Файл: Сабаты таырыбы 1саба. Брыш трлері.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 19.03.2024

Просмотров: 90

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қортынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.2.


Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:26-сабақ. Көбейту мен бөлуге берілген теңдеулерді шешу

Бөлімі:

3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер.

Педагогтің аты-жөні:




Пәні:

математика

Күні:




Сыныбы:2-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Көбейту мен бөлуге берілген теңдеулерді шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.2.2. Көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді жəне х+(25-6)=38; (24-3)-х=8; а+6=7+80 түріндегі күрделі теңдеулерді шешу.

х+(25-6) =38;

(24-3) -х=8; а+6=7+80

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:

көбейту мен бөлудің белгісіз компонентін қалай табуды түсінеді.

Көптеген оқушылар үшін:

Көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді өздігінен құрастыра алады.

Кейбір оқушылар үшін:

Теңдеулер шешуде қателерді (оқу тапсырмаларындағы, басқа оқушылардың жұмыстарындағы) табады жəне түзете біледі.

Құндылықтар:

Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық, басқаның пікірін тыңдау


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



2 мин.

Көршіңді оң жақтан құшақта,

Көршіңді сол жақтан құшақта.

Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,

Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,

Бүгінгі сабақ барысы,

Біз үлкен отбасы.

әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.



ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Сары,
қызыл,

жасыл, житондар

Ортасы



5 мин.

Мағынаны ашу:

Мынаның ішінде теңдеулерді табыңдаршы

10+х=15

а-5=20

20+b

c-10

50<90 50=50

30>20

Теңдеуді тауып,шешеді.

Дескриптор:

Қосу мен азайтуға берілген теңдеулерді шешеді.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары




Қолдану. Зерттеу жұмысы

Дәптермен жұмыс

Балалар тапсырманы орындайды жəне өздерінің əрекеттерін түсіндіреді.

х • 5 = 10 х : 2 = 6 y • 3 = 12

y • 3 = 15 12 : х = 6 20 : х = 5

Дескриптор:

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



Оқылым, жазылым тапсырмалары.


4мин

2. Есептемей салыстыр. Бір-біріңді тексеріңдер.

Екі өрнекті қалай салыстырғаныңды досыңа түсіндір.ЖЖ

48 + 12 < 48 + 15

32 – 30 < 31 – 20

41 + 4 > 41 – 4

20 + 49 > 20 – 1

3 • 5 > 3 • 6

6 • 3 < 6 • 4

Дескриптор:

өрнектерді есептемей салыстыра алады.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Сергіту сәті

2мин

https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk







https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk

3мин

3. Есептерді шығар.

Әлия бос уақытында би үйірмесіне барады, ал Сырым шахмат ойнайды.



Би үйірмесіне 20 бала қатысады. Олардың 12-сі қыз, ал қалғандары – ұлдар. Үйірмеге неше ұл қатысады?

Барлығы-20б

Қыз-12

Ұл-?

Ш:20-12=8

Ж:ұл-8

Дескриптор:

1.Шартын жазады.

2.Сұрақ қояды

3.Шешуін табады.

4.Жауабын жаза алады.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Соңы



2 мин.

Үй тапсырмасы:







2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Кері байланыс

2 мин






«Алма ағашы»әдісі




Бағалау

2мин

Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.




Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?




Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?








Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қортынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.2.


Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:27-сабақ. Теңдеудің күрделірек түрі жəне оларды шешу.

Бөлімі:

3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер.

Педагогтің аты-жөні:




Пәні:

математика

Күні:




Сыныбы:2-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Теңдеудің күрделірек түрі жəне оларды шешу.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.2.2. Көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді жəне х+(25-6)=38; (24-3)-х=8; а+6=7+80 түріндегі күрделі теңдеулерді шешу.

х+(25-6) =38;

(24-3) -х=8; а+6=7+80.

Сабақ мақсаты:

Көптеген оқушылар үшін:

күрделі теңдеулердегі белгісіз компонентті қалай табуды түсіндіру.

Кейбір оқушылар үшін:

суреттер мен сызбалар бойынша күрделі теңдеулер құрастыру.

Құндылықтар:

Оқушылардың бір-біріне деген кұрмет, басқаның пікірін тыңдау, өз пікірін еркін білдіру дағдыларының қалыптасуы бірлескен жұмыс арқылы іске асады.
90>

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



2 мин.









ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Сары,
қызыл,

жасыл, житондар

Ортасы



5 мин.

Жаңа материалды меңгерту

Теңдеуді бірден шешуге бола ма?

Алдымен оны қарапайым теңдеуге айналдырамыз

Оны қалай орындау керек?

х+30= 20+38

Теңдеудің екі бөлігін салыстыр. Оң жақ бөлігінің қосындысын табамыз. 20+38=58

Осыдан кейін теңдеудің жеңіл шешуге болатын, өзімізге таныс түрі шығады.

х+30=58

Ереже:

Теңдеудің күрделірек түрін шешу үшін, алдымен есептеуді орындап, қарапайым түрге келтіріпалу керек.

.



Суретті қара.

Сурет бойынша теңдеу құрастыр.

15 + 9 + х = 30

24+х=30

X=30-24

X=6

15+9+6=30

Қортынды:

Теңдеудің күрделірек түрін шешу үшін, алдымен

есептеуді орындап, қарапайым түрге келтіріп алу керек.


Дескриптор:

Күрделі теңдеудің шығару жолын біледі.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары

3мин.

2. Әр бағандағы теңдеулерді салыстыр. Теңдеулердің ұқсастығы

мен айырмашылығын айт. Екінші және үшінші бағандағы

теңдеулерді қалай шешу керектігін түсіндір.

1)х + (25 – 6) = 38

x+19=38

x=38-19

x=19

19+(25-6)=38

2)а – 69 = 12 + 9

a-69=21

a=21+69

a=90

90-69=12+9

Дескриптор:

Күрделі теңдеулерді шеше алады.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



Оқылым, жазылым тапсырмалары.


4мин

3. Есептерді шығар.

а) Ұлттық тағамдар дайындау жарысында қазақтың 12 тағамы,

орыстың 9 тағамы дайындалды. Сондай-ақ басқа ұлттардың

13 тағамы болды. Жарыста барлығы қанша тағам дайындалды?

Қазақ- 12 тағам

Орыс- 9 тағам

Басқа ұлттардың- 13 тағам

Барлығы- ? тағам

Ш: 12+9+13 =34

Ж: барлығы 34 тағам.

Дескриптор:

1.Шартын жазады.

2.Сұрақ қояды

3.Шешуін табады.

4.Жауабын жаза алады

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Сергіту сәті

2мин

https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk







https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk

3мин

4. Есепте.

30 – (6 + 6)=30-12=18

20 + 75 + 5=80+20=100

62 + 30 – 2=92-2=90

83 – 60 + 7=23+7=30

Дескриптор:өрнектерді есептей алады.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Соңы



2 мин.

Үй тапсырмасы:







2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Кері байланыс

2 мин






«Алма ағашы»әдісі




Бағалау

2мин

Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.




Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?




Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?








Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қортынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.2.


Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:28-сабақ. Бірнеше есе арттыруға/кемітуге есептер шығару.

Бөлімі:

3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер.

Педагогтің аты-жөні:




Пәні:

математика

Күні:




Сыныбы:2-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бірнеше есе арттыруға/кемітуге есептер шығару.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау жəне шығару; кері есептерді құрастыру жəне салыстыру.

Сабақ мақсаты:




Құндылықтар:

Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық, басқаның пікірін тыңдау

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



2 мин.

Ынтымақтастық атмосферасы

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

Оқушылар бәріне сәттілік пен бестік баға тілейді!



ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Сары,
қызыл,

жасыл, житондар

Ортасы



5 мин.

Балалар алаңында 5 қыз және 2 ұл жасырынбақ ойнады.Олардың санын салыстыр. Қайсысы артық және қаншаға артық?

Сызба бойынша есептер құрастырып, оларды шығар.

Есепке талдау жүргізіп, оны шығарады.







Ш:5-2=3

Ж: 3 қыз артық, 3 ұл кем.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.



Дескриптор:

1.Шартын жазады.

2.Сұрақ қояды

3.Шешуін табады.

4.Жауабын жаза алады


Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары

Жаңа сабақ

3мин.

Жаңа сабаққа түсініктеме

Санды 2 (3, 4 …) есе арттыру үшін, оны

2 (3, 4 ...)сандарына көбейту қажет.

Ал 2 (3, 4 …) есе кеміту үшін, оны 2 (3, 4 …) сандарына бөлу қажет.

Сызба бойынша есептер құрастыр.

Әлия 2 сары шар және одан

3 есе артық жасыл шарларды үрледі.Әлия неше жасыл шар үрледі?

Сары шар-2

Жасыл шар-?,3 есе артық

Ш:3x2=6

Ж: жасыл шар -6

Дескриптор:

1.Шартын жазады.

2.Сұрақ қояды

3.Шешуін табады.

4.Жауабын жаза алады

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



Оқылым, жазылым тапсырмалары.


4мин

3. Түрлі түсті карточканың әрқайсысына сәйкес келетін өрнектерді таңда.



Дескриптор:

Өрнектерді сәйкестен

діре алады.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Сергіту сәті

2мин

https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk







https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk

3мин

4. Қалай есептеу керектігін түсіндір.



6+6+6=6x3

4+4+4=4x3

Дескриптор:

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Соңы



2 мин.

Үй тапсырмасы:







2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Кері байланыс

2 мин






«Алма ағашы»әдісі




Бағалау

2мин

Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.




Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?




Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?