
Бөлімі: | 3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер. | |
Педагогтің аты-жөні: | | |
Пәні: | математика | |
Күні: | | |
Сыныбы:2-сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Есептер шығару. / Ертегі – халық қазынасы | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау жəне шығару; кері есептерді құрастыру жəне салыстыру. 2.5.1.7. 2 амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу жəне шығару. | |
Сабақ мақсаты: | Барлық оқушылар: есептің тура жəне жанама сұрақтарының айырмашылығын түсінеді. Көптеген оқушылар: тура жəне жанама сұрақты есептерді ажыратуды жəне шығаруды біледі. Кейбір оқушылар:тура жəне жанама сұрақтан тұратын есептерді жəне оларға кері есептерді құрастыра жəне шығара алады. | |
Құндылықтар: | Патриоттық. Еңбек және шығармашылық,ынтымақтастық, білім алу. |