Файл: Сабаты таырыбы 1саба. Брыш трлері.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 19.03.2024

Просмотров: 91

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қортынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.2.


Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:23-сабақ. . 1 санымен амалдар орындау. /

Бөлімі:

3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер.

Педагогтің аты-жөні:




Пәні:

математика

Күні:




Сыныбы:2-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

1 санымен амалдар орындау. /

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.1.4. Санды 1-ге көбейту жəне бөлу жағдайларын əріпті теңдік түрінде: a×1=a; a:1=a көрсету.

2.5.1.8. Санды өрнектер түрінде барлық арифметикалық амалдарға берілген қарапайым есептерді шешуді; құрама есептерді санды өрнектер жəне жеке амалдар түрінде

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар :

әріптік теңдік түрінде а х 1 = a; a : 1= a көрсетеді;

амалдардың орындалу рентін айтады;

көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысымен алмастыра алады;

Көптеген оқушылар:

есептерге сызба таңдап оларды екі амалмен шығатындай етіп толықтырады және шығарады;

алдында өтілген көбейту кестелерін және олардың заңдылықтарын біледі.

Kөбейтуді бөлумен тексереді.

Кейбір оқушылар:

баған түрінде есептеп, тексереді;

өрнек құрастырып, мәнін табады;

Құндылықтар:

«Мәңгілік Ел» ұлттық идеясының екінші құндылығы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім дәстүрін сақтап, ұлғайтып ұрпақтан ұрпаққа берілетінін ұғындыру.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



2 мин.

-Кел, жаныма тұр, сыныптас,

Алақаныңды маған аш.

Міне, менің қолым бос,

Жылуыма жылу қос!

Оқушылар қарсы тұрып, бас бармақтан бастап кезек-кезек саусақтарының ұштарын бір-біріне тигізеді.

1- барлық

2- істе

3-саған

4-сәттілік

5-тілеймін

6-алақандарын қосады -РАХМЕТ!



ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Сары,
қызыл,

жасыл, житондар

Ортасы



5 мин.

«Біліміңді сына» ДиалогОсы сұрақтар арқылы оқушылардың білімін тексеру.

-Теңдік дегеніміз не?

32 + 37 = 69; 46 – 30 = 16

-Теңсіздік дегеніміз не?

100 > 90; 60 < 70

-Санды өрнек дегеніміз не? 900 + (700 – 600)

-Әріпті өрнек дегеніміз не?

b + (12 + 40)

-Санды1-ге, 1-ді санға көбейткенде қандай сан шығады?

Дескриптор:

1.теңдік пен теңсіздікті ажырата алады.

2.Санды өрнек пен әріпті өрнекті анықтайды.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары

3мин.

Жаңаны ашу

Қандай қорытынды жасауға болады?

Түсіндіре отырып алғашқы бекіту

Ары қарай дəптерде 1 санына көбейту мен бөлуге өзара байланысты мысалдар төрттігі құрастырылады.

Ережені қалай толықтыруға болады?

1-ге бөлгенде бөлінген сан шығады (бөлінгіш). Мұғалім əріпті жазбаны оқып, оның мағынасын түсіндіруді ұсына

ды: a · 1 = a ; a : 1 = a

Оқушылар бақылау негізінде қорытынды жасайды жəне оны оқулықтағы тұжырымдамамен салыстырады.

1.1-ге бөлгенде бөлінген сан шығады (бөлінгіш) a : 1 = a

2.1-ді кез-келген санға көбейткенде сол санның өзі шығады.

Дескриптор:Ережені толықтырады.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



Оқылым, жазылым тапсырмалары.


4мин

Жаңаны қолдану.

Құрастырмалы жинақта мынандай түрдегі тапсырмалар бар.

61 91 12 1

Оқушылар жұппен талдайды жəне мысалдар төрттігін құрастырады.

Жауабы:

6х1=6

1х6=6

6:1=6

6:1=6

Дескриптор:

1.1санына көбейту мен бөлуді орындай алады.

2.Өзара байланысты мысалдар төрттігін құрастыра алады.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Сергіту сәті

2мин

https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk







https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk

3мин

№3. Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексереді.

100-24=76

19+6=25

50+17=67

61-49=12

60-13=47

57+13=70

29+21=50

55+35=90

70-14=56

17+53=70 61+19=80 40-18=22


Дескриптор:

Баған түрінде есептей алады.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Соңы



2 мин.

Үй тапсырмасы:







2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Кері байланыс

2 мин






«Алма ағашы»әдісі




Бағалау

2мин

Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.




Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?




Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?








Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қортынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.2.

Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:24-сабақ. . Бекіту.

Бөлімі:

3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер.

Педагогтің аты-жөні:




Пәні:

математика

Күні:




Сыныбы:2-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бекіту.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.2.1 х < жəне х> түріндегі теңсіздіктерге сəйкес келетін сандарды анықтау.

Сабақ мақсаты:




Құндылықтар:

Адамгершілік, еңбекқорлық. "Біз -Ұлы дала ұрпактарымыз" жалпыұлттық идеясының құндылығы

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



2 мин.

Психологиялық жағымды ахуал Біздер тату баламыз Өсіп алға барамыз Есептерді шығарып Білімді шәкірт болымыз

Топқа біріктіру : «Мен қандаймын?» пішіндер арқылы топқа бірігеді.



ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Сары,
қызыл,

жасыл, житондар

Ортасы



5 мин.

Қызығушылықты ояту

,,Кім жылдам?,, ойыны арқылы өткен тақырыптар бойынша ауызша қосу мен азайту, жүздік, ондық ,бірлікті атап айту

Мен х < және х > түріндегі теңсіздіктерді жазуды, оқуды, құрастыруды үйренемін.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары

Жаңа сабақ

3мин.

Қазақтар 30 – 12

Орыстар 8 • 2

Грузиндер 100 – 91

Украиндар 100 – 40

Ұйғырлар 8 + 15

Өзбектер 6 : 2

Жауаптары бірдей карточка арқылы ұлттар киімін анықтайды.



Мысалы: 18:2/100-91-грузиндер

Дескриптор: Жауаптары бірдей карточка арқылы ұлттар киімін анықтайды.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



Оқылым, жазылым тапсырмалары.


4мин

№2 тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған,сен маған» әдісі Қатар отырған екі оқушы бір-біріне сұрақ қойып,жауап береді.

Суретте қай ұлттың киімдері мен музыкалық аспаптары

бейнеленген? Суреттің астындағы математикалық жазуларды

қандай топқа бөлуге болады

14 > 10-теңсіздік

5 + 4-қосынды

х > 4-теңсіздік

х + 10 = 15-теңдеу

18 : 2 -бөлінді

50 – 34 -айырма

15 : 5-бөлінді


Дескриптор:

математикалық жазуларды атайды,

топқа бөледі.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Сергіту сәті

2мин

https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk







https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk

3мин

3. Қай сандықты таңдайсың? Оған салатын заттарды жина.

Теңсіздіктер құрастыр.



Дескриптор:

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Соңы



2 мин.

Үй тапсырмасы:







2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Кері байланыс

2 мин






«Алма ағашы»әдісі




Бағалау

2мин

Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.




Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?




Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?








Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қортынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.2.


Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:25-сабақ. Көбейту мен бөлуге берілген теңдеулер

Бөлімі:

3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер.

Педагогтің аты-жөні:




Пәні:

математика

Күні:




Сыныбы:2-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Көбейту мен бөлуге берілген теңдеулер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.2.2. Көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді жəне х+(25-6)=38; (24-3)-х=8; а+6=7+80 түріндегі күрделі теңдеулерді шешу.

х+(25-6) =38;

(24-3) -х=8; а+6=7+80

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар үшін: көбейту мен бөлудің белгісіз компонентін қалай табуды түсіндіру. Көптеген оқушылар үшін: Көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді өздігінен құрастыру. Кейбір оқушылар үшін: Теңдеулер шешуде қателерді (оқу тапсырмаларындағы, басқа оқушылардың жұмыстарындағы) табу жəне түзету.

Құндылықтар:

Патриоттық. Еңбек және шығармашылық,ынтымақтастық, білім алу.

Оқушылардың бір-біріне деген кұрмет, басқаның пікірін тыңдау, өз пікірін еркін білдіру дағдыларының қалыптасуы бірлескен жұмыс арқылы іске асады.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



2 мин.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады.

Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем деймін т.б.


Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.




ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Сары,
қызыл,

жасыл, житондар

Ортасы



5 мин.

Қызығушылықты ояту.

Мұғалім əртүрлі аспаптарда орындалған музыка қояды. Оқушылардан қандай музыкалық аспаптарды білетіндерін сұрайды.


Оқушылар қандай музыкалық аспаптар екенін атайды.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.



Дескриптор:

Оқушылар қандай музыкалық аспаптар екенін атайды

Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары

3мин.

Дәптермен жұмыс.Оқулықтағы Есеп:1Мұғалім өзара тексеру арқылы орындауды ұсынады, топтардың қайсысы тапсырманы орындай алмағанын анықтайды


І –топ ІІ-топ ІІІ-топ х·5=10 х:2=6 у·3=12 у·3=15 12:х=6 20:х=5

Дескриптор: Теңдеуді шешеді,түбірін таба алады.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



Оқылым, жазылым тапсырмалары.


4мин

2. Карточкадағы өрнектерді пайдаланып, теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр.



М: 6х3< 8х4

9х4> 9:3

Дескриптор:

1.Теңдіктер құра алады.

2.Теңсіздіктер құра алады.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Сергіту сәті

2мин

https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk







https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk

3мин

3. Есептерді шығар.

Хорға 10 бірінші сынып оқушысы қатысады, ал екінші сынып оқушылары олардан 3 есе артық. Хорға барлығы неше оқушы

қатысады?

1-сынып-10

2-сынып-? 3 есе артық

Барлығы-?

Ш: 10х3+10=40

Ж. Барлығы-40 оқушы.

Дескриптор:

1.Шартын жазады.

2.Сұрақ қояды

3.Шешуін табады.

4.Жауабын жаза алады.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

ҚБ: Жұлдыздар арқылы бір-бірін бағалау.



ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Соңы



2 мин.

Үй тапсырмасы:







2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Кері байланыс

2 мин






«Алма ағашы»әдісі




Бағалау

2мин

Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.




Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?




Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?